Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3579)
З потоку життя (6822)
Душі криниця (3673)
Українці мої... (1499)
Резонанс (1576)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1749)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
Володимир Балух: ЯКЩО ЗАБРАТИ З КРИМУ АРМ╤Ю, МИ ПОБАЧИМО, ЯКИХ ПРАПОР╤В НАД БУДИНКАМИ БУДЕ Б╤ЛЬШЕ
Володимир Балух – один з найв╕дом╕ших укра╖нських пол╕тв’язн╕в, кримчанин ╕, як в╕н...


"УКРЗАЛ╤ЗНИЦЯ" ЗАПУСТИЛА Ш╤СТЬ ПО╥ЗД╤В ДО КУРОРТНИХ М╤СТ
Зокрема, з цього тижня в╕дновлять курсування по╖зди до Херсона, Бердянська та Новоолекс╕╖вки.


УКРА╥НА В ОБС╢: ДО ОКУПАЦ╤╥ У КРИМУ БУЛО ТРИ ТИСЯЧ╤ ЗМ╤, П╤СЛЯ – 232
Рос╕я зачистила ╕нформац╕йне поле окупованого Криму, скоротивши к╕льк╕сть мед╕а ╕з 3 тисяч до 232...


"ТР╤УМФ" ПУТ╤НА НА ГОЛОСУВАНН╤: КРЕМЛЬ ПООБ╤ЦЯВ РОС╤ЯНАМ "КРАЩЕ МАЙБУТН╢"
У Кремл╕ назвали «тр╕умфом» президента Рос╕╖ Володимира Пут╕на голосування щодо...


«КРИМСЬКОТАТАРСЬКИЙ ПРАПОР - СИМВОЛ ОПОРУ ОКУПАЦ╤╥»
Минуло╖ п'ятниц╕ у Ки╓в╕ на Майдан╕ Незалежност╕ в╕дбувся м╕тинг, присвячений Дню...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #34 за 22.08.2003 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#34 за 22.08.2003
Новини Криму та України
журналісти

У КРИМУ - СТАБІЛЬНО

Президент України Леонід Кучма провів робочу зустріч з головою Ради міністрів Автономної Республіки Крим Сергієм Кунициним та головою Верховної Ради Автономної Республіки Крим Борисом Дейчем, повідомила прес-секретар Президента України Олена Громницька.
У ході зустрічі керівники Автономної Республіки Крим  доповіли главі держави про соціально-економічну ситуацію в Криму та хід збору зернових. Ситуацію в Криму було охарактеризовано як стабільну. Відзначено також, що АРК у поточному році буде повністю забезпечено продовольчою пшеницею, а також створено продовольчі резерви.
Обговорено підходи до реформування кримського бюджету. Пропозиції до бюджету були підтримані Леонідом Кучмою.
Сергій Куницин і Борис Дейч поінформували главу держави про цінову ситуацію в Криму, промисловий розвиток півострова.
У ході бесіди було підкреслено, що за сім місяців 2003 року промислове виробництво в АРК зросло на 11,4 відсотка порівняно з тим же періодом минулого року.
Сергій Куницин і Борис Дейч повідомили Президенту України про хід виконання доручень глави держави щодо стану газифікації населених пунктів Автономної Республіки Крим і вирішення проблем депортованих кримських татар та інших народностей.
(УКРІНФОРМ).


БЮДЖЕТ-2004 БУДЕ СОЦІАЛЬНИМ

Головне завдання бюджету-2004 - розв'язання соціальних проблем, підвищення добробуту народу. Про це заявив 20 серпня, відкриваючи засідання Кабінету Міністрів, Прем'єр-міністр України Віктор Янукович. Він доручив економічному блоку уряду підготувати до найближчого засідання проект бюджету з тим, щоб Кабінет Міністрів розглянув його і визначив стратегію реалізації головного фінансового документа країни. Одним з пріоритетів уряду він назвав питання підготовки до нової парламентської сесії. За його словами, перелік першочергових проектів документів, запропонованих урядом Верховній Раді, складено, але ці документи потрібно ще доопрацювати і винести на розгляд парламентської сесії. Прем'єр-міністр повідомив, що 10 вересня буде розглянуто звіт Кабміну про виконання урядової програми за перше півріччя.


"Кримхліб" оштрафували

Територіальне відділення Антимонопольного комітету України в АРК оштрафувало ВАТ "Кримхліб" на 10 тис. грн. за порушення Закону України "Про захист економічної конкуренції". Про це повідомив голова територіального відділення АМКУ в АРК Іван Помилуйко.
За його словами, до складу ВАТ "Кримхліба", який має монопольне становище на республіканському ринку хліба і хлібобулочних виробів, входить 9 структурних підрозділів. Порушення "Кримхлібом" антимонопольного законодавства полягає в тому, що компанія встановлювала різні оптово-відпускні ціни на продукцію у своїх структурних підрозділах. І. Помилуйко повідомив, що ці підрозділи не мають статусу юридичної особи, а в цьому випадку закон забороняє встановлювати різні ціни. Як відзначається в рішенні територіального відділення АМКУ, зазначені дії ВАТ "Кримхліб" можуть привести до ущемлення інтересів споживачів, вони були б неможливі за умови існування значної конкуренції на ринку.

ЗАТИШШЯ ПЕРЕД СУДОМ

Представники фірми "Професіонал", яка веде будівництво житлового будинку в районі Гагарінського парку Сімферополя, оголосили про тимчасове припинення робіт. Про це агентству "Контекст-медіа" повідомив Сергій Варламов - адвокат громадської організації "Екоправо", що представляє інтереси супротивників будівництва.
За словами адвоката, рішення про призупинення робіт пов'язане з тим, що в суд Залізничного району Сімферополя надійшла заява з проханням винести постанову з питання законності будівництва житлового комплексу в парковій зоні. Крім того, у заяві міститься прохання призначити судового виконавця для припинення будівництва до судового засідання. "До засідання суду всяке будівництво в районі Гагарінського парку незаконне", - підкреслив С. Варламов. За його інформацією, судове засідання призначене на 9 вересня.

ГКЧП: ПАМ'ЯТАТИ НЕ МОЖНА ЗАБУТИ?

Всекримське об'єднання виборців "За громадянський мир і міжнаціональну злагоду" стало ініціатором проведення прес-конференції на тему: "ГКЧП 19 серпня 1991 рік: пам'ятати чи забути?". Учасниками зібрання стали члени Координаційної ради із захисту демократії в Криму, яка виникла 20 серпня 1991 року в Сімферополі, представники демократичних організацій, які діяли в Криму в 1991 році: Владислав Хмеловський, співголова руху "Громадянський форум Криму" (далі ГФК, - авт.) в 1991 р.; Петро Смолянинов, член Координаційної ради руху ГФК в 1991 р., депутат Сімферопольської міської ради; Олексій Дмитрієв, народний депутат ще Кримської АРСР, член Координаційної ради руху ГФК в 1991 році.
Зі вступним словом виступив пан Хмеловський, який зазначив, що головною метою цього зібрання є не тільки бажання згадати минуле, але й визначитися щодо можливості громадян сьогодні об'єднатися, аби мати змогу протистояти сваволі та беззаконню з боку влади. Під час зустрічі погодинно було згадано все, що відбувалося у Криму в ті декілька днів, які вирішили долю СРСР. Говорилося про те, що після Указу № 1 президента Бориса Єльцина, яким дії ГКЧП розцінювалися як антиконституційні і кваліфікувалися як державний переворот, демократичні сили в Криму ще не визначилися, як діяти в цей момент. Але вже 20 серпня була створена Координаційна рада із захисту демократії, в яку входили В. Пантюхін, Ю. Рижков, В. Фесенко, В. Хмеловський, Г. Черниш, Р. Чубаров, Г. Яремчук та інші. Була внесена пропозиція до Верховної Ради Криму про скликання позачергової сесії для надання належної оцінки подіям, що відбувалися в країні. В той час головою Верховної Ради був М. Багров, який відмовив у скликанні сесії. 23 серпня з дозволу міськради був проведений мітинг на площі ім. Леніна із закликами виступити проти ГКЧП.
Щодо теперішньої ситуації, коли з дня проголошення незалежності минуло 12 років, В. Хмеловський, зокрема, заявив, що "протягом 12 років в державі гальмувався розвиток демократії. В серпні 1991 року ми були романтиками, бо думали, що демократія переможе, але Україна й далі залишається у фазі недорозвинутості, нічого не робиться для створення середнього класу в українському суспільстві, здійснюється олігархічно-кланова політика..."
Учасники прес-конференції відзначили повну байдужість молодого покоління до нашого політичного минулого. Немає напливу молоді ні в громадських організаціях, ні в політичних. За словами Петра Смолянинова, "за 12 років ми втратили багато того, що мало б допомогти Україні зайняти достойне місце в світовій спільноті. Демократичний потенціал суспільства згасає, молоді абсолютно байдуже, як виглядає Україна з позиції демократично розвинутого суспільства. Їй все одно, що дійсно відбувалося як в 1905 - 1917 роках, так і в 1991 році".
Може, такі безпам'ятство і байдужість владу якраз і влаштовують?
В. ТРОФИМЕНКО.


У ЗНАМЕННИЙ ЧАС

Прем'єр-міністр України Віктор Янукович, який зустрівся з делегатами VІІІ Світового конгресу українців, вручив Миколі Плав'юку - громадському й політичному діячу української діаспори, екс-президенту Української Народної Республіки в екзилі орден князя Ярослава Мудрого ІІ ступеня. Цю нагороду присуджено Миколі Плав'юку Указом Президента України за значні особисті заслуги перед Українською державою у становленні її незалежності, збереженні та розвитку традицій державного будівництва.
Глава уряду відзначив, що форум провідної організації зарубіжних українців проходить у знаменний час - напередодні Дня незалежності України, в здобуття якої зробили свій вагомий внесок і представники діаспори. Українців усього світу, сказав він, об'єднує єдине почуття Батьківщини, рідної землі, спільне коріння.
Віктор Янукович обговорив з керівниками Світового конгресу українців перспективи розширення взаємозв'язків, проблеми збереження української національної ідентичності, мови, культури і традицій, фінансування національної програми "Зарубіжне українство" й ухвалення законодавчого акту "Про зарубіжних українців".


АМЕРИКА В ПІТЬМІ

Експертам вдалося знайти причину найбільшої в історії США та Канади аварії в системі енергозабезпечення. До відключення призвела несправність трьох високовольтних ліній електропередач в американському штаті Огайо. Тепер експерти з'ясовують, чому збій в енергосистемі поширився так швидко і на таку велику територію. Тим часом ситуація поступово нормалізувалася. В усіх великих містах відновлено електропостачання. Однак на північному сході США та південному сході Канади ще багато господарств залишаються без струму. Надходять повідомлення про складнощі з постачанням питної води. Нагадаємо, що внаслідок аварії в енергетичній системі США та Канади у четвер без електроенергії залишилося понад 50 мільйонів мешканців цих країн.

ПЕРЕДИСЛОКАЦІЮ ЗАВЕРШЕНО

Завершено передислокацію з Кувейту до Республіки Ірак українського миротворчого контингенту для участі у міжнародній миротворчій операції, повідомили Укрінформу з прес-служби Міністерства оборони України. Зокрема, до місць постійної дислокації прибуло 1 657 військовослужбовців та 348 одиниць техніки.
Як і передбачалося, 11 українських миротворців працюватимуть у багатонаціональному штабі Коаліційних об'єднаних оперативних сил (КООС) у Багдаді. Ще 26 військовослужбовців - у штабі багатонаціональної дивізії "Південь - Центр" у місті Вавилон польської зони відповідальності. Особовий склад 5-ї окремої механізованої бригади ЗС України - 1 614 чоловік - зосереджено в місті Аль Кут провінції Васіт.
Незважаючи на те, що метеорологічна обстановка в районі дислокації українських миротворців залишається складною (температура повітря сягає +56° С), стан здоров'я особового складу задовільний.
(УКРІНФОРМ).


ПРЕЗИДЕНТ ПРОВІДАВ СПОРТСМЕНІВ-ІНВАЛІДІВ

Президент України Леонід Кучма під час робочої поїздки до Євпаторії відвідав тут Національний центр параолімпійської підготовки та реабілітації спортсменів-інвалідів. Главу держави ознайомили з планами центру, а спортсмени-інваліди продемонстрували йому програму реабілітації, яку вони тут проходять.
У ході зустрічі зі спортсменами-інвалідами Президент України пообіцяв усебічну підтримку інвалідам. Глава держави вручив їм ключі від спеціального автобуса на 50 місць для виїзду на змагання, оснащеного засобами для комфортного перебування там інвалідів.
Як вже повідомлялося, 8 листопада 2001 року Президент України підписав указ про розвиток та підтримку параолімпійського руху, згідно з яким було створено Національний центр параолімпійської і дефолімпійської підготовки та реабілітації інвалідів на базі оздоровчого центру "Крим" в Євпаторії. У червні поточного року відбулася урочиста презентація центру. А зараз у рамках програми "Повір у себе" в центрі проходить курс реабілітації перша група інвалідів. Для зручності пересування та тренувань тут створені усі необхідні умови. У цьому році в центрі планується побудувати стадіон, плавальний басейн європейського рівня, конференц-зал. Унікальна спеціалізація та сприятливі кліматичні умови Євпаторії дозволяють українським збірним якісно підготуватися до Параолімпіади 2004 року в Афінах та Дефолімпійських ігор 2005 року в Австралії. Нині в центрі проходить підготовку Національна збірна України з баскетболу.

"ЛИХО МЕНЕ НЕ ЗЛАМАЄ"

Офіційне відкриття всесвітньої акції під такою назвою відбулося нещодавно в Сімферополі. Її засновником виступив всеукраїнський благодійний фонд "Наука". Метою заходу є проведення вченими фонду науково-дослідних робіт з узагальнення світового досвіду психологічної реабілітації людей, які зазнали лиха.
До участі в акції запрошуються фізичні та юридичні особи різних країн світу. Кошти можна перерахувати в будь-якому банку або поштовому відділенні, вказавши прізвище, ім`я та по батькові або організацію з обов`язковою приміткою "благодійна пожертва на проведення акції "Лихо мене не зламає", на р/р 260063000491 у Кримському регіональному відділенні АТ "Кредит-банк" (Україна), МФО 324913, ОКПО 24397551.
Розповіді про те, як люди потрапили в біду, звідки брали сили для боротьби з хворобою, хто для них був прикладом, хто допомагав, організатори просять присилати на адресу: 95000, м. Сімферополь, головпошта, п/с 1464, БФ "Наука". Рада з проведення акції, розрахованої на сім років, знаходиться за адресою: 95021, м. Сімферополь, вул. Заліська, 2. Тел./факс 38 (0652) 44-38-79. E-mail: simpexkk@crimea.com.
Зі свого боку "Кримська світлиця" готова розмістити на газетних сторінках (і на інтернет-сторінці також) розповіді про людей, чий особистий приклад може допомогти іншим повірити в себе і перебороти біду. Лихо гуртом долати легше...

ЗАПРОШУЄ "Бірлік"

З 1 серпня в Кримському етнографічному музеї демонструється виставка "Культура казахів та киргизів", присвячена 5-річчю утворення Кримського республіканського товариства казахів та киргизів "Бірлік" (зараз в Криму мешкає понад 500 казахів).
Вона знайомить відвідувачів з побутом, звичаями, культурою та сучасним життям народів Середньої Азії. Тут представлені убрання юрти (яка традиційно є не лише однією з форм кочового житла, але й втілює у собі світогляд і пов'язана зі способом життя людини), домашній посуд, речі побуту та національний одяг. Доповнюють враження фотоматеріали, на яких бачимо природні ландшафти, портрети видатних діячів Казахстану (вчені, письменники, поети, перекладачі, мандрівники, дипломати, мислителі), зразки декоративно-прикладного мистецтва. Виставка триватиме до жовтня.
Інф. "КС".


Кримське регіональне відділення Всеукраїнського об'єднання "За Україну - за Ющенка!" запрошує 23 серпня ц. р. на урочисте засідання з нагоди 12-ї річниці незалежності України, яке відбудеться у Сімферополі в приміщенні Будинку офіцерів (вул. Пушкіна, 8). Початок о 12-й годині. У програмі - святковий концерт за участю відомого кримського співака Ореста Мартиніва.
Ласкаво просимо!

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #34 за 22.08.2003 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1178

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков