Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ДМИТРО КАПРАНОВ: БРАТ, ЯКОГО НЕ СТАЛО
З╕ смертю Дмитра не стало ╕ явища Брат╕в Капранових…


УКРА╥НУ МА╢ ЗАХИЩАТИ КОЖЕН, А Н╤ – ТО МОЖНА В╤ДМОВИТИСЯ В╤Д ГРОМАДЯНСТВА
Дмитро Курилович, «Дронго», во╖н-доброволець…


«Я ПРЕДСТАВНИК БОГООБРАНОГО НАРОДУ, ЯКИЙ МА╢ ПОК╤НЧИТИ З НАЙБ╤ЛЬШИМ ЗЛОМ»
Капелан ПЦУ про служ╕ння в окоп╕, РПЦ та м╕с╕ю укра╖нц╕в…


СТЕПАН РУДАНСЬКИЙ: ПРОЧИТАНИЙ, АЛЕ ДО К╤НЦЯ НЕ ОСМИСЛЕНИЙ
Твоя слава у могил╕/А воля в Сиб╕ру/Ось що тоб╕, матусенько/Москал╕ зробили!..


ПОМЕР ДИСИДЕНТ СТЕПАН ХМАРА
«В╕н так любив Укра╖ну ╕ укра╖нц╕в. В╕н рвав свою душу ╕ серце за не╖…»




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #34 за 23.08.2013 > Тема "Українці мої..."
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#34 за 23.08.2013
ЯК У ЗАВ’ЯЗАНОМУ М╤ШКУ...

(Продовження. Поч. у № 33)

Районний прокурор Теплицького району В╕нницько╖ област╕ Марко Петрович Береговий, укра╖нець, без юридично╖ осв╕ти, заслужив повну дов╕ру у московських окупант╕в тим, що не був п╕д г╕тлер╕вською окупац╕╓ю, а пересид╕в в╕йну у Ташкент╕. На четвертий квартал 1948 року йому зверху спустили рознарядку: посадити за колючий др╕т 40 людей. ╥хав надвеч╕р Береговий бричкою до Теплика ╕ здибав дев’ятеро д╕вчаток, що йшли додому з╕ збирання кукурудзи. Зупинив, переписав пр╕звища, обшукав. Кожна несла додому 3 чи 5 качан╕в кукурудзи. Д╕вчата кукурудзу садили, сапали, ростили, збирали ╕ несли начебто з╕ свого поля свою кукурудзу. За поданням прокурора Берегового суддя Данилова (рос╕янка, наглядач над укра╖нцями) присудила тим, у кого було три качани кукурудзи, — три роки ув’язнення, а у кого п’ять качан╕в — п’ять рок╕в. Матер╕ д╕вчаток на суд╕ не плакали — криком кричали. Плакали вс╕ ж╕нки райцентру Теплик. Цв╕т калини кинули у багно за колючий др╕т. На початку свого життя д╕вчатка отримали тавро — зечки. Прокурор Береговий рознарядку на поставку раб╕в комун╕зму виконав.
Вноч╕ у прокурора Берегового украли тридцять курок ╕ два п╕вн╕. Не б╕дно жилось прокурорам Укра╖ни у т╕ голодн╕ роки. Нагримав прокурор на м╕л╕ц╕ю, ╕ через к╕лька годин прокурорша мала тридцять курок ╕ два п╕вн╕. «Та це ж як╕сь б╕л╕! А мо╖ були ряб╕». Ще через дв╕ години прокурорша мала ще тридцять рябих курок ╕ два рябих п╕вн╕. При в’╖зд╕ в Теплик ╕з заходу стояла хата з городом до ярка, де мешкали вдовиця ╕ семеро д╕тей. Найстарш╕й д╕вчинц╕ було ш╕стнадцять рок╕в, решта — малеча. М╕л╕ц╕я знайшла у ярку купу рябого п╕р’я. Мати по╖хала в Одесу на п╕дзароб╕ток, а голодн╕ д╕ти поскубли прокурорських курей. Г╕тлер╕вськ╕ фашисти на фронт╕ убили батька д╕тей, а радянськ╕ комуно-фашисти на п’ять рок╕в лишили д╕тей без матер╕.
У сел╕ Мишар╕вка прокурор в╕дв╕дував гарненьку одиноку молодицю. Бричку з к╕ньми лишив на вулиц╕. Вранц╕, мабуть, перетрудився, л╕г животом на тин ╕ вмер. В╕дпрацювавши н╕чну зм╕ну, молодиця солодко спала. Селяни поштиво в╕тались з мертвим прокурором: «Доброго вам здоров’ячка, товаришу прокуроре!», але п╕д╕йти боялись. П╕сля полудня молодиця в╕двезла т╕ло прокурора Берегового у прокуратуру. Похорони були гранд╕озн╕. Траурн╕ мелод╕╖ поперем╕нно грали чотири духових оркестри. Домовину з т╕лом прокурора несли на руках. Спинились б╕ля прокуратури: тут в╕н заводив судов╕ справи на голодних укра╖нц╕в. Спинились б╕ля суду: тут в╕н вимагав для нещасних терм╕н. Райком КПРС, виконком, м╕л╕ц╕я теж були м╕сцем зупинки процес╕╖. Щоразу при зупинц╕ черговий оратор розпов╕дав, якою душевною людиною був Марко Петрович, яким був в╕дданим справ╕ Лен╕на-Стал╕на ╕ буд╕вництву комун╕зму. Аби теж довести в╕ддан╕сть справ╕ Лен╕на-Стал╕на, багато хто плакав. Я йшов за труною прокурора ╕ з ус╕х сил надувався, аби видушити ╕з себе хоч одну сльозинку. Даремно! Чому?
М╕й батько Кузьма Б╕лоус воював з японцями на р╕чц╕ Халх╕н-Гол (до реч╕, м╕й двоюр╕дний д╕д по матер╕ Дмитро Гринишин, родом ╕з Теплика, у 1905 роц╕ л╕г на дно Японського моря б╕ля острова Цус╕ма, батько Кузьма теж воював з японцями. У мене — медаль «За победу над Японией»).
Три п╕дряд покол╕ння укра╖нц╕в воювало з японцями. Питання студентам-укра╖нцям, як╕ у 2010-2013 роках вступили у злочинну КПУ Петра Симоненка. Де Укра╖на, а де Япон╕я? Чому ми, укра╖нц╕, ма╓мо убивати японц╕в, а японц╕ — нас? Нам, укра╖нцям, так потр╕бн╕ Курильськ╕ острови, як на лазн╕ гудок. Дякуймо Кучм╕, що захистив остр╕в Тузла в╕д «собирателя» чужих земель Пут╕на. ╢диний народ, якого окупували укра╖нц╕, — це молдавани. Чим зак╕нчилась окупац╕я в╕йськом Богдана Хмельницького Молдав╕╖? Вес╕ллям сина Тимоша та дочки молдавського господаря. Випили, закусили, потанцювали, посп╕вали ╕ роз╕йшлись. (До в╕дома московського ╕сторика Дмитра Табачника: укра╖нц╕ ╕ молдавани — ╕сторичн╕ свати). Хан Батий перший започаткував спалювання укра╖нських ╕сторичних книг. Спалювали ╖х ус╕ окупанти Укра╖ни. Не спалите! Неспалима наша ╕стор╕я, захована в╕д ворог╕в у наших п╕снях. 1 вересня 1939 року г╕тлер╕вськ╕ вояки напали на Польщу. А у який день? А о котр╕й годин╕? А ц╕ дан╕ ╓ в укра╖нськ╕й п╕сн╕:

У нед╕лю рано, о сьом╕й годин╕,
Розд╕лили Польщу на дв╕ половини.
Одну половину забрали ар╕йц╕,
Другу половину — червоноарм╕йц╕.

Батько Кузьма брав участь у розд╕л╕ Польщ╕. Його галичани зустр╕чали хл╕бом-с╕ллю, кв╕тами, об╕ймали як визволителя в╕д польського ярма. Якби Стал╕н дав галичанам ╕ волинянам омр╕яну ними свободу, кращих захисник╕в Москви в╕д Г╕тлера в╕н не знайшов би. Завалив Стал╕н укра╖нц╕в репрес╕ями. Впустив на землю укра╖нц╕в Г╕тлера. Видерли укра╖нц╕ з рук н╕мц╕в шмайсери, а ╕з рук москал╕в — ППШ ╕ заходились смикати Г╕тлера за вусики, а Стал╕на — за вуса, ╕ смикали великого генерал╕симуса (допустив н╕мц╕в до Волги, чекав, певно, лютих мороз╕в, щоб ╖х розгромити) аж до 1953 року, коли Лаврент╕й Бер╕я п╕дсипав йому д╕оксину...
Зимою 1940 року Ф╕нлянд╕я «напала» на Радянський Союз. Куди тому Геббельсу до лен╕нсько-стал╕нських брехун╕в! Вояка Кузьма «оборонявся» в╕д ф╕н╕в. В╕йну нац╕офашиста Г╕тлера ╕ комуно-фашиста Стал╕на Кузьма Б╕лоус зак╕нчив б╕ля озера Балатон. Нагороджений орденом ╕ купою медалей. У 1948 роц╕ працював у Теплицькому обм╕нному пункт╕. Обм╕нний пункт — це невелика державна ком╕рчина, де можна було людям обм╕няти три-п’ять к╕лограм╕в пшениц╕ на борошно. Перед 1 травня голодного 1948 року на обм╕нний пункт над╕йшло 100 кг сортового, вальцьованого борошна з в╕дпов╕дною накладною. Директор зм╕шторгу дав Кузьм╕ вказ╕вку, не п╕дкр╕плену документом: 30 кг борошна видати першому секретарю РК КПУ Дибському, 30 кг видати голов╕ виконкому Черевку ╕ 30 кг — прокуроров╕ Береговому, що ╕ було виконано. Саме у цей час начальником райв╕дд╕лу м╕л╕ц╕╖ призначили кап╕тана Щербатюка. Аби тепличани визнали його вагом╕сть, Щербатюк пров╕в ряд рев╕з╕й п╕дрозд╕л╕в зм╕шторгу. Оск╕льки прих╕дна накладна на борошно була у наявност╕, а накладно╖ на видачу не було, Щербатюк «пов╕сив» 90 кг борошна на Кузьму Б╕лоуса. Прокурор Береговий, який спожив 30 кг борошна, просив у судд╕ Данилово╖ для Кузьми с╕м рок╕в ув’язнення. «Людяна» суддя в╕дправила Кузьму на п’ять рок╕в добувати в╕дб╕йним молотком вуг╕лля для кра╖ни, «где так вольно дышит человек».
На трудодн╕ н╕чого не дають. У хат╕ голодн╕ д╕ти, голодна ж╕нка. ╤з села Стражгород на зал╕зничну станц╕ю Кублич автомоб╕лем везуть м╕шки пшениц╕ державно╖ хл╕боздач╕. За кермом автомоб╕ля — ще зовс╕м юний м╕й двоюр╕дний брат Микола Б╕лоус. По дороз╕ до станц╕╖ Кублич вантажники сховали один м╕шок пшениц╕ у пос╕вах кукурудзи. Пильне око актив╕ста (чи не Павлика Морозова?) це пом╕тило, ╕ ╖х продали. Прокурор Береговий просив у суду вантажникам по с╕м рок╕в ув’язнення, а вод╕ю автомоб╕ля 10 рок╕в. «Людяна» суддя Данилова вид╕лила вантажникам по п’ять рок╕в ув’язнення, Микол╕ Б╕лоусу «в╕дважила» в╕с╕м рок╕в забайкальського л╕соповалу. Помер Микола Б╕лоус молодим в╕д зупинки серця. Тож не видушив я скорботну сльозу, ╕дучи за труною прокурора Берегового.
Поховали прокурора не на в╕льн╕й частин╕ кладовища, а через площу перед райв╕дд╕лом м╕л╕ц╕╖, де до лен╕нсько╖ контрреволюц╕╖ ховали поп╕в. Б╕льше двохсот в╕нк╕в ╕з хво╖ склали у велику купу. Близько дванадцято╖ години ноч╕ Теплик осв╕тився заревом. Я не п╕дпалював в╕нки на могил╕, але з великим задоволенням дивився, як полум’я шугонуло аж п╕д хмари.
Я — ╓диний спадко╓мець р╕дного д╕да Харитона Б╕лика, якого у 1928 роц╕ пограбували комуно-фашисти. Правл╕ння колгоспу, райцентру Теплик компенсувало мен╕ за пограбоване багатство сто п’ятдесят к╕лограм╕в цукру. Припустимо, що це варт╕сть одного коня. Але ж у д╕да було ш╕сть коней, в╕с╕м лошат, корови, свин╕, в╕вц╕, жниварка, молотарка... Хто зам╕сть мене отримав компенсац╕ю за решту багатства? Насилу через двадцять рок╕в укра╖нц╕ очухались ╕ ставлять запитання: а зв╕дки в укра╖нських «шлак╕в»-ол╕гарх╕в небачен╕ м╕льярди у доларах?
Я п╕шов на теплицьке кладовище, аби подивитись на могилу прокурора М. П. Берегового. Тепличани, щоб швидше забути те люте зло, могилу зр╕вняли ╕з землею, проклали добре втоптану широку стежку. Але непокаране, забуте зло повернеться ще лют╕шим.
До в╕дома студент╕в Укра╖ни, член╕в КПУ. У в╕йн╕ Стал╕на з Г╕тлером на фронтах загинуло с╕м м╕льйон╕в укра╖нц╕в, у 19 раз╕в б╕льше, н╕ж втратили солдат╕в США у в╕йн╕ з Япон╕╓ю ╕ Н╕меччиною. Чому така р╕зниця? Рядов╕ солдати США для генерал╕в були сво╖ми, ╖х берегли, жал╕ли. Для Стал╕на ╕ його маршал╕в укра╖нц╕ були чужими, «живой силой», яких можна було сотнями тисяч топити у Дн╕пр╕ ╕ беззбройних, голодних, не обмундированих кидати на н╕мецьк╕ доти п╕д Яссами або ж на розстр╕л заградзагон╕в. Нема, напевне, в Укра╖н╕ жодно╖ родини, де б хтось не був убитий на в╕йн╕ або не сид╕в у тюрм╕. Така плата укра╖нцям за втрату державност╕ у 1917-1920 роках.
Колективним «шлаком» ╕ зборищем злояк╕сних ракових кл╕тин в орган╕зм╕ титульно╖ укра╖нсько╖ нац╕╖ ╓ КПУ Петра Симоненка. Нац╕онал╕зм сто╖ть на захист╕ нац╕╖. ╤нтернац╕онал╕зм — смерть нац╕╖. Рос╕йськомовн╕ газети КПУ «Рабочая газета» ╕ «2000-Город» ╕з номера в номер розпов╕дають, як добре було жити в СРСР. Кому? Тим десяткам м╕льйон╕в, яких розстр╕ляли комун╕сти? Чи тим десяткам м╕льйон╕в, яких катували у тюрмах? Програма КПУ написана рекламно. А д╕я? Заклики? «Ол╕гархам — капут! Нацистам, нацикам Олега Тягнибока ╕ ВО «Свобода» — капут! Земля — селянам. Заводи — роб╕тникам. Вс╕м — Митний союз ╕ ╢враз╕я». У державах Прибалтики, в Польщ╕, в Словаччин╕ та багатьох ╕нших компарт╕я заборонена. КПУ Симоненка — л╕в╕ша за ╕нш╕. А де в Укра╖н╕ найправ╕ша? ВО «Свобода» — пом╕ркована, нормальна, патр╕отична парт╕я, як╕ функц╕онують у вс╕х державах ╢вропи. Звинувачення в╕д КПУ на адресу ВО «Свободи» у нацизм╕ ╓ злостивим наклепом, за який сл╕д судити або бити в пику.
У 1990 роц╕ в центр╕ м╕ста Умань я зазирнув у Свято-Микола╖вську церкву. П╕д кер╕вництвом парт╕йних чиновник╕в московсько╖ колон╕ально╖ адм╕н╕страц╕╖, яка ╕ у 2013 роц╕ владу з╕ сво╖х рук не випустила, студенти пед╕нституту сапами здирали наст╕нн╕ розписи. У притвор╕ церкви роб╕тники монтували л╕воруч ж╕ночий туалет, праворуч — чолов╕чий. Колон╕затори Укра╖ни запланували у Свято-Микола╖вськ╕й церкв╕ влаштувати танцювальний зал для член╕в комсомолу. Я взяв лист паперу ╕ почав збирати п╕дписи уманц╕в, аби у церкв╕ в╕дновити богослуж╕ння УПЦ КП. Церква — поруч ╕з центральним ринком Уман╕, ╕ я швидко з╕брав п╕втисяч╕ п╕дпис╕в. Д╕╖ уманц╕в влада контролю╓. Два лейтенанти м╕л╕ц╕╖ прийшли мене арештувати. Я прошу ╖х зазирнути у церкву. Лейтенанти вертаються ╕ ставлять на папер╕ сво╖ п╕дписи. Народний депутат СРСР Михайло Гайда теж поставив п╕дпис ╕ допомагав ╖х збирати. Наступного дня п’ятеро п’яних роб╕тник╕в заводу «Мегометр» заходились мене бити. Спасли мене ж╕ночки, як╕ продавали ╕з тротуару п╕д церквою сво╖ садов╕ ╕ городн╕ ласощ╕. Пот╕м влада московських колон╕затор╕в Уман╕ виявила, що я — пенс╕онер, ╕ прислала приборкувати мене зав╕дувача в╕дд╕лу соцзабезпечення пана Легедзу.
Я його спитав, як це в╕н примудрився продати 75 «Запорожц╕в», призначених для ╕нвал╕д╕в в╕йни, ╕ коли прийде моя черга на «Запорожець»? Близько 2 000 п╕дпис╕в уманц╕в, як╕ вимагали в╕дновити у церкв╕ богослуж╕ння, я передав у м╕ськвиконком. У Свято-Микола╖вськ╕й церкв╕ в╕дновили богослуж╕ння священнослужител╕ Московського патр╕архату. Влада чиновник╕в московсько╖ колон╕ально╖ адм╕н╕страц╕╖ насаджувала в Укра╖н╕ УПЦ Московського патр╕архату.
Священик Московського патр╕архату великого села Родник╕вка (поруч з Уманню) зажив слави зц╕лювача д╕тей. Матер╕ несли сво╖х малюк╕в, аби в╕н молитвою вил╕кував ╖х в╕д дитячих хвороб. Я стояв у родник╕вськ╕й церкв╕ ╕ спостер╕гав, як п╕п чаклував над д╕тьми. Нехрещених посилав хреститися у церкву УПЦ МП, д╕тей, хрещених в УПЦ КП, в╕дправляв перехрещуватись в УПЦ МП. З╕ сльозами на очах матер╕ повертались додому без спод╕вано╖ допомоги. Я не витримав, п╕д╕йшов до священика ╕ сказав усе, що про нього думав...
Сучасна держава Укра╖на велика пор╕вняно з Естон╕╓ю ╕ крих╕тна пор╕вняно з Кита╓м чи США. За перших п’ять рок╕в незалежност╕ наплодила наша ненька ст╕льки пол╕тичних парт╕й, як собака бл╕х.
Першою не парт╕йною, а громадською орган╕зац╕╓ю укра╖нц╕в було Товариство укра╖нсько╖ мови (ТУМ). Як делегат в╕д Уман╕ я стверджую: ТУМ — безкорисливе, самов╕ддане, жертовне, енерг╕йне, войовниче, одновекторне — за неповних два роки Правобережну Укра╖ну майже укра╖н╕зувало. Древня столиця укра╖нц╕в Ки╖в хизувалася укра╖нською мовою. Колон╕альна адм╕н╕страц╕я Рос╕╖, яку НРУ не додумався усунути в╕д влади в Укра╖н╕, хитро зам╕нила одновекторне ТУМ на багатовекторну «Просв╕ту», яка в╕д непосильного навантаження зламалася. Ки╖в знову цвенька╓ по-рос╕йськи. Пол╕тичн╕ парт╕╖ ╕ громадськ╕ орган╕зац╕╖ Укра╖ни, як╕ набирали серед укра╖нц╕в популярност╕, так╕, як НРУ, ДемПУ Юр╕я Бадзя, УРП Левка Лук’яненка, знищувались терором.
Яким терором? «У СРСР сексу не було, а в Укра╖н╕ не було ╕ нема терору!» — скаже пок╕рне телятко ╕з крайньо╖ хати.
Мене, засновника НРУ ╕ делегата Установчого з’╖зду, виключили ╕з НРУ за вимогу не допускати на з╕брання НРУ рос╕янина Пахот╕на, хоч в╕н ╕ кандидат наук. Лише розумово в╕дсталий укра╖нець в╕рить, що рос╕яни-нардепи-«шлаки» хочуть бачити Укра╖ну незалежною в╕д Рос╕╖.
У пошуках важеля, яким можна утвердити Укра╖ну незалежною, я п╕дписав Ман╕фест ДемПУ. Повний над╕╖, я сказав ╤вану Драчу та Володимиру Муляв╕: «Мен╕ буде досить ш╕стсот член╕в ДемПУ, аби я в м╕ст╕ Умань послав московську владу п╕д три чорти». Юр╕й Бадзьо вимага╓ вислати повний список Умансько╖ ДемПУ для ре╓страц╕╖ у М╕нюст╕ Укра╖ни. Комуняка ╕з М╕нюсту пересила╓ м╕й список (близько 200 член╕в) комуняц╕ Дзюбенку — голов╕ Уманського м╕ськвиконкому. А дал╕ — ╕ндив╕дуальний п╕дх╕д: «Миколо! Наш райцентр — велике село. У тебе цегляний будинок, криниця на подв╕р’╖, дво╓ д╕точок. Ти розвозиш газов╕ балони по селах. Ма╓ш на кожному балон╕ рубчик. ╤ я б╕ля тебе щось маю. Головою яко╖ ти ╓ парт╕╖? У виконком╕ мен╕ сказали: якщо ти не перестанеш займатись дурницями, то обидва будемо шукати роботу». На останн╕ збори прийшло ш╕сть член╕в, як╕ одноголосно виключили мене ╕з ДемПУ. Велику парт╕ю л╕кв╕дували погрозами безроб╕ття.
Не кишеньковими парт╕ями ╓ Парт╕я рег╕он╕в ╕ «Батьк╕вщина». Вт╕м, ╕деолог╕я цих парт╕й — без╕дейна. А мета одна — дорватися до найвищо╖ влади ╕ вернути Укра╖н╕ статус колон╕╖, де роль укра╖нц╕в буде зведена до рол╕ ╕нд╕анц╕в у США.
╤спанська, японська, китайська чи ╕нд╕йська мови не ╓ мовами окупант╕в Укра╖ни. Польська, угорська, румунська, рос╕йська, н╕мецька мови ╓ мовами окупант╕в, поневолювач╕в, гнобител╕в укра╖нсько╖ нац╕╖. Серг╕й К╕валов ╕ Вадим Колесн╕ченко внесли на розгляд ВР Укра╖ни законопроект «Про засади державно╖ мовно╖ пол╕тики», який узаконю╓ рос╕йську окупац╕йну мову в Укра╖н╕ нав╕ки. 232 нардепи проголосували за антиукра╖нський закон. В╕ктор Янукович цей закон п╕дписав. Я в Уман╕ не оголосив пол╕тичного голодування, оск╕льки переконався, що голодування ╕ самоспалення впливають на людей в╕руючих, сумл╕нних, а зрадники Укра╖ни мук сумл╕ння не в╕дають. Я просто написав оголошення у газету: «Куплю снайперську гвинт╕вку з глушником ╕ 232 набо╖».
У редакц╕╖ газети «Р╤О-Умань» мен╕ показали постанову ВР Укра╖ни, якою ще у 1992 роц╕ заборонено публ╕кувати у ЗМ╤ ╕нформац╕ю про перем╕щення вогнепально╖ збро╖ на територ╕╖ Укра╖ни. Передбачлив╕ «шлаки» ╕ зрадники! Якщо на вс╕х минулих виборах мусування мовного питання давало Парт╕╖ рег╕он╕в голоси зрусиф╕кованих укра╖нц╕в, то на останн╕х воно не спрацювало. Навпаки, поступово укра╖нц╕ почали прозр╕вати. У ВР Укра╖ни д╕╓ пом╕ркована парт╕я укра╖нських нац╕онал╕ст╕в Олега Тягнибока. Перемагаючи у важких боях на ринз╕, брати Клички освячували сво╖ перемоги синьо-жовтим прапором, чим рекламували Укра╖ну для держав св╕ту б╕льше, н╕ж увесь штат МЗС. Парт╕я УДАР не буде «шлаком» укра╖нсько╖ нац╕╖. Тож нав╕що «шлаки» ╕ зрадники копирсаються у болюч╕й ран╕ укра╖нц╕в, якою ╓ мовне питання? Вони в╕дтягують на себе увагу ╕ пильний погляд нац╕онально св╕домих укра╖нц╕в, аби т╕ не розглед╕ли ворог╕в укра╖нсько╖ нац╕╖, котр╕ перекреслили об╜рунтован╕ над╕╖ ╕ спод╕вання 90% населення Укра╖ни, яке 1 грудня 1991 року проголосувало за Укра╖нську Незалежн╕сть.

Василь Б╤ЛОУС
м. Умань

(Продовження буде)

ПРО АВТОРА. За протести проти русиф╕кац╕╖ Укра╖ни наш читач Василь Кузьмович Б╕лоус у вересн╕ 1972 року був арештований Черкаською обласною прокуратурою ╕ засуджений обласним судом за ст. 187-1 КК УРСР («поширювання зав╕домо неправдивих вигадок, що порочать радянський державний ╕ сусп╕льний лад»).
Василь Кузьмович над╕слав до редакц╕╖ спогади про сво╓ многотрудне життя — як проекц╕ю на життя сучасне. ╤з тисяч, м╕льйон╕в таких ниточок-житт╕в з╕ткана доля нашо╖ В╕тчизни. Як же жити, «рости ╕ д╕яти нам треба», щоб рад╕сною, св╕тлою, гордою, високою була наша Укра╖нська Доля? До роздум╕в над цим ╕ закликають спогади В. К. Б╕лоуса.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #34 за 23.08.2013 > Тема "Українці мої..."


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=12201

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков