Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4466)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4143)
Українці мої... (1670)
Резонанс (2147)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1087)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (343)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (215)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЗЕЛЕНИЙ РАЙ
Наш╕ традиц╕╖


ВО╢ННИЙ РОМАН НЕ ПРО В╤ЙНУ
Книга грунту╓ться на реальних под╕ях, учасником яких був автор…


ЗЕЛЕНЕ╢ ЖИТО, ЗЕЛЕНЕ…
Наш╕ традиц╕╖


ОСОТ ╤ ЛОБОДА…
Наш╕ традиц╕╖


ДОЛЯ ╢ВРОПЕЙСЬКО╥ СПАДЩИНИ ДОНЕЧЧИНИ ТА ЛУГАНЩИНИ
П╕д удари рос╕йських окупант╕в щодня потрапля╓ ╕ ╓вропейська спадщина…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 15.11.2013 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#46 за 15.11.2013
ДО БАТИЛ╤МАНУ — «ОЧИЩАТИ ПАЛ╤ТРУ»

У Севастопольському художньому музе╖ ╕мен╕ Михайла Крошицького урочисто в╕дкрилася щор╕чна виставка м╕жнародного живописно-граф╕чного пленеру «Арт-Батил╕ман». Севастопольськ╕, кримськ╕, рос╕йськ╕ та укра╖нськ╕ художники показали близько п’ятдесяти живописних ╕ граф╕чних роб╕т, виконаних на пленерах недавнього часу.
Це вже десята виставка митц╕в — учасник╕в пленеру. Цього разу орган╕затори вир╕шили зм╕нити формат, художники не були обмежен╕ кра╓видами Севастополя ╕ Криму. На в╕дкритт╕ виставки виконав твори класично╖ музики Севастопольський камерний мун╕ципальний симфон╕чний оркестр п╕д кер╕вництвом Володимира К╕ма. У вступному слов╕ орган╕затор пленер╕в, почесний член Сп╕лки художник╕в Михайло Сальва зазначив, що учн╕ кер╕вника пленеру Андр╕я Чебик╕на працюють зараз по всьому св╕ту. П╕сля цього в╕н пов╕домив, що у ц╕й мистецьк╕й традиц╕╖, яка розпочалась навесн╕ 2007 року, нин╕ взяли участь 25 художник╕в, серед яких Андр╕й Чебик╕н, Михайло Гуйда, Олександр Ольхов, Тетяна Красна, Галина та Оксана Поп╕нови з Ки╓ва, Золтан М╕чка, Андр╕й ╤ванчо та Олександр Андялоши з Мукачева, Микола Чулко з Немирова, Олег Приходько з Микола╓ва, Микола Дудченко, Олександр Шуринов, Олександр Андр╓╓в з С╕мферополя, льв╕в’янин Орест Манюк, Богдан Бринський з ╤вано-Франк╕вська, Олександр Смирнов з Алушти, Леон╕д Заборовський з Черн╕гова, Павло Шумов з Ялти, севастопольц╕ ╤ван Грищенко, ╢вген Смирнов та Анатол╕й Шевчук. З Китаю прибули для участ╕ Ван Чжилон та Сунь-Ке.
Теплими словами прив╕тав учасник╕в виставки народний художник Укра╖ни, ректор НАОМА, професор, президент Академ╕╖ мистецтв, лауреат Нац╕онально╖ прем╕╖ Укра╖ни ╕м. Т. Шевченка Андр╕й Чебик╕н. В╕н п╕дкреслив, що Крим ╓ ун╕кальним у низц╕ р╕зновид╕в живопису в наш╕й кра╖н╕. «Ми вчергове при╖хали насолодитись цим прозорим, перламутровим пов╕трям, цим морським простором, далями ╕ горами, як╕ розчиняються в пов╕тр╕. Знаменитий художник Коров╕н колись ╖здив саме до Криму очищати пал╕тру в╕д отих с╕рих, темних, коричневих, буденних петербурзьких кольор╕в… Отже, севастопольськ╕ пленери мають сво╓ неповторне обличчя, а м╕сто таким чином п╕дтверджу╓ прагнення бути одним ╕з культурних центр╕в кра╖ни».
Уже в розмов╕ з вашим кореспондентом в╕н додав, що пленер ╓ в╕дточенням майстерност╕ ╕ слугу╓ для накопичення вражень на майбутн╕ твори. Доторк до полотна на св╕жому пов╕тр╕ може пригадатись через якийсь час ╕ вже в майстерн╕ етюди можуть бути доведен╕ до картини.
Художник Ван Чжилон бере участь в «Арт-Батил╕ман╕» вже вчетверте. В╕н любить Крим, пор╕вню╓ його природу з п╕вднем Китаю. Художник працю╓ тушшю, пише романтичн╕ картини ╕ п╕дкреслю╓, що тут на полотн╕ дуже красиво виходять вс╕ пори року та гарне море, ╕ картини здаються сонячними.
Орган╕затор пленер╕в Михайло Сальва пов╕домив мен╕, що ця робота дуже зм╕нила його погляди на св╕т, зробила ╖х ф╕лософськими. Стосунки з художниками ╓ надзвичайно доброзичливими. Орган╕затор пленер╕в художник Анатол╕й Шевчук пиша╓ться щор╕чними випусками альбом╕в, присвячених результатам творчих зустр╕чей мистц╕в.
Учасники виставки в╕дзначали комфортн╕ умови, як╕ створюють для творчо╖ роботи художник╕в орган╕затори пленеру Михайло Сальва та художник Анатол╕й Шевчук.

Микола ВЛАДЗ╤М╤РСЬКИЙ
Фото автора
* * *
(Пленер (фр. en plein air — в╕дкрите пов╕тря) — у живопис╕ терм╕н, який познача╓ передачу в картин╕ всього багатства зм╕н кольору, зумовлених д╕╓ю сонячного св╕тла ╕ атмосфери. Пленерний живопис склався у результат╕ роботи художник╕в на в╕дкритому пов╕тр╕, а не в майстерн╕).

ОФОРМИТИ ПЕРЕДПЛАТУ на всеукра╖нську загальнопол╕тичну ╕ л╕тературно-художню газету «Кримська св╕тлиця» та ╕нш╕ культуролог╕чн╕ видання ДП «Нац╕ональне газетно-журнальне видавництво» (газету «Культура ╕ життя», журнали «Укра╖нська культура», «Укра╖нський театр», «Театрально-концертний Ки╖в», «Музика», «Пам’ятки Укра╖ни: ╕стор╕я та культура») можна в будь-якому поштовому в╕дд╕ленн╕ зв’язку Укра╖ни. У кра╖нах далекого заруб╕жжя оформити передплату на ц╕ видання можна через сайт www.presa.ua на стор╕нц╕ «Передплата On-Line». Передплатити та придбати окрем╕ прим╕рники видань в електронн╕й верс╕╖ можна за адресою - http://presspoint.ua/. Така послуга доступна в будь-як╕й кра╖н╕ св╕ту. Дов╕дки за тел.: (044) 498-23-64; e-mail: nvu.kultura.porhun@gmail.com

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 15.11.2013 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=12563

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков