Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПОЕЗ╤Я ╤ ПРОЗА НАШОГО ЖИТТЯ
Третя зб╕рка поез╕╖ - «╥╖ написала в╕йна»…


НЕ ХОДИ НА ЛИСУ ГОРУ…
Наш╕ традиц╕╖


КАРИКАТУРИ БАТЬКА Й ЖИВОПИС СИНА
Карикатури батька викривають агресивну пол╕тику Москви, показують, що вона ╓ загрозою для всього...


РОЗПУСКА╢ТЬСЯ Л╤ЩИНА
Наш╕ традиц╕╖


ЛЮТЬ, НАД╤Я, ЛЮБОВ
На початку широкомасштабного вторгнення рос╕йських в╕йськ подруга художниц╕ попрохала ╖╖...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #40 за 04.10.2013 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#40 за 04.10.2013
ДОРОГА ДО ВЕРШИН ПОЧИНА╢ТЬСЯ З КНИГИ

Яке багатство мудрост╕ та добра розсипано, за словами Льва Толстого, по книгах ус╕х час╕в ╕ народ╕в! ╤ продовжуючи ╖х ╕ншим висловом: «Якщо ╓ рай на земл╕, то в╕н под╕бний на б╕бл╕отеку», можна назвати й адресу такого м╕сця, що ╓ в С╕мферопол╕ пров╕дником до вершин знань ╕ високого духу, в яке завжди в╕дчинен╕ двер╕ з написом на вход╕: Центральна м╕ська б╕бл╕отека ╕м. О. Пушк╕на.
Минуло╖ п’ятниц╕ ╖╖ сх╕дц╕ на другий поверх прикрасили жив╕ ос╕нн╕ кв╕ти ╕ р╕знокольоров╕ кульки. В обрамленн╕ ╖х, немов по червон╕й дор╕жц╕, п╕дн╕малися в оновлений п╕сля ремонту заклад гост╕ та читач╕ на юв╕лейний веч╕р, який напередодн╕ Всеукра╖нського дня б╕бл╕отек, що в╕дзнача╓ться 30 вересня, став не просто датою з числом «55», а п╕дсумком важливо╖ ╕ в╕дпов╕дально╖ прац╕ в культурному та ╕нформац╕йному простор╕ м╕ста. ╥╖ можна узагальнити трьома висновками Генр╕ Форда: «З╕братися разом – це початок, залишитися разом – це прогрес, а працювати разом – це усп╕х».

В ╕стор╕╖ б╕бл╕отеки читач╕ з╕ стажем пам’ятають пер╕од, пов’язаний з ув╕чненням на ╖╖ вив╕сц╕ та в д╕яльност╕ ╕мен╕ письменника Костянтина Треньова. Нин╕ вона ╓ ╕н╕ц╕атором створення ╓диного Пушк╕нського кримського простору «З Пушк╕ним – по Криму» з центром у С╕мферопол╕ та засновником л╕тературно╖ Пушк╕нсько╖ прем╕╖.
У будинку без книг — темно, як без в╕кон. ╤ жодна найсучасн╕ша техн╕ка не зам╕нить т╕╓╖ живо╖ енерг╕╖, яка струмен╕╓ в╕д томика в╕рш╕в чи прози. Читач розгорта╓ книгу ╕ душа його наповню╓ться красою та гармон╕╓ю. Б╕бл╕отека незм╕нно виконувала свою головну функц╕ю: навчала людей мислити ╕ мр╕яти, ставала центром сп╕лкування та ╕нформац╕╖. Однак к╕лька рок╕в тому вс╕ ╖╖ матер╕альн╕ ц╕нност╕ опинилися п╕д загрозою знищення в╕д дощових поток╕в ╕ сирост╕, одного з найб╕льш небезпечних ворог╕в книги. Стелаж╕ з л╕тературою та пер╕одикою на очах читач╕в перем╕щувалися з одного сухого прим╕щення в ╕нше, незручност╕ виникли для користувач╕в читального залу.
— У нас тод╕ побував м╕ський голова В╕ктор Аг╓╓в ╕ завдяки йому та всьому депутатському корпусу м╕ськради було полагоджено покр╕влю, проведено частково внутр╕шн╕й ремонт, — розпов╕ла директор б╕бл╕отеки Тетяна С╓год╕на, яка очолю╓ ╖╖ з 2007 року.
╤ сьогодн╕ на абонементн╕ та ╕нш╕ зали, каб╕нети стало при╓мно подивитися: все поб╕лено, пофарбовано. Ефект св╕жост╕ та краси доповню╓ експозиц╕я натюрморт╕в ╕ пейзаж╕в «Кримська пал╕тра» Михайла ╕ Тетяни Фастенк╕в.
П╕д депутатським патронатом перебувають ╕ ф╕л╕╖ б╕бл╕отеки в р╕зних м╕крорайонах м╕ста. Нещодавно, наприклад, за сприяння депутата Олександра Черняги було завезено ст╕льц╕ в ф╕л╕ю № 17, яка розташована на територ╕╖ його виборчого округу в район╕ вулиц╕ Маршала Жукова.
— Потреба в б╕бл╕отеках буде завжди, поки живе людина ╕ на земл╕ ╕снуватиме цив╕л╕зац╕я, – говорить голова пост╕йно╖ ком╕с╕╖ з культури С╕мферопольсько╖ м╕сько╖ ради, ректор Кримського ун╕верситету культури, мистецтв ╕ туризму Олег Габр╕елян. – Однак який буде ╖хн╕й формат? М╕н╕стерство осв╕ти ╕ науки Укра╖ни чека╓ в╕д нас рекомендац╕й щодо п╕дготовки б╕бл╕отечних кадр╕в, як╕ б працювали по-сучасному.
╤ багато еск╕з╕в для цих науково-методичних пропозиц╕й в╕н м╕г, без сумн╕ву, почерпнути з практики роботи б╕бл╕отеки ╕м. О. Пушк╕на ╕, зокрема, з юв╕лейно╖ програми, в яку вв╕йшли виставка-реклама «Дивовижний св╕т – б╕бл╕отека», виставка-презентац╕я «Юв╕лейний склад», фотоколаж «Наш╕ будн╕ та свята», б╕бл╕отрейлер «Довге св╕тло осв╕ти», б╕бл╕отечний зорепад «Найактивн╕ш╕ читач╕», ф╕льм-побажання в╕д друз╕в, демонстрування колекц╕╖ нових моделей одягу «Ти — муза, що мен╕ дару╓ш натхнення» студентами С╕мферопольського вищого профес╕йного училища серв╕су та дизайну.
Б╕бл╕отекар – на вс╕ руки майстер. В╕н ╕ сценар╕й може написати, ╕ сам виступить, ╕ грубку розтопить, якщо в заклад╕ п╕чне опалення, — свого роду людина-оркестр. Так можна сказати про Любов Тарахт╕й, Ольгу Василенко, Любов Петренко та ╕нших зав╕дувач╕в б╕бл╕отек-ф╕л╕й, як╕ все трудове життя пов’язали з б╕бл╕отечною справою. Поряд з ними набираються досв╕ду ╕ майстерност╕ молод╕ фах╕вц╕, перемагаючи в профес╕йних конкурсах. У ном╕нац╕╖ «Д╕алог культур», наприклад, Т. С╓год╕на вручила грамоти колективам читального залу Центрально╖ б╕бл╕отеки (перше м╕сце), ф╕л╕й № 10 — за друге ╕ № 7 – за трет╓. В робот╕ для д╕тей та юнацтва в╕дзначен╕ в╕дпов╕дно б╕бл╕отеки-ф╕л╕╖ №№ 4, 3, 17 ╕ 23.
Велика група прац╕вник╕в м╕сько╖ б╕бл╕отечно╖ системи, а також Т. С╓год╕на, як╕й цього року присво╓но звання заслуженого прац╕вника культури Автономно╖ Республ╕ки Крим, були нагороджен╕ грамотами, подяками та ╕ншими в╕дзнаками Представництва Президента Укра╖ни в АР Крим, М╕н╕стерства культури АРК, управл╕ння культури С╕мферопольського м╕ськвиконкому. П╕двищення показник╕в книговидач╕ колективу бажали колеги — представники кримських республ╕канських б╕бл╕отек ╕ численн╕ гост╕, друз╕, як╕ прийшли на юв╕лей, як ╕ прийнято в таких випадках, не з порожн╕ми руками. Нов╕ друкован╕ видання, випущен╕ в нин╕шньому роц╕, передали у книжковий фонд в╕д Всеукра╖нського ╕нформац╕йно-культурного центру – генеральний директор Микола Кузьм╕н, видавництва «Доля» — його засновник, поет ╕ проза╖к Валер╕й Басиров. Новий кольоровий принтер б╕бл╕отека отримала в подарунок в╕д Генерального консульства Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ в С╕мферопол╕.
У храм╕ книги, де вона владарю╓ на виставкових стендах ╕ в╕тринах, заполонила в алфав╕тному порядку численн╕ стелаж╕ сховищ ╕ ╓ у в╕льному доступ╕ в ╤нтернет-центр╕, вс╕, переступивши його пор╕г, потрапляють в особливу ауру. У н╕й серця ╕скряться вза╓мною любов’ю, новими ╕деями ╕ мр╕ями, що мають здатн╕сть зд╕йснюватися. Про цю дивовижну властив╕сть творчого одухотворення говорили у сво╖х виступах кримськ╕ поети Аркад╕й Лев╕н та Олена Осм╕нк╕на, а поет-бард Володимир Грачов виконав музичну присвяту б╕бл╕отец╕ на слова В╕ктора Харламова.
У заклад╕, розташованому на початку вулиц╕ Пушк╕на, з ╕м’ям видатного поета у назв╕, ╕ кожна справа осяяна св╕тлом його поез╕╖. Вона звучала в цей день у композиц╕╖ «Розлука», яку декламувала студентка другого курсу Школи-студ╕╖ при Кримському академ╕чному рос╕йському драматичному театр╕ ╕м. М. Горького Лера Чорненька, як ╕ музика у виконанн╕ викладач╕в С╕мферопольсько╖ дитячо╖ музично╖ школи № 2 – скрипальки Валентини Л╕нден та вокал╕стки ╤рини Вахненко, лауреата м╕жнародних конкурс╕в Дмитра Басула╓ва, в╕дкриваючи людям разом з книгою неба висоту, тепло сердець ╕ рад╕сть п╕знання простору та себе в ньому на все життя.

Валентина НАСТ╤НА

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #40 за 04.10.2013 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=12382

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков