Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #33 за 15.08.2003 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#33 за 15.08.2003
ОТКРЫТОЕ ПИСЬМО Председателю ВР Крыма Б. Д. Дейчу
от гр-н с. Трудолюбово

Председателю ВР Крыма Б. Д. Дейчу
 от гр-н с. Трудолюбово

ОТКРЫТОЕ ПИСЬМО

 Село наше находится в 8 км от Симферополя. Дорога асфальтированная, так что проехать можно. Находится в стороне от центральных дорог, по-видимому, и судьба такая. 126 дворов. Газа нет (магистраль высокого давления проходит через село). Телефона было три, два улетучились при правлении бывшего председателя сельсовета, как и фельдшерский пункт перестал существовать, а третий телефон на бригаде - не каждый позвонит.
 В конце апреля 2003 г. в с. Трёхпрудном во время ремонтных работ повредили трубу, по которой шла вода в с. Трудолюбово (со 126 домов только у 20 бывает вода). Целый месяц пили воду с мусором. Депутат создал инициативную группу. Организовал людей. Кто предоставил свой микроавтобус, кто дал трубу, цемент и т. д. Зав. клубом организовала молодёжь. Заменили трубу. Начали проводить ревизию водовода - сборник воды забит мусором (тряпки, бутылки, палки и т. п.). Почистили. В роднике, откуда течёт вода (колодец глубиной 6 м с кристально чистой водой), на дне виден мусор (вёдра, камни, пластиковые бутылки и т. д.).
Наняли трактор с помпой за собранные деньги. Качали больше часа, уровень так и не снизился. Нанять водолазов не смогли - час работы стоит 50 долларов. На том всё и стало.
 В восьми метрах от родника - разграбленное здание бывшей ведомственной насосной. Теперь это притон бомжей, тут же в праздничные и выходные дни полно машин, благо пруд никем не охраняется. С колодца набирают воду, пьют коровы, овцы. И два посёлка - Трёхпрудное и Трудолюбово - пьют оттуда воду. Во время дождей уровень воды в озере повышается и колодец уходит под воду. Спадёт вода - и, так как колодец не закрытый, весь мусор остаётся в нём...
 По счастливой случайности ещё нет эпидемии, но долго ли? С приходом нового председателя сельсовета начались перемены. Приобретён дом под медпункт, и фельдшер есть. Уже определились с газом, только вот незадача - проект 16 - 20 тысяч да наружка за счёт населения, т. к. у сельсовета денег нет. Перед выборами были ходоки от Франчука и Верченко, которые обещали: если проголосуем - газ будет. Приводила председатель сельсовета и спонсоров, обещали помочь в приобретении оборудования для водоснабжения, но мы должны это делать своими силами, так как никто не хочет заниматься с нами - работы много, а взять нечего...
С уважением к вам жители с. Трудолюбово (всего 32 подписи).
 

ВОДА КАМІНЬ ТОЧИТЬ. А ВЛАДУ?

Редакція дещо скоротила відчайдушне звернення жителів с. Трудолюбового до голови Верховної Ради автономії, але суть зрозуміла: люди, зневірені у спроможності місцевої влади розв'язати їхні роками накопичувані проблеми,  достукуються до влади верховної, як до останньої інстанції. При всій наївності ситуації (систему нашого господарювання такими листами, звісна річ, не поправиш) хочеться разом із трудолюбівцями все ж таки сподіватися, що прірва між владою та народом не така вже й бездонна. В усякому випадку, останні критично-вимогливі дії кримського спікера по відношенню до представників виконавчої влади вселяють на це надію.
 Але на сьогодні - маємо те, що маємо. Ще два роки тому  "Кримська світлиця" (та й не вона одна) била тривогу стосовно проблеми постачання питної води до села Трудолюбового. Йшлося в публікації, зокрема, і про те, що чистенського сільського голову П. Ф. Колбасіна "грачовська" владна команда ушанувала званням "Заслуженный работник местного самоуправления", закривши очі на все те, до чого це "самоуправление" довело селян. Минули два роки. Біля керма - інший голова сільради та інша Верховна Рада, а трудолюбівці знову звертаються до "Світлиці" - на цей раз із проханням опублікувати їхнього листа до голови Верховної Ради АРК. Так "точить" вода владу чи ні?
 Ми вирішили ще раз пройти "замуленими доріжками" трудолюбівського водоводу та на власні очі побачити, що ж п'ють селяни. Виявилось, що на усій протяжнос-ті водоводу між селами Трьохпрудне (саме тут знаходиться джерело) та Трудолюбове водовід ушкоджений, вода забруднена. Але найбільше вразив стан, в якому перебуває саме джерело, звідки два села користуються водою. До речі, вона йде самопливом і, ясна річ,  не до всіх доходить. Вже кілька років як не працює розграбована насосна станція. Колись місце біля станції і джерело були огороджені, а зараз до них - вільний доступ. Джерело заросло, з нього п'ють воду корови, вівці, кози, які пасуться поблизу, бродячі собаки. З нього беруть воду та у ньому ж і миються (!) бомжі, які облюбували насосну станцію для своїх зустрічей (для них тут - курорт!).
 Мов приголомшена, стояла я біля джерела, дивилась крізь воду на скло, консервні банки, ганчір'я на дні. Подумалося, що Господь нас, людей, таки дійсно любить і прощає, бо саме йому ми, напевне, маємо бути вдячними, що біди ще й досі не сталося.
 Місцеві керівники відповідають одне і те ж: санітарно-технічний стан води погіршився тому, що сільські водоводи перевели на баланс місцевої влади, а вона не може знайти грошей на ремонт та дезінфекцію мереж. У той же час на засіданні Президії Верховної Ради АРК голова постійної комісії з соціальних питань та охорони здоров'я Микола Колісниченко відзначив, що кошти, які виділяються з республіканського бюджету на водопостачання "осваиваются медленными темпами".
 Не знаю, як вам, шановні читачі, а мені здається, що хтось тут лукавить, або, як наголосив на засіданні Президії ВР АРК Б. Дейч, ряд керівників просто не відповідають своїм посадам. А може, хтось зацікавлений в тому, щоб люди, які працюють на землі, доглядають худобу і найбільше бідують через відсутність води, були вимушені ще й купувати її по 7 гривень за куб? Кому це вигідно, як казали древні римляни?
 Може, на всі ці здогадки і майже риторичні запитання, в тому числі й винесене у заголовок - "Чи точить вода владу?" - дадуть відповідь майбутні пленарні засідання ВР АРК у жовтні, і якісна питна вода, нарешті, з'явиться у водопроводах Трудолюбового та інших сіл? Будемо разом із авторами опублікованого сьогодні листа слідкувати за розвитком подій. І молити Бога, щоб він ще кілька місяців поберіг засмічене джерело...
 Таїсія ХУТОРСЬКА

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #33 за 15.08.2003 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1165

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков