Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3609)
З потоку життя (6843)
Душі криниця (3685)
Українці мої... (1500)
Резонанс (1588)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1752)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВАЛЕНТИН БУТ: МОЖЕМО ╤ МУСИМО РОБИТИ САМ╤
Ситуац╕я, в як╕й опинилася Укра╖на нин╕, на двадцять дев’ятому роц╕ сво╓╖ незалежност╕, ╓...


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК::СПАДКО╢МЦЯМ ГЕРБУРТ╤В
Я не була вчора п╕д Верховною Радою, не писала гн╕вних пост╕в на захист нашо╖ мови –...


ЯК ОКУПАНТ ЗАКР╤ПЛЮ╢ АНЕКС╤Ю КРИМУ
У Держдум╕ заре╓стрували (на сьогодн╕ – вже й п╕дтримали) законопро╓кт, який передбача╓...


АЛ╤НА ШЕВЧЕНКО: РУКИ ГЕТЬ В╤Д СТУСА!
В╕ктор Медведчук подав позов у суд щодо заборони виготовлення ╕ розповсюдження книги Вахтанга...


ПОГЛЯД З ╤НШОГО БОКУ РОЖЕВИХ М╤РАЖ╤В
Дорогу до щастя долають не т╕, хто лиш марять про нього, - а т╕, хто йдуть.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #36 за 05.09.2003 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#36 за 05.09.2003
ГРОМАДЯНИ УКРАЇНИ, АЛЕ ПАТРІОТИ РІЗНИХ ДЕРЖАВ
К. МОЧУЛЬСЬКИЙ

Прочитавши в "Кримській світлиці" статтю відомого економіста, професора А. Гальчинського "Обережно - Росія", ми, читачі, вдячні за можливість ознайомитись з імперіалістичними висловами російських політиків відносно України. А. Гальчинський, безперечно, патріот України, з кожного речення струмить сердечна любов до країни, повага до українського народу, тривога за долю України. І ми відчували, що обов'язково будуть відгуки на цю публікацію.

Першою ластівкою стала надрукована в журналі "Человек и закон" стаття професора В. Найдьонова із знущальною назвою "Поздно, Клава, пить боржом". Вся стаття просякнута зневагою до України та возвеличенням Росії. Це саме те, що передбачається новою політикою Росії щодо України. З перших же речень - окрик-застереження щодо подвійної політики, а потім "погрози": і Росія наблизиться до Європи без України, і "сухопутное сопряжение с Европой через Беларусь", і "транспортными путями и Украину можно обойти", і з'єднання з Україною для Росії - головний біль, і "России выгодно, чтобы она самоуправлялась", і таке інше. Якими тільки епітетами професор не називає Україну: "пешка", "пограничная шавка", "сырьевая периферия", що "выродится в бедную заштатную провинцию". А людей України професор іменує "...толпами бедных, не очень культурных и относительно высоко криминализованных".
Автор не бачить ніяких географічних вигод України, хоч з подальшого видно, що протирічить собі. Дає Україні поради приєднатися до транспортного коридора із "Балтии в греки" (читай "Путь із варяг в греки" часів Київської Руси). Каже, що треба продовжити транспортний коридор Берлін - Краков - Львів - Київ. Для кого, кому? Де ж тут "ключевые позиции" Росії? Професор називає деяких російських політиків (Селезньова, Жириновського, Лужкова) "экстремистами-рыночниками". То чому ж ви, пане, звете нас в союз до екстремістів-риночників? А ось нафтопровід "Одеса - Броди - Гданськ" пан Найдьонов охаяв, тому що через нього в Європу буде поступати каспійська нафта, вп'ятеро дешевша і більш якісна від російської. Щодо відсутності танкерів для перевозки нафти від Батумі до Одеси, то, по-перше, їх будує Керченський суднобудівний завод "Затока", а по-друге, знадобиться їх, на жаль, не більше чотирьох - шести. "За державу обидно", пане Найдьонов? Адже російські економісти вже підрахували збиток в 8 млрд. доларів, а ділові люди Росії пропонують вступати в долю для будівництва нафтопроводу по польській території. Ця транспортна магістраль в обхід Росії - велике досягнення України. Ви передрікаєте, пане, занепад торгівлі. Тоді чим пояснити, що експорт України зростає, незважаючи на його зниження з Росією з 50 відсотків в 1994 році до 17,1 відсотка в 2002 році? Чим пояснити, що обсяг національного продукту в Україні зростає більшими темпами, ніж в інших країнах СНД?
Своїм поверховим просторікуванням ви, пане, завдаєте великої шкоди державі, бо найбільше, що нам потрібно, - це патріотизм до своєї держави. А ще Україні потрібна не нова Конституція, не союз з Росією, а рівноправна, вигідна торгівля з Росією, Польщею, Грузією, Азербайджаном та іншими країнами колишнього Союзу. А найбільше Україні потрібна справжня українська влада, яка б не випустила з держави 40 млрд. доларів і при якій, можливо, у Верховній Раді було б не 300 мільйонерів, як зараз. Нам потрібен новий президент-українець, котрий високо тримав би честь народу, заставив повернути державі вкрадене, перевести чесно зароблені капітали в свої банки. На мій погляд, така людина є - це Віктор Ющенко. Він не корупціонер, а як колишній банкір зуміє визначити вкрадене, знайде шляхи його повернення.

м. Керч

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #36 за 05.09.2003 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1221

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков