Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3476)
З потоку життя (6713)
Душі криниця (3636)
Українці мої... (1489)
Резонанс (1551)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1733)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВЕСЕЛКА
В╕рш╕ нашого дитинства


Р╤ДНА МОВА
З дитинства мо╖ батьки навчали мене любити свою Батьк╕вщину з кв╕тучими садами, безмежними...


В╤РШ╤ НАШОГО ДИТИНСТВА. ╤ван ДРАЧ
Перша зб╕рка поез╕й ╤вана Драча «Соняшник» побачила св╕т 1962 року.


«У КОЖНО╥ ФЕ╥ БУВАЮТЬ ПРИ╢МН╤ МОМЕНТИ...»
В гостях "Джерельця" ╕з сво╖ми поез╕ями Наталка ЯРЕМА, Наталя МАЗУР ╕ Ксенислава КРАПКА


НАЙКРАЩ╤ УКРА╥НСЬК╤ МУЛЬТФ╤ЛЬМИ ВС╤Х ЧАС╤В
6 кв╕тня св╕т в╕дзначив День мультф╕льм╕в. Це свято було засноване 2002 року М╕жнародною...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #23 за 07.06.2013 > Тема ""Джерельце""
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#23 за 07.06.2013
ЗЕМЛЯ-МАТ╤НКА...

«КРИМЧАНОЧКА»

Упродовж 2013 року в «Кримськ╕й св╕тлиц╕» проходить конкурс духовно╖ краси «Кримчаночка» на кращ╕ фотороботи про кращу половину людства!
У конкурс╕ можуть взяти участь представниц╕ прекрасно╖ стат╕ з ус╕╓╖ Укра╖ни (а раптом «Св╕тлиця» допоможе д╕вчатам знайти соб╕ парубк╕в у Криму ╕ справд╕ стати кримчаночками?). Надсилайте нам ваш╕ фотозн╕мки з короткими розпов╕дями про себе, а також творч╕ доробки, як╕ п╕дкреслюють вашу духовну красу (в╕рш╕, статт╕, п╕сн╕, малюнки, вишивки тощо). Найвдал╕ш╕ роботи будуть в╕дзначен╕ спец╕альними призами, а серед десяти кращих красунь, яких визначать сам╕ читач╕, наприк╕нц╕ року буде проведено очний турн╕р на звання «Кримчаночка-2013». Голосувати за претенденток можна за допомогою SMS на номер (099) 966-66-50; e-mail: kr_svit@meta.ua або листами на адресу редакц╕╖ з пом╕ткою «Кримчаночка» на конверт╕. Пам’ятайте: чим б╕льше голос╕в набере ваша обраниця, тим вагом╕ш╕ ╖╖ шанси стати ф╕нал╕сткою.

P. S. Запрошу╓мо потенц╕йних спонсор╕в долучитися до орган╕зац╕╖ конкурсу ╕ допомогти з призами, щоб свято краси пройшло справд╕ красиво!

ЗЕМЛЯ-МАТ╤НКА...

Чи замислювались ми над тим, що значить земля, наша мат╕нка? Що дару╓ вона нам ус╕м, хто живе на н╕й? Чи вслуховувались ми в чар╕вне, св╕тле слово, яким ╓ «земля»?
Це вона ростить мудрих, добрих, працьовитих, щедрих людей. З не╖ почина╓ться життя ╕ травички, ╕ дерева, ╕ хл╕ба, ╕ людини. Немало людсько╖ кров╕ пролито за не╖. Земля ╓ св╕дком багатьох под╕й. Час ╕де, а земля залиша╓ться в╕чною, як ╕ в╕чною ╓ любов селянина до не╖. Ця проблема пос╕да╓ важливе м╕сце в укра╖нськ╕й художн╕й л╕тератур╕. До ц╕╓╖ теми зверталися ╕ П. Мирний, ╕ ╤. Карпенко-Карий, ╕ М. Коцюбинський, ╕ О. Кобилянська.
Що б там не говорилось, а майновий стан людини визнача╓ться ╖╖ працелюбн╕стю, дбайливим ставленням до того, що нажив ти сам. У сел╕ люди одне одного знають, там н╕де н╕ в╕д кого не схова╓шся. Знають на сел╕, хто чесний ╕ працьовитий в╕д сьомого кол╕на.
Такими були Мар╕йка та ╤вон╕ка Федорчуки в пов╕ст╕ «Земля» О. Кобилянсько╖. Як же важко вони трудилися на земл╕. Перебирали кожну ╖╖ грудочку, поливаючи потом. А вона виснажувала сили, але була для них святою. Хоч як тяжко працювали, але все це було для д╕тей. Батьки хот╕ли передати святе ставлення до земл╕ сво╖м синам — Михайлов╕ та Сав╕. Старший Михайло любив землю, хот╕в стати справжн╕м господарем. Зовс╕м ╕нше ставлення до земл╕ у Сави: в╕н ╖╖ ненавидить, нав╕ть л╕ниво ходить по н╕й. Все було б, та ось прийшла пора одружуватись, ╕ на прикр╕сть батькам Сава вибира╓ не ту д╕вчину, яка була б доброю ╜аздинею на земл╕. Сава вир╕шив, що «мусить в╕н мати ╕ Рах╕ру, ╕ землю». Сталася трагед╕я. П╕дняв Сава руку на свого брата Михайла.
В╕дтод╕ знев╕рився ╤вон╕ка в земл╕. П╕сля смерт╕ Михайла почуття батьк╕в роздво╖лися. Вони не хот╕ли втратити ╓диного сина Саву, ╕ тому дали йому хатину, над╕лили ланець, але то╖ земл╕, яку так хот╕в мати Сава, через яку вбив брата, вони не змогли в╕ддати в його гр╕шн╕ руки. Наприк╕нц╕ свого життя батьки п╕дтримали р╕шення Анни, наречено╖ Михайла, в╕д╕рвати ╕ маленького Анниного сина в╕д земл╕, бо вона забрала ╖хнього сина Михайла.
У нин╕шньому житт╕ вс╕ ми теж пов’язан╕ ╕з землею. Як ╕ покол╕ння наших д╕дус╕в та бабусь, поверта╓мося до не╖, до земл╕, знову згаду╓мо, що вона — наша годувальниця, «всеплодющая мати». Але не дай, Боже, таких трагед╕й, як у пов╕ст╕ О. Кобилянсько╖. Хоча… хоча то там, то тут ╕ в наш╕ дн╕ лл╓ться кров за землю. Забувають люди, що, як у тому присл╕в’╖, «кров людська — не водиця — проливати не годиться».

Л╓нара АБЛЯМ╤ТОВА,
учениця 10 класу Пруд╕всько╖ ЗОШ ╤–╤╤╤ ступен╕в
Сов╓тського району в Криму

ЗАПРОШУ╢МО НАШИХ ЮНИХ ЧИТАЧ╤В ВЗЯТИ УЧАСТЬ У КОНКУРС╤ «М╤Й УЛЮБЛЕНИЙ ВЧИТЕЛЬ»
Хоча й на календар╕ — КА-Н╤-КУ-ЛИ! — напиш╕ть до «Джерельця»: за що ви шану╓те сво╖х учител╕в-наставник╕в, чи хот╕ли б бути схожими на них, чи вплива╓ ваше ставлення до вчителя на оц╕нку з того предмета, який в╕н виклада╓? Це можуть бути прозов╕ або поетичн╕ твори обсягом до двох друкованих аркуш╕в. ╤люстрац╕╖ (фото, малюнки) — т╕льки в╕таються! Надсилайте ваш╕ твори звичайною чи електронною поштою на адресу редакц╕╖, кращ╕ з них будуть опубл╕кован╕, а переможц╕в чекають призи!

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #23 за 07.06.2013 > Тема ""Джерельце""


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=11863

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков