Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4268)
З потоку життя (7286)
Душі криниця (3926)
Українці мої... (1572)
Резонанс (1844)
Урок української (1001)
"Білі плями" історії (1805)
Крим - наш дім (585)
"Будьмо!" (265)
Ми єсть народ? (239)
Бути чи не бути? (121)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (118)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПУСТКА…
А чому б цей гуртожиток не привести до ладу ╕ не в╕ддати його вимушеним переселенцям?


9 СЕРПНЯ - М╤ЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ КОР╤ННИХ НАРОД╤В
М╕жнародний день кор╕нних народ╕в щор╕чно в╕дзнача╓ться 9 серпня.


НЕЗАКОННИЙ ╤МПОРТ НАФТОПРОДУКТ╤В ╤ «СТЕЖКА» ДО МЕДВЕДЧУКА: СУДИТИМУТЬ 14 МИТНИК╤В
П╕д час митного оформлення службов╕ особи митниц╕ “не пом╕чали” п╕дм╕ни…


ПРЕЗИДЕНТ ПРИЗНАЧИВ КОСТ╤НА ГЕНПРОКУРОРОМ
Президент Укра╖ни Володимир Зеленський призначив Андр╕я Кост╕на генеральним прокурором Укра╖ни.


ОЛЕКСАНДРА КЛИМЕНКА ПРИЗНАЧИЛИ КЕР╤ВНИКОМ САП
Кер╕вником Спец╕ал╕зовано╖ антикорупц╕йно╖ прокуратури 28 липня був призначений Олександр Клименко.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #49 за 06.12.2013 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#49 за 06.12.2013
ПО Р╤ЗН╤ БЕРЕГИ МАЙДАНУ...

Як пов╕домляв УН╤АН, 30 листопада вноч╕ «Беркут» жорстоко роз╕гнав ╢вромайдан у Ки╓в╕. За словами очевидц╕в, близько четверто╖ години ранку б╕йц╕ спецп╕дрозд╕лу «Беркут» штурмували к╕лькасот студент╕в, як╕ проводили мирну акц╕ю на п╕дтримку ╓вро╕нтеграц╕╖ Укра╖ни.
На в╕деозаписах, викладених в ╤нтернет╕, видно, як б╕йц╕ «Беркута» в╕дт╕сняють людей в╕д монумента Незалежност╕, при цьому б’ючи ╖х палицями. Когось продовжували бити нав╕ть п╕сля того, як в╕н впав. На кадрах також видно людей з╕ скривавленими обличчями.
Головний л╕кар Ки╖всько╖ станц╕╖ швидко╖ допомоги Анатол╕й Вершигора на бриф╕нгу пов╕домив, що медична допомога була надана 35 постраждалим в╕д д╕й м╕л╕ц╕╖ п╕д час н╕чного розгону акц╕╖ на майдан╕ Незалежност╕.
Т╕, кому вдалося врятуватися з майдану Незалежност╕, знайшли притулок у Михайл╕вському собор╕ на територ╕╖ монастиря, який тривалий час був оточений б╕йцями спецп╕дрозд╕лу. Щоб п╕дтримати учасник╕в ╢вромайдану, туди стали приходити громадяни. Увечер╕ 30 листопада на Михайл╕вськ╕й площ╕, за р╕зними даними, вже було в╕д 20 до 40 тисяч громадян.
У нед╕лю, 1 грудня, в Укра╖н╕ в╕дбулася наймасов╕ша в ╕стор╕╖ кра╖ни акц╕я громадянського протесту, в як╕й т╕льки в Ки╓в╕ взяли участь понад п╕вм╕льйона ос╕б.
Однак провокатори влаштували сутички п╕д Адм╕н╕страц╕╓ю Президента Укра╖ни, в результат╕ яких постраждали майже 200 учасник╕в акц╕╖ протесту ╕, за даними МВС, 140 правоохоронц╕в. При цьому п╕д час останн╕х акц╕й протесту в╕д рук правоохоронц╕в постраждали б╕льш як 40 укра╖нських та закордонних журнал╕ст╕в.
У понед╕лок, 2 грудня, акц╕╖ протесту продовжилися ╕ тривають сьогодн╕.

* * *
Оц╕нку под╕ям останн╕х дн╕в у зв’язку з проведенням масових акц╕й ма╓ дати суд п╕сля завершення розсл╕дування. На цьому наголосив Президент Укра╖ни В╕ктор Янукович в ╕нтерв’ю журнал╕стам укра╖нських телеканал╕в.
«Я не маю сьогодн╕ права давати оц╕нку тому, хто винний, наск╕льки винний», — сказав Глава держави, пов╕домивши, що на сьогодн╕ створено к╕лька сл╕дчих груп.
Коментуючи под╕╖ в н╕ч на суботу на майдан╕ Незалежност╕ в Ки╓в╕, В╕ктор Янукович зазначив, що правоохоронц╕ «перегнули палку». Водночас Президент зауважив, що так╕ д╕╖ могли бути спровокован╕.
На його переконання, правоохоронц╕ мали знайти так╕ способи, як╕ б м╕н╕м╕зували насл╕дки ╖хн╕х д╕й.
* * *
Три Президенти Укра╖ни – Леон╕д Кравчук (1991-1994), Леон╕д Кучма (1994-2005) та В╕ктор Ющенко (2005-2010) висловили сол╕дарн╕сть ╕з мирними громадянськими д╕ями сотень тисяч укра╖нц╕в. Про це йдеться у сп╕льн╕й заяв╕ трьох Президент╕в Укра╖ни, оприлюднен╕й 4 грудня.
«Ми висловлю╓мо сол╕дарн╕сть ╕з мирними громадянськими д╕ями сотень тисяч молодих укра╖нц╕в. Спричинен╕ несприйняттям р╕зко╖ зм╕ни ╓вропейського курсу, вони ╓ св╕дченням громадянсько╖ зр╕лост╕, мужност╕, демократизму укра╖нц╕в та в╕ри у ╖хню здатн╕сть зм╕нити сво╓ життя ╕ життя кра╖ни. Практика вир╕шення стратег╕чних питань розвитку Укра╖ни без публ╕чного обговорення ╕ рац╕онального об╜рунтування, розб╕жност╕ тлумачень укра╖нських урядовц╕в щодо ╓вропейського курсу ╓ неприпустимим ╕ породжу╓ суперечливе тлумачення пол╕тики», — заявили Президенти Укра╖ни.
На ╖хн╓ переконання, першопричиною ц╕╓╖ кризи ╓ несистемна робота уряду з п╕дготовки до укладання Угоди про асоц╕ац╕ю з ╢вропейським Союзом на сам╕т╕ у В╕льнюс╕ 29 листопада.
* * *
Держсекретар США Джон Керр╕ заявив, що п╕дтриму╓ «переважну б╕льш╕сть» укра╖нц╕в, як╕ виступають за ╓вро╕нтеграц╕ю, ╕ заклика╓ уряд Укра╖ни прислухатися до сво╖х громадян. Про це в╕н заявив п╕сля зустр╕ч╕ м╕н╕стр╕в закордонних справ кра╖н НАТО у Брюссел╕ у в╕второк, переда╓ Голос Америки.
«Ми бачимо яскрав╕ св╕дчення того, що ╓ люди, котр╕ виступають за зближення з ╢вропою. ╤ ми п╕дтриму╓мо переважну б╕льш╕сть укра╖нц╕в, як╕ хочуть такого майбутнього для сво╓╖ кра╖ни... Ми заклика╓мо укра╖нський уряд прислухатися до голосу свого народу, який хоче жити в умовах свободи, процв╕тання ╕ великих можливостей», — сказав Керр╕.
В╕н також закликав укра╖нц╕в поводитися мирно. «Насильству не м╕сце в сучасн╕й ╓вропейськ╕й держав╕», — сказав держсекретар США.
Ран╕ше м╕н╕стри закордонних справ НАТО засудили застосування «надм╕рно╖ сили» проти демонстрант╕в в Укра╖н╕, закликавши ус╕ сторони утриматися в╕д провокац╕╖ нових сутичок.
* * *
Сейм Польщ╕ у в╕второк закликав владу та опозиц╕ю в Укра╖н╕ до негайних переговор╕в для того, аби вивести кра╖ну з кризи, в як╕й вона опинилася через неп╕дписання Угоди про асоц╕ац╕ю з ╢вросоюзом. Про це йдеться в ухвален╕й сьогодн╕ заяв╕, текстом яко╖ волод╕╓ УН╤АН.
«Апелю╓мо до влади та опозиц╕╖ до негайних переговор╕в для досягнення порозум╕ння в справ╕ ╓вропейсько╖ ╕нтеграц╕╖ Укра╖ни», — йдеться в ухваленому одноголосно документ╕.
Нижня палата польського парламенту висловила сво╓ занепоко╓ння останн╕ми под╕ями в Укра╖н╕ п╕сля того, як укра╖нська влада в╕дмовилася в╕д п╕дписання Угоди про асоц╕ац╕ю на сам╕т╕ «Сх╕дного партнерства» у В╕льнюс╕.
Сейм засудив «невиправдане» застосування сили проти учасник╕в демонстрац╕╖ за ╓вро╕нтеграц╕ю у Ки╓в╕ та закликав укра╖нську владу утриматися в╕д застосування сили в майбутньому.
«Сейм Польщ╕ апелю╓ до укра╖нсько╖ влади ставитися з повагою до демократичних засад, норм держави права та суверенност╕ народу, не застосовувати жодних д╕й, як╕ могли би призвести до ще б╕льшого насилля та вир╕шувати конфл╕кти шляхом сусп╕льного д╕алогу ╕ до посл╕довного реформування держави зг╕дно з ╓вропейськими стандартами», — зазначили депутати.
Парламентар╕╖ також закликали ус╕ сили в Укра╖н╕ збер╕гати мирний характер демонстрац╕й та висловили свою сол╕дарн╕сть з учасниками цих акц╕й.
«Ми хочемо запевнити, що Польща зробить усе, аби двер╕ до ╢вропи залишалися для Укра╖ни в╕дкритими», — зазначено в документ╕.
Кр╕м цього, польськ╕ депутати звернулися до парламент╕в ╕нших держав ╢вропейського Союзу ╕з закликом виступити з ╕н╕ц╕ативами, спрямованими на зм╕цнення громадянського сусп╕льства в Укра╖н╕.
«В╕зов╕ полегшення, стипенд╕альн╕ програми для молод╕, культурн╕ та науков╕ обм╕ни, п╕дтримка неурядових орган╕зац╕й — це мудра ╕нвестиц╕я в наше сп╕льне ╓вропейське та укра╖нське майбутн╓», — йдеться в документ╕.
* * *
Кадров╕ зм╕ни в склад╕ Каб╕нету М╕н╕стр╕в готуються для подання Президенту Укра╖ни. Як переда╓ кореспондент УН╤АН, про це Прем’╓р-м╕н╕стр Укра╖ни Микола Азаров заявив на зас╕данн╕ уряду.
3 грудня прем’╓р М. Азаров п╕д час виступу у ВР пооб╕цяв зробити серйозн╕ висновки з под╕й у кра╖н╕, а також провести р╕шуч╕ кадров╕ зм╕ни в уряд╕.
«Я можу одне гарантувати народним депутатам, що я зроблю жорстк╕ висновки з того, що в╕дбулося... В уряд╕ буде проведено р╕шуч╕ кадров╕ зм╕ни», — сказав глава уряду.
* * *
Основна вимога протестуючих — в╕дставка Президента Укра╖ни та чинного уряду. При цьому половина опитаних на Майдан╕ мешка╓ в м. Ки╓в╕. Про це св╕дчать дан╕ опитування, яке проведене ╤нститутом Горшен╕на серед учасник╕в м╕тингу на майдан╕ Незалежност╕ в м. Ки╓в╕.
Так, у в╕дпов╕дь на запитання: «Чому Ви зараз на Майдан╕, ╕ проти чого Ви протесту╓те?», 55,9% опитаних заявили, що виступають за в╕дставку Президента та уряду, 27,9% — за п╕дписання угоди про Асоц╕ац╕ю з ╢С, 18% — за право на г╕дне життя в нормальн╕й кра╖н╕, 11,7% — для захисту сво╖х д╕тей (проти силових д╕й).
За цим йдуть вар╕анти в╕дпов╕дей «це м╕й громадянський обов’язок» (8,1%), «за майбутн╓ наших д╕тей» (4,5%) ╕ «п╕дтримую опозиц╕ю» (0,9%). Вагалися з в╕дпов╕ддю 0,9% опитаних.
Половина опитаних на Майдан╕ (50,5 %) мешка╓ в м. Ки╓в╕. Дал╕, в м╕ру спадання, сл╕дують Льв╕вська область — 11,7% респондент╕в, Ки╖вська — 9,9%, Черкаська — 5,4%, ╤вано-Франк╕вська — 4,5% ╕ Хмельницька — 3,6%. Частка представник╕в ╕нших областей серед опитаних склала менше 3%.
Експерти ╤нституту Горшен╕на зазначають, що отриман╕ дан╕ показують радикал╕зац╕ю протесту ╕, незважаючи на сильн╕ про╓вропейськ╕ настро╖, акценти зм╕щуються до пол╕тичних вимог.
Вуличне опитування «Укра╖на сьогодн╕» було проведене ╤нститутом Горшен╕на 2 грудня 2013 року серед учасник╕в м╕тингу на майдан╕ Незалежност╕ в м. Ки╓в╕. Всього методом випадкового в╕дбору було опитано 538 ос╕б.

МЕДЖЛ╤С ЗАЯВИВ ПРО ЗАГРОЗУ ТЕРИТОР╤АЛЬН╤Й Ц╤Л╤СНОСТ╤ Й НЕЗАЛЕЖНОСТ╤ УКРА╥НИ

Презид╕я Меджл╕су кримськотатарського народу виступила ╕з заявою «Про пол╕тичну ситуац╕ю в Укра╖н╕», в як╕й висловлю╓ться занепоко╓ння у зв’язку ╕з загрозою суверен╕тету ╕ територ╕альн╕й ц╕л╕сност╕ Укра╖ни.
«Сьогодн╕ ситуац╕я в Укра╖н╕ стала набувати характеру, що загрожу╓ територ╕альн╕й ц╕л╕сност╕ ╕ незалежност╕ Укра╖ни. Такому розвитку под╕й сприяють м╕сцев╕ ради частини рег╕он╕в Укра╖ни, у тому числ╕ Верховна Рада Криму, що прийма╓ за вказ╕вкою правлячо╖ парт╕╖ р╕шення з вимогою введення надзвичайного стану ╕ придушення силою мирних акц╕й громадян Укра╖ни», — йдеться у заяв╕ презид╕╖ Меджл╕су.
Презид╕я Меджл╕су висловила повну сол╕дарн╕сть з вимогами переважно╖ б╕льшост╕ укра╖нського сусп╕льства, що виступа╓ за п╕дписання Угоди про асоц╕ац╕ю Укра╖ни з ╢С, вважаючи, що проведення системних пол╕тичних, правових та економ╕чних реформ можливе лише на основ╕ ╓вропейських стандарт╕в.
Презид╕я Меджл╕су засудила будь-як╕ прояви насильства п╕д час громадянського протистояння ╕ закликала ус╕ сторони до виходу з пол╕тично╖ кризи виключно мирним шляхом.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #49 за 06.12.2013 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=12623

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков