Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4268)
З потоку життя (7286)
Душі криниця (3926)
Українці мої... (1572)
Резонанс (1844)
Урок української (1001)
"Білі плями" історії (1805)
Крим - наш дім (585)
"Будьмо!" (265)
Ми єсть народ? (239)
Бути чи не бути? (121)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (118)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
МЕДОВИЙ СПАС
Наш╕ традиц╕╖


Галина ЛИТОВЧЕНКО: РОНДЕЛ╤ З КРИМСЬКИХ ОБ╤ЙСТЬ
«У вирвах стогне мирний наш квартал, жахн╕ ру╖ни на п╕дмогу кличуть…»


НЕСПАЛИМА. З ГЛИБИНИ СТОЛ╤ТТЯ. НЕЗБОРИМА
У столиц╕ в╕дкрилася художня виставка ╕сторично╖ картини.


ПЕРШИЙ КОРОВАЙ
Наш╕ традиц╕╖


СКУЛЬПТУРА ╤ КРИМСЬК╤ ПЕЙЗАЖ╤
Нин╕ козацьк╕ нащадки захищають Укра╖ну в╕д орди. Як ╕ предки колись…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #43 за 25.10.2013 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#43 за 25.10.2013
МИСТЕЦЬКИЙ «ОС╤НН╤Й ЕКСПРЕС» — У СОСН╤ВЦ╤

Мистецький «Ос╕нн╕й експрес» прибув у Сосн╕вку на запрошення Благод╕йного фонду «Еко-милосердя». Ось так в╕дновились мистецьк╕ четверги у б╕бл╕отец╕-ф╕л╕╖ № 5, яка розташована в Сосн╕вському Народному дом╕. Колись так╕ свята були традиц╕йними серед шанувальник╕в п╕сн╕ ╕ слова, але якось все в╕д╕йшло, призабулось, зм╕нилось. Незм╕нним залишилось прагнення зустр╕чатися знову – з╕ старими друзями, з новими митцями – слухати ╕ вбирати у душу поетичн╕ ╕ п╕сенн╕ твори… Св╕т чарувала незбагненно╖ краси ос╕ння днина, а душа прагла чогось св╕тлого ╕ високого, тож поез╕я знову стала володаркою часу, повернувшись у ст╕ни сосн╕всько╖ книгозб╕рн╕.
П’ятеро поет╕в нашого Галицького краю зустр╕лися з читачами у читальн╕й зал╕ б╕бл╕отеки: Людмила Пуля╓ва, Любов Долик, Богдан Бовшик, Ярослав Петришин та ╤ван Гентош. Кожен под╕лився сво╖ми поетичними переживаннями, сво╖ми ╕мпрес╕ями ╕ ф╕лософ╕╓ю. Не об╕йшлося ╕ без п╕сн╕! Сосн╕вський митець ╤гор Байор тримав у запас╕ к╕лька п╕сень на слова Люби Долик, тож виконав ╖х на ц╕й зустр╕ч╕, чим при╓мно вразив ╕ слухач╕в, ╕ гостей, а найб╕льше – поетесу. Та й сама пан╕ Люба засп╕вала свою п╕сню, полонивши слухач╕в задушевн╕стю виконання. Як ╕ Богдан Бовшик, який сп╕вав власн╕ твори, а п╕снею про маму до сл╕з зачепив не одне чуле серце.
Людмила Пуля╓ва вразила в╕дверт╕стю, профес╕йною впевнен╕стю ╕ ледь завуальованою ж╕ночою слабк╕стю, яко╖ не бо╖ться поетеса, проте зайве нею не спекулю╓. Богдан Бовшик п╕дкупив артистизмом ╕ щир╕стю почутт╕в, а Ярослав Петришин – скромн╕стю ╕ таким ф╕лософським л╕ризмом та в╕ртуозною грою сл╕в, що залишився найзагадков╕шим персонажем зустр╕ч╕! ╤ван Гентош – майстер парод╕╖, якому нема р╕вних у сучасн╕й парод╕йн╕й л╕тератур╕. Поет завжди чару╓ дотепн╕стю, м’яким гумором, легк╕стю ╕ високим вм╕нням виконання твор╕в, як тих, на як╕ пише парод╕╖, так ╕ самих парод╕й.
Вс╕ поети п╕дкорили слухач╕в зм╕стовною глибоч╕нню поетично╖ думки, бажанням под╕литися красою слова. Публ╕ка була вдячною! «Давно у ц╕й зал╕ не витав такий високий дух Слова ╕ Музики», — скажуть п╕сля зустр╕ч╕ господин╕ б╕бл╕отеки Наталя Бекерська та Алла Дупляк.
Дуже при╓мною новиною було пов╕домлення ╤вана Гентоша про те, що орган╕затори Форуму видавц╕в, який цього вересня вдвадцяте пройшов у Львов╕, оголосили подяку його учасникам, серед яких був ╕ гурт «Галичанка» БФ «Еко-милосердя». Пан ╤ван у рамках Форуму збирав друз╕в ╕ шанувальник╕в поетично╖ парод╕╖, ╕ гурт «Галичанка» також брав участь у цьому ориг╕нальному д╕йств╕.
Сосн╕вчани сп╕лкувалися з гостями поетичного свята, брали автографи, фотографувалися на пам’ять. Йшли додому, переповнен╕ враженнями, ╕ несли з собою зб╕рочки тих поет╕в, яких в╕дкрили для себе на четвергов╕й зустр╕ч╕, що називалась так романтично-загадково — «Ос╕нн╕й експрес»...

В╕ра ОЛЕШ

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #43 за 25.10.2013 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=12471

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков