Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВЕСЕЛКА
В╕рш╕ нашого дитинства


Р╤ДНА МОВА
З дитинства мо╖ батьки навчали мене любити свою Батьк╕вщину з кв╕тучими садами, безмежними...


В╤РШ╤ НАШОГО ДИТИНСТВА. ╤ван ДРАЧ
Перша зб╕рка поез╕й ╤вана Драча «Соняшник» побачила св╕т 1962 року.


«У КОЖНО╥ ФЕ╥ БУВАЮТЬ ПРИ╢МН╤ МОМЕНТИ...»
В гостях "Джерельця" ╕з сво╖ми поез╕ями Наталка ЯРЕМА, Наталя МАЗУР ╕ Ксенислава КРАПКА


НАЙКРАЩ╤ УКРА╥НСЬК╤ МУЛЬТФ╤ЛЬМИ ВС╤Х ЧАС╤В
6 кв╕тня св╕т в╕дзначив День мультф╕льм╕в. Це свято було засноване 2002 року М╕жнародною...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #25 за 21.06.2013 > Тема ""Джерельце""
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#25 за 21.06.2013
НЕЗАБУТНЯ ПОДОРОЖ НА ФЕСТИВАЛЬ ТАЛАНТ╤В

Вс╕м прив╕т! Мене звуть ╤рина Осадченко, мен╕ 12 рок╕в, я сучасна д╕вчинка ╕з Укра╖нсько╖ школи-г╕мназ╕╖ м╕ста С╕мферополя. Мабуть, кожна дитина ма╓ мр╕ю стати в╕домим космонавтом, сп╕ваком, актором… ╤ в мене ╓ така мр╕я, ╕ щоб зд╕йснити ╖╖, я готова до вс╕ляких труднощ╕в та ╕спит╕в. Серед понад 6 000 претендент╕в з╕ вс╕╓╖ Укра╖ни, як╕ подали сво╖ творч╕ роботи в ╤нститут обдаровано╖ дитини Нац╕онально╖ академ╕╖ педагог╕чних наук Укра╖ни, були обран╕ д╕ти для участ╕ у VI Всеукра╖нськ╕й виставц╕-фестивал╕ «Обдарован╕ д╕ти Укра╖ни», в тому числ╕ я ╕ моя сестричка Св╕тлана — представниц╕ АР Крим.
Зв╕сно, кожна така моя подорож почина╓ться ╕з п╕дготовки, ╕ ця не була винятком. Довелось довго, але досить пл╕дно попрацювати з Аллою Володимир╕вною Петровою, кер╕вником зразково╖ театрально╖ студ╕╖ «Св╕танок», над твором Натал╕╖ Шелест «Життя сучасного учня».
╤ ось я вже с╕даю у потяг, який руша╓ до Ки╓ва. Т╕, хто сл╕дку╓ за мо╖ми виступами ╕ дума╓, що в╕н зна╓, про який тв╕р йдеться, дуже помиляються. Бо зараз на верхн╕й полиц╕ до Ки╓ва прямувала не маленька д╕вчинка ╤ринка, а досить «продвинутий» т╕нейджер з╕ сво╖м неповторним шармом.
Ки╖вський палац д╕тей та юнацтва, розташований у мальовничому куточку столиц╕ Укра╖ни м╕ж найглибшою в ╢вроп╕ станц╕╓ю метро «Арсенальна» та Ки╓во-Печерською Лаврою, зустр╕в нас барвистими пов╕тряними кульками та вив╕сками, з яких в╕дразу зрозум╕ло, що за под╕я тут в╕дбуватиметься. З ус╕х бок╕в до входу рухались д╕ти. Через якихось п╕вгодини палац перетворився на велику дитячу скарбничку, в як╕й ╓ все, чого т╕льки забажа╓ш.
Виставка дитячих роб╕т була дуже р╕зноман╕тною, яскравою — б╕льше н╕ж 3 000 експонат╕в. Сво╖ творч╕ зд╕бност╕ учн╕ 200 орган╕зац╕й ╕з р╕зних областей Укра╖ни вт╕лили у неповторних творах. Величезн╕ макети л╕так╕в ╕ корабл╕в, результати творчих експеримент╕в, буд╕вл╕ ╕з дерева, картини ╕з соломи, кольорових стр╕чок та таких незвичних матер╕ал╕в, що ╕ фантаз╕╖ не вистачить самому до цього додуматись, рукотворн╕ прикраси ╕ одяг... На те й виставка, щоб дивувати ╕ надихати.
П╕д час святкового в╕дкриття виставки-фестивалю, де учасник╕в прив╕тали почесн╕ гост╕ — президент НАПН Укра╖ни Василь Кремень, президент Мало╖ академ╕╖ наук Стан╕слав Довгий та ╕нш╕, я звернула увагу на дивовижне дерево, б╕ля якого розм╕стились маленьк╕ м╕шечки ╕з назвами р╕зних рег╕он╕в Укра╖ни. Зв╕сно, ми знайшли м╕шечок в╕д АР Крим, але не зрозум╕ли в╕дразу, що це означа╓. Виявилось, що «землею, привезеною учасниками виставки з кожного ╕з двадцяти п’яти рег╕он╕в Укра╖ни, символ╕чно був удобрений вазон ╕з Деревом Талант╕в — символ обдарованост╕ — кущ калини, разом з яким будуть рости ╕ розкв╕тати таланти Укра╖ни!».
Кожна дитина-учасник виставки-фестивалю отримала в╕д орган╕затор╕в план-карту «Остр╕в знань», на якому були позначен╕ б╕льше 20 майстер-клас╕в. Це майстер-класи по робот╕ з папером — ор╕гам╕, кв╕л╕нг, витинанка; глиною — л╕плення, скульптура, гончарство, виготовлення ╕грашки-свистунця «П╕вника»; фарбами — Петрик╕вський розпис, батик, розпис по керам╕ц╕; рослинами — лозоплет╕ння, травоплет╕ння, виготовлення оберегу з кукурудзяного листя; з нитками — валяння, апл╕кац╕я, б╕серне ткацтво, ╕ нав╕ть бойов╕ мистецтва та в’язання морських вузл╕в. Кожен майстер-клас був представлений окремими кер╕вниками ╕з рег╕он╕в, мав спец╕альне оснащення, заготовки, з якими пот╕м працювали д╕ти.
Виявилось, що на майстер-класах можна було тр╕шечки п╕дзаробити, не грошей, звичайно, а солодощ╕в. Св╕тланка — моя сестричка, була дуже старанною, уважною, не барилася, не гаяла жодно╖ хвилини, бо солодощ╕ — дуже вагомий стимул: вивчала у майстр╕в теор╕ю, виконувала практику ╕ побувала на 12 майстер-класах. Незважаючи на сво╖ 7 рок╕в, привезла додому зовс╕м непогану витинанку, кольоров╕ кв╕ти, виконан╕ техн╕кою кв╕л╕нг, а головне — 12 величезних чупа-чупс╕в, яких вистачить для вс╕х ╖╖ друз╕в. Я не пересл╕дувала мету отримати солодощ╕, ╕ обрала для себе поки що нев╕домий напрямок — флористика, у мене вийшов дуже зворушливий обер╕г ╕з кукурудзяного листя.
П╕сля майстер-клас╕в почався концерт у хол╕ Палацу, в якому брала участь ╕ Св╕тлана. Орган╕затори запросили ╖╖ наступного року позмагатися в ном╕нац╕╖ «Декламування», а цього року дов╕рили виконати рос╕йську народну п╕сню «Как у нашей Дуни». Св╕тлана дуже любить сп╕вати ╕ ма╓ вже досв╕д сольного виконання завдяки кер╕вников╕ фольклорного ансамблю «Радониця» — Олен╕ Микола╖вн╕ Полетн╓в╕й. Отож не було в не╖ н╕яких побоювань чи тривог щодо виступу, засп╕вала вона гарно ╕ була нагороджена бурхливими оплесками. Концерт у хол╕ був невеликим. Показали майстерн╕сть д╕вчата-модел╕, Театр костюма запропонував сво╓ бачення сучасно╖ моди. Глядач╕ — це були переважно д╕ти-учасники заходу, ╖хн╕ друз╕, батьки, кер╕вники-вчител╕, отож атмосфера була дуже тепла, спок╕йна ╕ рад╕сна. Не встигли ми обм╕нятися враженнями в╕д побаченого, як нас зустр╕ли казков╕ геро╖ ╕ закрутили в спритних ╕грах та змаганнях.
П╕сля таких дуже ц╕кавих под╕й нарешт╕ прив╕тала вс╕х головна сцена Ки╖вського палацу. Концерт був вдалий, кожен номер дивував, видно, що справд╕ орган╕заторами була проведена дуже кроп╕тка робота щодо в╕дбору виконавц╕в. Це ╕ цирков╕ номери, особливо номер на стр╕чках на висот╕, дихання завмирало кожно╖ хвилини. Танець теж вражав. Використовуючи величезн╕ м’яч╕, маленьк╕ д╕ти жодного разу не впустили ╖х ╕ виконували д╕╖ з ними дуже синхронно, ╕ це було дивовижно. Побачили ми ╕ дуже сучасний танець. У повн╕с╕ньк╕й темряв╕ були ув╕мкнен╕ св╕тод╕оди на костюмах д╕тей, ╕ так╕ соб╕ св╕тлячки перетворили сцену на казковий танцмайданчик. П╕сля 14 довгооч╕куваних виступ╕в настала й моя черга. За кул╕сами довелось попрацювати, щоб «знайти стан», як каже Алла Володимир╕вна. Вважаю, що теж змогла здивувати глядач╕в, вони см╕ялись над гуморескою, а деяк╕ нав╕ть плакали, вп╕знавши себе.
Ось ╕ все, залишилось т╕льки дочекатися нагородження та отримати подарунки напередодн╕ Дня захисту д╕тей за участь у так╕й ц╕кав╕й Всеукра╖нськ╕й виставц╕-фестивал╕. Не могли ми п╕ти, не залишивши сво╖ розписи на Велик╕й ст╕н╕ малювання. У той час, поки ми дивились, вчились, слухали, грались, б╕ла-б╕лесенька ст╕на перетворилась на р╕знокольоровий килим. На перший погляд, це хаотичне малювання не ма╓ сенсу, але придивившись, почина╓ш розум╕ти написи на ст╕н╕, як╕ залишили д╕ти вс╕╓╖ Укра╖ни. Це не просто малюнки та написи — це часточки дитячих сердець. Т╕, хто був тут, вони — посланц╕, представники сво╖х колектив╕в, ╓диних ╕ неповторних. Чим б╕льше чита╓ш, в╕дчува╓ш велику енергетику ц╕╓╖ ст╕ни — усв╕домлю╓ш аж до сл╕з, до мурашок по шк╕р╕, що ти ╓ маленькою, але Людиною, частинкою сво╓╖ Батьк╕вщини.

╤рина ОСАДЧЕНКО
С╕мферополь — Ки╖в

УВАГА: Конкурс!

Хоча й на календар╕ — КА-Н╤-КУ-ЛИ! — «Джерельце» заклика╓ сво╖х юних читач╕в до участ╕ в творчих конкурсах! Зокрема, на КРАЩУ РОЗПОВ╤ДЬ ПРО УЛЮБЛЕНИХ УЧИТЕЛ╤В. Напиш╕ть до «Джерельця», за що ви шану╓те сво╖х учител╕в-наставник╕в, чи хот╕ли б бути схожими на них. Ще одне творче змагання — на КРАЩУ РОЗПОВ╤ДЬ ПРО ТЕ, ЯК ╤ ДЕ ВИ ПРОВЕЛИ СВО╥ КАН╤КУЛИ, чим вони запам’яталися. Це можуть бути прозов╕ або поетичн╕ твори обсягом до двох друкованих аркуш╕в. ╤люстрац╕╖ (фото, малюнки) — т╕льки в╕таються! Надсилайте ваш╕ твори звичайною чи електронною поштою на адресу редакц╕╖, кращ╕ з них будуть опубл╕кован╕, а переможц╕в чекають призи! Твор╕ть! Дерзайте! Перемагайте!

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #25 за 21.06.2013 > Тема ""Джерельце""


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=11931

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков