Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4490)
З потоку життя (7295)
Душі криниця (4179)
Українці мої... (1685)
Резонанс (2178)
Урок української (1007)
"Білі плями" історії (1851)
Крим - наш дім (1159)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (245)
Бути чи не бути? (379)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (228)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
КАПЕЛАНИ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРА╥НИ
Р╕к тому в Укра╖н╕ в╕йськов╕ капелани набули оф╕ц╕йних посад, визначених новим законодавством, ╕...


У ПОШУКАХ ЩАСТЯ
Наш╕ традиц╕╖


МАЛЮНКИ Д╤ТЕЙ ЗАГИБЛИХ ГЕРО╥В
Геро╖ в╕ддали життя за свободу нашо╖ Батьк╕вщини. Тепер наш обов’язок – п╕дтримати...


ВЕРЕСНЕВА ЗАМЕТ╤ЛЬ
Наш╕ традиц╕╖


«QIRIM. 10 РОК╤В НАД╤╥»
Мета про╓кту – нагадувати св╕тов╕й сп╕льнот╕ засобами мистецтва про незаконну анекс╕ю...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 22.11.2013 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#47 за 22.11.2013
«УКЛ╤Н ТОБ╤, ТАРАСЕ!»

Таку гаму почутт╕в — в╕д глибоко траг╕чних до св╕тлих ╕ оптим╕стичних — може викликати т╕льки укра╖нська п╕сня. Про це подумалось п╕д час концерту кобзаря Василя Нечепи в Укра╖нському культурно-╕нформац╕йному центр╕ в Севастопол╕. Власне, в╕н сп╕вав у трьох ╕постасях ╕ продемонстрував св╕й потужний потенц╕ал ще й як естрадний сп╕вак та виконавець академ╕чних п╕сень.
Народний артист Укра╖ни Василь Нечепа взяв на себе добров╕льну м╕с╕ю — до 200-р╕ччя в╕д дня народження Тараса Шевченка зд╕йснити 200 концерт╕в по Укра╖н╕ та за ╖╖ межами. Цей виступ, п╕д час якого прозвучали народн╕ та сучасн╕ п╕сн╕, музичн╕ твори на слова Кобзаря, академ╕чний сп╕в, безпосередн╓ сп╕лкування про звича╖ укра╖нського народу, його ╕стор╕ю ╕ культуру, видатних постатей, був 166-тим. А вперше п╕сенна програма «Укл╕н тоб╕, Тарасе!» пролунала в с. Крути Черн╕г╕всько╖ област╕ 29 с╕чня 2012 року ╕ з того часу його голосом милувались слухач╕ Ки╓ва ╕ Львова, Харкова ╕ Черкас, ╕нших м╕ст ╕ м╕стечок нашо╖ Батьк╕вщини. Попереду — виступи в Харков╕ та Москв╕.
У 2006 роц╕ за концертну програму «В рокотанн╕, риданн╕ бандур» в╕н отримав Державну прем╕ю Укра╖ни ╕мен╕ Тараса Шевченка. А до цього були уроки у народного скрипаля Олександра Соп╕ги та заслуженого артиста Укра╖ни Леон╕да Пашина. Талант Василя Нечепи шл╕фував народний артист Укра╖ни, викладач Ки╖всько╖ консерватор╕╖ Серг╕й Козак; гр╕ на кобз╕ й л╕р╕ навчав кобзар-в╕ртуоз Олександр Корн╕╓вський, який, сво╓ю чергою, засво╖в та╓мниц╕ кобзарського та л╕рницького мистецтва в╕д славетного Терент╕я Пархоменка.
Творч╕сть Корн╕╓вського, який створив 180 бандур р╕дк╕сного оздоблення ╕ звучання, так надихнула Василя Нечепу, що в╕н ╓диний в Укра╖н╕ став продовжувати стародавн╕ традиц╕╖ Черн╕г╕всько╖ бандурно╖ школи ╕ став виконавцем ╕ хранителем геро╖чного епосу.
Неповторне урочисте й ошатне сцен╕чне вбрання сп╕вака, сповнен╕ патр╕отизмом ╕ любов’ю до р╕дного краю п╕сн╕ активного автора ╕ учасника патр╕отичних заход╕в, як╕ в╕дбуваються в Укра╖н╕, викликали емоц╕йне сп╕впереживання ╕ у слухач╕в Севастополя. Сама по╖здка артиста до нашого м╕ста в╕дбулась з ╕н╕ц╕ативи Укра╖нсько╖ академ╕╖ банк╕всько╖ справи Нац╕онального банку Укра╖ни ╕ в Севастопольському ╕нститут╕ банк╕всько╖ справи в╕дбувся його концерт для 600 студент╕в.
Переповнен╕ почуттями й емоц╕ями учн╕ та студенти попросили про фотографування з╕ сп╕ваком на згадку. Студентка ф╕лолог╕чного факультету СМГУ Тетяна Ромашк╕на каже, що отримала задоволення в╕д виступу Василя Нечепи, завдяки йому глядач╕ змогли поринути у часи Шевченка. «Ми почули п╕сн╕ Тараса Григоровича у шикарному виконанн╕ кобзаря, який ма╓ неперевершений голос та так майстерно гра╓ на кобз╕, яка, до реч╕, в нього дуже гарно виконана. Вона прикрашена портретом Шевченка, а вершина грифу зроблена у вигляд╕ голови козака. Б╕льше того, артист сп╕вав деяк╕ п╕сн╕ нав╕ть у т╕й тональност╕, в як╕й, за його словами, сп╕вав сам Шевченко. Дуже ц╕кавими були й невеличк╕ розпов╕д╕ виконавця про Тараса, деяк╕ ц╕кав╕ в╕домост╕ я почула вперше.
При╖зд укра╖нського кобзаря до Севастополя — це справжн╕й подарунок до Дня народження великого митця!».
╤рина Усанова з того ж СМГУ дода╓: «На мою думку, кожна можливiсть доторкнутися до живого слова, спiву, творчостi народу — безцiнна. Тому в мене залишилися неймовiрнi враження вiд виступу кобзаря-лiрника Василя Нечепи. Мо╖ подруги теж були в захватi! Ми дуже вдячнi артисту. Хотiлося б, щоб подiбнi чудовi заходи вiдбувалися в нашому мiстi й надалi!».
Голова Севастопольсько╖ м╕сько╖ орган╕зац╕╖ Союзу укра╖нок, кандидат педагог╕чних наук, доцент кафедри укра╖нсько╖ ф╕лолог╕╖ Севастопольського м╕ського гуман╕тарного ун╕верситету Тамара Мельник каже: «Надзвичайно задоволена, що студенти-ф╕лологи, разом з якими я була на зустр╕ч╕, усв╕домили, що кобзарство — р╕ч зовс╕м не арха╖чна. Ун╕кальний митець сп╕вав ╕ про минуле, ╕ про сьогодення. У проникливих л╕ричних композиц╕ях були роздуми про добро ╕ зло, правду ╕ кривду, в╕ру ╕ зраду — про в╕чне. Адже, якщо п╕сня справжня, якщо музика ╕ слово чарують слухача, жодн╕ часов╕ кордони не стануть на завад╕.
Ус╕ гаряче аплодували ун╕кальному тенору з високопрофес╕йною виконавською школою.
Дякую! За тр╕умф! За вишк╕л!»
Словом ╕ п╕снею Василь Нечепа дару╓ нам в╕ков╕чну укра╖нську мудр╕сть, дух народу, наставля╓ молодь любити й берегти свою землю. Тому доречно буде завершити словами Тараса Шевченка:

Наша дума, наша п╕сня
Не вмре, не загине...
От де, люде, наша слава,
Слава Укра╖ни!

Микола ВЛАДЗ╤М╤РСЬКИЙ

ОФОРМИТИ ПЕРЕДПЛАТУ на всеукра╖нську загальнопол╕тичну ╕ л╕тературно-художню газету «Кримська св╕тлиця» та ╕нш╕ культуролог╕чн╕ видання ДП «Нац╕ональне газетно-журнальне видавництво» (газету «Культура ╕ життя», журнали «Укра╖нська культура», «Укра╖нський театр», «Театрально-концертний Ки╖в», «Музика», «Пам’ятки Укра╖ни: ╕стор╕я та культура») можна в будь-якому поштовому в╕дд╕ленн╕ зв’язку Укра╖ни. У кра╖нах далекого заруб╕жжя оформити передплату на ц╕ видання можна через сайт www.presa.ua на стор╕нц╕ «Передплата On-Line». Передплатити та придбати окрем╕ прим╕рники видань в електронн╕й верс╕╖ можна за адресою - http://presspoint.ua/. Така послуга доступна в будь-як╕й кра╖н╕ св╕ту. Дов╕дки за тел.: (044) 498-23-64; e-mail: nvu.kultura.porhun@gmail.com

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 22.11.2013 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=12592

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков