Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4456)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4134)
Українці мої... (1667)
Резонанс (2128)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1064)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (331)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (210)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #31 за 02.08.2013 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#31 за 02.08.2013
ПРЕЗИДЕНТИ У СЕВАСТОПОЛ╤ РАЗОМ МОЛИЛИСЯ ╤ ДИВИЛИСЯ ПАРАД

В╕длуння под╕╖

У Севастопол╕ укра╖нськ╕ ╕ рос╕йськ╕ моряки вдруге сп╕льно в╕дзначали сво╓ профес╕йне свято – День флоту Укра╖ни ╕ День ВМФ Рос╕╖. Цьогор╕чне святкування зб╕глося з 1025-л╕ттям хрещення Ки╖всько╖ Рус╕, тож головними персонажами урочистостей у Севастопол╕ стали верховн╕ головнокомандувач╕, президенти Укра╖ни ╕ Рос╕╖ В╕ктор Янукович ╕ Володимир Пут╕н. Глави держав спершу молилися у Володимирському собор╕ на Херсонес╕, неподал╕к того м╕сця, де, як стверджу╓ церква, хрестився князь Володимир, а пот╕м дивилися в╕йськовий парад ╕ водноспортивне свято у Севастопольськ╕й бухт╕.
Олег, м╕сцевий журнал╕ст ╕ редактор к╕лькох ╕нтернет-видань, каже, що понад 20 рок╕в в╕дв╕ду╓ щор╕чн╕ паради до Дня флоту ╕ ще н╕коли не з╕штовхувався з такими посиленими заходами безпеки. Рух транспорту за квартал до центрального м╕ського к╕льця був перекритий ще до 7-╖ ранку, тож людям довелося йти до м╕сця святкувань к╕лька к╕лометр╕в. За 100 метр╕в в╕д майдану Нах╕мова прох╕д був повн╕стю заблокований — дал╕ можна було пройти лише за спец╕альними перепустками чи запрошеннями. Останн╕, до реч╕, можна було придбати за 50–300 гривень.
Щоб потрапити на центральн╕ гостьов╕ трибуни, необх╕дно було пройти через спец╕альну «рамку». Черга до не╖ ╕з к╕лькох сотень, а то й тисяч севастопольц╕в ╕ гостей м╕ста розтягнулася на п╕втори години та об╕гнула чи не половину майдану Нах╕мова.
Вт╕м, президенти, як╕ зранку по╖хали на освячення хреста в Херсонес╕, зап╕знилися, прибувши на Графську пристань через п╕втори години п╕сля оф╕ц╕йного початку параду, тож президентськ╕ бод╕гарди встигли обшукати вс╕х, хто м╕г наблизитися до глав держав на в╕дстань нав╕ть з п╕вк╕лометра.
Парад корабл╕в спершу прийняли командувач╕ ВМС Укра╖ни ╕ Чорноморського флоту Рос╕╖. Вони об╕йшли на катерах вишикуван╕ у бухт╕ корабл╕ — по 14 в╕д кожно╖ кра╖ни. Б╕льш як через годину прибули президенти, ╕ церемон╕я повторилася знову.
П╕сля обходу корабл╕в верховн╕ головнокомандувач╕ виступили перед укра╖нськими ╕ рос╕йськими моряками, якими за час ╖хньо╖ коротко╖ подорож╕ бухтою заповнили Графську пристань.
В╕ктор Янукович говорив рос╕йською, ╕ його промова звелася до того, що кор╕ння укра╖нського флоту — у морських походах ки╖вських княз╕в, але в╕н ма╓ «в╕дносно короткий л╕топис». За цей короткий час В╕йськово-Морськ╕ Сили утвердили статус Укра╖ни як морсько╖ держави, ╕ тепер ╖хню бо╓готовн╕сть сл╕д п╕дтримувати, п╕двищувати, удосконалювати ╕ покращувати.
Укра╖нський Президент також згадав «величезний потенц╕ал розвитку сп╕впрац╕» Укра╖ни ╕ Рос╕╖ у в╕йськово-техн╕чн╕й сфер╕.
На в╕дм╕ну в╕д В╕ктора Януковича, який звертався до «дорогих моряк╕в», Володимир Пут╕н був по-в╕йськовому точним: в╕н свою промову адресував «товаришам матросам ╕ старшинам, оф╕церам, адм╕ралам ╕ генералам». Водночас рос╕йський президент про сп╕впрацю з укра╖нцями не говорив, але нагадав ╖м про сп╕льн╕ «кор╕ння», «ратну славу», «в╕тчизну», «╕стор╕ю ╕ рел╕г╕ю».
Водноспортивне свято, за яким теж спостер╕гати обидва президенти ╕ велик╕ делегац╕╖ уряд╕в обох кра╖н, в╕дбулося за традиц╕йним сценар╕╓м: прох╕д к╕лькох корабл╕в, десантування бронетранспортер╕в, рукопашний б╕й, ╕м╕тац╕я перестр╕лки спецп╕дрозд╕л╕в, рятувальна операц╕я на вод╕ ╕ трохи бутафор╕╖. Цього року до маскарадно╖ «╕мператриц╕ Катерини» та «владики моря Нептуна» додався «князь Володимир» ╕з «княгинею» ╕ «дружиною».
Ще одн╕╓ю родзинкою свята стало проходження бухтою з укра╖нським ╕ рос╕йським в╕йськово-морськими прапорами на корм╕ п╕дводного човна ВМС Укра╖ни «Запор╕жжя», який щойно вийшов ╕з ремонту п╕сля майже 30 рок╕в простою. Традиц╕йно стр╕ляли багато, але холостими патронами, зам╕сть торпед пускали ╕м╕татори-болванки, а пуски ракет зам╕нив фе╓рверк.

Володимир ПРИТУЛА
м. Севастополь

ТИМ ЧАСОМ...

БАЛОГА ПОБАЧИВ «ЖИРНУ КРАПКУ»...

Народний депутат В╕ктор Балога вважа╓ д╕╖ президента РФ Володимира Пут╕на такими, що виявляють зневагу до Укра╖ни, ╖╖ народу та президента.
«Впевнений, п╕сля сьогодн╕шнього дня можна ставити жирну крапку в стосунках л╕дер╕в двох «братн╕х» народ╕в. Бо дипломат╕я, яку продемонстрував наш г╕сть, говорить лише про одне: н╕ народ Укра╖ни, н╕ держава для нього н╕чого не значать. Я вже не кажу про «велику повагу до нашого л╕дера», — написав депутат на сво╖й стор╕нц╕ у Facebook 27 липня.
Таким чином депутат зреагував на те, що Володимир Пут╕н зустр╕вся з В╕ктором Януковичем протягом 15 хвилин, п╕сля чого вирушив на присвячений цив╕л╕зац╕йному вибору Укра╖ни круглий ст╕л, орган╕зований в╕домим пророс╕йським пол╕тиком В╕ктором Медведчуком.
«Чи можна уявити соб╕ таку «дипломат╕ю» в ╢вросоюз╕, щоб, наприклад, канцлер Н╕меччини п╕сля 15-хвилинно╖ зустр╕ч╕ з королем ╤спан╕╖ демонстративно по╖хав на конференц╕ю баскських сепаратист╕в?», — зауважив В. Балога.
«Тому потр╕бно к╕нець-к╕нцем зняти рожев╕ окуляри, не т╕шити себе ╕люз╕ями ╕ зрозум╕ти елементарну р╕ч — треба будь-якою дорогою обминати «доброту» ВВП ╕ якомога швидше рухатися в ╢С. Бо там ╓ повага до держави, до народу ╕ до кожно╖ окремо взято╖ людини», — п╕дсумував в╕н.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #31 за 02.08.2013 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=12103

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков