Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3242)
З потоку життя (6478)
Душі криниця (3520)
Українці мої... (1466)
Резонанс (1508)
Урок української (992)
"Білі плями" історії (1675)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
«ДИВОВИЖН╤ ╤СТОР╤╥ КРИМУ» У МИСТЕЦЬКОМУ АРСЕНАЛ╤
26 лютого у Мистецькому арсенал╕ в╕дкри╓ться виставка «Дивовижн╕ ╕стор╕╖ Криму».


УРОКИ КРИМУ: ПОПРИ ТРАВМУ, МИ МА╢МО ЗНАЙТИ СИЛИ ДЛЯ РОЗВИТКУ
Виступ учасника Нестор╕всько╖ групи ╢вгена Гл╕бовицького у Кримському дом╕ п╕д час вечора,...


ОДИНОЧН╤ П╤КЕТИ В КРИМУ: ВИКЛИК ОКУПАНТАМ
Б╕льше 80 суд╕в у справах кримськотатарських патр╕от╕в провела в один день т.зв. "кримська влада"...


ЗА «КРИМСЬКУ СВ╤ТЛИЦЮ» В КРИМУ!
Поширюйте цього листа. Ма╓мо застоювати себе, св╕й Край. Хто, як не ми?


КОР╤ННЕ НАСЕЛЕННЯ ВИТ╤СНЯЮТЬ З КРИМУ
Про це йдеться в допов╕д╕ "Пол╕тичн╕ пересл╕дування в Рос╕╖": ш╕сть м╕сяц╕в 2017 року.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #26 за 28.06.2013 > Тема "Крим - наш дім"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#26 за 28.06.2013
СВЯТО П╤Д МОНУМЕНТОМ ДРУЖБИ

«Нам 10 рок╕в — п╕д таким гаслом в╕дбувся святковий концерт в актовому зал╕ Кримського ╕нженерно-педагог╕чного ун╕верситету, на п’ятир╕чч╕ якого «Кримськ╕й св╕тлиц╕» свого часу теж довелося побувати. Щоправда, тод╕ то був ще ╕нститут (фах╕вц╕в з ун╕верситетськими дипломами цього року випускають вперше), ╕ назва його звучала трохи ╕накше. Але це — лише зовн╕шн╕ прикмети зм╕н, що в╕дбулися за останн╕й пер╕од.
Взагал╕ ж познайомитися ╕з живою ╕стор╕╓ю ун╕верситету м╕г в зал╕ кожен — ╖╖ було озвучено вустами ведучих пом╕ж окремими номерами концерту, проведеного силами студент╕в та випускник╕в К╤ПУ, зокрема, факультету музичного виховання».
Так починалася моя публ╕кац╕я про свято в ун╕верситет╕ в╕д 4 липня 2003 року. З не╖ можна було дов╕датися про «енциклопед╕йний» наб╕р профес╕й, як╕ опановували тут студенти: в╕д суто техн╕чних до гуман╕тарних ╕ мистецьких.
А завершувалася стаття розпов╕ддю про «монумент дружби» ╕з заф╕ксованими на ньому словами вдячност╕ народам, як╕ посприяли поверненню кримських татар на свою землю, монумент, що стане символом в╕дродження ╕ процв╕тання цього народу. Пам’ятника на той час ще не було, але атмосфера в зал╕ п╕дштовхнула мене до сл╕в, не позбавлених патетики: «Монумент дружби сл╕д споруджувати не лише в мармур╕, але ╕ в наших серцях».
Минуло 10 рок╕в. Тод╕шн╕ випускники вже давно стали в╕домими людьми. В ун╕верситет╕ нав╕ть видали книгу з ╕менами, як╕ сьогодн╕ в╕дом╕ чи не кожному. Здеб╕льшого це люди мистецтва. Давно вже спорудили ╕ пам’ятник «дружби народ╕в». А фахова розма╖т╕сть, яку пропонують аб╕тур╕╓нтам, продовжу╓ вражати.
Святкуючи 20-л╕ття р╕дного ВНЗ, молодь виставила столи, де наочно демонструвалося дещо з того, чим зможуть оволод╕ти ╖хн╕ юн╕ посл╕довники: це були ╕ вишукан╕ вишивки золотом, виконан╕ За╖рою З╕н╕тд╕новою, до яких настирливо тягнулися покупц╕, ╕ виготовлен╕ вручну книги, ╕ вироби ╕з керам╕ки з ун╕кальним розписом, про як╕ розпов╕дав викладач факультету Якуб Кадиров. Демонстрували сво╖ надбання (переважно книги, видан╕ прац╕вниками ун╕верситету) ╕ кафедри кримськотатарсько╖ й турецько╖ мов, а також англ╕йсько╖ ╕ н╕мецько╖. Було що показати ╕ кафедр╕ ╕стор╕╖, хоча переважали книги одн╕╓╖ людини — Володимира Полякова, якого ще донедавна ми знали як директора школи № 37. Психолого-педагог╕чний факультет хизувався малюнками, створення яких для виконавця ╓ водночас методом психолог╕чного розвантаження. ╤ назива╓ться це «малюнкотерап╕╓ю». Чи не найуважн╕шою була кафедра технолог╕╖ ╕ дизайну швейних вироб╕в: ст╕л прикрашали ляльки в нац╕ональних костюмах, ╕ д╕вчата рад╕ були розпов╕дати про кожен ╕з них у деталях.
А ╕сторико-ф╕лолог╕чний факультет шукав прихильник╕в, застосовуючи найд╕╓в╕ший метод — частування. Щоправда, млинц╕, згорнут╕ в трубочку, з грибами, навряд чи були типовими для укра╖нсько╖ кухн╕, та щир╕сть господинь у в╕ночках компенсувала те, чого вже не вистачило зап╕зн╕лим гостям.
На жаль, про так╕ профес╕╖, як експлуатац╕я та ремонт транспорту, машинобудування, охорона прац╕, електромехан╕ка, зварювання тощо розпов╕сти в межах одного столу на центральн╕й площ╕ С╕мферополя було неможливо. Та особисто у мене найб╕льший ╕нтерес викликала «малюнкотерап╕я». Але це вже п╕зн╕ше, коли, прочекавши к╕лька годин урочисто╖ частини, що мала в╕дбутися в Укра╖нському музичному театр╕, при вход╕ у фой╓ я раптом з’ясувала, що там мен╕ зовс╕м не рад╕. Бо запрошення на руках у мене не було, а журнал╕стського посв╕дчення виявилося недостатньо, аби бути допущеною до виконання сво╓╖ суто профес╕йно╖ м╕с╕╖. Не допомогли ╕ друз╕ — прац╕вники ун╕верситету, як╕ намагалися переконати охорону, що людина я тут не випадкова.
╤ тод╕ мен╕ пригадалося безл╕ч заход╕в, пов’язаних з ╕нтеграц╕╓ю кримськотатарського народу в укра╖нське сусп╕льство, як╕ я висв╕тлювала у сво╖й газет╕, ╕ пошуки сл╕в, переконливих, щирих, що мали розс╕яти чи╖сь сумн╕ви ╕ забобони, ╕ отой пам’ятник, на який жертвували кошти представники вс╕х народ╕в ╕ який я, певне, мала б намалювати з метою психолог╕чно╖ реаб╕л╕тац╕╖.
Що було дал╕, дов╕далася ╕з сайту К╤ПУ. У сво╓му виступ╕ заступник голови Меджл╕су Рефат Чубаров зауважив, що 20 рок╕в — не такий вже й великий пром╕жок ╕стор╕╖ в житт╕ кримськотатарсько╖ нац╕╖. А якщо «╓ нац╕я — ╓ й майбутн╓». Виступили також Пост╕йний Представник Президента Укра╖ни в Криму В╕ктор Плак╕да, народний депутат Борис Дейч, м╕н╕стр осв╕ти ╕ науки АРК Натал╕я Гончарова, ректор ТНУ Микола Багров та ╕нш╕ поважн╕ особи.
Тож н╕чого принципово нового у зал╕ я б ╕ не почула, новим було лиш те, що «Кримська св╕тлиця», яка понад 20 рок╕в пропрацювала на ╕дею дружби ╕ ╓дност╕ народ╕в Криму, сама могла б раптом опинитися... за межами ц╕╓╖ тематики. Будемо вважати це невеличким непорозум╕нням, що не могло з╕псувати враження в╕д свята, з яким ми щиро в╕та╓мо наших 20-л╕тн╕х ровесник╕в!

Тамара СОЛОВЕЙ

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #26 за 28.06.2013 > Тема "Крим - наш дім"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=11940

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков