Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3269)
З потоку життя (6506)
Душі криниця (3527)
Українці мої... (1470)
Резонанс (1508)
Урок української (992)
"Білі плями" історії (1677)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УРОКИ КРИМУ
Часом виника╓ враження, що про Крим в Укра╖н╕ потроху забувають. Не лише перес╕чн╕ громадяни....


РОЗЧАРУВАННЯ. ЩО З НИМ РОБИТИ?
Перебування тут, на самому кра╓чку мого укра╖нного Криму, не да╓ можливост╕ активно╖ участ╕ в...


НЕ ВТРАТИТИ ШАНС!
ел╕та ма╓ об’╓днатися, очистити себе в╕д полови пустомель ╕ лжепатр╕от╕в та зайняти сво╓...


П’ЯТЬ ФАЗ ╤ ОДНА
Взагал╕ само╕дентиф╕кац╕я – процес непростий ╕... болючий. Це – виб╕р на довгий час...


ВИБ╤Р БЕЗ ВИБОРУ
Натом╕сть, п’ята колона йде на вибори досить згуртованою, впевнено набираючи немалу...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #34 за 22.08.2003 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#34 за 22.08.2003
"ЧЬЯ БЫ КОРОВА МЫЧАЛА..."
Віктор РУДЕНСЬКИЙ

Ложка дьогтю

Кажуть, не та господиня, що вміє зготувати, а та, яка вміє подати... Редакція кожної газети, образно кажучи, - та ж сама господиня, тільки працює вона на своїй інформаційній кухні не з капустою чи бараболею, а з новинами, фактами, подіями - що вже хто роздобуде. Велику допомогу надають редакціям інформаційні агенції, які щодня по декілька разів пересилають електронною поштою новинні стрічки. Таких електронних повідомлень - тисячі, газети пересіюють їх через своє редакційне "сито": комусь потрібна політика, комусь - ділова інформація, ще комусь - спорт, сенсації і т. д. Кожен вибирає на свій смак, готує і подає на своїх сторінках так, як уміє.
А тепер давайте порівняємо, як подали інформацію про результати чергового рейтингу економічної свободи, визначені Інститутом САТО і поширені електронною поштою, різні кримські газети.

"Кримська світлиця"
СКІЛЬКИ КОШТУЄ СВОБОДА?

Інститут CATO опублікував черговий рейтинг економічної свободи в країнах світу. Ключовими критеріями економічної свободи вважаються право вільного вибору, право вільного обміну, право вільної конкуренції, а також захист особистості і власності, забезпечувані державою. CATO оцінював рівень свободи економіки по 26 конкретних показниках. Серед них: кількість і рівень податків, вплив уряду на економіку, незалежність судів, рівень захисту інтелектуальної власності, наявність або відсутність прихованих митних бар'єрів і т. д.
Найбільш вільна економіка світу - у Гонконзі. Друге місце розділили США і Сінгапур, третє - Великобританія і Нова Зеландія. У першу десятку також увійшли Канада, Швейцарія, Ірландія, Австралія і Нідерланди. З пострадянських держав у цьому рейтингу лідирує Естонія (16-те місце). Латвія зайняла 51-ше місце, Литва - 69-те, Росія - 112-те, Україна - 117-те. Інші пострадянські держави в рейтингу участі не брали. Для порівняння, Німеччина в цьому переліку зайняла 20-те місце, Японія - 26-те, Італія - 35-те, Франція - 44-те, Ізраїль - 56-те, Китай - соте, Туреччина - 103-тє. За даними CATO, чим нижчий рівень економічної свободи в державі - тим менші особисті доходи її громадян.
"Washington Profile".
8 серпня 2003 р.

"Крымское время"
Желаемое и действительное
ЗА ГОДЫ НЕЗАВИСИМОСТИ УКРАИНА ДОСТИГЛА ВПЕЧАТЛЯЮЩИХ "УСПЕХОВ"

Ещё свежи в памяти шапкозакидательские речи национально озабоченных панов с Западной Украины, что звучали в начале 90-х на просторах державы. Мол, Украина - житница всего Союза, да что там Союза - она готова всю Европу в придачу накормить. И кадровый ресурс у нас каких мало, и металлургия у нас, и машиностроение, и вообще всё есть, зачем нам "москальская указка"!
Ровно двенадцать лет живём сами с усами. Да не с простыми, а с казацкими - того роду, которому "нет переводу". 12 лет назад жителей Украины было 52 миллиона, а в конце июля нас стало уже 47. Зато живём не по "указке".
На днях, информирует Washington Profile, институт САТО опубликовал очередной рейтинг экономической свободы в странах мира. Украина в том списке... аж 117-я.
Кстати, ключевыми критериями экономической свободы САТО считает право на три "С": свободного выбора, свободного обмена, свободной конкуренции, а ещё защиту личности и собственности, обеспечиваемые государством. Смотрели по 26 конкретным показателям, в том числе количество и уровень налогов, влияние правительства на экономику, независимость судов, уровень защиты интеллектуальной собственности, наличие или отсутствие скрытых таможенных барьеров и т. д.
Не надо лишних слов - каждый знает, каков у нас уровень этих самых трёх "С" и особенно защиты личности и собственности. Скажем лишь, что САТО однозначно уверен: чем ниже уровень экономической свободы в государстве, тем ниже личные доходы его граждан.
Наталья ГАВРИЛЁВА.
"Крымское время", 7 августа 2003 г.

"Крымская правда"
РЕЙТИНГ

Согласно опубликованному рейтингу, в котором участвовали 123 страны, в 2003 году Украина занимает 117-е место или седьмое с конца по степени экономической свободы. В минувшем году Украина находилась на 119-м месте, или пятом с конца списка.
8 августа 2003 г.

***

Як ви думаєте, шановні читачі, чому дві "до мозга костей" російськоорієнтовані газети вилучили із своїх повідомлень інформацію про місце Росії в названому рейтингу? Чи не тому, що у натхненному коментарі п. Гаврильової можна сміливо підставляти замість України Росію (не набагато ж вона із своєю нафтою нас випередила) - будуть ті ж самі щі. А не підкажете, як називається такий журналістський жанр, де читачеві ось так нахабно залізають в тарілку? То, може, кримчанину, якому так болить рідна Росія, щоб отримувати про неї не вихолощену інформацію, ліпше "Кримську світлицю" читати?
"Конечно, мы любим своєго читателя", - стверджує уже в іншому номері "Крымская правда". А трохи вище на тій же сторінці "окультурює" своїх читачів заголовком "Сколько можно врать, господа националисты?". Це у наш бік, до речі.
Та "чья бы корова мычала..."

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #34 за 22.08.2003 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1166

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков