Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3677)
З потоку життя (6894)
Душі криниця (3705)
Українці мої... (1510)
Резонанс (1606)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1756)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
КУДИ ДИВИТЬСЯ М╤СЯЦЬ...
23 жовтня — свято ╢вламп╕я ╕ ╢вламп╕╖


ГАЛИНА ЛИТОВЧЕНКО: ╥ДУ В ГОСТ╤!
Сьогодн╕ господинею Л╕тературно╖ стор╕нки КС ╓ в╕дома кримська укра╖нська поетеса пан╕ Галина...


ПЕТРО КУХАРЧУК: ЗАМОРОЗЬ
Присвячую мо╖й перш╕й вчительц╕ Греченюк Ганн╕ Васил╕вн╕, вчительц╕ укра╖нсько╖ мови ╕ л╕тератури...


З ПОКРОВИ ПОЧИНА╢ТЬСЯ ЗИМА
У цей день уперше запалювали у печах, щоб «роз╕гр╕ти ╖х на зиму».


«СЕРЦЕ Д╤ТЯМ В╤ДДАЮ!..»
Попереду у Натал╕╖ К╕чун-Лемех нов╕ плани, нов╕ творч╕ ╕де╖. Дай Бог ╖х зреал╕зувати!
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #49 за 06.12.2013 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#49 за 06.12.2013
НОВА КНИГА В╤Д ДАРИ КОРН╤Й

Нещодавно в╕дбулась презентац╕я книги «Зворотн╕й б╕к темряви» в╕домо╖ укра╖нсько╖ письменниц╕ Дари Корн╕й. Представлення книги проходило у м╕ст╕ Львов╕, в книгарн╕ «╢».
Послухати й оц╕нити новий тв╕р прийшло багато шанувальник╕в укра╖нсько╖ л╕тератури, включаючи колег-митц╕в. З в╕домих персон були присутн╕ ╤ван Гентош, Любов Долик, Любов В╕дута, ╤гор Гапон, Ольга Теодор, Св╕тлана Ковальчук, В╕ра Олеш. У процес╕ активного сп╕лкування п╕сля презентац╕╖ вималювалась сп╕льна думка про сучасну укра╖нську л╕тературу ╕ письменник╕в: наша л╕тература на сучасному етап╕ пережива╓ сво╓р╕дний ренесанс, наповню╓ться новою генерац╕╓ю майстр╕в слова ╕ в╕д цього житт╓дайного процесу ста╓ св╕жою, ц╕кавою, розма╖тою. Поява нових ╕ добрих книг п╕дн╕ма╓ хвилю захоплених читач╕в, як╕ радо в╕дриваються в╕д сумн╕вних комп’ютерних ╕гор, в╕д безц╕льного вештання вулицями, в╕д застою у св╕домост╕, спричиненого браком нормального чтива.
Як говорив ╤ван Франко: «Книги — морська глибина! Хто в них п╕рне аж до дна, той, хоч ╕ труду мав досить, дивн╕╖ перли виносить». Саме такою перлиною у св╕т╕ л╕тератури ╓ твори Дари Корн╕й. Авторка так роздуму╓ про книги: «Книга розпов╕да╓, знайомить та поясню╓ багато ц╕кавих речей у нашому житт╕. Завжди книга ма╓ вплив на читача…».
Роман «Зворотн╕й б╕к темряви» — продовження м╕стичних ╕стор╕й про юну Мальву та ╕нших персонаж╕в, що ╖╖ оточують. Под╕╖ роману розгортаються у св╕т╕ Темних, коли Мальва йде у цей св╕т до свого батька, темного, безсмертного Стрибога, щоб ближче п╕знати б╕к не лише темного св╕ту, а й св╕й власний.
Книга базу╓ться на м╕фолог╕╖. Тут ╓ палке бажання автора познайомити ╕ себе, ╕ ус╕х укра╖нц╕в з самими собою, з тим, ким ми були колись ╕, можливо, тод╕ ми зрозум╕╓мо, куди нам треба рухатись. Дара Корн╕й говорила: «Дерево загине без кор╕ння, хата не просто╖ть довго без м╕цного фундаменту. Так ╕ з людиною — коли не зна╓ себе, то ╕ живе перекотиполем».
Книга м╕стична. Сама письменниця вважа╓, що м╕стика завжди ляка╓ сво╓ю нев╕дом╕стю, ╕ ляка╓ б╕льше, ан╕ж сама смерть. Лячно в╕дчиняти двер╕ у нев╕дом╕сть, але Дара Корн╕й перекону╓, що боятись не потр╕бно.
Щодо м╕сця м╕стики у нашому житт╕ сво╖ми роздумами под╕лилась поетеса з Жовкви Св╕тлана Ковальчук: «Незв╕дане, та╓мниче, прадавн╓ хоч ╕ ляка╓, але притягу╓ людину. Хочеться заглянути в нев╕доме. Така людська натура. До м╕стичного треба п╕дходити з розум╕нням. За кожною та╓мницею сто╖ть провид╕ння Боже. ╤ на все — Воля Божа».
Дара Корн╕й продовжу╓ працювати над книгами про зворотн╕й б╕к… Н╕хто не зна╓, ╕ нав╕ть сама письменниця, ск╕льки часу це триватиме, бо багато чинник╕в вплива╓ на процес написання. Коли т╕ чинники по╓днуються — народжу╓ться нова ╕стор╕я.
Написання хорошо╖, ц╕каво╖ книги потребу╓ часу, ╕ цей процес, як сказала Дара Корн╕й, схожий на вирощування дерева. «…Ц╕кавий сво╓ю непередбачуван╕стю, азартом, сумн╕вами ╕ розк╕шшю думок. Зв╕сно, щоб написати книгу, треба мати талант до написання, який да╓ться не кожному. А хто ма╓ талант, той ╕ повинен його приймати, дякувати та використовувати сповна».
Я впевнений, що в Укра╖н╕ ╓ багато талановитих людей з письменницьким хистом, як╕ ще не розкрились. Добре, що наша л╕тература розвива╓ться всеб╕чно, з’являються нов╕ письменники ╕ пишуть так╕ книги, як╕ в сьогодн╕шньому сусп╕льств╕, коли все порина╓ в ╤нтернет╕, все ж матимуть ч╕льне м╕сце.

Серг╕й Н╤К╤ШИН,
студент НУ «Льв╕вська пол╕техн╕ка», журнал╕ст

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #49 за 06.12.2013 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=12642

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков