Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПАР╢ ВИЗНАЛА НЕЛЕГ╤ТИМНИМ ПРЕЗИДЕНТА РФ ПУТ╤НА, А РПЦ – ╤НСТРУМЕНТОМ ПРОПАГАНДИ
Асамблея вкотре п╕дтвердила, що за пут╕на рф перетворилася на фактичну диктатуру…


ПАР╢ УХВАЛИЛА РЕЗОЛЮЦ╤Ю ПРО П╤ДТРИМКУ В╤ДНОВЛЕННЯ УКРА╥НИ
За резолюц╕ю ПАР╢ проголосували 134 учасники зас╕дання, проти – жоден…


ФОРТЕЦЯ МАР╤УПОЛЬ
Режисерка Юл╕я Гонтарук створила цикл ф╕льм╕в п╕д загальною назвою “Фортеця...


ЗАКОН ПРО МОБ╤Л╤ЗАЦ╤Ю ПРИЙНЯТО: ДО НЬОГО ╢ ПРЕТЕНЗ╤╥, АЛЕ В╤Н П╤ДСИЛИТЬ ЗСУ
Закон проголосовано 283-ма голосами депутат╕в Верховно╖ Ради. Експерти: його треба було приймати...


НАША БАТЬК╤ВЩИНА ╢ НАЙЗАМ╤НОВАН╤ШОЮ КРА╥НОЮ В СВ╤Т╤
╤з 2015 року Джайлз Дьюл╕ документу╓ зам╕нування земл╕ в Укра╖н╕…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #36 за 05.09.2003 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#36 за 05.09.2003
ВІДЛУННЯ СВЯТА
.

"АЛЛО, ВИ МЕНЕ БАЧИТЕ?"
Минулого тижня відбулася презентація першої поштової марки, присвяченої древньому місту - Євпаторії. Вона була виготовлена в стислі строки стараннями "Укрпошти" і видавництва "Марка".  По визнанню авторів, вони дуже серйозно підійшли  до цієї теми. Було створено  три ескізи й обраний найкращий з них. Уперше видавництво "Марка" випустило марку з цифрою 2500.  Крім того, Євпаторія поки що єдине місто в Криму, яке має власну поштову марку. Цінність її буде рости з кожним роком, адже марка - це не просто шматочок паперу, а візитна картка держави. За допомогою пошти вона може облетіти  увесь світ і сповістити про ювілей міста.
Наступною знаменною подією для городян стала презентація ювілейної монети. Ця монета номіналом 5 грн. стала першою з євпаторійською символікою. Вона введена в обіг Національним банком країни, який продовжив нею серію монет "Древні міста України". Монета виготовлена зі сплаву срібла і нікелю випущена  тиражем 30 тисяч штук, з них близько 5 тисяч надійде в Євпаторію. Автор оригінальних ескізів і самої моделі - Володимир Атаманчук.
В ювілейні дні на центральному переговорному пункті Євпаторії був урочисто відкритий відеотелефонний зв'язок. Євпаторійці першими в Криму одержали можливість користуватися відеотелефоном. Уже сьогодні будь-який бажаючий може замовити сеанс такого зв'язку, для цього потрібно оформити бланк замовлення, де вказати дату, адресу і прізвище абонента. Коштує така послуга вдвічі дорожче звичайної. За словами керівника Євпаторійського відділення Укртелекому  Анатолія Запесоцького, відеозв'язок може бути встановлено з  сімома обласними центрами України  і 20 містами Росії.
Перша розмова, що продемонструвала якість нової послуги, відбулася між двома  ветеранами війни. Давні друзі змогли не тільки поспілкуватися, але і побачити один одного, хоча один знаходився в Євпаторії, а інший - на центральному переговорному пункті в Смоленську.
Оксана ЖУКОВА.

"Євпаторійський шансон"

В Євпаторії відбулася презентація компакт-диска "Євпаторійський шансон", в який увійшли пісні євпаторійських авторів, присвячені рідному місту.
Як повідомила агентству "Контекст-медіа" керівник прес-служби Євпаторійського міськвиконкому Олена Гармашова, компакт-диск включає 12 пісень, час його звучання - 40 хвилин.
"Вулички старого міста, морський простір, друзі, любов і розлука - от основні персонажі пісень, що виконуються з тонким євпаторійським гумором", - відзначила О. Гармашова.
Вона також повідомила, що диск "Євпаторійський шансон" випущений під патронатом міського голови Андрія Даниленка.
Відкриваючи презентацію, євпаторійський мер підкреслив, що 25-віковий ювілей міста став своєрідним каталізатором багатьох гуманітарних проектів - з'явилися нові книги, путівники, проспекти і відеокасети про Євпаторію, випущені євпаторійські поштова марка і монета; днями відкрилося літературне кафе, що переносить відвідувачів у чарівну атмосферу "срібного століття". Усе це, безумовно, буде сприяти розвитку духовної культури і росту творчого потенціалу міста, - упевнений А. Даниленко.
На презентації диска виступили його продюсери і натхненники Сергій Стрельбицький і Ігор Ткаченко, а також автори і виконавці пісень.


ВІДСВЯТКУВАЛИ...

30 серпня в Євпаторії на стадіоні Палацу спорту відбувся гала-концерт, що завершив низку святкових заходів, присвячених 2500-річчю міста.
У програмі гала-концерту - виступи зірок української і російської естради. В гості до євпаторійців приїхали В'ячеслав Добринін, Асія Ахат, Анжеліка, Астрайя, групи "Зурбаган" і "Помаранч". Глядачі зустрілися і з євпаторійськими виконавцями - Зоєю Рудник, дуетом "Ліза й Олександр", лауреатами Всекримського конкурсу пісні про Євпаторію, творчими колективами Міжнародного дитячого центру-комплексу "Золотий ключик" і міського Центру дозвілля.
Гала-концерт завершився о 23-й годині грандіозним феєрверком.

ТИМ ЧАСОМ...
А кримським татарам не сподобалось...

Ювілейні заходи, присвячені 2500-річчю Євпаторії, не відповідають історичній дійсності. На цьому наголосили представники кримських татар. Вони вказують на те, що під час святкування було забуто про роль їхніх предків у створенні міста.
Святкування ювілею розтяглося на два тижні і закінчилося лише в неділю. Проте, як каже заступник міністра культури Криму, історик та мистецтвознавець Ісмет Заатов, під час ювілейних заходів чомусь згадували лише про греків, що заснували в ІІІ столітті до нашої ери древню Керкінітиду, або про російську імператрицю Катерину II, яка перейменувала місто на Євпаторію. Про Кримське ханство було сказано, що за його часів місто було найбільшим центром работоргівлі. Таке трактування історії особливо обурило кримських татар, адже, як вказує Ісмет Заатов, найбільшими центрами работоргівлі на той час були Венеція і Генуя, а також Москва і Санкт-Петербург в Росії, де існував справжній рабовласницький устрій - кріпосне право. Неодноразові звернення представників кримських татар з проханням змінити сценарій ювілейних заходів євпаторійська влада, на жаль, залишила без уваги. Як вважає Ісмет Заатов, такі непродумані і навіть провокаційні сценарії аж ніяк не допомагають взаєморозумінню і навіть можуть сприяти міжнаціональній і міжконфесійній напруженості у такому багатонаціональному регіоні, як Євпаторія.
Валентин Карайван

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #36 за 05.09.2003 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1215

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков