Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПУТ╤Н ЗАГНАВ СЕБЕ У ПАСТКУ:
Дан╕лов попередив про наближення катастрофи в Рос╕╖…


УКРА╥НА ПРОТИ РАШИЗМУ
Рашизм – це як╕сно нова форма тотал╕тарно╖ ╕деолог╕╖ ╕ практики…


СТАЛЕВ╤ ДУХОМ
Фотовиставка Костянтина Сови «Сталев╕ духом» - це вираження шани б╕йцям ╕ розпов╕дь...


«ФАРС НА БОЛОТАХ»: п╕сля 17 березня пут╕н ма╓ стати «так званим президентом»
Як╕ ще зм╕сти та смисли можна знайти в беззм╕стовних рос╕йських «виборах»...


ПОСЛАННЯ ПУТ╤НА ПАРЛАМЕНТУ ТА ПОХОРОН НАВАЛЬНОГО
Як вони характеризують стан кремл╕вського режиму…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #30 за 26.07.2013 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#30 за 26.07.2013
ЧИ ВШАНУЮТЬ ГЕРОЯ?

ЧИ ПОЯВИТЬСЯ У СЕВАСТОПОЛ╤ ВУЛИЦЯ ╤МЕН╤ ГЕРОЯ В╤ЙНИ В╤ЦЕ-АДМ╤РАЛА ВОЛОДИМИРА ПИЛИПЕНКА, ╤ ЧИ ДОВГО ЩЕ БУДЕ СЕВАСТОПОЛЬСЬКА М╤СЬКА РАДА БОРОТИСЯ З ПОЛ╤ТИКОЮ ПРЕЗИДЕНТА УКРА╥НИ?

У зверненн╕ Президента Укра╖ни до укра╖нц╕в з нагоди Дня перемоги у Велик╕й В╕тчизнян╕й в╕йн╕ В╕ктор Янукович черговий раз закликав ветеран╕в в╕йни до примирення, закликав народ Укра╖ни г╕дно вшанувати вс╕х тих, хто, незалежно в╕д того, де проходила його л╕н╕я фронту, боровся за визволення р╕дно╖ земл╕. Примирення ветеран╕в, у першу чергу ветеран╕в Радянсько╖ арм╕╖ ╕ УПА, стало одним ╕з напрямк╕в державно╖ пол╕тики в Укра╖н╕, бо в ╢вроп╕ це питання вже давно зняте з порядку денного.
У Севастопол╕, зда╓ться, звернення Президента не почули, ╕ це у першу чергу депутати Севастопольсько╖ м╕сько╖ ради, б╕льш╕сть яко╖ складають представники в╕д… Парт╕╖ рег╕он╕в, тобто президентсько╖ парт╕╖.
Наочним прикладом сказаного ╓ справа з г╕дним вшануванням пам’ят╕ фронтовика, учасника оборони ╕ визволення в╕д н╕мецько-фашистських загарбник╕в Севастополя, повного кавалера ╕ Лицаря орден╕в Богдана Хмельницького, Героя Радянського Союзу в╕це-адм╕рала Володимира Пилипенка ╕ надання його ╕мен╕ одн╕й з вулиць м╕ста.
Рада ветеран╕в В╕йськово-Морських Сил Укра╖ни вже дв╕ч╕ зверталася з пропозиц╕╓ю перейменувати вулицю, що носить безлику назву «Гражданская», на вулицю ╕мен╕ Героя в╕йни Володимира Пилипенка. На ц╕й вулиц╕ знаходиться лише один так званий «президентський» будинок, збудований за розпорядженням Президента Укра╖ни Леон╕да Кучми, ╕ веде вона до в╕йськово-морського госп╕талю ВМС Укра╖ни, який був створений при безпосередн╕й участ╕ Героя в╕йни. Поряд знаходиться ╕ школа, яка носить ╕м’я Героя Радянського Союзу Володимира Пилипенка.
Та дв╕ч╕ ветерани ВМС отримували в╕дмову. Як за життя, так ╕ п╕сля смерт╕ ветерана м╕ськрада в╕дмовляла йому ╕ у присво╓нн╕ звання «Почесний громадянин Севастополя».
Уродженець В╕нниччини, Володимир Пилипенко ╓ справжн╕м сучасним укра╖нським Казарським. У роки Велико╖ В╕тчизняно╖ в╕йни захищав ╕ визволяв Севастополь ╕ Крим, був к╕лька раз╕в тут поранений, знищив десяток корабл╕в ╕ л╕так╕в ворога. ╢диний з Геро╖в, що проживали у Севастопол╕, отримав звання Героя Радянського Союзу за визволення Севастополя, будучи старшим лейтенантом, командиром торпедного катера. В╕н вигравав морськ╕ битви у десятка н╕мецьких катер╕в, розгромив румунський есм╕нець, а п╕сля в╕йни довго розм╕новував морськ╕ м╕нн╕ поля. Зв╕льнившись в запас у званн╕ в╕це-адм╕рала, жив ╕ працював у Севастопол╕, брав активну участь у громадському житт╕, очолював Раду ветеран╕в в╕йни та Всеукра╖нське об’╓днання ветеран╕в. П╕сля проголошення незалежност╕ Укра╖ни Володимир Пилипенко першим з севастопольських адм╕рал╕в-ветеран╕в в╕йни активно п╕дтримав створення ВМС Укра╖ни, був поряд з укра╖нськими моряками, поки у 2005 роц╕ не п╕шов ╕з життя. Це був справжн╕й герой, мужн╕й оф╕цер, бойовий адм╕рал ╕ щирий патр╕от Укра╖ни, який не жал╕в свого життя в боях за Батьк╕вщину ╕ проливав свою кров за визволення Севастополя, який ╕ п╕сля його смерт╕ платить йому невдячн╕стю.
Так у чому кри╓ться така невдячн╕сть тепер╕шн╕х депутат╕в до пам’ят╕ героя-фронтовика? Чим в╕н завинив перед депутатами м╕сько╖ ради?
Головними гр╕хами в╕це-адм╕рала перед севастопольською владою, про що не раз говорили в кулуарах ╕ писали у сво╖й парт╕йн╕й прес╕ комун╕сти, ╓ два: в╕це-адм╕рал Пилипенко вс╕ляко допомагав у створенн╕ В╕йськово-Морських Сил Укра╖ни, п╕дтримував в╕йськових моряк╕в у найважч╕ часи, коли у Севастопол╕ було розв’язане справжн╓ цькування укра╖нського флоту. ╤ ще б╕льшим гр╕хом ╓ те, що в╕н першим з оф╕цер╕в-ветеран╕в в╕йни активно п╕дтримав ╕дею примирення ветеран╕в Радянсько╖ та Укра╖нсько╖ повстансько╖ арм╕й, нав╕ть з’╖здив на юв╕лей «Колк╕всько╖ Республ╕ки УПА» на Волинь ╕ публ╕чно побратався з л╕дером Братства вояк╕в УПА Михайлом Зеленчуком. Тод╕ проти ветерана розвернули у м╕ськ╕й прес╕ справжн╓ морально-психолог╕чне цькування, через що в╕н змушений був звернутися до суду за захистом чест╕ ╕ г╕дност╕. Володимира Пилипенка нав╕ть вивели ╕з складу ком╕тету орган╕зац╕╖ ветеран╕в в╕йни! Ось у чому, впевнений, ╕ кри╓ться справжня причина в╕дмови м╕сько╖ ради ув╕чнити його ╕м’я — тут не ст╕льки пол╕тичний, як ксенофобський ╜рунт.
Однак у Севастопольськ╕й державн╕й адм╕н╕страц╕╖ ц╕ твердження в╕дкидають, кажуть про дороговизну перейменування вулиць ╕ кивають на брак кошт╕в у м╕ськ╕й скарбниц╕. Але ╕стину в╕дкрив Валер╕й Саратов, який, будучи головою м╕сько╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖ ╕ одночасно л╕дером м╕сько╖ орган╕зац╕╖ Парт╕╖ рег╕он╕в, на пропозиц╕ю одного з депутат╕в м╕ськради про вир╕шення питання з вулицею Пилипенка, сказав, як в╕др╕зав: «Поки я глава Севастополя, вулиц╕ Пилипенка не буде!». У ц╕й заяв╕ проглянулася справжня причина в╕дмови: м╕ська влада не хоче допустити самого прецеденту, щоб на честь тих, хто боровся за Укра╖ну, була названа вулиця у Севастопол╕.
Про прецедент, якого не можна допустити, мовиться ╕ в оф╕ц╕йн╕й в╕дпов╕д╕ ветеранам ВМС колишнього заступника голови Севастопольсько╖ м╕сько╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖ Артура Бабенка (зараз заступник м╕н╕стра оборони Укра╖ни), який зазначив, що реал╕зац╕я «такого варт╕сного проекту, як перейменування вулиц╕, а також створення прецеденту з початку перейменування вулиць у Севастопол╕ не ма╓ достатн╕х п╕дстав ╕ не принесе реально╖ корист╕ жителям м╕ста».
Як на мене, головне у в╕дпов╕д╕ чиновника — не допустити прецеденту, пов’язаного з ВМС Укра╖ни, з Укра╖ною по сут╕, бо все тут ма╓ бути — Рос╕я! Тим б╕льше, що без всяких бюрократичних перепон та не зважаючи на брак кошт╕в у м╕ському бюджет╕, перейменування вулиць ╕ площ у Севастопол╕ в часи незалежност╕ Укра╖ни вже були. Так з’явилася площа «300-л╓т╕я Росс╕йского флота», площа Революц╕╖ стала називатися площею ╕мен╕ адм╕рала Лазар╓ва, площа Пушк╕на стала площею Суворова, под╕бн╕ приклади можна ще продовжувати. Оц╕ перейменування, треба думати, Артур Бабенко сприйма╓ як корисн╕ севастопольським укра╖нцям ╕ Укра╖н╕ в ц╕лому.
Рада ветеран╕в ВМС Укра╖ни доручила вир╕шувати питання перейменування вулиц╕ на честь героя-фронтовика, учасника оборони ╕ визволення Севастополя Володимира Пилипенка депутату м╕сько╖ ради, члену орган╕зац╕╖ ветеран╕в ВМС, полковнику у в╕дставц╕ ╤вану ╢рмакову, колишньому представнику Президента Укра╖ни в Севастопол╕. Як йому вда╓ться виконувати це доручення, в╕н недавно розказав п╕д час презентац╕╖ сво╓╖ книги «Севастополь может…». ╤ван Федосович в╕дверто визнав, що його спроби завершуються н╕чим. В╕дпов╕дь на його котрий вже депутатський запит дали з Управл╕ння арх╕тектури ╕ м╕стобудування Севастопольсько╖ м╕сько╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖, мовляв, «така вулиця вже ╓ на П╕вн╕чн╕й сторон╕ м╕ста, в кооператив╕ «Радар», а сама процедура перейменування несе за собою значн╕ ф╕нансов╕ затрати». Це «бр╓д» чиновника, якому н╕хто не давав права приймати под╕бн╕ р╕шення, вважа╓ ╤ван Федосович, ╕ об╕ця╓ добиватися вир╕шення питання до к╕нця.
Справд╕, у 2005 роц╕, п╕сля смерт╕ Володимира Пилипенка, мов би для насм╕шки над його геройськими подвигами ╕ життям, його ╕менем назвали... стежину м╕ж дачами дачного кооперативу — ось справжн╓, а не проголошуване вшанування пам’ят╕ ветерана в╕йни у Севастопол╕, ветерана, який не був членом компарт╕╖ чи сьогодн╕шньо╖ парт╕╖ влади. А тим часом центральн╕ вулиц╕ Севастополя прикрашають ╕мена б╕льшовицьких кат╕в: Лен╕на, Гавена, Мокроусова, Н╕ни Островсько╖, Пожарова та ╕нших убивць севастопольц╕в.
А може Володимира Пилипенко не поважали у Севастопол╕? Пригадую в╕дзначення громадськ╕стю його 80-р╕чного юв╕лею, для чого був створений спец╕альний громадський ком╕тет. Величезний зал Укра╖нського культурно-╕нформац╕йного центру не м╕г прийняти вс╕х бажаючих поздоровити юв╕ляра, прибули 16 народних депутат╕в Укра╖ни. Було багато подарунк╕в ╕ щирих сл╕в. ╤, звичайно, м╕ська влада вже не могла ╕гнорувати героя-ветерана. Прибули ветерани в╕йни, як╕ там же вибачились перед Геро╓м ╕ в╕дновили стару дружбу.
— Мене так не шанували в радянськ╕ часи, — сказав мен╕ розчулений Володимир Степанович, коли я його з дружиною п╕сля юв╕лейного вечора п╕двозив до дом╕вки.
Авторитет серед севастопольц╕в у Володимира Пилипенка був беззаперечний, ╕ це не дивлячись на пост╕йн╕ шельмування його ╕мен╕ з╕ сторони комун╕ст╕в ╕ пророс╕йських орган╕зац╕й.
10 липня на зас╕данн╕ презид╕╖ Севастопольсько╖ м╕сько╖ ради голова м╕сько╖ ради Юр╕й Дойн╕ков пов╕домив, що на наступн╕й сес╕╖ м╕сько╖ ради отримають назви 141 вулиця м╕ста у Балаклавському, Гагар╕нському ╕ Нах╕мовському районах Севастополя. В╕н наголосив, що особливо враховувалися пропозиц╕╖ ветеран╕в, щоби в назвах вулиць в╕добразити под╕╖ Велико╖ В╕тчизняно╖ в╕йни та ╕сторичний аспект м╕сць. В представленому перел╕ку вулиц╕ ╕мен╕ Володимира Пилипенка нема╓, як нема╓ врахування пропозиц╕╖ ветеран╕в ВМС Укра╖ни!
Що тут можна сказати? Лише те, що Юр╕й Дойн╕ков «г╕дно» продовжу╓ л╕н╕ю свого колишнього шефа Валер╕я Саратова. А якщо ще у нин╕шнього голови м╕сько╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖ Володимира Яцуби нема╓ розходжень у пол╕тичн╕й позиц╕╖ з яскравим укра╖ноненависником Дм╕тр╕╓м Б╓л╕ком, який як заступник голови СМДА зараз забезпечу╓ гуман╕тарну пол╕тику в м╕ст╕ (!), то можна зробити висновок, що практичн╕ д╕╖ севастопольсько╖ орган╕зац╕╖ Парт╕╖ рег╕он╕в не сприяють, а навпаки, бойкотують зусилля Президента Укра╖ни, направлен╕ на ╓вропейську ╕нтеграц╕ю, де нам без примирення у сусп╕льств╕ робити н╕чого.
Тож виника╓ законом╕рне питання: чи появиться у Севастопол╕ вулиця ╕мен╕ Героя Радянського Союзу в╕це-адм╕рала Володимира Пилипенка, ╕ чи довго ще буде Севастопольська м╕ська рада боротися з пол╕тикою Президента Укра╖ни? ╤ чи зна╓ про це Президент Укра╖ни?

Мирослав МАМЧАК,
кап╕тан 1 рангу у в╕дставц╕
м. Севастополь

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #30 за 26.07.2013 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=12076

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков