Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3197)
З потоку життя (6418)
Душі криниця (3506)
Українці мої... (1465)
Резонанс (1503)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1672)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЩОДЕННИК З ДВОХ ВО╢Н
Нещодавно в м╕ст╕ Житомир╕ вийшла друком книга Миколи Н╕кола╓ва «Щоденник непрофес╕йного...


У РОС╤╥ ВИСУНУЛИ ОСТАТОЧН╤ ЗВИНУВАЧЕННЯ ВС╤М 24 В╤ЙСЬКОВОПОЛОНЕНИМ МОРЯКАМ
Про це в Facebook пов╕домив координатор групи адвокат╕в в╕йськовополонених моряк╕в Микола Полозов.


У КРИМУ КАРАЮТЬ ЗА «ЗЛОВЖИВАННЯ СВОБОДОЮ СЛОВА»
за згадку ряду орган╕зац╕й без прим╕тки про те, що вони заборонен╕ в Рос╕╖, проте вживання мови...


СПЛИВ ТЕРМ╤Н ЗАБОРОНИ ЧУБАРОВУ НА В'╥ЗД ДО КРИМУ
Однак за цей час окупанти заочно "засудили" його до арешту за як╕сь "злочини" проти основ...


ПРЕЗЕНТОВАНО РЕЗУЛЬТАТИ СОЦ╤ОЛОГ╤ЧНИХ ДОСЛ╤ДЖЕНЬ ЩОДО СТАВЛЕННЯ ГРОМАДСЬКОСТ╤ ДО ВСТУПУ УКРА╥НИ ДО ╢С ╤ НАТО
Сьогодн╕ за вступ Укра╖ни до НАТО проголосувало б 62 % укра╖нц╕в, 21% - проти.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #33 за 15.08.2003 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#33 за 15.08.2003
ВІЙНА - "ХАТИНКАМ", МИР - ПАЛАТКАМ!
KC

Знамените революційне гасло початку минулого століття - "Мир - хатам, війна - палацам!" - сьогодні мало б звучати приблизно так, як у нашому заголовку. Поняття змістилися, але зміст - одвічний: гроші і влада - з одного боку, народ без грошей і прав - з іншого. Кілька тижнів тому "Кримська світлиця" повідомляла про нахраписте будівництво ринку в житловому масиві на вул. Лермонтова в Сімферополі, проти чого ополчилися  мешканці "спального" мікрорайону. І ось нова "гаряча точка" на міській карті: парк імені Гагаріна (на фото), де розпочинається будівництво елітного житлового будинку для  сімферопольських "пролетарів", як сумно жартують городяни.
За повідомленням агентства "Контекст-медіа", протистояння між будівельною фірмою "Професіонал" і сімферопольськими екологами, які вже тиждень блокують будівництво цієї престижної багатоповерхівки в районі Гагарінського парку, перейшло в активну фазу. Як заявив виконавчий директор "Професіонала" Олег Денисов, 11 серпня при спробі розібрати барикаду, яку активісти Асоціації "Екологія і світ" спорудили перед в`їздом на будівельний майданчик, між будівельниками і пікетувальниками сталася сутичка. Факт сутички підтвердив і голова Асоціації "Екологія і світ" Віктор Тарасенко. "Це наша остання барикада, - заявив В. Тарасенко. - Ми не допустимо будівництва в парку і готові стояти до кінця".
На місце події була викликана міліція. Як заявив начальник охорони громадського порядку Сімферопольського міськуправління ГУ МВС України в АРК Сергій Кулешов, міліція вживе всіх заходів для недопущення правопорушень. "Міліція не має наміру ні в що втручатися, - відзначив С. Кулешов. - Але доти, поки конфлікт не буде розв'язаний яким-небудь чином, поки буде існувати небезпека протиправних дій з тієї чи іншої сторони, у районі пікету обов'язково будуть перебувати наші співробітники".
С. Кулешов повідомив, що йому поки що нічого не відомо про факт бійки між будівельниками і захисниками барикади. "При нас ніхто нікого не бив", - заявив начальник охорони громадського порядку. За його словами, у даний час дільничні інспектори з'ясовують обставини події і займаються опитуванням свідків.
"Контекст-медіа".
 
На фото: На цьому поки що зеленому парковому  місці має вирости "хатинка" для грошовитих сімферопольців.

Редакція отримала від одного з учасників "гагарінського" пікету листа із викладом ситуації з точки зору "цієї сторони" барикади (із зрозумілих причин - бо вже й до сутичок справа доходить - автор підписався псевдонімом). Готові надати газетну площу й тим, хто по інший бік: давайте оперувати аргументами, а не кулаками, а крапку в цій конфліктній ситуації нехай все-таки поставить закон.
 
 
ТОЙ БУДУЄ,  ТОЙ РУЙНУЄ...

 Споконвіку повелося так: людина будує дім, і поруч висаджує дерево. Коли майже 220 років тому було засновано губернське місто Сімферополь, невдовзі заклали й міський парк - зараз парк ім. Горького.
 Вік парку культури і відпочинку імені Гагаріна значно менший. Він був заснований в 60-ті роки минулого століття, але незабаром став найулюбленішим місцем відпочинку, головним парком Сімферополя. У святкові та й у вихідні дні на його алеях і майданчиках буває тісно - сюди з'їжджаються відпочити сімферопольці з усіх куточків міста. Тут проводяться загальноміські святкові заходи. До того ж, цей парк меморіальний - в ньому знаходиться могила Невідомого солдата, горить Вічний вогонь.
 В недалекому минулому багато було зроблено для oблаштування парку.
Для його розширення було навіть зруйновано вулицю на березі річки Салгир, а її мешканці були переселені в інші будинки. На місці вулиці - висаджено дерева.
 На жаль, останнім часом все робиться навпаки: багато чого зруйновано, територія парку з кожним роком зменшується. Замість невеликих затишних кафе, значну територію його відведено під ресторани, бари, автостоянки, інші споруди. Навколо Вічного вогню вигулюють собак.
 А нині на березі річки Малий Салгир, що в кінці вулиці Семашка, в зеленій парковій зоні фірма "Професіонал" розпочинає підготовчі роботи до будівництва величезного елітного будинку разом з гаражем, котельнею та іншими спорудами. За цим комплексом в зеленій зоні понад річкою можуть з'явитися й інші житлові комплекси.
 І це - незважаючи на порушення Генерального плану розвитку Сімферополя, а також на численні порушення законів України, Водного та Земельного кодексів (територія відноситься до рекреаційної, природоохоронної зони, будувати в якій заборонено).
 Не враховується й те, що поруч з місцем розбудови розташоване лікарняне містечко і школа № 27, яка, до речі, не має свого подвір'я і місце забудови використовується учнями для відпочинку під час перерви.
Тепер дорослі дяді планують звести тут височенну огорожу.
 Дії ці викликають, природно, питання: чому на догоду процвітанню однієї фірми, яку, до речі, очолює голова бюджетної та фінансової комісії Верховної Ради АРК, нехтуються інтереси населення цілого міста?
 Цікаву відповідь на це довелося почути в "гарячій лінії" 13 березня цього року від голови міста Сімферополя В. Єрмака, який на запитання одного з сімферопольців: "Чому в парках Сімферополя дозволяється житлова забудова?" - відповів: "Чому ми вважаємо, що люди повинні жити в Кам'янках, Фонтанах, на інших околицях?" - І уточнив: "Люди повинні жити в достойних місцях, в достойних умовах також". (Див. "Крымские известия" № 48, 15 березня 2003 року).
 То про яких людей така турбота голови нашого міста? І чому?
 Мешканці мікрорайону разом з природоохоронними організаціями подали позов до суду, розкинули намети, протестуючи проти рішення міськради, яка дозволила незаконне будівництво. А 10 серпня відбувся мітинг, в
якому взяли участь також жителі інших районів Сімферополя, республіканська Асоціація "Екологія і світ", члени Партії зелених, інших партійних та громадських організацій.
 Учасники мітингу висловили своє обурення діями місцевих органів влади. Вони закликають мешканців Сімферополя та інших кримських міст, громадські організації та рухи - всіх, кому не байдужа доля парків та скверів міста, зелених набережних, виступити разом проти свавілля, зупинити беззаконня. На мітингу, на який, до речі, не з'явився жоден депутат міської ради, було прийнято звернення до Президента України, інших керівників, в якому висловлюється прохання рішуче покінчити з шаленим наступом на зелену зону, який проводиться в Сімферополі та інших містах Криму.
 Петро ОБАЧНИЙ.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #33 за 15.08.2003 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1164

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков