Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3382)
З потоку життя (6597)
Душі криниця (3569)
Українці мої... (1473)
Резонанс (1518)
Урок української (993)
"Білі плями" історії (1688)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ШКОДА
╤ про шкоду вони знають. ╤ про те, кому доведеться в╕дшкодовувати, в тому числ╕, й моральн╕...


МАЛЕНЬКИЙ ШТРИХ ДО ПОРТРЕТА НАШОГО СУСП╤ЛЬСТВА, ЯКИЙ РОЗРИВА╢ МОЗОК
Висновок з цього, останнього, розрива╓ мозок. Але ця загроза лише для тих, у кого в╕н ╓, хто...


БЮДЖЕТ-2020 УХВАЛЕНО. РАД╤ТИ ЧИ ПЛАКАТИ?
Перш╕ враження в╕д ухвалення Держбюджету: п╕дходи до формування кошторису не зм╕нилися. Чи...


КОНДРАТЮК ЗАКЛИКАВ СПЕЦСЛУЖБУ ВЗЯТИСЯ ЗА ГАСТРОЛЕР╤В-ФАНАТ╤В ПУТ╤НА
В╕домий продюсер ╤гор Кондратюк закликав СБУ не допустити виступ╕в у Ки╓в╕ ╕ноземних артист╕в, що...


ЦЕЙ БОЖЕВ╤ЛЬНИЙ СВ╤Т!
Св╕т, схоже, остаточно звихнувся, якщо вже й 40 член╕в Конгресу США безвольно повторюють...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #17 за 26.04.2013 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#17 за 26.04.2013
БЕЗ АЛЬТЕРНАТИВИ…

Кримський Майдан

20 кв╕тня 2013 в╕дбулись зв╕тно-виборч╕ збори громадсько╖ орган╕зац╕╖ «Конгрес укра╖нц╕в Севастополя».

НАРОДНИЙ ╤ ПАТР╤ОТИЧНИЙ

Перед початком зас╕дання виконавчий продюсер ф╕льму «Укра╖нська революц╕я» Тимур Баротов продемонстрував на екран╕ 25-хвилинну першу сер╕ю документального ф╕льму «Укра╖нська революц╕я» про под╕╖ укра╖нського визвольного руху 1917-1918 рок╕в. Зроблений в╕н був на основ╕ спогад╕в генерал-хорунжого арм╕╖ Укра╖нсько╖ Народно╖ Республ╕ки Всеволода Петр╕ва. Ф╕льм ц╕кавий також ╕ тим, що створений на народн╕ кошти. До ц╕╓╖ шляхетно╖ справи долучились севастопольц╕ Василь Бойко, Михайло Грицик, В╕ктор Задоян, Дмитро Зубров, Анатол╕й Кап╕нос, Василь Касюк, Андр╕й Лубенець, Богдан Мороз, В╕тал╕й Осадчий, В╕тал╕й Рожманов, В╕ктор М╕рчук, Рустам Ходж╕╓в. Окр╕м того, в титрах зазначено багато ╕нших укра╖нц╕в, як╕ надавали ф╕нансову та ╕ншу посильну допомогу в м╕стах, де проводилися зйомки.
Тимур Баротов оголосив про початок збору кошт╕в на зйомки аналог╕чного ф╕льму про подорож Тараса Шевченка по Аральському морю, а також на перевидання книги «Кобзар», вперше видано╖ в Укра╖н╕.
Пот╕м присутн╕х прив╕тали о. Макар╕й (УПЦ КП) та о. Микола Квич (УГКЦ), як╕ провели сп╕льну молитву.

БОГДАН МОРОЗ ЗВ╤ТУВАВ ПРО НЕВДАЧ╤

П╕сля цього слово взяв кер╕вник конгресу Богдан Мороз. На жаль, в його допов╕д╕ прозвучало багато р╕зно╖ ╕нформац╕╖, яка не мала прямого стосунку до д╕яльност╕ само╖ орган╕зац╕╖.
Непропорц╕йно багато часу промовець прид╕лив невдачам, як-от судов╕й заборон╕ проведення заходу б╕ля пам’ятника Тарасу Шевченку на День незалежност╕ ╕ читанню бюрократичних документ╕в ╕ в╕дписок. Не можна не погодитись ╕з несправедлив╕стю щодо укра╖нц╕в, але як пояснити подальше тривале витрачання дорогоц╕нного часу ╕ людських ресурс╕в на судов╕ тяганини? Чого домагались конгрес╕вц╕ — морально╖ компенсац╕╖ в 10 000 гривень, дозволу на проведення заходу чи просто скасування р╕шення суду? Викликати до себе жаль ╕ сп╕вчуття, влаштувавши плач Ярославни на трибун╕, ╓ зовс╕м неправильною стратег╕╓ю. Позитивн╕ результати д╕яльност╕ могли б принести чимало оптим╕зму.
А у нечисленност╕ учасник╕в вшанувань б╕ля пам’ятник╕в Тарасу Шевченку ╕ Лес╕ Укра╖нц╕ л╕дерам орган╕зац╕й треба було б звинувачувати за орган╕зац╕йне безсилля передус╕м себе. ╤ не покладання кв╕т╕в до пам’ятник╕в ма╓ бути основою д╕яльност╕ громадсько╖ орган╕зац╕╖.
На жаль, спостер╕га╓ться негативна тенденц╕я таких з╕брань — у 2008 роц╕ участь в зас╕данн╕ конгресу взяли 327 севастопольц╕в, у 2011 — 150, а у 2013 роц╕ — 101 особа.
Фактично н╕якого обговорення допов╕д╕ не в╕дбулось, подальш╕ оратори просто висловлювали сво╖ думки, не дуже пов’язан╕ з д╕яльн╕стю орган╕зац╕╖. Також оголошена перерва призвела до оч╕куваних результат╕в — зменшення учасник╕в збор╕в до п╕всотн╕ та безальтернативного голосування за старого кер╕вника орган╕зац╕╖.

ПРО ПОЗИТИВНЕ

Хот╕лося б зауважити ще про позитивн╕ моменти збор╕в севастопольського укра╖нства. Ц╕кавим пунктом з╕брання виявилась демонстрац╕я ф╕льму «Укра╖нська революц╕я». Мистецтво може об’╓днати людей, а закадровий голос Богдана Бенюка тим б╕льше.
Цього разу зала зас╕дань виглядала дуже сучасно — комп’ютери на столах (порядок денний тепер читали не з якогось аркуша, а з мон╕тора), мультимед╕йна апаратура, виставка книг члена Сп╕лки оф╕цер╕в Укра╖ни Анатол╕я Кап╕носа, прозора скринька для збору кошт╕в. У фой╓ ц╕кав╕ видання пропонувала книголюб Клавд╕я Трубн╕кова.
Чимало позитивних емоц╕й у присутн╕х викликало нагородження учениц╕ 6-го класу г╕мназ╕╖ № 7 Оксани Кучурки за здобуте ╤╤ м╕сце у М╕жнародному конкурс╕ з укра╖нсько╖ мови ╕мен╕ Петра Яцика. Вона ╕ ╖╖ вчителька з укра╖нсько╖ мови та л╕тератури Валентина Терент╕╖вна Рябка отримали букети кв╕т╕в та почули багато добрих сл╕в ╕ прив╕тань. До того ж голова Союзу укра╖нок Севастополя Тамара Мельник вручила Оксан╕ конверт ╕з коштами для по╖здки до м. Канева.
Учасники збор╕в були розчулен╕ як╕сним звучанням п╕сн╕ «Р╕дна мати моя» у виконанн╕ Кв╕тки Ц╕сик ╕ в╕дпов╕ли бурхливими овац╕ями.
Богдан Мороз прив╕тав члена конгресу Тимура Баротова ╕ вручив йому карту пам’ят╕ на 32 г╕габайти для роботи над ф╕льмом.
Члени громадсько╖ орган╕зац╕╖ ухвалили резолюц╕ю загальних збор╕в, яка, зокрема, закликала Каб╕нет М╕н╕стр╕в Укра╖ни, Севастопольську м╕ську раду та Севастопольську м╕ську державну адм╕н╕страц╕ю завершити буд╕вництво укра╖нсько╖ школи-колег╕уму в Севастопол╕. На зборах було зачитане звернення пол╕тично╖ парт╕╖ «Батьк╕вщина» до Президента Укра╖ни В╕ктора Януковича з проханням про амн╕ст╕ю л╕дера парт╕╖ Юл╕╖ Тимошенко.

P. S.
Очевидно, що сучасний стан ╕ атом╕зац╕я сусп╕льства, всепоглинаюча ентроп╕я вимагають надзусиль для реального ╓днання севастопольських укра╖нц╕в та створюють нагальну необх╕дн╕сть появи нових л╕дер╕в громадських ╕ парт╕йних орган╕зац╕й, як╕ б спрямовували свою роботу на д╕╓в╕ результати.

Микола ВЛАДЗ╤М╤РСЬКИЙ

Зл╕ва направо: Тамара Горд╕╓нко, Тамара Мельник, Оксана Кучурка та Валентина Рябка

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #17 за 26.04.2013 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=11707

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков