Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3670)
З потоку життя (6890)
Душі криниця (3703)
Українці мої... (1509)
Резонанс (1604)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1756)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
╤НЦИДЕНТ В ОДЕСЬК╤Й Г╤МНАЗ╤╥: ЦЕ В╤ДПОВ╤ДЬ, ЯК╤Й МОВ╤ НАСПРАВД╤ ПОТР╤БЕН ЗАХИСТ
Уповноважений ╕з захисту державно╖ мови Тарас Крем╕нь вимага╓ в╕д М╕н╕стерства осв╕ти ╕ науки...


ВАЛЕНТИН БУТ: КРИМСЬКА ПОЛ╤ТИКА УКРА╥НСЬКО╥ ВЛАДИ
Як би те сумно не звучало, але укра╖нська пол╕тика щодо Криму, за виключенням коротких ╕сторичних...


ВАЛЕНТИН БУТ: КУЛЬТУРА ЛЯЛЬКИ-МОТАНКИ ?
Думаю, не одному мен╕ впада╓ в оч╕ певна дев╕ац╕я у сприйнятт╕ нашими сп╕вв╕тчизниками цього...


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: ВАШ╤ РОС╤СЬКОМОВН╤ Д╤ТИ
Черкаси. На презентац╕ю книги молодо╖ письменниц╕ вчителька приводить ц╕лий клас. Випускний. Вс╕...


ВАЛЕНТИН БУТ: ОБЛУДА
Останн╕м часом у в╕тчизняних ЗМ╤ знову спливла тема т. зв. "здач╕ Криму".
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #50 за 13.12.2013 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#50 за 13.12.2013
КРИТИЧНА НЕОБХ╤ДН╤СТЬ П╤ДКОНТРОЛЬНОСТ╤ ВЛАДИ!

У середу близько першо╖ години ноч╕ тисяч╕ силовик╕в оточили Майдан ╕ почали його штурм. Протистояння трива╓ дос╕, пов╕домля╓ УН╤АН. У МВС д╕╖ правоохоронц╕в називають заходами для забезпечення сприятливих умов комунальним службам у наведенн╕ благоустрою...
Л╕дери ╓вропейських кра╖н засудили силовий розг╕н ╢вромайдану, а США висловили «свою огиду щодо р╕шення укра╖нсько╖ влади в╕дреагувати на мирний протест на ки╖вському Майдан╕ використанням спецпризначенц╕в, бульдозер╕в та кийк╕в, а не повагою до демократичних прав та людсько╖ г╕дност╕».
Голова ╓вропейсько╖ дипломат╕╖ Кетр╕н Ештон, яка перебува╓ у Ки╓в╕, «з сумом спостер╕га╓, як м╕л╕ц╕я застосову╓ силу до м╕тингувальник╕в» ╕ заклика╓ до д╕алогу. «Влад╕ не потр╕бно було д╕яти п╕д прикриттям ноч╕, щоб розпочати сп╕лкування з сусп╕льством за допомогою м╕л╕ц╕╖», — наголосила Ештон. «Д╕алог з пол╕тичними силами та сусп╕льством ╕ використання аргумент╕в — це завжди краще, н╕ж аргумент сили», — п╕дкреслила вона.
Те, що в╕дбува╓ться нин╕ у Ки╓в╕, вигляда╓ просто абсурдним п╕сля запевнень Президента В. Януковича, що в╕н п╕де на поступки щодо поновлення пол╕тики ╓вро╕нтеграц╕╖ та припинення тиску на ╢вромайдан, про що йшлося у в╕второк на зустр╕ч╕ колишн╕х укра╖нських президент╕в та нин╕шнього. Але силове протистояння тим часом трива╓...

ПРОШУ СЛОВА!
КРИТИЧНА НЕОБХ╤ДН╤СТЬ П╤ДКОНТРОЛЬНОСТ╤ ВЛАДИ!

Застуджений, але нескорений заб╕г до «Св╕тлиц╕» по дороз╕ з бунт╕вного ки╖вського Майдану додому, «на реаб╕л╕тац╕ю», наш кримський земляк Валентин Бут. Пропону╓мо уваз╕ читач╕в його роздуми п╕сля почутого й побаченого на Майдан╕.
Кажуть, що не помиля╓ться той, хто н╕чого не робить. Част╕ше чи р╕дше, але ми робимо помилки. Особливо, коли беремося за щось нове, неп╕знане до того часу. Уникнути при цьому помилок, б╕льших чи менших, справа майже неможлива. Але то н╕яка не проблема. Лишень, щоб ми враховували досв╕д тих помилок, аби не повторювати ╖х у подальшому.
Проростаючи через конгломерат того, що ледь не було перетворено в «советский народ», паростки нового сусп╕льства за вс╕ма законами природи все ж тягнуться до сонця. Але часом спрацьову╓ щось чужор╕дне, глибоко ╕мплантоване в гени цього народу, змушуючи т╕ пагони нового потворно вигинатися.
Ми вс╕ зна╓мо, що означа╓ висл╕в «Наступати на т╕ сам╕ грабл╕». Висл╕в наст╕льки влучний, що не втрача╓ свого значення нав╕ть при переклад╕ на ╕ншу мову. В усякому раз╕ французький журнал╕ст, з яким я розмовляв, зрозум╕в усе правильно. «Вони роблять ту саму помилку», — сказав в╕н. Розмова велася про глибоко ╕мплантовану в наш╕ гени ╕дею патернал╕зму, що виявля╓ться в тому числ╕ в пост╕йних намаганнях в╕дшукати батька нац╕╖, такого соб╕ доброго царя.
Ще в 2004 роц╕ намагався донести цю думку до товариш╕в, з якими стояв пл╕ч-о-пл╕ч на Банков╕й, Лютеранськ╕й, доводячи, що зам╕сть тих пошук╕в потр╕бно знайти д╕╓вий важ╕ль впливу на пана Ющенка. На мене дивилися, як на дивака. Одн╕ казали, що це наша людина ╕ в╕н буде робити все як треба. А один, пам’ятаю, заявив, що який же, мовляв, сенс у виборах, коли пот╕м все одно треба витрачати св╕й дорогий час, аби контролювати свого обранця. Думка вражаюча. Чи не так?
╥дучи до Ки╓ва два тижн╕ тому на заклик п╕дтримати курс на ╓вро╕нтеграц╕ю Укра╖ни, я не мав жодного сумн╕ву, що чинна влада на жодну ╓вро╕нтеграц╕ю не п╕де, а отже, неминуче постане питання про недов╕ру влад╕, питання про ╖╖ зам╕ну. В╕льнюське «неп╕дписання», дика жорсток╕сть при намаганн╕ роз╕гнати мирну демонстрац╕ю громадських орган╕зац╕й та студент╕в на майдан╕ Незалежност╕ водночас зробили цю владу нелег╕тимною в очах народу. Доказом цього було те людське море, що вихлюпнулось на вулиц╕ ╕ площ╕ Ки╓ва вже наступного дня 1 грудня. В╕дставка уряду ╕ Президента, як╕ не дослухаються до свого народу, не чують його, намагаються поводитися з ним, як з бидлом, була на устах у вс╕х. Пол╕тична опозиц╕я в цьому випадку лише п╕дхопила та очолила той рух. Виступаючи на ╢вромайдан╕, Юр╕й Луценко наголошував, що пол╕тику неможливо робити без пол╕тик╕в, як саджати картоплю без лопати. Щоправда, в╕н чи то не пом╕тив, чи не хот╕в пом╕тити, що л╕дери тих громадських, студентських орган╕зац╕й також пол╕тики, пол╕тики, можливо, ново╖ генерац╕╖. Чи звернули увагу л╕дери парламентсько╖ опозиц╕╖, як╕ нараз╕ очолили пох╕д за зм╕ни в Укра╖н╕, на те, що масов╕сть виступ╕в дещо зменшилась п╕сля того, як вони очолили той рух? Н╕чого дивного в тому нема, бо ╓, очевидно, певн╕ моменти несприйняття перес╕чним укра╖нцем ╕м╕джу т╕╓╖ чи ╕ншо╖ пол╕тично╖ парт╕╖. А ще дуже насторожують т╕ ж сам╕ грабл╕, що й дос╕ лежать на тому самому м╕сц╕. Схоже, що ця хвиля пол╕тик╕в схильна сприймати укра╖нський народ як певну к╕льк╕сть «маленьких укра╖нц╕в» — прим╕тивних, недолугих в мас╕ сво╖й, яких треба очолювати, вести та направляти задля ╖хньо╖ власно╖ вигоди. Але народ — це не зборище простакуватих дядьк╕в та т╕ток. В╕н в мас╕ сво╖й часто-густо випереджа╓ наших просунутих пол╕тик╕в, у яких часто за яскравою обгорткою загальних фраз та заклик╕в не в╕дчува╓ться н╕чого, окр╕м безм╕рного бажання мати ту ж саму владу — неконтрольовану, бажано необмежену. Саме тому вс╕ ц╕ два тижн╕ я намагався не лише, можливо, просувати думку про те, що будь-яка опозиц╕я, яка прагне влади, ма╓ на весь голос задекларувати, що найперше вона зробить, прийшовши до влади, — це прийме принаймн╕ два ч╕тко виписан╕ д╕╓в╕ закони. Перший — про ╕мп╕чмент Президента, ╕ другий — про в╕дкликання народного депутата. Цим самим вона дала б в руки народу д╕╓вий та ефективний важ╕ль впливу на обрану ним владу.
Впевнений, якби ц╕ закони працювали, Укра╖на не стикнулася б з такими проблемами, як╕ ма╓ нин╕, не виникла б та ситуац╕я, коли нап╕влег╕тимна влада пол╕тичних н╕кчем ладна втопити народ у кров╕, аби лише ╕ надал╕ мати можлив╕сть паразитувати на його т╕л╕.
На одному з бриф╕нг╕в мас-мед╕а в прес-центр╕ я поставив запитання панов╕ Тягнибоку, чи не вважа╓ в╕н, що саме тепер, коли люди оч╕кують реальних зм╕н, треба ясно ╕ ч╕тко заявити, що найперше зробить його пол╕тична сила, прийшовши до влади. По-перше, це ухвалення тих закон╕в, про як╕ я попередньо згадував. Кр╕м усього, це додало б його сил╕ чимале число приб╕чник╕в. Л╕дер «Свободи», схоже, без особливого захоплення сприйняв сказане. В╕дказав лише, що ц╕ пункти ╓ задекларованими в завданнях, як╕ ставить перед собою його парт╕я.
Не ставлячи п╕д жоден сумн╕в нам╕ри «Свободи», загалом опозиц╕╖ таки зм╕нити модель вза╓мов╕дносин влади та народу, все ж хот╕лося б, щоб кожен претендент на владу в Укра╖н╕, кожна пол╕тична сила, яка хоче прийти до влади, ясно усв╕домлювали критичну необх╕дн╕сть п╕дконтрольност╕ влади народов╕ ╕ заявляли про це, як про першочерговий св╕й пр╕оритет. Вважаю, що лише це може вивести Укра╖ну з того болота, в якому вона все ще перебува╓ на 23-му роц╕ свого незалежного ╕снування.

Валентин БУТ
с. М╕жводне в Криму —
Ки╖в, Майдан

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #50 за 13.12.2013 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=12658

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков