Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4268)
З потоку життя (7286)
Душі криниця (3926)
Українці мої... (1572)
Резонанс (1844)
Урок української (1001)
"Білі плями" історії (1805)
Крим - наш дім (585)
"Будьмо!" (265)
Ми єсть народ? (239)
Бути чи не бути? (121)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (118)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
МЕДОВИЙ СПАС
Наш╕ традиц╕╖


Галина ЛИТОВЧЕНКО: РОНДЕЛ╤ З КРИМСЬКИХ ОБ╤ЙСТЬ
«У вирвах стогне мирний наш квартал, жахн╕ ру╖ни на п╕дмогу кличуть…»


НЕСПАЛИМА. З ГЛИБИНИ СТОЛ╤ТТЯ. НЕЗБОРИМА
У столиц╕ в╕дкрилася художня виставка ╕сторично╖ картини.


ПЕРШИЙ КОРОВАЙ
Наш╕ традиц╕╖


СКУЛЬПТУРА ╤ КРИМСЬК╤ ПЕЙЗАЖ╤
Нин╕ козацьк╕ нащадки захищають Укра╖ну в╕д орди. Як ╕ предки колись…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #49 за 06.12.2013 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#49 за 06.12.2013
МАГ╤Я ПОЕТИЧНОГО СЛОВА

Л╕тературн╕ зустр╕ч╕

У б╕бл╕отец╕ Кримського ╕нженерно-педагог╕чного ун╕верситету цими днями в рамках л╕тературно-мистецько╖ в╕тальн╕, яка вже трет╕й р╕к посп╕ль д╕╓ при кафедр╕ укра╖нсько╖ ф╕лолог╕╖, в╕дбулася зустр╕ч студент╕в, викладач╕в кафедри укра╖нсько╖ ф╕лолог╕╖ та б╕бл╕отекар╕в з кримськими майстрами поетичного слова, ╓впатор╕йцями Ольгою Бондаренко та Серг╕╓м Овчаренком. Зах╕д був приурочений до Дня укра╖нсько╖ писемност╕ та мови.
В╕дкриваючи зустр╕ч, зав╕дувач кафедри Н╕на Грозян прив╕тала присутн╕х з╕ святом ╕ зазначила, що воно оф╕ц╕йно встановлене Указом Президента Укра╖ни та не обмежу╓ться одним днем – 9 листопада, а в╕дзнача╓ться ц╕лою низкою заход╕в, запланованих кафедрою. Ознайомивши присутн╕х з╕ спланованою роботою в цьому напрямку, вона надала слово членов╕ НСПУ, голов╕ творчого об’╓днання укра╖номовних письменник╕в, в╕дпов╕дальному секретарев╕ КРО НСПУ Михайлу Вишняку, який представив присутн╕м гостей. Це – оч╕льник ╢впатор╕йсько╖ ф╕л╕╖ Кримсько╖ письменницько╖ орган╕зац╕╖ поет Серг╕й Овчаренко та поетеса Ольга Бондаренко, яку п╕д оплески зали прив╕тали ╕з оф╕ц╕йним утвердженням в лавах НСПУ – нещодавн╕м прийомом ╖╖ на приймальн╕й ком╕с╕╖ ╕ затвердженням презид╕╓ю НСПУ цього р╕шення та врученням сп╕лчанського квитка, хоча виступаючий розц╕нив це формальним актом, бо поетеса давно вже утвердилась в л╕тератур╕, маючи близько 10 поетичних зб╕рок та ц╕лу низку в╕дзначень ╖╖ поез╕╖ рядом л╕тературних прем╕й не лише в Криму, а й за його межами. В╕дзначив Михайло Вишняк ╕ пл╕дну роботу Ольги Бондаренко як перекладача, зазначивши, що йому було при╓мно працювати з поетесою, редагуючи ╖╖ книгу переклад╕в: «Хай луна╓ закоханих мова». Це книга л╕рики, в як╕й вм╕щено близько 60-ти твор╕в рос╕йськомовних автор╕в, перекладених укра╖нською мовою. В н╕й поетеса виявила неабияке ум╕ння, використовуючи можливост╕ й засоби р╕дно╖ ╖й укра╖нсько╖ мови, знайти в них вдал╕ лексико-зм╕стовн╕ в╕дпов╕дники до рос╕йськомовних текст╕в ╕ передати з ╖хньою допомогою ╖хн╕ найвиразн╕ш╕ смислов╕ нюанси. А головне, що п╕дкреслив виступаючий, це те, що перекладачка, не порушуючи лексико-тематичну семантику в╕рш╕в рос╕йськомовних автор╕в, зум╕ла зробити не формальний переклад ╖хн╕х в╕рш╕в, а виявити в перекладених творах ╕ свою, послуговуючись словами ╤. Франка, «поетичну ф╕з╕оном╕ю», власну творчу ╕ндив╕дуальн╕сть. Очевидно, на цьому позначився сам п╕дб╕р взятих до перекладу в╕рш╕в, суголосних ╕ зм╕стовно, ╕ образно як з тематикою, так ╕ з окремими засобами поетики само╖ перекладачки. Добре слово про поетесу та ╖╖ твори сказав ╕ Серг╕й Овчаренко, розпов╕вши ╕ про д╕яльн╕сть ╢впатор╕йського осередку НСПУ та активну участь в н╕й Ольги Бондаренко, зокрема у справ╕ пропаганди поетичного слова.
А дал╕ в зал╕ запанувала сама поез╕я. Сво╖ в╕рш╕ читали ╕ М. Вишняк, ╕ О. Бондаренко, ╕ С. Овчаренко. Щира л╕рика гостей н╕кого не лишила байдужим. Кожен в╕рш сприймався схвальними оплесками присутн╕х. Наостанок гост╕ подарували б╕бл╕отец╕ ун╕верситету сво╖ книги, подякувавши вс╕м за теплу зустр╕ч.
Завершуючи зах╕д, Н╕на Грозян побажала поетам нових творчих злет╕в ╕ подальших зустр╕чей з ними в ст╕нах ун╕верситету.

Михайло ВИШНЕВИЙ

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #49 за 06.12.2013 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=12641

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков