Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #49 за 06.12.2013 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#49 за 06.12.2013
МЕЖА, ЗА ЯКОЮ — ПР╤РВА...

Майдан — очима кримчанина

Не переб╕льшуючи, можна сказати, що под╕╖ останнього дня листопада цього року под╕лили життя кра╖ни на «до» ╕ «п╕сля». Потряс╕ння було наст╕льки потужним, що прокинулись нав╕ть т╕, хто зазвичай пол╕тикою не ц╕кавиться.
Кривавий ранок суботи з ус╕╓ю очевидн╕стю показав не лише укра╖нцям, а й ус╕й св╕тов╕й сп╕льнот╕ справжн╓ обличчя укра╖нсько╖ диктатури. Щ╕льна лава спецпризначенц╕в оточила студент╕в та актив╕ст╕в громадських орган╕зац╕й, як╕ ман╕фестували свою в╕ддан╕сть ╕де╖ ╓вро╕нтеграц╕╖, та заходилася «виписувати» кийками на ╖хн╕х спинах та головах, власне, те, як «наша» влада бачить перспективу сво╖х вза╓мин з народом. Щоправда, з╕ сл╕в речниц╕ ГУ МВС Укра╖ни в м╕ст╕ Ки╓в╕ Ольги Б╕лик, той зах╕д був з╕н╕ц╕йований аж н╕як не владою, а лише... комунальниками Ки╓ва, яким капосн╕ студенти заважали готувати центральну площу м╕ста до новор╕чних свят. Щир╕сть того пояснення не виклика╓ жодних сумн╕в╕в, адже вс╕м в╕домо, що надання санкц╕╖ на застосування сил спецп╕дрозд╕лу «Беркут» за укра╖нським законодавством належить саме славним ки╖вським см╕ттярам. Отже, акц╕я «Беркута» не ма╓ жодного стосунку до в╕дчайдушних спроб студент╕в та громадських орган╕зац╕й звернути увагу «гаранта» сво╖х прав та свобод на те, що його раптова в╕дмова п╕дписати угоду про ╕нтеграц╕ю Укра╖ни в ╢вропу кардинально розходиться з ╖хн╕ми уявленнями про майбутн╓ Укра╖ни.
Реакц╕я укра╖нц╕в, киян зокрема, була ц╕лком прогнозованою для кожного, хто плоть од плот╕ цього народу. До полудня наступного дня на вулиц╕ висипав чи не весь Ки╖в. У нед╕лю вранц╕ на Михайл╕вськ╕й площ╕ ще глухо говорили про те, що судовим р╕шенням, яке н╕бито було прийняте о п’ят╕й ранку, заборонялась хода по Хрещатику та вих╕д на майдан Незалежност╕, але люди все п╕дходили й п╕дходили, ╕ скоро вже стало зрозум╕ло, що жодн╕ судов╕ постанови, жодн╕ заборони не стримають цей потужний пот╕к. Хтось збирався на Михайл╕вськ╕й площ╕, ╕нш╕ — в парку ╕мен╕ Т. Шевченка. П╕сля полудня все це гр╕зно шумуюче людське море нестримно потекло на Хрещатик.
Спецпризначенц╕, що густо стояли по периметру сталевого паркану, встановленого на майдан╕, десь зникли. Зал╕зяччя, за яким вони стовбичили, було зметене. Людське море важко витекло на площу, вихлюпнулось на навколишн╕ пагорби. Люди були повсюди. Вони стояли не лише на площ╕. Дехто видерся на довгу стр╕лу п╕дйомного крана, який вс╕ ц╕ дн╕, як вважалося, монтував чудо новор╕чно╖ ╕нсталяц╕╖ — зал╕зну ялинку в╕д влади, ╕нш╕ повибиралися на дахи там же встановлених бутафорських будиночк╕в, ╕нш╕ вже поч╕пляли прапори ╕ на сам╕й ялинц╕.
Нарешт╕, на даху автомоб╕ля, що спинився посеред Хрещатика перед Майданом, з’явилися опозиц╕йн╕ л╕дери — Кличко, Тягнибок та Яценюк, закликаючи притягнути винуватц╕в кривавих под╕й суботи до крим╕нально╖ в╕дпов╕дальност╕, а уряд, який сво╖ми д╕ями чи злочинною безд╕яльн╕стю допустив до того, в╕дправити у в╕дставку. Ця ж думка звучала у виступах Дмитра Павличка, Серг╕я Кун╕цина, в╕домо╖ сп╕вачки ╕ одного з модератор╕в громадянсько╖ акц╕╖ на Майдан╕ Руслани Лижичко та письменниц╕ ╤рени Карпи.
Присутн╕й на Майдан╕ екс-прем’╓р Польщ╕ Ярослав Качинський в╕дзначив самов╕ддан╕сть студентства у в╕дстоюванн╕ сво╖х ╓вропейських перспектив, майбутнього держави, вкотре п╕дкреслюючи, що не лише Укра╖на потребу╓ ╢вропи, але й сама ╢вропа потребу╓ Укра╖ни. Сл╕д зазначити ту особливу вагу, яку мав виступ блаженн╕йшого кардинала Любомира Гузара, колишнього оч╕льника УГКЦ, в якому в╕н нагадав про важлив╕сть прощення сво╖х ворог╕в.
Тим часом, близько третьо╖ пополудн╕ над╕йшло пов╕домлення про те, що КМДА перейшла до рук опозиц╕йних сил. Ще за годину те ж сталося з Будинком профсп╕лок. Люди, що стояли на Бессарабськ╕й, ╢вропейськ╕й та Михайл╕вськ╕й площах, на Хрещатику та прилеглих вулицях, були по-справжньому обурен╕ як кривавою розправою над студентством, так ╕ зрадою ╢вропейського вибору Укра╖нського народу, що, власне, й стало причиною, яка спонукала студент╕в до д╕й. Було абсолютно очевидно, що нин╕шню владу ц╕кавили зовс╕м не економ╕чн╕ вигоди кра╖ни, яку вони сво╖м незугарним, непрофес╕йним господарюванням вже виштовхали на край економ╕чно╖ пр╕рви, а можлив╕сть затриматися на президентських ╕ ус╕х ╕нших постах ╕ п╕сля 2015 року. Адже СНД на сьогодн╕ залиша╓ться одним з нечисленних резерват╕в тотал╕таризму, запов╕дником дов╕чних президент╕в. ╢вро╕нтеграц╕я, зм╕на влади через перевибори президента та парламенту ╕ негайна в╕дставка уряду Азарова — ось основн╕ вимоги Майдану.
 В оч╕куванн╕ парламентського в╕вторка понед╕лок минув у приготуваннях. М╕ж тим з рег╕он╕в прибували все нов╕ й нов╕ м╕тингар╕. Сонячний ранок сяйнув над╕╓ю на позитивне голосування головного питання порядку денного — щодо в╕дставки уряду. Саме цього вимагали десятки тисяч м╕тингувальник╕в, як╕ заповнили вс╕ прилегл╕ до Верховно╖ Ради вулиц╕, саме цього вимагала коал╕ц╕я опозиц╕йних парт╕й та ╖хн╕ парламентськ╕ фракц╕╖. Зрештою, сп╕кер Володимир Рибак був змушений поставити це питання на голосування. Абсолютна б╕льш╕сть проголосувала позитивно, ╕ уряд було викликано до парламенту.
 На жаль, дал╕ голосування виявилось нерезультативним. Ан╕ рег╕онали (нав╕ть т╕, що напередодн╕ заявляли про вих╕д з ц╕╓╖ парт╕╖), ан╕ комун╕сти, котр╕ устами свого оч╕льника заявляли про несприйняття цього уряду й готовн╕сть голосувати за його в╕дставку, сво╖х голос╕в не дали. Наш╕ керманич╕ вкотре про╕гнорували вимоги народу, тим самим до краю загострюючи ситуац╕ю, доводячи ╖╖ до критично╖ меж╕...

Валентин БУТ
с. М╕жводне в Криму —
Ки╖в, Майдан

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #49 за 06.12.2013 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=12622

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков