Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
САВА ╤ ЛАВА
Наш╕ традиц╕╖


«20 ДН╤В У МАР╤УПОЛ╤», ДЖАМАЛА ╤ «КОНОТОПСЬКА В╤ДЬМА»:
Стали в╕дом╕ лауреати Шевченк╕всько╖ прем╕╖…


ПРАВДА ДВО╢СЛОВА
Наш╕ традиц╕╖


ОЧИМА БЕЛЬГ╤ЙСЬКОГО ФОТОГРАФА
На його зн╕мках - чорно-б╕ла пал╕тра Майдану…


МИСТЕЦЬКА «ЗДИБАНКА В «НОР╤»
Виставка в╕дбулася без обмежень ╕ упереджень. В╕дб╕р ╕ цензура були в╕дсутн╕…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #29 за 19.07.2013 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#29 за 19.07.2013
ЗАПРОШУ╢МО ДО Б╤БЛ╤ОТЕКИ «КРИМСЬКО╥ СВ╤ТЛИЦ╤»!

Нагаду╓мо нашим читачам, що в редакц╕╖ газети «Кримська св╕тлиця» д╕╓ б╕бл╕отека, найб╕льше книг для яко╖ к╕лька рок╕в тому безкоштовно передав житель С╕мферополя (а тепер Черкас), ветеран Друго╖ св╕тово╖ в╕йни, наш пост╕йний читач ╕ дописувач Володимир Максимович Король. Б╕бл╕отека пост╕йно поповню╓ться новими книгами, як╕ люб’язно надсилають видавництва, автори ╕ читач╕ «Кримсько╖ св╕тлиц╕». В редакц╕йн╕й б╕бл╕отец╕ ╓ дуже р╕дк╕сн╕, як для Криму, укра╖нськ╕ книги. ╥хня тематика р╕зноман╕тна, та найб╕льше книг ╕сторичних, державницьких, патр╕отичних. Нещодавно б╕бл╕отека поповнилася новими книгами видавництва «ФОП Стебеляк», короткий огляд яких ми пропону╓мо уваз╕ читач╕в.

«╤стор╕я Укра╖ни написана у V ст. до нашо╖ ери Геродотом»
Читач ма╓ змогу ознайомитися з неупередженим перекладом «╤стор╕╖ Геродота», в якому виправлен╕ основн╕ неточност╕ та св╕дом╕ перекручення фальшивих ╕сторик╕в, ╕ поринути в прадавн╕ часи Скит╕╖, поглянувши на скит╕в очами очевидця тих под╕й. Прим╕тки пояснять стар╕ назви земель, кра╖н, народ╕в, м╕ст ╕ р╕к. Також в них проведений анал╕з походження скит╕в, ╖х культури, звича╖в, мови та писемност╕.
В╕дкрийте для себе багато нового про кор╕ння укра╖нського народу, його славн╕ традиц╕╖ в землеробств╕ та в╕йськов╕й справ╕.
* * *
В╕ктор Березяк. «Атлантида: стор╕нки прадавньо╖ укра╖нсько╖ ╕стор╕╖»
Та╓мницю Атлантиди буде розгадано найближчим часом, ╕ вс╕ припущення перейдуть у площину реально╖ ╕стор╕╖ прадавн╕х пращур╕в укра╖нського народу — хат╕в (п╕зн╕ших венед╕в) ╕ шумер╕в (атлант╕в, ант╕в). У цьому глибоко переконаний автор книжки, який присвятив багато рок╕в свого життя вивченню р╕дно╖ мови.
* * *
Юр╕й Горл╕с-Горський.
«Холодний Яр»
Спогади хорунжого Арм╕╖ УНР Юр╕я Городянина-Л╕совського (Юр╕я Горл╕са-Горського) про збройну боротьбу за Укра╖нську державу п╕д жовто-блакитним прапором УНР та чорним прапором Холодного Яру, на якому було написано: «Воля Укра╖ни – або смерть!» У 12-му виданн╕ вперше опубл╕ковано вс╕ в╕дом╕ звернення холодноярц╕в за 1919-1921 рр., як╕ п╕дтверджують документальн╕сть твору. У додатках читач зможе знайти св╕дчення очевидц╕в про б╕льшовицьк╕ злочини в Укра╖н╕, нов╕ досл╕дження про отаман╕в Клепач╕в, Олександра Квашу, Прокопа Пономаренка, ╕нших повстанц╕в, нарис про долю Лариси Янг – дочки Юр╕я Горл╕са-Горського, матер╕ал про вшанування отаман╕в Василя Чучупака, Пилипа Хмари, Чорного Ворона (Миколи Скляра), Лар╕она Загороднього ╖хн╕ми духовними нащадками.
* * *
Г╕йом Левассер де БОПЛАН. «Опис Укра╖ни, к╕лькох пров╕нц╕й Корол╕вства Польського, що простягаються в╕д кордон╕в Москов╕╖ до Трансильван╕╖, разом з ╖хн╕ми звичаями, способом життя ╕ веденням во╓н»
В книз╕ в╕домого мандр╕вника, арх╕тектора та картографа подано безц╕нн╕ в╕домост╕ про тогочасну Укра╖ну, що п╕сля розпаду Ки╖всько╖ Рус╕ потрапила до складу Корол╕вства Польського.
Ц╕нн╕сть поданого матер╕алу значно зроста╓, коли сприйма╓ш опов╕дь очевидця ╕ сучасника, який кр╕м всього ╕ншого був ╕ноземцем, не зац╕кавленим у викривленн╕ реал╕й того часу. Також важливим аргументом на користь поданого матер╕алу ╓ час написання (1648 р.) ╕ дата першо╖ публ╕кац╕╖ книги (1652 р.) — до 1716 року, що знаменував собою час тотально╖ фальсиф╕кац╕╖ Москов╕╓ю минулого Рус╕.
* * *
Пиано де Карпини. «Путешествия к тартарам католических монахов в 1245-1255 гг.» Путешествие брата Пиано де Карпини в ставку Куюк-хана (1245-1247), путешествие в восточные части мира брата Уильяма Рубрука (1253-1255)
Настоящее издание содержит описание миссии брата Иоанна Пиано де Карпини, составленное им самим, а также в устном изложении его спутника брата Бенедикта Поляка; описание путешествия в восточные части мира брата Уильяма Рубрука, монаха Ордена Миноритов и отдельные главы из произведения Морозова Н. А. «Новый взгляд на историю Русского государства».
Рекомендуется для почитателей автора нашумевшего трехтомника «Страна Моксель» Владимира Билинского. Название его произведения почерпнуто из книги воспоминаний странствующего монаха Иоанна Пиано де Карпини, который упоминает о стране под названием Моксель на Севере Европейского материка. На произведение Карпини и Рубрука идет много ссылок у Билинского.
* * *
Павло Глазовий. «Весел╕ гуморески»
У ц╕й зб╕рц╕ читач╕ знайдуть понад чотириста найкращих, найвесел╕ших гуморесок Павла Глазового. Кожна з них – це тонкий сплав житт╓во╖ мудрост╕, витонченого гумору та незламного оптим╕зму. П╕дн╕ма╓ настр╕й гарантовано, на сто в╕дсотк╕в!
* * *
Павло Глазовий. «Школярикам. Гуморески, ба╓чки»
Люб╕ школярики та вчител╕, в ц╕й зб╕рц╕ ви знайдете чудов╕ гуморески та байки в╕д неперевершеного укра╖нського поета-гумориста Павла Глазового. Твори розрахован╕ на найменших читач╕в, починаючи з дошк╕льного в╕ку ╕ до середн╕х клас╕в. Тонкий гумор та народна мудр╕сть, вкладен╕ автором у в╕ршики, позитивно впливають на формування дитячого св╕тогляду.

П╕дготувала Любов СОВИК
* * *
Запрошу╓мо до «Св╕тлично╖» б╕бл╕отеки, де ви зможете взяти почитати ц╕ та ╕нш╕ ц╕кав╕ й корисн╕ книги!
Конт. тел. (099) 966 66 50

(Продовження буде)

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #29 за 19.07.2013 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=12054

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков