Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3476)
З потоку життя (6713)
Душі криниця (3636)
Українці мої... (1489)
Резонанс (1551)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1733)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЧУБАРОВ ПОВ╤ДОМИВ ПРО ПЕРЕНЕСЕННЯ "МАРШУ НА КРИМ" ЧЕРЕЗ КОРОНАВ╤РУС
Дата проведення м╕жнародно╖ ненасильницько╖ акц╕╖ "Св╕т проти насильства ╕ окупац╕╖. Марш...


НЕЗВАЖАЮЧИ НА МАСШТАБ ДЕЗ╤НФОРМАЦ╤╥, МА╢МО ВЕЛИКУ ДОВ╤РУ ДО СЛ╤ДСТВА
Про атмосферу довкола «справи МН17» у Н╕дерландах та можлив╕ прогнози на ╖╖...


ОКУПАНТИ ЗАКРИВАЮТЬ КЕРЧЕНСЬКИЙ М╤СТ
Так звана "влада" в окупованому Криму прийняла р╕шення про встановлення блокпосту на Керченському...


ОКУПАНТИ ЗАБОРОНИЛИ КРИМЧАНАМ ВИ╥ЗД НА МАТЕРИКОВУ УКРА╥НУ ЧЕРЕЗ КОРОНАВ╤РУС
Як запевня╓ окупац╕йна влада, жител╕ з кримською ре╓страц╕╓ю зможуть в'╖хати на територ╕ю...


╢ВРОСОЮЗ НАЗВАВ ПОРУШЕННЯМ М╤ЖНАРОДНОГО ПРАВА УКАЗ ПУТ╤НА ЩОДО ЗЕМЛ╤ В КРИМУ
Про це йдеться у заяв╕ речника ╕з закордонних справ ╕ пол╕тики безпеки у ╢вропейськ╕й служб╕...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #23 за 07.06.2013 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#23 за 07.06.2013
В╤ДПОЧИНОК КОРИСНИЙ ТА ЗМ╤СТОВНИЙ

Те, що ми живемо в столиц╕ курортного краю, в╕дчувають далеко не вс╕. А т╕ суми, як╕ залишають в Криму курортники, аж н╕як не позначаються на нашому добробут╕, швидше навпаки — при╖ждж╕ з╕ сво╖ми ф╕нансовими можливостями ╕нод╕ наганяють тут захмарн╕ ц╕ни.
Вт╕м, при╓мно усв╕домлювати, що Крим таки ╓ бажаним куточком планети ╕ для сп╕вв╕тчизник╕в, ╕ для гостей, особливо з колишн╕х кра╖н Радянського Союзу, а для цього важливими ╓ не т╕льки як╕сть дор╕г, пляж╕в, р╕вень комфорту кримських оздоровниць, а звичайно ж, ╕ та культурна програма, яку можуть запропонувати гостям на п╕востров╕, бо важко обмежити сво╓ життя ╖дальнею ╕ морем, хочеться ур╕зноман╕тнити сво╖ враження, аби розпов╕дати пот╕м вдома: «А я чув… А я бачив…».
╤ тут вже ма╓ постаратися, та й стара╓ться наше М╕н╕стерство культури, аби кримська перлина випром╕нювала сяйво ус╕ма сво╖ми гранями. Св╕й зв╕т перед громадою ╕ журнал╕стами м╕н╕стр культури АРК Альона Плак╕да назвала: «П╕дсумки проведення основних культурних заход╕в М╕н╕стерства культури АРК минуло╖ весни, майбутн╕х заход╕в у л╕тньому сезон╕ та п╕дготовки заклад╕в культури ╕ мистецтв автоном╕╖ до курортного сезону». Хоча, звичайно ж, розмова значною м╕рою стосувалася того, чим новеньким можуть цього разу порадувати гостей музе╖ та що в╕дбудеться ц╕кавого у театрально-видовищному план╕.
Альона Олександр╕вна, зокрема, зазначила, що к╕льк╕сть в╕дв╕дувач╕в музе╖в щороку зроста╓. ╤ якщо пор╕вняти з 4 м╕сяцями позаминулого року, то музе╖ в╕дв╕дало майже втрич╕ б╕льше людей (156 тис. проти 61 тис.).
Загалом же в музеях ╕ запов╕дниках з початку року працю╓ 182 виставки (у тому числ╕ 108 нових). Серед найц╕кав╕ших заход╕в, що в╕дбулися, м╕н╕стр назвала зах╕д, присвячений святкуванню М╕жнародного дня музе╖в, та п╕дбиття п╕дсумк╕в V республ╕канського конкурсу музе╖в Криму; 34-ту М╕жнародну науково-практичну конференц╕ю «Чеховськ╕ читання в Ялт╕. Св╕т Чехова: с╕м’я, сусп╕льство, держава». А ще — б╕╓нале «Укра╖нський рушничок» та виставку «Укра╖нський рушничок», присвячену 102-й р╕чниц╕ з дня народження В. С. Ро╖к, виставку «Рос╕йський фарфор» ╕з циклу «Музей одн╕╓╖ картини», що демонструвався в КРУ «Алупкинський декоративний палацово-парковий музей-запов╕дник», виставку «Династ╕я Романових в ╕стор╕╖ Криму» та присвячену ╖м наукову конференц╕ю, що проходила в КРУ «Л╕вад╕йський палац-музей».
Та значно сутт╓в╕ше те, чим же порадують музе╖ Криму в╕дпочивальник╕в ул╕тку. А до сезону готувалися ╖хн╕ прац╕вники заздалег╕дь ╕ ретельно: розроблялися нов╕ маршрути, ур╕зноман╕тнювалися ╕ розширювалися пропозиц╕╖ послуг. Тепер у гостей ╓, до реч╕, можлив╕сть обирати зручну для них мову, подовжився ╕ робочий день музейних заклад╕в. Ус╕ ц╕ новинки запропонують Бахчисарайський, Керченський та Алупкинський музе╖-запов╕дники. Облагороджено ╕ саму примузейну територ╕ю. А в Бахчисарайському музе╖ п╕дготовлено ще й нову н╕чну екскурс╕ю.
Розпов╕ла Альона Олександр╕вна ╕ про те, що незабаром плану╓ться зд╕йснити виставку експонат╕в ╕з фонд╕в Керченського, Бахчисарайського та Центрального музею «Тавриди» в м╕стах Берн╕ та Амстердам╕. А для того, щоб збагатитися досв╕дом, кримськ╕ музейники побували в Польщ╕, Франц╕╖ та на Донеччин╕. П╕дготовлено й експозиц╕ю, яка буде впродовж року мандрувати ╕з м╕ста в м╕сто. Назва ╖╖ — «Золотий остр╕в у Чорному мор╕. Греки. Ск╕фи. Готи».
На запитання про варт╕сть музейних послуг м╕н╕стр в╕дпов╕ла, що вони коливаються в╕д 5 до 120 грн. Максимальна варт╕сть означа╓, що йдеться про музе╖-запов╕дники, так╕, як Бахчисарайський, Алупкинський або ж Л╕вад╕йський палац, де ╓ р╕зн╕ маршрути, в╕дв╕дування яких ╕ склада╓ цю суму. А ще причина в т╕м, що ц╕ музейн╕ заклади не ф╕нансуються з держбюджету, адже спроможн╕ таки заробляти грош╕ сам╕. Ось ╕ зароблятимуть.
Вл╕тку ма╓ в╕дбутися також к╕лька гучних фестивал╕в. Це «В╕ват, комед╕╓», присвячений 90-р╕ччю з дня народження М. Пуговк╕на, що проходитиме в шести м╕стах Криму; фестиваль «Велике рос╕йське слово» та М╕жнародний фестиваль античного мистецтва «Боспорськ╕ агони».
Серед запланованих на л╕то заход╕в ╓ також юв╕лейна ХХ М╕жнародна конференц╕я «Крим-2013. Б╕бл╕отеки та ╕нформац╕йн╕ ресурси в сучасному св╕т╕ науки, культури, б╕знесу та мистецтва». ╤ хоча ╖╖ мають в╕дв╕дати представники 20 кра╖н св╕ту ╕ в╕дбудеться зах╕д у курортному Судаку, але на широке коло присутн╕х в╕н не розрахований. Б╕льш масовими ╕ ц╕кавими для при╖жджих можуть стати заходи, присвячен╕ святкуванню 1025-р╕ччя з дня Хрещення Рус╕. Музична ф╕лармон╕я готу╓ до ц╕╓╖ под╕╖ нов╕ проекти.
А ще попереду багато прем’╓р у театрах Криму, фестиваль вуличних театр╕в, телек╕нофоруми, а також — плани зробити вх╕д на под╕бн╕ заходи для кримчан дешевшим, тим б╕льше, що попередн╕ експерименти показали — грош╕ повертаються за рахунок к╕лькост╕ в╕дв╕дувач╕в. Розроблено ╕ спец╕альну програму щодо в╕дв╕дування музе╖в для п╕льгових категор╕й громадян, а на черз╕ — вир╕шення дол╕ студент╕в.
Розпов╕дала Альона Олександр╕вна ╕ взагал╕ про потенц╕ал Криму, пов’язаний з╕ сферою мистецтва. Адже т╕льки в С╕мферопол╕ ╓ п’ять профес╕йних театр╕в, що вир╕зняються за нац╕ональною ознакою та творчим спрямуванням, 569 заклад╕в культури клубного типу, 2935 колектив╕в художньо╖ самод╕яльност╕ та 259 нац╕ональних колектив╕в.
Тож для знайомства з ними ╕ в╕дпустки, тривал╕стю в р╕к, не вистачило б.

Тамара СОЛОВЕЙ

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #23 за 07.06.2013 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=11852

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков