Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2113)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВЕСЕЛКА
В╕рш╕ нашого дитинства


Р╤ДНА МОВА
З дитинства мо╖ батьки навчали мене любити свою Батьк╕вщину з кв╕тучими садами, безмежними...


В╤РШ╤ НАШОГО ДИТИНСТВА. ╤ван ДРАЧ
Перша зб╕рка поез╕й ╤вана Драча «Соняшник» побачила св╕т 1962 року.


«У КОЖНО╥ ФЕ╥ БУВАЮТЬ ПРИ╢МН╤ МОМЕНТИ...»
В гостях "Джерельця" ╕з сво╖ми поез╕ями Наталка ЯРЕМА, Наталя МАЗУР ╕ Ксенислава КРАПКА


НАЙКРАЩ╤ УКРА╥НСЬК╤ МУЛЬТФ╤ЛЬМИ ВС╤Х ЧАС╤В
6 кв╕тня св╕т в╕дзначив День мультф╕льм╕в. Це свято було засноване 2002 року М╕жнародною...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #49 за 06.12.2013 > Тема ""Джерельце""
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#49 за 06.12.2013
РАД╤СТЬ ТВОРЧОСТ╤

Одним ╕з пр╕оритетних напрямк╕в реформування загально╖ середньо╖ осв╕ти в Укра╖н╕ ╓ запровадження диференц╕йованого навчання, яке дозволя╓ якнайповн╕ше врахувати ╕ндив╕дуальн╕ особливост╕ учн╕в, п╕двищити ╖хн╕й ╕нтерес до навчання, розвинути творч╕ зд╕бност╕. Сучасне сусп╕льство активно використову╓ останн╕ досягнення науки й техн╕ки, висува╓ все зростаюч╕ вимоги до творчого потенц╕алу сво╖х член╕в.
Уроки трудового навчання в╕дображають тенденц╕╖ часу, наповнюються новим зм╕стом. Приблизно 75% навчального часу в╕дводиться на практичну роботу учн╕в. Сучасн╕ засоби навчання дозволяють п╕дтримувати ╕нтерес до предмета ╕ надають можлив╕сть для всеб╕чного розвитку.
Доступ до р╕зноман╕тних джерел ╕нформац╕╖ п╕двищив п╕знавальну активн╕сть ╕ самост╕йн╕сть учн╕в. Напрацьован╕ ╕нновац╕йн╕ технолог╕╖ сприяють ефективному вир╕шенню навчальних завдань. Диференц╕йний п╕дх╕д ╓ основним шляхом зд╕йснення ╕ндив╕дуал╕зац╕╖ на уроках трудового навчання.
Учител╕ широко використовують методи проект╕в, як╕ дозволяють установити м╕цн╕ зв’язки м╕ж теоретичними знаннями ╕ практичною д╕яльн╕стю. Вони допомагають виконати найскладн╕ш╕ завдання та знайти оптимальн╕ способи ╖хнього вир╕шення.
Право вибору проекту залиша╓ться за учнями. У Михайл╕вськ╕й загальноосв╕тн╕й школ╕ ╤-╤╤╤ ступен╕в осво╓н╕ р╕зноман╕тн╕ технолог╕╖: виготовлення м’яко╖ ╕грашки, народно╖ ляльки, оздоблення вироб╕в вишивкою та апл╕кац╕╓ю. Учн╕ знайом╕ з технолог╕╓ю обробки одягу б╕сером, можуть плести макраме, працювати в техн╕ц╕ канзаш╕. Добре в’яжуть гачком ╕ спицями, займаються лозоплет╕нням. На факультативних заняттях освоюють модульне ор╕гам╕ та ╕зонитку.
Проектна д╕яльн╕сть залуча╓ кожного учня в активний п╕знавальний процес, творчо розвива╓ ╕ при цьому форму╓ в них нац╕ональн╕ ц╕нност╕. П╕д час виконання проекту «Технолог╕я виготовлення народно╖ ляльки» школяр╕ вивчають сюжети й мотиви укра╖нсько╖ народно╖ вишивки, знайомляться з символ╕кою традиц╕йного народного костюма. Заняття супроводжуються показом в╕деоматер╕алу про народн╕ свята та звича╖. На уроках звучать укра╖нськ╕ п╕сн╕ у виконанн╕ майстр╕в мистецтва, учн╕ мають можлив╕сть не лише слухати ╖х, але й сп╕вати при виготовленн╕ вироб╕в. Так╕ методи роблять уроки яскравими та ц╕кавими.
За рахунок п╕двищення уваги до урок╕в трудового навчання зросли працездатн╕сть учн╕в ╕, як насл╕док, — обсяг ╕ як╕сть виконуваних роб╕т. Хлопц╕ й д╕вчата навчаються одночасно за ╓диною програмою. М╕ж ними встановлюються т╕сн╕ контакти, вони в╕дчувають рад╕сть сп╕втворчост╕ й бажання зробити роботу неповторною.
У наш╕й школ╕ щор╕чно проводиться тиждень трудового навчання, в якому беруть участь ус╕ класи. У рамках тижня орган╕зовуються виставки дитячо╖ творчост╕, творч╕ зв╕ти гуртка «Чар╕вна голка», конкурсн╕ програми «Ну ж бо, д╕вчата!», «Господар ╕ господарочка», «Ум╕л╕ руки не знають скуки». Кращ╕ школяр╕ беруть участь у районних та республ╕канських ол╕мп╕адах з трудового навчання, пос╕дають призов╕ м╕сця. У 2004 роц╕ гуртк╕вц╕ стали переможцями конкурсу «Дотик до виток╕в», у 2013 роц╕ — в республ╕канськ╕й програм╕ «Крим у мо╓му серц╕» в ном╕нац╕╖ «Верн╕саж талант╕в».
На гурткових заняттях юн╕ таланти виготовляють укра╖нськ╕ нац╕ональн╕ костюми, в яких виступають шк╕льн╕ артисти на концертах, фестивалях, оглядах художньо╖ самод╕яльност╕.
Гарн╕ трудов╕ навички, отриман╕ на уроках, допомагають випускникам п╕сля зак╕нчення школи адаптуватися в нових умовах, прикрашають життя дотиком до творчост╕. Випускники чудово шиють, виготовляють р╕зн╕ вироби, вишивають, стають зразковими господинями й господарями, вчаться вести домашн╓ господарство та сл╕дкувати за порядком на присадибн╕й д╕лянц╕, чому сприяють технолог╕╖ природного землеробства та вирощування рослин. Михайл╕вська загальноосв╕тня школа часто пос╕да╓ призов╕ м╕сця в ном╕нац╕╖ «Шк╕льний дв╕р» перед початком навчального року.
Уроки трудового навчання — це уроки майстерност╕, виховання вол╕ й характер╕в. Вони допомагають виявити, розкрити таланти, зробити життя ц╕кавим ╕ захоплюючим.

Есма КУРСЕ╥ТОВА,
учитель трудового навчання Михайл╕всько╖ загальноосв╕тньо╖ школи I-III ступен╕в
Сакський район, АР Крим

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #49 за 06.12.2013 > Тема ""Джерельце""


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=12648

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков