Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВЕСЕЛКА
В╕рш╕ нашого дитинства


Р╤ДНА МОВА
З дитинства мо╖ батьки навчали мене любити свою Батьк╕вщину з кв╕тучими садами, безмежними...


В╤РШ╤ НАШОГО ДИТИНСТВА. ╤ван ДРАЧ
Перша зб╕рка поез╕й ╤вана Драча «Соняшник» побачила св╕т 1962 року.


«У КОЖНО╥ ФЕ╥ БУВАЮТЬ ПРИ╢МН╤ МОМЕНТИ...»
В гостях "Джерельця" ╕з сво╖ми поез╕ями Наталка ЯРЕМА, Наталя МАЗУР ╕ Ксенислава КРАПКА


НАЙКРАЩ╤ УКРА╥НСЬК╤ МУЛЬТФ╤ЛЬМИ ВС╤Х ЧАС╤В
6 кв╕тня св╕т в╕дзначив День мультф╕льм╕в. Це свято було засноване 2002 року М╕жнародною...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #26 за 28.06.2013 > Тема ""Джерельце""
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#26 за 28.06.2013
ЛЕТИ, ЛЕТИ, КАЗКО, ЗА ХМАРИ!

Гномик – фантастична ╕стота в зах╕дно╓вропейськ╕й м╕фолог╕╖, карлик, який охороня╓ п╕дземн╕ скарби, на малюнках Дар╕╖ Т╕мон╕но╖, молодо╖ художниц╕ з╕ Львова, виставка яко╖ в╕дкрилася в С╕мферопольському художньому музе╖, гра╓ться з котиком, прикраша╓ новор╕чну ялинку, милу╓ться кв╕тами, суму╓... ╤ це лише невелика частина ╖╖ сер╕╖ ╕люстрац╕й до в╕рш╕в «Галицького гнома», роботу над якою вона розпочала в 1999 роц╕ ╕ плану╓ продовжувати дал╕.
— Мен╕ ц╕каво експериментувати з р╕зними фазами рух╕в ╕ стан╕в одного персонажа, пробувати р╕зн╕ техн╕ки, — говорить художниця.
Розм╕щен╕ один за одним малюнки створюють враження, н╕би предмети, д╕йов╕ особи оживають ╕ рухаються. Цей жанр ан╕мац╕╖ з оживленням природи, зображенням тварин, птах╕в, комах через призму людських св╕тов╕дчувань, з властивостями людського характеру вона почала вивчати ще в Льв╕вськ╕й дитяч╕й художн╕й школ╕, продовжила в Льв╕вському коледж╕ декоративно-прикладного мистецтва ╕м. ╤. Труша ╕ з╕ сво╖м мультф╕льмом «Кульбаба» дебютувала на обласному фестивал╕ короткометражних ╕ в╕деоф╕льм╕в.
╤гровий та художн╕й живопис захопив ╖╖ можлив╕стю передати у ньому все, що зна╓ш, в╕дчува╓ш сам, ╕ пофантазувати. Найб╕льше тем для художн╕х розробок ╖й дають укра╖нськ╕ та рос╕йськ╕ казки. ╤стор╕я дитячо╖ книжково╖ ╕люстрац╕╖ нал╕чу╓ близько трьох стол╕ть в╕д дешевих видань, буквар╕в ╕ лубочних картинок для масового розповсюдження в дореволюц╕йн╕й кра╖н╕ до нин╕шн╕х розк╕шно оформлених книг та альбом╕в. Вона поступово стала самост╕йним видом мистецтва, в якому юн╕ читач╕ разом з автором ╕ художником-╕люстратором потрапляють у р╕зн╕ кумедн╕ пригоди, в╕дкривають золотим ключиком найпота╓мн╕ш╕ замки ╕ двер╕, знаходять свою червоненьку кв╕точку.
Дар╕я Т╕мон╕на шука╓ св╕й шлях у цьому непростому жанр╕. Вона бере участь у конкурс╕ «З╕рка упаковки», виставках швидких малюнк╕в у Санкт-Петербурз╕, гротеску в сучасному мистецтв╕, художньо╖ фотограф╕╖ в Ки╓в╕ та ╤вано-Франк╕вську, здобула друге м╕сце в конкурс╕ мистецтв «Львову-750» у ном╕нац╕╖ «Живопис». У не╖ з’являються сво╖ улюблен╕ геро╖, визнача╓ться колорит, малюнки формуються в сер╕╖ з власним стилем ╕ почерком.
Тор╕к к╕лька малюнк╕в Д. Т╕мон╕но╖ демонструвалися на б╕╓нале камерно╖ акварел╕ Криму, а цього року вона вперше привезла в С╕мферополь свою персональну експозиц╕ю «Казка для вс╕х», що склада╓ться з близько ш╕стдесяти картин. Оформлен╕ в одному стил╕ ╕ розм╕щен╕ тематичними сер╕ями, вони створюють панораму, в╕д яко╖ в глядач╕в виника╓ враження, н╕би вони перебувають у круговому зал╕ мультипл╕кац╕╖.
Йдемо за годинниковою стр╕лкою в╕д вх╕дних дверей. Л╕воруч на ст╕н╕ дво- ╕ триповерховими рядами розв╕шено ╕люстрован╕ фрагменти «Казок до сн╕данку» Тетяни Фролово╖ та сер╕╖ малюнк╕в за двома зб╕рками в╕рш╕в Ярослави П╕длужно╖ – «Дзень-дзелень – новий день» ╕ «Д╕тям про профес╕╖». У центр╕ залу – ╕люстрац╕╖ до казки Ксен╕╖ Нов╕ково╖ «За╓ць ╕ чоколада». Праворуч демонструються картини, на яких р╕зними техн╕ками — аквареллю на папер╕, ол╕╓ю та акрилом на картон╕ художниця створю╓ етн╕чн╕ образи середньов╕чного н╕мецького лицаря, римського лег╕онера у поход╕ ╕ який мета╓ стр╕лу, гуцула ╕ гуцулки, Даринки з Пол╕сся, Ганнус╕ з Полтави, танцюючого татарського хлопчика, маленького шотландця та ╕нш╕.
Завершу╓ огляд сер╕я ╕люстрац╕й до онлайн-гри «Дивн╕ геро╖» для компан╕╖ «Chronos Games» та ╕нсталяц╕я картин, що ожили: «Ельф-невидимка», «Лялька та ╖╖ будиночок», «Фея-мереживниця», диптихи «Любов» ╕ «Поц╕лунок», триптих «Я з вами до к╕нця в╕ку...». Окрем╕ з них виконан╕ авторською техн╕кою та на ДВП з використанням паралакса – поз╕рного зм╕щення розглядуваного об’╓кта, зумовленого зм╕ною точки спостереження, що нада╓ ╖м ориг╕нальност╕, п╕дсилю╓ та╓мницю чаклунства, властивого казкам: непереможного ╕ рад╕сного, як у «Котигорошку», тривожного ╕ сумного, як у пригодах з Водяним чи Бабою-Ягою.
Це казка, яку заслужений художник Укра╖ни Тетяна Шевченко назвала величезним фе╓рверком фарб ╕ сюжет╕в, багато з яких хочеться взяти ╕з цього залу з собою в дорослий св╕т, в якому будуть жити нин╕шн╕ д╕ти. Адже найголовн╕ше в людин╕ форму╓ться в дитинств╕. ╤ якщо ╓ в сусп╕льств╕ щось в╕чне, то в цьому перел╕ку неодм╕нно будуть стар╕ добр╕ казки. Вони здатн╕ наживити мудр╕стю, виховати в ╕стинних традиц╕ях свого народу. Це краще, що можуть доросл╕ запропонувати д╕тям.
А коли в зал зайшов з п╕снями ╕ хороводами дитячий фольклорний ансамбль «Радониця» п╕д керуванням Олени Полетн╓во╖, персонаж╕ етносер╕╖ Д. Т╕мон╕но╖ немов ожили, перетнули меж╕ картинок ╕ при╓дналися до глядач╕в, виконавши разом танок «Печене порося», записаний у фольклорн╕й експедиц╕╖ в Р╕вненськ╕й област╕. Ще один нац╕ональний танець – шамадан, який викону╓ться на вес╕ллях у ╢гипт╕, продемонструвала сама художниця – учасниця фестивалю з цього виду сх╕дно╖ хореограф╕╖.
Пот╕м для наймолодших учасник╕в презентац╕╖ виставки – член╕в С╕мферопольського п╕дл╕ткового клубу «Шукач» Д. Т╕мон╕на провела майстер-клас. П╕д ╖╖ кер╕вництвом вони вчилися «одягати» акварельними фарбами роздан╕ модел╕ д╕вчинки в обран╕ народн╕ костюми. В╕дпущена у в╕льний пол╕т фантаз╕я лет╕ла за хмари, ╕ в руках д╕тей спочатку несм╕ливо, а пот╕м усе впевнен╕ше з’являлися барвист╕ еск╕зи суконь ляльок, як╕ немов готувалися до участ╕ у фольклорному парад╕.
На основ╕ категор╕й ╕ понять духовност╕ в синтез╕ з художн╕ми образами, музикою, п╕снею ╕ танцями всередин╕ нашого насиченого прагматизмом св╕ту формувався захищений прост╕р, наповнений красою ╕ чар╕вн╕стю казки.

Валентина НАСТ╤НА

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #26 за 28.06.2013 > Тема ""Джерельце""


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=11962

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков