Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВЕСЕЛКА
В╕рш╕ нашого дитинства


Р╤ДНА МОВА
З дитинства мо╖ батьки навчали мене любити свою Батьк╕вщину з кв╕тучими садами, безмежними...


В╤РШ╤ НАШОГО ДИТИНСТВА. ╤ван ДРАЧ
Перша зб╕рка поез╕й ╤вана Драча «Соняшник» побачила св╕т 1962 року.


«У КОЖНО╥ ФЕ╥ БУВАЮТЬ ПРИ╢МН╤ МОМЕНТИ...»
В гостях "Джерельця" ╕з сво╖ми поез╕ями Наталка ЯРЕМА, Наталя МАЗУР ╕ Ксенислава КРАПКА


НАЙКРАЩ╤ УКРА╥НСЬК╤ МУЛЬТФ╤ЛЬМИ ВС╤Х ЧАС╤В
6 кв╕тня св╕т в╕дзначив День мультф╕льм╕в. Це свято було засноване 2002 року М╕жнародною...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #27 за 05.07.2013 > Тема ""Джерельце""
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#27 за 05.07.2013
╤ СУМ, ╤ ГОРД╤СТЬ, ╤ ПОШАНА...

В╕йна… У цьому слов╕ – б╕ль ╕ розпач матер╕в, стог╕н поранених, плач сир╕т… Це чорна стор╕нка в ╕стор╕╖ людства, под╕╖, в╕д яких мимовол╕ здригнешся й тихенько помолишся, щоб такого б╕льше н╕коли не було. До цих п╕р наша земля рясн╕╓ сл╕дами кривавих битв п╕д час Велико╖ В╕тчизняно╖ в╕йни. Мабуть, нема жодно╖ родини, яко╖ б не торкнулася ця в╕йна! Так ╕ мою с╕м’ю не об╕йшла вона стороною.
З розпов╕дей бабус╕ я знала, що ╖╖ батьки жили у Тамбовськ╕й област╕ з ╖╖ старшими сестрою та братом. Почалася в╕йна. Прад╕д п╕шов на в╕йну, коли йому було 33 роки. Пропав безв╕сти на початку в╕йни у липн╕ 1941 року в боях п╕д Смоленськом, як ╕ тисяч╕ ╕нших радянських солдат. Ми завжди про це пам’ятали. Вшановували пам’ять про нього, покладали кв╕ти до пам’ятника загиблим во╖нам у нашому селищ╕. ╤ ось нещодавно нам пов╕домили, що знайден╕ останки мого прад╕да, червоноарм╕йця Зеленцова Серг╕я Захаровича. Знайшли пошуковц╕. Не зупиня╓ться робота загон╕в «Вахта Пам’ят╕». Б╕йц╕ цих загон╕в – це люди, як╕ добров╕льно займаються пошуком у св╕й в╕льний час. Це люди р╕зного в╕ку ╕ профес╕й, але об’╓днан╕ одн╕╓ю сп╕льною метою – ув╕чнення пам’ят╕ загиблих захисник╕в Батьк╕вщини. У Смоленську пошуком займа╓ться заг╕н «Честь и Долг», кер╕вником якого ╓ оф╕цер Рос╕йсько╖ Арм╕╖ В’ячеслав Прохоренко. Саме вони й пов╕домили нам про знах╕дку. Працюючи на п╕вн╕чн╕й околиц╕ Смоленська, натрапили на нев╕доме захоронення час╕в Велико╖ В╕тчизняно╖ в╕йни. При розкопках були виявлен╕ протигаз, саперна лопатка, алюм╕н╕╓ва фляжка, ложка, медальйон ╕з запискою. У н╕й було вказано пр╕звище солдата, його дружини та адресу. Для нашо╖ родини це було велике потряс╕ння, особливо для бабус╕, як╕й уже 72 роки. Свого батька вона н╕коли не бачила, тому що народилася п╕сля того, як в╕н п╕шов на в╕йну. За останками мого прад╕да у Смоленськ по╖хав м╕й дядько Тюрин Андр╕й Серг╕йович та члени пошукових груп ╕з Керч╕ ╕ нашого селища: Н. Ю. Дзюба, яка займа╓ться ц╕╓ю роботою вже понад 10 рок╕в, О. Петров, С. ╤. Гришко.
20 червня у Смоленськ╕й област╕ в╕дбулася м╕жнародна акц╕я «Завтра була в╕йна», присвячена Дню пам’ят╕ ╕ скорботи. У рамках акц╕╖ пройшли траурний м╕тинг, в╕дсп╕вування во╖н╕в, загиблих у Велик╕й В╕тчизнян╕й в╕йн╕, останки яких знайден╕ п╕д час пошукових роб╕т на територ╕╖ Смоленсько╖ област╕, ╕ ╖х поховання. Наш╕й груп╕ були передан╕ останки для перепоховання в нашому селищ╕, де похована дружина б╕йця. Посмертно мого прад╕да було нагороджено медаллю «Шагнувший в бессмертие».
22 червня у нашому селищ╕ був орган╕зований урочистий зах╕д, на якому було зд╕йснено перепоховання останк╕в. Цей день був дуже хвилюючий для нашо╖ родини. Останки були привезен╕ до будинку мо╓╖ бабус╕, де з╕бралися родич╕, сус╕ди, кер╕вництво селища. Люди не могли стримувати сл╕з, коли виступав кер╕вник пошуково╖ групи нашого району Олександр Петров.
Перепоховання в╕дбувалося на старому цвинтар╕. З╕бралася велика к╕льк╕сть людей вшанувати пам’ять мого прад╕да ╕ вс╕х тих, хто не повернувся з в╕йни. Обаб╕ч дороги, що веде на кладовище, вишикувалися у живий коридор школяр╕. Колону очолювали ветерани-афганц╕, як╕ несли прапори час╕в Велико╖ В╕тчизняно╖ в╕йни, за ними йшли ветерани, пот╕м несли табличку з пр╕звищем мого прад╕дуся ╕ в супровод╕ м╕л╕ц╕╖ на руках несли останки. М╕тинг проходив б╕ля пам’ятника загиблим солдатам. Виступило кер╕вництво селища, ветерани ╕ моя бабуся. З╕ сльозами на очах вона висловила величезну подяку пошуковцям, як╕ брали участь у розкопках, кер╕вництву за допомогу у проведенн╕ поховання. Отець Олександр в╕дправив службу за упок╕й душ╕ Зеленцова Серг╕я Захаровича. Пролунав в╕йськовий салют на честь ус╕х загиблих на в╕йн╕. М╕тинг завершився хвилиною мовчання. Пот╕м ус╕ доросл╕ ╕ д╕ти поклали кв╕ти на могилу.
Р╕зн╕ почуття переповнювали мене: ╕ сум, ╕ горд╕сть, ╕ пошана… Але найб╕льше — почуття гордост╕, що я правнучка людини, яка загинула, захищаючи нашу Батьк╕вщину заради св╕тлого майбутнього на Земл╕. Хай лише тепер, але переможець т╕╓╖ страшно╖ в╕йни похований з почестями, ╕ ми зможемо приходити на його могилу у будь-який час ╕ вшановувати його пам’ять.

Карина ТЮРИНА,
учениця 8 класу Нижньог╕рсько╖ ЗОШ № 2

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #27 за 05.07.2013 > Тема ""Джерельце""


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=11992

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков