Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
Оксана Бас-Кононенко, мовознавець: ЯКЩО ЛЮДИ СВОЮ МОВУ НЕ ВИКОРИСТОВУЮТЬ, ТО ПРИЙДЕ ╤НША МОВА, А ЗНАЧИТЬ - ╤НША КРА╥НА
М╕н╕стерство ╕нформац╕йно╖ пол╕тики Укра╖ни презентувало нову програму "Укра╖нська – це...


«ЯКЩО У ВАС ╢ ХОЧ КРАПЛЯ ПАТР╤ОТИЗМУ ╤ КУЛЬТУРИ…»
кримчанин, укра╖нець ╤ван Лук'янович Лавтар не зда╓ться ╕ турбу╓ чиновницьку ки╖вську...


Остап К╤НДРАЧУК, ялтинський кобзар – на Майдан╕ Незалежност╕ у Ки╓в╕: КОЛИ СУСП╤ЛЬСТВО МОВЧИТЬ, ГОВОРЯТЬ КОБЗАР╤... ╤ Д╤ТИ
Сьогодн╕ призовий фонд Всеукра╖нського л╕тературного конкурсу «Ми - д╕ти тво╖,...


ЯК ЗРОС╤ЙЩУВАЛИ УКРА╥НСЬКИЙ НАРОД
Чи про це не знали в Ки╓в╕? А якщо знали, то чому не реагували?


ЗА «КРИМСЬКУ СВ╤ТЛИЦЮ» В КРИМУ!
Щиро дяку╓мо колегам-письменникам, журнал╕стам, ус╕м нашим читачам, хто вже в╕дгукнувся на наш...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #13 за 29.03.2013 > Тема "Урок української"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#13 за 29.03.2013
Г╤ДНО ВШАНУ╢МО 200-Л╤ТТЯ В╤Д ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ВЕЛИКОГО КОБЗАРЯ!

Ми ╓сть народ!

Кримська ф╕л╕я Наукового товариства ╕м. Тараса Шевченка, С╕мферопольська м╕ська орган╕зац╕я товариства «Просв╕та» ╕м. Тараса Шевченка та ГО «Укра╖нський д╕м» ╕н╕ц╕юють створення громадського орган╕зац╕йного ком╕тету з в╕дзначення у Криму 200-л╕ття в╕д дня народження ген╕ального сина Укра╖ни, поета й художника, ╕деолога укра╖нсько╖ державност╕ Тараса Шевченка.
Ми всеб╕чно п╕дтриму╓мо задекларовану новопризначеним м╕н╕стром культури Укра╖ни Леон╕дом Новохатьком державницьку позиц╕ю про те, що «орган╕зац╕я п╕дготовки до в╕дзначення ц╕╓╖ важливо╖ дати — одне з найважлив╕ших та першочергових завдань як для державних орган╕в влади, так ╕ для громадських орган╕зац╕й». Як справедливо зазначив оч╕льник М╕н╕стерства культури, «це д╕йсно свято загальнодержавного ╕ м╕жнародного р╕вня, й п╕дготовка до в╕дзначення у 2014 роц╕ 200-р╕ччя в╕д дня народження Тараса Шевченка ма╓ стати об’╓днуючим чинником для мешканц╕в сходу ╕ заходу, укра╖нсько╖ д╕аспори, людей р╕зних пол╕тичних погляд╕в».
Хот╕лося б спод╕ватися, що ╕ кримськ╕ високопосадовц╕, в╕дкинувши перманентну зациклен╕сть на вигаданих ними ж ╕деях яко╖сь винятково╖ ╕сторично╖ та гуман╕тарно╖ особливост╕ рег╕ону ╕ споконв╕чно╖ «русскости» Криму, врешт╕-решт усв╕домлять необх╕дн╕сть конструктивно╖ роботи на благо держави, в як╕й вони живуть.
Наск╕льки нам в╕домо, пом╕тних рух╕в з боку кримських чиновник╕в щодо в╕дзначення величного юв╕лею Тараса Шевченка ще не було пом╕чено. В╕дсутня також реакц╕я кримських урядовц╕в ╕ на розширену нараду прац╕вник╕в культури, яку ще на початку лютого цього року пров╕в м╕н╕стр культури Укра╖ни у Канев╕. Для забудькуватих чиновник╕в нагада╓мо, що ╕сну╓ ще й указ Президента Укра╖ни про в╕дзначення 200-р╕ччя в╕д дня народження ген╕ального сина Укра╖ни, всесв╕тнього вим╕ру поета та художника.
Зважаючи на чиновницьку безд╕яльн╕сть, ми заклика╓мо вс╕х небайдужих мешканц╕в Криму, перш за все, укра╖нську громаду, нац╕онально-культурн╕ товариства ╕ творч╕ сп╕лки створити громадський ком╕тет з в╕дзначення 200-л╕ття в╕д дня народження Тараса Шевченка. На нашу думку, саме громадський оргком╕тет ма╓ опрацювати ╕ запропонувати владним структурам заходи щодо г╕дного вшанування у Криму Тараса Шевченка.
Ми, як ╕н╕ц╕ативна група, пропону╓мо на суд громадськост╕ планування та зд╕йснення таких заход╕в:
1. Для орган╕зац╕╖ в╕дзначення на державному р╕вн╕ 200-р╕ччя в╕д дня народження Великого Кобзаря створити урядовий юв╕лейний ком╕тет, залучивши до нього представник╕в укра╖нсько╖ громади, нац╕онально-культурних товариств та творчих сп╕лок Криму.
2. 2014 р╕к в Укра╖н╕ оголошено роком Тараса Шевченка. Домагатися виконання м╕сцевою кримською владою юв╕лейних заход╕в на високому державницькому р╕вн╕.
3. Напередодн╕ великого юв╕лею провести урочист╕ зас╕дання та святков╕ концерти у м╕стах С╕мферопол╕, Севастопол╕, Керч╕, Феодос╕╖ та в ус╕х районних центрах автоном╕╖.
4. Провести науково-л╕тературн╕ конференц╕╖ в ус╕х вищих, середн╕х навчальних закладах та в загальноосв╕тн╕х закладах. Видати матер╕али цих конференц╕й.
5. В ус╕х кримських театрах упродовж року п╕дготувати та запровадити вистави на Шевченк╕вську тематику. (Укра╖нський академ╕чний музичний театр, Рос╕йський драматичний театр ╕м. М. Горького, Кримськотатарський академ╕чний театр (м. С╕мферополь), Рос╕йський театр ╕м. А. Луначарського (м. Севастополь).
6. Мистецьким колективам державного вокально-хореограф╕чного ансамблю «Тавр╕я», музичного училища ╕м. П. Чайковського, Кримсько╖ ф╕лармон╕╖, Кримського ╕нституту культури п╕дготувати святков╕ Шевченк╕вськ╕ концерти упродовж року ╕ виступити з ними у м╕стах ╕ селах Криму.
7. Запросити в юв╕лейн╕ дн╕ на гастрол╕ трупу Нац╕онального театру ╕м. Мар╕╖ Заньковецько╖ з╕ Львова з виставою «Гайдамаки» за мотивами поеми Тараса Шевченка.
8. Запросити на гастрол╕ до Криму хор ╕м. Григор╕я Верьовки.
9. П╕дготувати ╕ в╕ддрукувати на стор╕нках пров╕дних кримських газет сер╕ю статей про життя, д╕яльн╕сть та творч╕сть Тараса Шевченка.
10. В╕дновити на ДТРК «Крим» укра╖нську редакц╕ю та запровадити цикл теле- та рад╕опередач, присвячених Тарасу Шевченку.
11. Провести виставки художн╕х твор╕в Т. Шевченка у виставковому зал╕ Будинку художник╕в та С╕мферопольському художньому музе╖.
12. Видати художн╕й альбом твор╕в самобутнього кримського художника Пилипа Шпильового, п╕дготовлений митцем за мотивами багатол╕тн╕х експедиц╕й по Шевченк╕вських м╕сцях.
13. Впорядкувати м╕ський парк ╕м. Т. Шевченка у С╕мферопол╕.
14. Надати ╕м’я Тараса Шевченка одн╕й ╕з центральних вулиць у С╕мферопол╕, Ялт╕, Алушт╕, Бахчисара╖, Карасубазар╕.
15. Реконструювати та впорядкувати м╕ський будинок культури ╕м. Тараса Шевченка у С╕мферопол╕.
16. Провести кап╕тальний ремонт б╕бл╕отеки ╕м. Тараса Шевченка у С╕мферопол╕.
17. В╕дновити ╕м’я Тараса Шевченка на фасад╕ к╕нотеатру на вул. Горького у С╕мферопол╕.
18. Присво╖ти ╕м’я Тараса Шевченка середн╕м навчальним закладам у С╕мферопол╕ (НВК «Укра╖нська школа-г╕мназ╕я» або школа № 33) та у районних центрах.
19. Клопотати перед урядом Укра╖ни про запровадження в гуман╕тарних ВНЗ нац╕онально╖ студентсько╖ стипенд╕╖ ╕м. Тараса Шевченка.
20. Спорудити пам’ятник Тарасу Шевченку у С╕мферопол╕.
21. Кримському етнограф╕чному музею та музею укра╖нсько╖ вишивки ╕м. В╕ри Ро╖к упродовж року провести виставки-конкурси «Укра╖нський рушник».
22. Пр╕оритетним напрямком д╕яльност╕ Всеукра╖нського ╕нформац╕йно-культурного центру в С╕мферопол╕ на 2013-2014 рр. ма╓ стати Шевченк╕вська тематика.
23. Запровадити у Криму проведення за рахунок бюджету автоном╕╖ щор╕чного м╕жнародного мистецько-художнього свята «Велике Шевченк╕вське слово», передбачивши для цього так╕ ж кошти, як ╕ на «Великое русское слово».
Шановн╕ кримчани та читач╕ «Кримсько╖ св╕тлиц╕»! Перел╕чен╕ заходи — це лише частка того, що ми вс╕ ма╓мо зробити в Криму для вшанування пам’ят╕ Тараса Шевченка у р╕к його величного юв╕лею. Запрошу╓мо вс╕х небайдужих до Укра╖ни та ╖╖ культури до опрацювання юв╕лейних заход╕в, долучати сво╖ пропозиц╕╖ та запропонувати г╕дн╕ кандидатури до громадського юв╕лейного оргком╕тету.

Петро ВОЛЬВАЧ,
голова Кримсько╖ ф╕л╕╖ НТШ, академ╕к УЕАН, д╕йсний член НТШ, лауреат прем╕╖ ╕м. Дмитра Нитченка та Л. П. Симиренка
Роман ЯРЕМ╤ЙЧУК,
доктор техн╕чних наук, професор, лауреат Державно╖ прем╕╖ Укра╖ни в галуз╕ науки ╕ техн╕ки, в╕це-президент Укра╖нсько╖ нафтогазово╖ академ╕╖
Павло ВЛАСЕНКО,
голова С╕мферопольсько╖ м╕сько╖ орган╕зац╕╖ Всеукра╖нського товариства «Просв╕та» ╕м. Тараса Шевченка
 Андр╕й ЩЕКУН,
голова ГО «Укра╖нський д╕м»
* * *
Пропозиц╕╖ просимо надсилати на адресу редакц╕╖ «КС» (поштову або електронну).
Конт. тел.: 050-573-76-46

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #13 за 29.03.2013 > Тема "Урок української"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=11577

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков