Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3269)
З потоку життя (6506)
Душі криниця (3527)
Українці мої... (1470)
Резонанс (1508)
Урок української (992)
"Білі плями" історії (1677)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
НЕМА╢ Н╤ЯКОГО СЕПАРАТИЗМУ
Нещодавно я прочитав першу частину книги б╕йця добровольчого батальйону особливого призначення...


В╤ТАННЯ З МИНУЛОГО – З В╤РОЮ У МАЙБУТН╢!
Цей «в╕тальний з г╕рчинкою» в╕рш севастопольського поета ╕ журнал╕ста ╤вана Левченка...


Серг╕й Дзюба, Артем╕й К╕рсанов, автори сценар╕ю та книги «Заборонений»: СТУС В ХХ СТОР╤ЧЧ╤ – Ф╤ГУРА НЕ МЕНША ЗА ШЕВЧЕНКА
В укра╖нський к╕нопрокат 5 вересня 2019 року виходить б╕ограф╕чна стр╕чка...


ЗДОЛАТИ РОС╤Ю
Нещодавно ки╖вське видавництво «Холодний Яр» випустило в св╕т другу книгу сер╕╖...


В╤Н ДЛЯ УС╤Х СТОЛ╤ТЬ
На свят╕ вкотре наголошувалося, яку славу та велич прин╕с для Укра╖ни наш Кобзар, а його творча...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #26 за 28.06.2013 > Тема "Урок української"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#26 за 28.06.2013
МОРСЬК╤ КОРДОНИ МИСТЕЦТВА

Л╕тературно-мистецький фестиваль «Золот╕ зерна одного колоса» Карпати — Крим, який в╕дбувся 16-18 травня 2013 року в м╕ст╕ Коломия ╤вано-Франк╕всько╖ област╕, вже може порадувати нас першими пишними снопами достиглого зерна. Дружба, яка зародилася на фестивал╕, посприяла об’╓днанню не т╕льки заходу та сходу, а й кримських м╕ст. Зокрема, 20 червня в╕дбувся в╕зит орган╕затор╕в та учасник╕в конкурсу ╕м. Лес╕ Укра╖нки «Змагаймось за нове життя!», фестивалю «Золот╕ зерна одного колоса» до Академ╕╖ в╕йськово-морських сил ╕мен╕ П. С. Нах╕мова (м╕сто Севастополь).
╤н╕ц╕аторами зустр╕ч╕ стали: О. С. Гавалюх, кап╕тан 2 рангу, начальник Наукового центру Академ╕╖ в╕йськово-морських сил ╕мен╕ П. С. Нах╕мова; представник Севастопольсько╖ орган╕зац╕╖ Сп╕лки оф╕цер╕в Укра╖ни Андр╕й Володимирович Лубенець, кандидат ╕сторичних наук, доцент кафедри СГН Академ╕╖ в╕йськово-морських сил ╕мен╕ П. С. Нах╕мова; Тетяна Микола╖вна Захарова, заслужений вчитель Укра╖ни, методист вищо╖ категор╕╖ ╤нституту ╕нновац╕йних технолог╕й ╕ зм╕сту осв╕ти МОН Укра╖ни (Кримська ф╕л╕я), м╕сто С╕мферополь; Микола Солоненко, голова ГО «╤нститут розвитку громадянського сусп╕льства», м╕сто Коломия.
Основною метою зустр╕ч╕ стало бажання залучити до проведення зазначених конкурс╕в кер╕вництво та курсант╕в академ╕╖. Майбутню сп╕впрацю було обговорено з кап╕таном 2 рангу А. Б. Степаненком, тимчасово виконуючим обов’язки заступника начальника академ╕╖ з виховно╖ роботи; кап╕таном 1 рангу С. Г. Малярчуком, начальником кафедри соц╕ально-гуман╕тарних наук академ╕╖; полковником В. М. Касюком, головою Севастопольсько╖ орган╕зац╕╖ Сп╕лки оф╕цер╕в. Представники академ╕╖ радо в╕дгукнулися на пропозиц╕ю сп╕вроб╕тництва. Наступного року конкурсу «Змагаймось за нове життя!» виповниться 10 рок╕в, ╕, можливо, ця значна дата стане стартом для ще б╕льшого розвитку масштабу змагання. Б╕льш╕сть учасник╕в конкурсу становлять школяр╕, проте з кожним роком студентська молодь все активн╕ше долуча╓ться до його проведення, тож можна оч╕кувати розширення конкурсно╖ програми ╕ запровадження нових вид╕в творчих по╓динк╕в. А з п╕дтримкою академ╕╖, можливо, традиц╕йний III етап, який передбача╓ в╕дв╕дування м╕сць, де жила ╕ творила Леся Укра╖нка, пройде не т╕льки в Ялт╕, а й у Севастопол╕, який теж пов’язаний з ╕м’ям славетно╖ поетеси.
Звичайно, що це дасть змогу д╕литися досв╕дом та створювати дружн╕ зв’язки, сприяти об’╓днанню укра╖нських, кримських м╕ст та людей заради сп╕льно╖ мети — в╕дродження укра╖нсько╖ самобутност╕ та ╓дност╕.
П╕д час бес╕ди прозвучали слова про те, що Укра╖нськ╕ Збройн╕ сили повинн╕ мати нац╕ональну ╕деолог╕ю. ╤ ц╕ слова стосуються кожного жителя кра╖ни. Все почина╓ться саме з╕ св╕домост╕ людини — як громадянина Укра╖ни, як патр╕ота, який повинен д╕яти, маючи ╕дею ╕ мету.
Андр╕й Володимирович пров╕в п╕знавальну екскурс╕ю територ╕╓ю академ╕╖, розпов╕в про закони, за якими тут навчаються та працюють. Це наче незалежна держава, громадяни яко╖ в╕дпов╕дально будують сво╓ життя, керуючись арм╕йським статутом. Тут пану╓ дисципл╕на, порядок, проте це зовс╕м не перешкода мистецтву та творчост╕, а нав╕ть навпаки.
При╓мно, що в ст╕нах цього навчального закладу сп╕лкуються виключно державною мовою. У багатьох каб╕нетах можна побачити портрети Т. Г. Шевченка, а курсанти беруть участь у м╕жнародному мовному конкурс╕ ╕мен╕ Петра Яцика. Тобто насамперед треба давати змогу молод╕ проявляти себе, кожна людина багатогранна, потр╕бн╕ т╕льки бажання та можлив╕сть продемонструвати це. Але ц╕ конкурси т╕льки починають набирати оберт╕в, тримаються вони значною м╕рою на невичерпному бажанн╕ та ентуз╕азм╕ людей, як╕ щиро вбол╕вають за Укра╖ну та ╖╖ майбутн╓. Та, на жаль, дуже часто цього виявля╓ться недостатньо. Тому саме так╕ заходи, як╕ сприяють сп╕впрац╕ та об’╓днанню, дуже потр╕бн╕.
Хочеться в╕рити, що зустр╕ч не пройшла даремно, ╕ конкурс «Змагаймось за нове життя!» отрима╓ новий виток свого розвитку за участ╕ Академ╕╖ в╕йськово-морських сил ╕мен╕ П. С. Нах╕мова та делегац╕╖ м╕ста Коломи╖, як╕ вже запрошен╕ на юв╕лейний зах╕д. А представники академ╕╖ спод╕ваються, що завдяки таким проектам у ╖хньому навчальному заклад╕ буде б╕льше курсант╕в ╕з заходу Укра╖ни.

Христина ЖДАН,
учениця 10 класу Стальн╕всько╖ ЗОШ I-III ступен╕в Джанкойського району

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #26 за 28.06.2013 > Тема "Урок української"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=11949

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков