Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4448)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4122)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2118)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1846)
Крим - наш дім (1041)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (317)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (205)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
КАРИКАТУРИ БАТЬКА Й ЖИВОПИС СИНА
Карикатури батька викривають агресивну пол╕тику Москви, показують, що вона ╓ загрозою для всього...


РОЗПУСКА╢ТЬСЯ Л╤ЩИНА
Наш╕ традиц╕╖


ЛЮТЬ, НАД╤Я, ЛЮБОВ
На початку широкомасштабного вторгнення рос╕йських в╕йськ подруга художниц╕ попрохала ╖╖...


В ╤РПЕН╤ ПРЕЗЕНТОВАНО ВИСТАВКУ ХУДОЖНИКА ╤З ХАРКОВА
Його роботи знаходяться в приватних колекц╕ях ╕ музеях Укра╖ни, Н╕меччини, США…


ТЕОДУЛ-В╤ТРОДУВ
Наш╕ традиц╕╖




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #28 за 12.07.2013 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#28 за 12.07.2013
ЗОЛОТИЙ КЛЮЧИК ДО ДВЕРЕЙ У КАЗКУ

Неодм╕нно захочеться перечитати ще раз знайом╕ з дитинства чар╕вн╕ ╕стор╕╖ про золотого п╕вника ╕ вченого кота, цар╕вну-леб╕дь ╕ тридцять трьох богатир╕в та ╕нш╕ укра╖нськ╕ ╕ рос╕йськ╕ казки, побувавши на виставц╕ «Подорож у казковий св╕т» у Всеукра╖нському ╕нформац╕йно-культурному центр╕. Понад тридцять картин учн╕в С╕мферопольсько╖ дитячо╖ художньо╖ школи, виконаних техн╕ками граф╕ки, акварел╕, батика та малих скульптурних форм декоративно╖ пластики, виражають на проекц╕╖ ╖хн╕х внутр╕шн╕х св╕т╕в при допомоз╕ педагог╕в ╕ фольклор, ╕ класичн╕ твори художньо╖ л╕тератури, демонструючи добру об╕знан╕сть юних автор╕в у книжковому мор╕.
В одн╕й сюжетн╕й композиц╕╖ зображений козацький отаман С╕рко, який сто╖ть на корабл╕, в друг╕й — Наталка Полтавка. А найб╕льше малюнк╕в створено за мотивами творчост╕ великого рос╕йського поета Олександра Пушк╕на. В╕н ╕ сам був непоганим рисувальником пером. А його поез╕я вв╕брала в себе все краще, що знав автор, записав ╕ досл╕див у сво╖х подорожах по Криму, Кавказу, Молдов╕, у рос╕йськ╕й глибинц╕, висловивши римованими формами у багатьох поемах, зокрема, «╢вген╕й Он╓г╕н», «Бахчисарайський фонтан», «Казка про царя Салтана» та ╕нших, сво╖ настанови ╕ велику мудр╕сть життя. ╥╖ серцевиною ╓ висока духовн╕сть людини, а без не╖, нав╕ть знайшовши щастя в образ╕ золото╖ рибки, можна опинитися б╕ля розбитого корита.
— Пушк╕н в учн╕вських творах легкий та окрилений, — сказав на в╕дкритт╕ виставки директор школи ╤лля Борохов. — З таким же художн╕м настро╓м «Якщо хочеш бути щасливим, подаруй щастя ╕ншим», вони ╕люструють ╕ творч╕сть Олександра Гр╕на. У майбутньому ми обов’язково покажемо глядачам С╕мферополя ╕ художню гр╕н╕вську тематику наших вихованц╕в.
Валер╕я Фед╕на, наприклад, створила за О. Пушк╕ним композиц╕ю «Три д╕виц╕ п╕д в╕кном». Катю Сирн╓ву надихнув образ русалки з «Л╕сово╖ п╕сн╕» Л. Укра╖нки. В╕ктор╕я Кравцова демонстру╓ св╕й розпис спец╕альними фарбами по шовку.
— А мен╕ захот╕лося зобразити щось незвичайне ╕ фантастичне, — под╕лилася з глядачами Оля П’ятничко. — Композиц╕я «Пол╕т над м╕стом» — це вт╕лення романтично╖ мр╕╖ та над╕╖ на щастя.
Ц╕ четверо д╕вчат, як╕ брали участь у багатьох художн╕х виставках дитячо╖ творчост╕, а В. Кравцова дв╕ч╕ здобувала перемогу в республ╕канських конкурсах, п╕сля зак╕нчення художньо╖ школи збираються продовжити заняття живописом ╕ в нин╕шньому роц╕ вступають у Кримське художн╓ училище ╕м. М. Самокиша. ╥хн╕й батик — н╕жн╕ пелюстки кв╕т╕в на прозорому шовку, дерева ╕ фрукти, рух часу ╕ мелод╕╖ танцю вже сьогодн╕ дають в╕дчуття глибинно╖ краси Криму: людей, природи, неба.
— У нього така легк╕сть ╕ виразн╕сть фарб, що в╕дкрива╓ глядачу нове св╕тосприйняття, — сказав дизайнер Володимир Галинський. – А я завдяки батику по-╕ншому побачив ╕ свого сина, не будучи його педагогом з живопису.
Навча╓ у школ╕ ц╕й складн╕й, доросл╕й техн╕ц╕ розпису в образотворчому мистецтв╕, що виходить за рамки дитячих осв╕тн╕х програм, Олена Воробйова, досв╕дчений фах╕вець ╕ талановитий педагог, заступник директора з навчально╖ частини.
— Лише р╕к займа╓ться п╕д ╖╖ кер╕вництвом моя донька Л╕да, — говорить ╖╖ мама Натал╕я Морозенко, — а вже вийшло в ╖╖ руках щось таке св╕тле, р╕знокольорове, майже казкове...
Сп╕взвучно з мотивами сюжет╕в художн╕х композиц╕й учн╕в у виставков╕й зал╕ линула музика Ф. Шопена ╕ молдавськ╕ мелод╕╖ у виконанн╕ акордеон╕ста-в╕ртуоза, цьогор╕чного випускника Кримського ун╕верситету культури, мистецтв ╕ туризму Елв╕са Аб╕була╓ва, а учасниця С╕мферопольського п╕дл╕ткового клубу «Шукач» Верон╕ка Жуковська декламувала уривок з поеми О. Пушк╕на «Руслан ╕ Людмила».
Дитяча св╕тоглядн╕сть на папер╕, тканин╕ ╕ в глин╕ да╓ сусп╕льству в наш час суц╕льно╖ комп’ютеризац╕╖ радост╕ в╕зуальних картин, в╕дм╕нн╕ в╕д тих, що бачиш щодня на вулиц╕. Вони добр╕ш╕, чутт╓в╕ш╕, сонячн╕, як наш п╕востр╕в Крим. У них св╕титься над╕я запалити свою з╕рку. А якщо дуже постаратися, то нав╕ть найнедосяжн╕ш╕ мр╕╖ зд╕йснюються ╕ шк╕льний етюдник цих дивних казок сповна реал╕зу╓ться для юних талант╕в творчим гор╕нням на все життя. ╤ народжуватиметься п╕д пензлем на полотн╕ нове диво.

Валентина НАСТ╤НА

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #28 за 12.07.2013 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=12026

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков