Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3389)
З потоку життя (6609)
Душі криниця (3572)
Українці мої... (1473)
Резонанс (1519)
Урок української (993)
"Білі плями" історії (1689)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПОДАРУНОК З ДН╤ПРА
Дн╕про – так зараз зветься це м╕сто, також р╕дне для мами ╕ для мене.


ЗАГАДАЮ НА АНДР╤Я
Хоч Андр╕й Первозваний (вшанову╓мо 13 грудня) — християнський святий, але народн╕ обряди...


ЛЮБОВ ГОЛОТА: М╤Й ГОЛОС ТИХНЕ У БЕЗМОВ’╥
До ц╕╓╖ доб╕рки, нещодавно оприлюднено╖ поетесою на сво╖й стор╕нц╕ ФБ, входять в╕рш╕ р╕зних...


«НЕВ╤ДВОРОТНЕ»
Нещодавно вийшла друком сьома книга в╕рш╕в Юл╕╖ Бережко-Кам╕нсько╖ «Нев╕дворотне».


ЛЮДМИЛА ВЕСЕЛА: ЗЕРНЯТКО У СЕРЦ╤ ГРАНАТА
В Св╕тлиц╕ запахло Кримом: без назв, без ╕мен, незримо, немов пелюстками мак╕в - хай без...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #17 за 26.04.2013 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#17 за 26.04.2013
ЮВ╤ЛЕЙН╤ П╤СЕНН╤ ПЕРЛИНИ НАТАЛ╤ БЕЗКОРОВАЙНО╥

В юв╕лейному концерт╕ «Перлини укра╖нсько╖ музики» заслужено╖ артистки Укра╖ни Натал╕ Безкоровайно╖, що в╕дбувся в Б╕л╕й зал╕ Кримсько╖ ф╕лармон╕╖, в╕ддзеркалилися вс╕ етапи ╖╖ життя в╕д першого п╕знання чар╕вно╖ краси ╕ мелод╕йност╕ народно╖ п╕сн╕ в дует╕ з батьком, художником Степаном Лаутаром, учн╕вського хорового сп╕ву до високо╖ сцени концертно-оперно╖ сп╕вачки у багатьох кра╖нах св╕ту. Вона сп╕вала п╕сн╕ «Ой не св╕ти, м╕сяченьку», «Дощик крапа╓ др╕бненько», «Хусточка», ╕ в ╖╖ голос╕ з енерг╕╓ю вогню та експрес╕╖ яскрав╕ та барвист╕ музичн╕ образи оживали, розкриваючи глибини людсько╖ душ╕ та почутт╕в у годину рад╕сну ╕ сумну, кохання ╕ веселу вдачу. А ╕нтонац╕йна н╕жн╕сть багатьох кращих зразк╕в укра╖нського п╕сенного фольклору да╓ вс╕ п╕дстави вважати ╖х романсами, як, наприклад, виконаний сп╕вачкою тв╕р «Спать мен╕ не хочеться».
Всього ж у репертуар╕ Н. Безкоровайно╖, який нал╕чу╓ понад триста твор╕в св╕тового вокального мистецтва, б╕льше половини – укра╖нськ╕. 23 з них – народн╕ п╕сн╕, романси та оперн╕ ар╕╖ вона записала в 2004 роц╕ на сольному компакт-диску «Народжена вогнем» у супровод╕ оркестру народних ╕нструмент╕в та симфон╕чного оркестру Нац╕онально╖ рад╕окомпан╕╖ Укра╖ни. А п╕сня «Ой не св╕ти, м╕сяченьку» в ╖╖ виконанн╕ вв╕йшла до компакт-диску «Укра╖нськ╕ народн╕ п╕сн╕» – золота колекц╕я» (2005 р.).
В останн╕х десять рок╕в сп╕льно з чолов╕ком Богданом Безкоровайним, музикантом-контрабасистом, заслуженим прац╕вником культури Укра╖ни, сп╕вачка бере активну участь у поверненн╕ з-за кордону на батьк╕вщину творчост╕ видатного укра╖нського композитора Василя Безкоровайного. У них з ним — сп╕льн╕ родинн╕ корен╕. В. Безкоровайний розпочав свою музично-педагог╕чну ╕ творчу д╕яльн╕сть на Зах╕дн╕й Укра╖н╕ – у Тернопол╕, Львов╕ та ╕нших м╕стах. У роки Друго╖ св╕тово╖ в╕йни ем╕грував ╕з с╕м’╓ю в Зах╕дну ╢вропу, а пот╕м – у США.
Створене в 1999 роц╕ в С╕мферопол╕ м╕ське науково-творче товариство композитора Василя Безкоровайного розшукало весь його музичний арх╕в, б╕льша частина якого знаходиться в рукописах, ╕ розпочало ╖х видання тематичними нотними зб╕рниками за участ╕ внук╕в композитора – Роми Стецьк╕в-Лонг та Андр╕я Стецьк╕ва ╕з США. Уже зд╕йснено три випуски, нин╕ готу╓ться до друку четвертий. Товариством проведено п’ятдесят благод╕йних концерт╕в у р╕зних м╕стах Укра╖ни, а Наталя Безкоровайна першою в╕дкрила укра╖нським слухачам милозвучн╕сть такого вокального жанру композитора, як солосп╕ви, записавши с╕м у 2002 роц╕ на компакт-диску «Затремт╕ли струни». Два з них – «Де ж ти, листочку?» на слова Богдана Лепкого та «Чари ноч╕» (слова Олександра Олеся) прозвучали в ╖╖ виконанн╕ в цьому концерт╕ у супровод╕ лауреата кримського конкурсу п╕ан╕ст╕в Тетяни ╢рмаково╖.
В його програм╕ вокальн╕ та ╕нструментальн╕ твори В. Безкоровайного виконували також хор Кримського ун╕верситету культури, мистецтв ╕ туризму п╕д кер╕вництвом заслуженого прац╕вника культури Укра╖ни Катерини Альох╕но╖ – «Народним лицарям» на слова Олександра Олеся та «Лаг╕дн╕ ноч╕» на слова Лес╕ Укра╖нки, лауреат м╕жнародних конкурс╕в, п╕ан╕стка Олена Картел╕шева – композиц╕╖ «Спомини з г╕р» та «Думка соль-м╕нор», скрипаль ╤бра╕м Арабаджи╓в – «Укра╖нську рапсод╕ю». А ведучий – артист народного театру 75/1 ╢вген Овсянников сво╖ми розпов╕дями з ╕стор╕╖ музики та коментарями номер╕в об’╓днав ╖х сп╕льно з режисером-постановником Б. Безкоровайним у видовищний, театрал╕зований бенеф╕с Натал╕ Безкоровайно╖ — пров╕дно╖ артистки-вокал╕стки ф╕лармон╕╖. Концерт в╕дбувся за сприяння М╕н╕стерства культури АРК, Всеукра╖нського ╕нформац╕йно-культурного центру, Кримсько╖ ф╕лармон╕╖ ╕ науково-творчого товариства композитора Василя Безкоровайного.
В╕ртуозн╕сть виконання найскладн╕шо╖ вокально╖ та оперно╖ партитури, зокрема п╕сн╕ Наталки з опери Миколи Лисенка «Наталка Полтавка», що ╓ в╕зит╕вкою вс╕х сольних концертних програм Н. Безкоровайно╖, вона вже багато рок╕в переда╓ молод╕ на кафедр╕ вокального та ╕нструментального мистецтва Кримського ун╕верситету культури, мистецтв ╕ туризму. ╥╖ студентка другого курсу Анастас╕я Кривченкова, наприклад, у жовтн╕ минулого року стала лауреатом першого ступеня М╕жнародного конкурсу-фестивалю «П╕вденний експрес». Тетяна Плужник, яка нин╕ працю╓ сол╕сткою Кривор╕зького академ╕чного театру драми ╕ музично╖ комед╕╖, здобула звання лауреата першого ступеня на V М╕жнародному рос╕йському театральному фестивал╕ «Голоси ╕стор╕╖» у м. Вологд╕ Рос╕йсько╖ Федерац╕╖.
Н. Безкоровайна ╕ сама бере участь як голова та член жур╕ в проведенн╕ багатьох м╕жнародних конкурс╕в вокального мистецтва. Вона виступала на науково-практичних конференц╕ях з допов╕дями про укра╖нську п╕сню як дзеркало народно╖ душ╕, стан ╕ розвиток укра╖нсько╖ п╕сенно╖ творчост╕ в Криму, за матер╕алами яких опубл╕кован╕ статт╕ в зб╕рнику «Ки╖вське музикознавство», журналах «Укра╖нознавство» ╕ «Культура народ╕в Причорномор’я».
Навчальн╕ методики Н. Безкоровайно╖ на практиц╕ присутн╕ змогли оц╕нити, коли на сцену Б╕ло╖ зали вийшли молод╕ виконавц╕ – Ганна Дрюк, лауреат М╕жнародного конкурсу ╕м. Н. Обухово╖ Серг╕й ╤он╕н ╕ сол╕ст оперно╖ студ╕╖ Кримсько╖ ф╕лармон╕╖, лауреат м╕жнародних конкурс╕в Денис Стебунов, яким акомпанував на фортеп╕ано композитор, заслужений д╕яч мистецтв АРК В’ячеслав Бобров. Оплески, що пролунали на ╖хню адресу, повинн╕ стати для них вагомим стимулом до здобуття профес╕йних висот у вокальному мистецтв╕.
Найб╕льший же вал овац╕й, вигуки «Браво!» ╕ букети кв╕т╕в адресувалися педагогу та сп╕вачц╕, яка вже багато рок╕в ╓ в Криму королевою укра╖нсько╖ народно╖ п╕сн╕ та романсу, в╕дзначен╕й за д╕яльн╕сть з ╖х збереження та розвитку орденом княгин╕ Ольги, Прем╕╓ю АРК та музичною ном╕нац╕╓ю «Крим ТВ – 2011». С╕м нот – а ск╕льки почутт╕в передаються в ╖╖ голос╕, огранованому, як д╕амант, академ╕чною осв╕тою, трудом ╕ талантом! Наталю Безкоровайну в╕тали з юв╕ле╓м колеги з Кримсько╖ ф╕лармон╕╖ Тетяна Ривк╕на ╕ Св╕тлана Карлюга, генеральний директор В╤КЦ Владислав ╢рмаков, друз╕, численн╕ шанувальники. Були зачитан╕ в╕тальн╕ слова ректора Кримського ун╕верситету культури, мистецтв ╕ туризму Олега Габр╕еляна. А дитячий фольклорний ансамбль «Радониця» п╕д кер╕вництвом Олени Полетн╓во╖ св╕й в╕ночок автентичних укра╖нських п╕сень ╕ веснянок завершив побажанням артистц╕ «Многая л╕та».
«Кримська св╕тлиця» в╕та╓ Наталю Безкоровайну з юв╕ле╓м ╕ бажа╓ великих усп╕х╕в ╕ звершень в артистичн╕й та культурно-осв╕тн╕й д╕яльност╕, зд╕йснення вс╕х задум╕в, творчого неспокою ╕ гор╕ння у серц╕ та на сцен╕.

Валентина НАСТ╤НА

ОФОРМИТИ ПЕРЕДПЛАТУ на всеукра╖нську загальнопол╕тичну ╕ л╕тературно-художню газету «Кримська св╕тлиця» та ╕нш╕ культуролог╕чн╕ видання ДП «Нац╕ональне газетно-журнальне видавництво» (газету «Культура ╕ життя», журнали «Укра╖нська культура», «Укра╖нський театр», «Театрально-концертний Ки╖в», «Музика», «Пам’ятки Укра╖ни: ╕стор╕я та культура») можна в будь-якому поштовому в╕дд╕ленн╕ зв’язку Укра╖ни. У кра╖нах далекого заруб╕жжя оформити передплату на ц╕ видання можна через сайт www.presa.ua на стор╕нц╕ «Передплата On-Line». Передплатити та придбати окрем╕ прим╕рники видань в електронн╕й верс╕╖ можна за адресою - http://presspoint.ua/. Така послуга доступна в будь-як╕й кра╖н╕ св╕ту. Дов╕дки за тел.: (044) 498-23-64; e-mail: nvu.kultura.porhun@gmail.com

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #17 за 26.04.2013 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=11717

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков