Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4252)
З потоку життя (7281)
Душі криниця (3920)
Українці мої... (1562)
Резонанс (1824)
Урок української (1001)
"Білі плями" історії (1805)
Крим - наш дім (555)
"Будьмо!" (262)
Ми єсть народ? (239)
Бути чи не бути? (112)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (112)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
G7 ОБ╤ЦЯ╢ БЕЗСТРОКОВУ П╤ДТРИМКУ УКРА╥НИ
G7 об╕ця╓ безстрокову п╕дтримку Укра╖ни та посилення санкц╕й проти рос╕╖.


ПОТР╤БНО, ЩОБ РОС╤Я ПРИПИНИЛА ВБИВАТИ ЛЮДЕЙ, ПОТР╤БНО ПРИТЯГТИ ╥╥ ДО В╤ДПОВ╤ДАЛЬНОСТ╤ ЗА ТЕРОРИЗМ
Виступ Президента Укра╖ни на зас╕данн╕ Ради Безпеки ООН 29 червня 2022 року.


Серг╕й Пономаренко, Герой Укра╖ни: ЦЯ В╤ЙНА НАГАДУ╢ ПАРТ╤Ю В ШАХИ М╤Ж РОЗУМНОЮ ЛЮДИНОЮ ╤ КЛ╤Н╤ЧНИМ ╤Д╤ОТОМ
«Друга арм╕я св╕ту?! Та вас прост╕ менеджери б’ють, як мух на п╕дв╕конн╕!»


ПРО ЩО МИ ЗГАДУ╢МО В МИТЬ, КОЛИ УКРА╥Н╤ СКАЗАЛИ «YES» ЩОДО СТАТУСУ КАНДИДАТА НА ВСТУП ДО ╢С
Уже оф╕ц╕йно! Глави держав та уряд╕в ╢вропейського Союзу ухвалили р╕шення щодо надання Укра╖н╕...


УКРА╥НА ОТРИМАЛА СТАТУС КАНДИДАТА НА ВСТУП ДО ╢ВРОСОЮЗУ
Глави держав та уряд╕в ╢вропейського Союзу ухвалили р╕шення щодо надання Укра╖н╕ статусу...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 03.01.2014 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#1 за 03.01.2014
Р╤ЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ

Р╤ЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ
Патр╕арха Ки╖вського ╕ вс╕╓╖ Руси-Укра╖ни Ф╕ларета Преосвященним арх╕пастирям, боголюбивим пастирям, чесному чернецтву та вс╕м в╕рним Укра╖нсько╖ Православно╖ Церкви Ки╖вського Патр╕архату

Дорог╕ браття ╕ сестри! Христос народився! Слав╕мо Його!

Кожного року ми святку╓мо Р╕здво Христове — найвеличн╕ше свято всього християнства, бо Син Божий, будучи Творцем св╕ту, принизив Себе ╕ став людиною. Що це означа╓? Це означа╓, що величний, незбагненний ╕ неописанний Бог не т╕льки наблизився до людини, а, смиривши Себе до безмежност╕, з’╓днався з людською природою.
Для чого Син Божий вт╕лився ╕ став людиною, у всьому под╕бною до нас, кр╕м гр╕ха? Треба серйозно задуматися над тим, заради чого Бог став людиною. Може, заради того, щоб дати людям моральний закон? Н╕! Бог дав цей закон через Мойсея. Кр╕м того, закон Божий написаний в серц╕ кожно╖ людини: сов╕сть ╓ закон Божий. Може, В╕н прийшов, щоб зц╕ляти хворих, воскрешати мертвих, творити добр╕ д╕ла, захищати б╕дних ╕ скривджених? Н╕! ╤ до Нього пророки творили чуда ╕ нав╕ть воскрешали мертвих. Для чого ж тод╕ Бог з╕йшов на землю?
Щоб побудувати рай на земл╕? Н╕! В╕н, будучи Владикою неба ╕ земл╕, перед славою Якого тремтить усе твор╕ння, народився не в царських палатах, а в печер╕, куди вифле╓мськ╕ пастухи заганяли сво╖х овець. В╕н нав╕ть не мав житла на земл╕. «Лисиц╕ мають нори ╕ птахи небесн╕ — гн╕зда, Син же Людський не ма╓ де голови прихилити», — сказав про Себе Христос Спаситель (Мф. 8: 20). На земл╕ неможливо побудувати рай, бо там, де панують гр╕х ╕ смерть, не може бути н╕якого раю.
Тож для чого прийшов Син Божий на землю? ╤ чому народ на Р╕здвян╕ свята сп╕ва╓: «Ой, радуйся, земле, Син Божий народився!»? Син Божий з╕йшов на землю ╕ став людиною, щоб знищити гр╕х ╕ смерть у людськ╕й природ╕. В╕н прийшов, щоб примирити людину з Богом. Гр╕х перших людей сутт╓во зм╕нив людську природу. ╤ цю зм╕ну ми в╕дчува╓мо не т╕льки в соб╕, але й в усьому людств╕: т╕ло п╕дкорило соб╕ дух, хоча повинно п╕дпорядковуватися духу. Матер╕альн╕ ц╕нност╕ стали вищими за духовн╕.
Син Божий народився в╕д Пресвято╖ Д╕ви ╕ став людиною, щоб побудувати Царство Боже, тобто Царство духовне, де панувала б любов, а не ненависть; правда, а не кривда; милосердя, а не жорсток╕сть; мир, а не ворожнеча; свят╕сть, а не гр╕х.
Якщо Син Божий став людиною, щоб подолати в людськ╕й природ╕ гр╕х ╕ смерть ╕ побудувати Царство Боже, то чи досяг В╕н Сво╓╖ мети? Досяг! Доказом ╓ християнство, яке зм╕нило св╕т. Безл╕ч святих в ус╕ пер╕оди ╕стор╕╖ людства чи не ╓ доказом перемоги святост╕ над гр╕хом?! Усе, що ╓ кращого у християнськ╕й цив╕л╕зац╕╖, — все це результат вт╕лення Сина Божого ╕ Його перемоги над гр╕хом.
Сутн╕сть християнства поляга╓ в тому, що дух ма╓ п╕дкорити плоть, а не навпаки. Матер╕альн╕ ц╕нност╕ повинн╕ п╕дпорядковуватися духовним. Сучасн╕ християни в╕дступили в╕д християнських ╕деал╕в. Панування матер╕ального в житт╕ як окремо╖ людини, так ╕ в житт╕ сучасно╖ цив╕л╕зац╕╖ в ц╕лому стало ознакою нин╕шнього в╕ку. Значна частина християн в╕дступили в╕д Христа ╕ християнства.
Людство досягло великих усп╕х╕в у науц╕, технолог╕ях – в усьому, що стосу╓ться матер╕альних ц╕нностей. Але яким жалюг╕дним стало духовне життя! Це нав╕ть не потребу╓ доказ╕в, бо ми бачимо бездуховн╕сть на кожному кроц╕, щодня ╕ всюди. ╤ все тому, що християни забули, для чого Син Божий народився ╕ став людиною. Все духовне стало для нас, християн, другорядним, а матер╕альн╕ ц╕нност╕ люди поклали в основу свого життя ╕ д╕яльност╕. Не дивуйтеся, що д╕ти не шанують батьк╕в, а матер╕ кидають напризволяще сво╖х д╕тей, правител╕ отримують владу не для того, щоб служити благу народу, а сво╖м власним ╕нтересам. Нехай не виника╓ у вас питання, чому ми, укра╖нц╕, так╕ роз’╓днан╕. Об’╓днують любов, правда, мир, жертовн╕сть, а гр╕х ╕ вс╕ляке зло – т╕льки роз’╓днують людей.
Браття ╕ сестри! Пам’ятаймо, для чого Син Божий народився в╕д Пресвято╖ Д╕ви Мар╕╖ у Вифле╓мськ╕й печер╕! А я сердечно в╕таю з великим святом Р╕здва Христового всю укра╖нську паству Ки╖вського Патр╕архату, наших брат╕в ╕ сестер Московського Патр╕архату, вс╕х християн Укра╖ни, а також укра╖нц╕в в Америц╕ ╕ Канад╕, ╢вроп╕ ╕ Австрал╕╖ ╕ по всьому св╕ту. Сердечно в╕таю з Р╕здвом Христовим Президента Укра╖ни В╕ктора Януковича, уряд, Верховну Раду, укра╖нськ╕ збройн╕ сили ╕ весь укра╖нський народ.
Будемо молитися, щоб Господь просв╕тив наш розум ╕ серця св╕тлом Сво╓╖ Премудрост╕ ╕ любов╕, щоб н╕хто з нас н╕коли не впадав у в╕дчай. Будемо любити один одного ╕ Укра╖ну нелицем╕рною любов’ю. Не забуваймо, що Бог ╓ любов, ╕ ця любов привела Його у Вифле╓мську печеру ╕ на Голгофський хрест.
Христос народився! Слав╕мо Його!

Ф╤ЛАРЕТ,
Патр╕арх Ки╖вський ╕ вс╕╓╖ Руси-Укра╖ни

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 03.01.2014 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=12748

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков