Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2877)
З потоку життя (6045)
Душі криниця (3351)
Українці мої... (1439)
Резонанс (1456)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1643)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
КОЛИ НАСТА╢ «БАБИНЕ Л╤ТО»
Наш╕ традиц╕╖


БОРГ
Юл╕я ╤люха — укра╖нська письменниця, поетка, журнал╕стка, колумн╕стка.


СУМНО ВС╤М НА ГОЛОВОС╤КИ
Днем смутку, печал╕ ╕ строгого посту вважа╓ться церковне свято Ус╕кновення Голови ╤вана...


ОС╤НЬ У КАМ’ЯНЦ╤ ПОЧИНА╢ТЬСЯ З ПОЕЗ╤╥
Четвертий р╕к посп╕ль л╕тературно-мистецьке свято «Поетична ос╕нь у Кам’янц╕»...


Л╤ТЕРАТУРНА ПРЕМ╤Я ╤МЕН╤ ДАНИЛА КОНОНЕНКА
Дуже рад╕сна зв╕стка долинула з м. Кам'янки, Батьк╕вщини нашого кримського колеги-св╕тличанина...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #13 за 29.03.2013 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#13 за 29.03.2013
П╤Д ЗНАКОМ В╤ЧНО╥ КРАСИ

З ориг╕нальним напрямком мистецтва – косм╕змом, що образотворчою мовою з’╓дну╓ ф╕лософ╕ю ╕ пластику, ознайомилися кримчани на виставц╕ молодого ки╖вського скульптора Олекс╕я Леонова «За покликом серця», що протягом березня д╕яла в С╕мферопольському художньому музе╖. У св╕й трет╕й при╖зд до Криму в╕н прив╕з для показу 40 бюст╕в ╕ скульптурних композиц╕й, понад 60 фотограф╕й роб╕т, що не вв╕йшли в пересувну експозиц╕ю. До цього вона демонструвалася в багатьох м╕стах Укра╖ни та Рос╕╖, а всього автором проведено понад 60 персональних виставок, у тому числ╕ в США та Канад╕.
Його скульптури знаходяться на Але╖ мистецтв на берез╕ Дн╕пра в Ки╓в╕ («Аполлон» ╕ «Погляд з Атлантиди»), музе╖ ╕м. М. Рер╕ха в Москв╕, скверах Калуги – батьк╕вщини рос╕йсько╖ космонавтики, у приватних колекц╕ях р╕зних кра╖н св╕ту. Одна з них збер╕га╓ться в С╕мферопольському художньому музе╖ ╕ ╓ частиною пост╕йно╖ експозиц╕╖.
Спрямований на пошук нових засоб╕в для в╕дображення краси, п╕д знаком яко╖, за словами М. Рер╕ха, ╕демо рад╕сно, нею перемага╓мо ╕ молимося, О. Леонов знаходить ╖х у древн╕й техн╕ц╕ трип╕льсько╖ в’яз╕, застосовуючи шамотську глину. Вона дозволя╓ створити умовний пейзаж, фон, ╕люз╕ю просторового оточення для найб╕льш повного розкриття мовою, яку використовують рел╕г╕йн╕ художники, ╕де╖ духовного перетворення, ╓дност╕ форми ╕ зм╕сту, духу ╕ матер╕╖. Косм╕зм О. Леонова у сво╓му простор╕ об’╓дну╓ гармон╕ю, розм╕рн╕сть ╕ красу.
Експонован╕ роботи можна умовно под╕лити на к╕лька напрямк╕в: геро╖ка та ╕стор╕я, м╕фолог╕я ╕ фольклор, наука ╕ мистецтво, св╕тов╕ рел╕г╕╖, ╖х засновники та посл╕довники, с╕м’я Рер╕х╕в, брати наш╕ менш╕ та ╕нш╕. Глибокий смисл закладено в творах християнського циклу: «В╕ра, Над╕я, Любов та ╖хня мати Соф╕я», «Покрова», «Святий Антон╕й Великий», антично╖ та сх╕дно╖ тематик. У сер╕╖ скульптурних портрет╕в художник╕в М╕келанджело, Леонардо да В╕нч╕, Альбрехта Дюрера, Михайла Врубеля, Михайла Несторова, народного художника Укра╖ни та Союзу РСР, вчителя О. Леонова – скульптора Василя Бородая, композитора Олександра Скряб╕на, актриси Конкорд╕╖ Антарово╖ з достов╕рн╕стю показано духовний стан цих творчих особистостей. Вони дають можлив╕сть глядачев╕ доторкнутися до величного, побачити твори, присвячен╕ вершинам людського духу, ╕ сам╕ ╓ високохудожн╕ми об’╓мними ╕люстрац╕ями до ╕стор╕╖ св╕тового мистецтва.
А як п╕д пальцями майстра шматок глини перетворю╓ться в справжн╕й мистецький витв╕р, О. Леонов розпов╕в на майстер-класах, як╕ проводилися за столиками, поставленими в обрамленн╕ скульптур посередин╕ виставкового залу. Вони викликали великий ╕нтерес у кримчан, особливо в д╕тей та молод╕. П╕д кер╕вництвом скульптора вони вчилися пом╕чати та обирати в навколишньому середовищ╕ персонаж╕в ╕ теми сюжет╕в для л╕плення, бо природа, за його словами, ╓ найкращим учителем для нас. Треба лише зупинитися на мить ╕ в хвилину тиш╕ почути ╖╖ в╕брац╕ю в сво╖й душ╕.

Валентина НАСТ╤НА

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #13 за 29.03.2013 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=11600

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков