Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПАР╢ ВИЗНАЛА НЕЛЕГ╤ТИМНИМ ПРЕЗИДЕНТА РФ ПУТ╤НА, А РПЦ – ╤НСТРУМЕНТОМ ПРОПАГАНДИ
Асамблея вкотре п╕дтвердила, що за пут╕на рф перетворилася на фактичну диктатуру…


ПАР╢ УХВАЛИЛА РЕЗОЛЮЦ╤Ю ПРО П╤ДТРИМКУ В╤ДНОВЛЕННЯ УКРА╥НИ
За резолюц╕ю ПАР╢ проголосували 134 учасники зас╕дання, проти – жоден…


ФОРТЕЦЯ МАР╤УПОЛЬ
Режисерка Юл╕я Гонтарук створила цикл ф╕льм╕в п╕д загальною назвою “Фортеця...


ЗАКОН ПРО МОБ╤Л╤ЗАЦ╤Ю ПРИЙНЯТО: ДО НЬОГО ╢ ПРЕТЕНЗ╤╥, АЛЕ В╤Н П╤ДСИЛИТЬ ЗСУ
Закон проголосовано 283-ма голосами депутат╕в Верховно╖ Ради. Експерти: його треба було приймати...


НАША БАТЬК╤ВЩИНА ╢ НАЙЗАМ╤НОВАН╤ШОЮ КРА╥НОЮ В СВ╤Т╤
╤з 2015 року Джайлз Дьюл╕ документу╓ зам╕нування земл╕ в Укра╖н╕…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #27 за 05.07.2013 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#27 за 05.07.2013
НЕ ЛЯКАЙТЕ НАЦ╤ОНАЛ╤ЗМОМ!

Прошу слова!

«Кожна нац╕я ма╓ св╕й власний закон, свою власну правду, повинна лише ╖м коритися...» (Дмитро Донцов)

19 березня цього року, виступаючи на зас╕данн╕ Верховно╖ Ради Укра╖ни, Олександр ╢фремов, голова фракц╕╖ Парт╕╖ рег╕он╕в, на заклики частини депутат╕в Верховно╖ Ради Укра╖ни послуговуватися укра╖нською — державною мовою дв╕ч╕ об╕звав сво╖х колег неофашистами. Об╕звавши так народних депутат╕в, О. ╢фремов таким чином об╕звав ╕ м╕льйони виборц╕в-укра╖нц╕в, як╕ привели до Верховно╖ Ради Укра╖ни цих депутат╕в...
У рос╕йськ╕й пол╕тиц╕, чи то царськ╕й, чи комун╕стичн╕й, чи уже сучасн╕й у вкрай негативному значенн╕ стосовно укра╖нц╕в вжива╓ться таке поняття як «нац╕онал╕ст». Дуже часто для п╕дсилення негативу щодо укра╖нц╕в б╕льшовики вживали висл╕в «укра╖нський буржуазний нац╕онал╕зм». Сл╕д зауважити, що на багатьох укра╖нц╕в це вплинуло, рос╕йськ╕ нац╕онал╕сти свого домоглися. Як не дивно, але ще ╕ сьогодн╕ ╓ багато людей, як╕ лякаються нац╕онал╕зму, стараються не показувати сво╓╖ любов╕ до всього укра╖нського, щоб ╖х не називали нац╕онал╕стами.
Користуючись р╕зними матер╕алами, зокрема, науковими досл╕дженнями з проблем нац╕й, нац╕онал╕зму п. Володимира Монастирського, доктора медичних наук, професора, автора понад 260 наукових роб╕т у галуз╕ медицини, хочу коротко, але щоб було зрозум╕ло, викласти поняття «нац╕онал╕зм», ╕ чому вс╕ люди ╓ нац╕онал╕стами, а вс╕м укра╖нцям сл╕д в╕дкинути московську обманливу пропаганду з приводу цього терм╕ну ╕ ставати справжн╕ми Нац╕онал╕стами.
Вперше нац╕онал╕зм як поняття сусп╕льного явища сформувалося п╕д час Французько╖ революц╕╖ 1789 року. В╕д того часу це явище привернуло до себе увагу пол╕тик╕в, державник╕в ╕ вчених. Але оск╕льки нац╕онал╕зм почав визначати особливост╕ розвитку ╓вропейсько╖ ╕ св╕тово╖ ╕стор╕╖ б╕льш вагомо, н╕ж ╕де╖ л╕берал╕зму ╕ комун╕зму, як╕ мали ╕ мають велику к╕льк╕сть прихильник╕в, ╖х адепти у сво╓му протиставленн╕ до ╕дей нац╕онал╕зму попридумували ╕ сфабрикували ряд брехливих м╕ф╕в. Зокрема, один з них – найб╕льш використовуваний, твердить про те, що шов╕н╕зм, фашизм ╕ нацизм, як вкрай реакц╕йн╕ ╕ антилюдськ╕ ╕деолог╕╖, ╓ пох╕дними нац╕онал╕зму, його р╕зновидами або крайн╕ми проявами. Це ╕ було взято на озбро╓ння рос╕йськими б╕льшовиками, щоб очорнити та ╕дейно принизити (знищити) нац╕онал╕зм укра╖нц╕в, який зароджувався в боротьб╕ за незалежн╕сть в╕д Рос╕йсько╖ ╕мпер╕╖.
В чому сутн╕сть нац╕онал╕зму? Володимир Монастирський визнача╓ ╖╖ так: «Основний принцип нац╕онал╕зму — це принцип надання переваги власним ╕нтересам, що ╓ загальноб╕олог╕чним чинником». Виходячи з цього, розр╕зняють нац╕онал╕зм як б╕олог╕чне явище ╕ нац╕онал╕зм як сусп╕льне явище. Принцип надання переваги власним ╕нтересам використовують ус╕ жив╕ орган╕зми — в╕д однокл╕тинних до окремих людей та ╖х сп╕льнот, ╕ науково доведено, що це запрограмовано на генетичному р╕вн╕. Т╕льки ч╕тко дотримуючись цього принципу, надання переваг особистим ╕нтересам, а це боротьба ус╕х живих створ╕нь за ╖жу ╕ територ╕ю, було ╓диною запорукою ╖х виживання ╕ подальшого розвитку. Ц╕лком лог╕чно ╕ природно, що цей принцип в такий же спос╕б використовують окрем╕ люди, народи ╕ нац╕╖. Нац╕онал╕зм притаманний ус╕м народам; в╕н ╓ категор╕╓ю генетичною, ун╕версальною, досконалою ╕ в╕чною. Тому звинувачувати будь-кого: людину, групу людей чи нац╕ю в ц╕лому у нац╕онал╕зм╕ — це все одно, що звинувачувати сонце у тому, що воно св╕тить ╕ гр╕╓. Тут доц╕льно в╕дпов╕сти на запитання: що таке нац╕я?
Якщо узагальнити ц╕лий ряд означень, зроблених в╕дпов╕дно до ц╕╓╖ теми р╕зними досл╕дниками, можна сформулювати в╕дпов╕дь таким чином. Людська сп╕льнота, яка ма╓ сп╕льний св╕тогляд ╕ яку об’╓днують так╕ вкрай важлив╕ чинники як мова — душа народу, територ╕я, рел╕г╕я, ╕сторична пам’ять, культура, духовн╕ ц╕нност╕, пол╕тичний досв╕д, ментал╕тет ╕ т. д.
Щодо нац╕онал╕зму, то, як науково встановлено, ╓ нац╕онал╕зм визволення ╕ нац╕онал╕зм панування. Народи, нац╕╖, як╕ у певний ╕сторичний пер╕од були загарбан╕, як правило, сус╕дами, реагуючи на цей зовн╕шн╕й чинник, виробляли ф╕лософ╕ю нац╕онал╕зму, яка спонука╓ на боротьбу за визволення в╕д поневолювач╕в. ╤ це ╓ той чинник, який да╓ право говорити про нац╕онал╕зм визволення. Це у повн╕й м╕р╕ стосу╓ться укра╖нського народу ╕ його боротьби за визволення в╕д рос╕йського поневолення, яка через сильний, ц╕леспрямований ╕деолог╕чний тиск на укра╖нський народ не завершилась остаточною перемогою ╕ на сьогодн╕. У 2004 роц╕, у пер╕од передвиборчо╖ президентсько╖ кампан╕╖, журнал╕сти запитували п. М. Азарова, нин╕шнього Прем’╓р-м╕н╕стра Укра╖ни, чи буде в╕н балотуватись у президенти Укра╖ни. В╕н сказав, що не буде. На запитання: чому н╕? — в╕дпов╕в: «Вважаю, що Укра╖н╕ ще тривалий час президентами сл╕д обирати укра╖нц╕в». (Цей факт пам’ятаю з ╕нформац╕╖ в газет╕ за 2004 р╕к). Така в╕дпов╕дь п. М. Азарова засв╕дчу╓ те, що було в його душ╕ на той час — щось в╕д демократичного, справедливого рос╕йського ╓вропейця О. Герцена.
Щодо в╕льних нац╕й, як╕ мають сво╖ нац╕ональн╕ держави. Насамперед, сл╕д в╕дзначити, що вс╕ вони ╓ нац╕онал╕стами за природою, тому що у всьому ╕ завжди дотримуються визначального принципу нац╕онал╕зму, надання переваги власним нац╕ональним ╕нтересам. Другим важливим принципом цих держав ╓ те, що орган╕зац╕я ╕ функц╕онування пол╕тично╖ системи базу╓ться на тому, що джерелом влади визна╓ться кор╕нна, титульна нац╕я. А це да╓ п╕дстави стверджувати, що в╕льн╕ нац╕╖ мають нац╕онал╕зм панування. Цей вид нац╕онал╕зму в╕льних нац╕й, як засв╕дчу╓ реальн╕сть, ╓ визначальним, найважлив╕шим чинником цив╕л╕зац╕йного розвитку нац╕ональних держав, високого ступеня розвитку ╖х економ╕к, осв╕ти, науки, культури ╕ духовност╕. Прикладом ╓ Япон╕я, Н╕меччина, Франц╕я, Англ╕я та ╕н.
╤ на завершення, стосовно нац╕й-поневолювач╕в. Вони теж в╕льн╕ нац╕╖ ╕ теж нац╕онал╕сти. Джерелом влади тут теж, як правило, ╓ пан╕вна титульна нац╕я. Але в цих державах ╓ ╕ нац╕╖ поневолен╕, що да╓ право стверджувати — в таких державах ╓ нац╕онал╕зм панування титульно╖ нац╕╖ ╕ уже згадуваний нац╕онал╕зм визволення поневолених нею нац╕й. Наочний приклад — колишн╕й СРСР ╕ нин╕шня Рос╕йська Федерац╕я.
Як показу╓ ╕сторичний досв╕д, в таких державах пан╕вн╕ нац╕╖, а фактично, ╖х л╕дери уражен╕ шов╕н╕змом, як╕ без будь-яких для цього чинник╕в ╕ п╕дстав вивищують сво╖ народи, вважаючи ╖х у чомусь винятковими чи особливими, заражаючи ╕ ╖х шов╕н╕змом, який у певно╖ частини представник╕в таких народ╕в перероджу╓ться у фашизм чи нацизм.
Тут варто розкрити суть шов╕н╕зму ╕ нацизму, як╕ на сьогодн╕ визнан╕ патолог╕чними ╕деолог╕ями, як хвороби нац╕онал╕зму нац╕й-поневолювач╕в.
Шов╕н╕зм — (франц. — войовничий) поняття, яким з XVIII стол╕ття називають ╕деолог╕ю ╕ пол╕тику, яка пропов╕ду╓ нац╕ональну винятков╕сть нац╕й, ╖х нац╕ональну ворожнечу ╕ ненависть.
Фашизм — (╕тал╕йське, досл╕вно — зв’язка хмизу) — фактично, як стверджують досл╕дники, це р╕зновид шов╕н╕зму (╕деолог╕я ╕ пол╕тика войовничого шов╕н╕зму ╕ расизму). Творцем ц╕╓╖ ╕деолог╕╖ ╕ пол╕тики, як в╕домо, був Бен╕то Муссол╕н╕ — ╕тал╕йський пол╕тик, який прийшов до влади 1922 року. Його ╕деолог╕ю запозичив ╕ А. Г╕тлер.
Нацизм — скорочена назва н╕мецького нац╕онал-соц╕ал╕зму, створеного А. Г╕тлером на баз╕ запозичених ╕деолог╕й ╕ пол╕тики ╕тал╕йського фашизму. Часто нацизм називають н╕мецьким фашизмом.
Сл╕д п╕дкреслити, що нац╕онал╕зм ╕ шов╕н╕зм, фашизм (неофашизм) та нацизм ╓ р╕зн╕ за сво╓ю природою ╕ походженням. Нац╕онал╕зм — це сутн╕сть генетично обумовлена (дана Всевишн╕м), а шов╕н╕зм, фашизм ╕ нацизм ╓ насл╕дком твор╕ння людського розуму ╕ притаманн╕ виключно нац╕онал╕стам нац╕й-поневолювач╕в.
Розпочавши в╕д Переяславсько╖ угоди 1654 року, Рос╕я продовжу╓ ╕ до сьогодн╕шнього дня свою колон╕альну пол╕тику знищення всього укра╖нського. За б╕льш н╕ж три з половиною стол╕ття, п╕вн╕чна сус╕дка вдавалась до р╕зноман╕тних в╕йн проти укра╖нц╕в — в╕д в╕йськово╖ агрес╕╖ до сучасних ╕нформац╕йних в╕йн. Вс╕ вони були направлен╕ на винищення нац╕онально-патр╕отичних ел╕т, мови, культури, зм╕ни ментальност╕, духовност╕, знищення через голодомор найчисельн╕шо╖ частини укра╖нського народу — селянства, найст╕йк╕шого нос╕я традиц╕й, мови ╕ звича╖в. З Укра╖ни м╕льйони укра╖нц╕в вивозились у малозаселен╕ територ╕╖ Рос╕╖. В Укра╖ну переселялись м╕льйони рос╕ян. Все це зд╕йснювалось з метою знищення укра╖нського нац╕онал╕зму, який представлявся як щось жахливе, людиноненависницьке, а тому нос╕╖в нац╕онал╕зму необх╕дно знищувати.
Читач мав би пам’ятати, як В. Пут╕н представляв колись обраного президента Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ Дмитра Медвед╓ва: «В╕н такий же нац╕онал╕ст, як ╕ я». Отже, бути рос╕йським нац╕онал╕стом — це гордо, а укра╖нським (це неофашист, за О. ╢фремовим) — значить, вкрай погано. ╤ так робилось впродовж стол╕ть.
Найжорсток╕ше щодо укра╖нц╕в проводили свою пол╕тику московськ╕ б╕льшовики (комун╕сти) у XX стол╕тт╕. Почалось з╕ знищення Укра╖нсько╖ Народно╖ Республ╕ки безпосередньо в╕йськовою агрес╕╓ю. Згодом — винищення до 10 млн. укра╖нського селянства голодомором, вивезення сотень тисяч укра╖нц╕в за р╕зними вигаданими мотивами у Сиб╕р, Казахстан ╕ Далекий Сх╕д. З Галичини, починаючи з 1939 року, було вивезено близько 550 тис. ос╕б. Нав╕ть чолов╕к╕в, як╕ в 1944 роц╕ були моб╕л╕зован╕ до Червоно╖ арм╕╖ ╕ як╕ на сво╓ нещастя потрапили у полон до н╕мц╕в ╕ весною 1945 року були визволен╕ з цього полону, без будь-яких пояснень ╕ причин переправлялись уже в рос╕йський полон аж у Магаданську область. Багато з них в╕д голоду, холоду ╕ непом╕рно╖ прац╕ там ╕ загинули.
Ось так впродовж в╕к╕в реал╕зовувався «старшим братом» (треба ж таке придумати) етноцид укра╖нського народу, спочатку царською, а згодом — комун╕стичною Рос╕йською ╕мпер╕╓ю.
В 1917 роц╕ розвалилась «тюрма народ╕в» (за В. ╤. Лен╕ним), але комун╕сти витворили ще жорсток╕ший режим — за Рональдом Рейганом — «╕мпер╕ю зла», яка знищила десятки м╕льйон╕в людей. Недружелюбн╕сть, м’яко висловлюючись, стосовно Укра╖ни та укра╖нц╕в демонстру╓ ╕ нин╕шня держава — Рос╕йська Федерац╕я ╕ ╖╖ ворожа «п’ята колона», особливо т╕ ╖╖ представники, як╕ ╓ у в╕дпов╕дних державних представницьких чи виконавчих органах... У зв’язку з цим останн╓ запитання. Чи розбудовують вони Укра╖нську державу, ╕ чи не тому в Укра╖н╕ ст╕льки б╕д ╕ найнижчий у ╢вроп╕ р╕вень життя народу, в т. ч. укра╖нц╕в, рос╕ян, татар та ╕нших, як╕ живуть у наш╕й держав╕?
Враховуючи вище викладене, щоб зберегти Укра╖ну для д╕тей ╕ св╕ту, кожен укра╖нець зобов’язаний ставати НАЦ╤ОНАЛ╤СТОМ!
Думай, читачу!

Мирон ╤ВАНК╤В,
голова Льв╕всько╖ обласно╖ орган╕зац╕╖ профсп╕лки прац╕вник╕в держустанов Укра╖ни

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #27 за 05.07.2013 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=11980

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков