Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4456)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4134)
Українці мої... (1667)
Резонанс (2128)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1064)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (331)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (210)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
30 ВО╢ННИХ ╤СТОР╤Й УКРА╥НСЬКОГО ЧЕРВОНОГО ХРЕСТА
Фотовиставка в╕добража╓ щоденне життя волонтер╕в, як╕ завжди готов╕ прийти на допомогу, знаючи,...


ВИ╥ЗД ЗА КОРДОН З 18 ТРАВНЯ:
Ш╕сть категор╕й в╕йськовозобов'язаних повинн╕ мати обл╕ков╕ документи…


ПОСЛИ ╢С СХВАЛИЛИ НАДАННЯ УКРА╥Н╤ НАДПРИБУТК╤В В╤Д ЗАМОРОЖЕНИХ АКТИВ╤В РФ
Кошти п╕дуть на п╕дтримку в╕дбудови та в╕йськово╖ оборони Укра╖ни в умовах рос╕йсько╖ агрес╕╖…


ЗАКОН США ПРО КОНФ╤СКАЦ╤Ю АКТИВ╤В РОС╤╥: ЯКОГО РОЗВИТКУ ЧЕКАТИ ДАЛ╤?
Америка ма╓ стати правовим «локомотивом» у складному юридичному процес╕ вилучення...


20 Ж╤НОЧИХ ╤СТОР╤Й РОС╤ЙСЬКО-УКРА╥НСЬКО╥ В╤ЙНИ
“Рос╕яни вбивають людей. Дуже багато. Вони не просто в╕двойовують територ╕╖ — вони...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #13 за 29.03.2013 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#13 за 29.03.2013
«ГРАФ ЗАЛИШИВ НАМ ПАРК. А ЩО ЗАЛИШИМО МИ НАШИМ Д╤ТЯМ ╤ ВНУКАМ?»

В╤ДКРИТИЙ ЛИСТ

Першому заступнику голови ВР Криму С. Г. Доничу
М╕ському голов╕ смт. Чорноморське С. А. Кривобокову
Голов╕ райдержадм╕н╕страц╕╖ С. А. Лужецьк╕й
Голов╕ районно╖ ради В. В. Помазану
Прокуратур╕ смт. Чорноморське
Кримськ╕й республ╕канськ╕й асоц╕ац╕╖ «Еколог╕я ╕ св╕т»
Газет╕ «Чесн╕ Чорноморськ╕ новини»
Всеукра╖нськ╕й загальнопол╕тичн╕й ╕ л╕тературно-художн╕й газет╕ «Кримська св╕тлиця»

ЗВЕРНЕННЯ ЖИТЕЛ╤В СЕЛИЩА ЧОРНОМОРСЬКЕ

Ми, що нижче п╕дписалися, мешканц╕ смт. Чорноморське, з болем у серц╕ зверта╓мося до можновладц╕в. Мова п╕де про парк, який був посаджений у нас на початку XIX стол╕ття за вказ╕вкою графа Михайла Семеновича Воронцова. Саджанц╕ були закуплен╕ в ╤тал╕╖ ╕ Грец╕╖. Було докладено багато зусиль для того, щоб максимально наблизити твор╕ння рук людини до природного ландшафту. Були висаджен╕ але╖ з волоського гор╕ха, дуба черешчатого (деяк╕ дерева жив╕ й дос╕) ╕ багато ╕нших дерев. Приживалися рослини з великими труднощами. На м╕сце загиблих садили нов╕. Однак робота сад╕вник╕в ╕ роб╕тник╕в ув╕нчалася усп╕хом, тому що з великою любов’ю люди ставилися до сво╓╖ справи, молод╕ дерева з кожним роком набиралися сил ╕ йшли в р╕ст. Поступово територ╕я парку набувала дуже привабливого вигляду. Чудовий зелений масив серед степових простор╕в. До революц╕╖ парк мав назву економ╕чний сад, бо там росли ╕ фруктов╕ дерева, виноград. У парку гн╕здилося безл╕ч птах╕в.
Така чудова спадщина нам д╕сталася, але що ж тепер в╕дбува╓ться з парком? В╕н у жахливому стан╕. На 9 мертвих дерев — одне живе. Кр╕м того, посередин╕ парку вирита величезна яма розм╕ром 20x10 метр╕в ╕ завглибшки к╕лька метр╕в. Земля з╕брана екскаватором для чи╖хось потреб. Ця величезна яма стала звалищем для см╕ття, весь парк загиджений, тут випасають худобу.
У 2011 роц╕ ми зверталися до прокуратури м╕ста з приводу ц╕╓╖ ями, вибирання земл╕ ╕ жахливого стану парку. Та н╕хто з представник╕в влади не зверта╓ уваги на цей парк. Але ж в╕н ╓ в╕зитною карткою нашого м╕стечка, проте, на жаль, виклика╓ у при╖жджих гостей в╕дчуття гидливост╕ ╕ жалост╕. На туристичних сайтах Воронцовський парк ф╕гуру╓ як надбання селища. Правда, б╕ля дороги, по вул. К╕рова частина парку упорядкована, побудований магазин «АТБ» ╕ магазин «Флора», який торгу╓ зеленими саджанцями та кв╕тами.
А за цими буд╕влями — ╕нш╕ «споруди», як╕ ╓ кублом для наркоман╕в, алкогол╕к╕в (фото додаються). Буд╕вл╕ — це колишн╕й п╕онерський таб╕р «Чорноморець» ╕ л╕тн╕й к╕нотеатр. Повсюди бит╕ пляшки, шприци, см╕ття. Видовище не для людей з╕ слабкими нервами. Дерева п╕сля сильних в╕тр╕в падають на дор╕жки, по яких ходять люди. Через зневажливе ставлення дорослих до парку п╕дл╕тки використовують дерева як гойдалки ╕ не так давно з ц╕╓╖ причини загинув хлопчик. У веч╕рн╕й час ходити по парку небезпечно. Так не повинно бути!
Граф Воронцов залишив нам прекрасну спадщину — а що залишимо у спадок ми нашим д╕тям ╕ внукам? Ми, жител╕ селища Чорноморське, оч╕ку╓мо в╕д можновладц╕в в╕дпов╕д╕ на наш лист. В╕дпов╕дь на наше звернення просимо пов╕домити ╕н╕ц╕ативн╕й груп╕ на а/с № 126.

А. Ал╕╓ва, В. Андр╕юк, Л. Березовська, Л. Биковець, М. Волошина, С. Гаврилюк, Н. Кушн╕р, В. Нечипоренко, Н. Рубльов, ╢. Смирнова, О. Таран, Д. Хайбула╓ва —
всього 166 п╕дпис╕в
* * *
Коп╕ю цього листа над╕слала до редакц╕╖ наша читачка ╕з смт. Чорноморське Марина Марк╕вна Волошина ╕ в╕д ╕мен╕ земляк╕в попросила у «Св╕тлиц╕» ╕нформац╕йно╖ п╕дтримки у ╖хн╕й боротьб╕ за парк. При╓дну╓мося! Вважайте, що ця публ╕кац╕я — це наш сп╕льний п╕дпис п╕д вашим листом!


ТИМ ЧАСОМ...

«ВЕЛИК╤ ЛЮДИ» З КИ╢ВА ПОВЕРНУЛИ КРИМУ МИСЛИВСЬК╤ УГ╤ДДЯ

«Товариство мисливц╕в ╕ риболов╕в «Кедр» (Ки╖вська область) вир╕шило в╕дмовитися в╕д права користування б╕льш як 8,8 тис. га мисливських уг╕дь в Алушт╕ на п╕вдн╕ Криму ╕ повернути ╖х п╕вострову. Про це УН╤АН пов╕домили у прес-служб╕ Ради м╕н╕стр╕в АРК.
Домовлен╕сть досягнуто на зустр╕ч╕ голови Радм╕ну Анатол╕я Могильова з директором «Кедра» Миколою Гордейчуком. Питання в╕дмови «мисливц╕в ╕ риболов╕в» в╕д земл╕ 27 березня на пленарному зас╕данн╕ вже розглянула Верховна Рада Криму ╕ припинила права користування товариством мисливц╕в ╕ рибалок «Кедр» мисливськими уг╕ддями на П╕вденному берез╕ Криму. Наступним р╕шенням депутати передали зазначен╕ уг╕ддя у тимчасове довгострокове користування на 25 рок╕в Алуштинському л╕совому господарству.
«Над╕йшли численн╕ звернення громадян. У зв’язку з цим ми провели низку робочих зустр╕чей з кер╕вництвом орган╕зац╕╖ «Кедр», у результат╕ чого досягнуто домовлен╕сть про добров╕льну в╕дмову в╕д права користування уг╕ддями», — зазначив А. Могильов.
«У зв’язку з в╕ддаленим перебуванням кер╕вництва ухвалено р╕шення, що б╕льш доц╕льним ╕ ефективним буде керування мисливськими уг╕ддями в Криму», — сказав М. Гордейчук.
Як пов╕домляв УН╤АН, парламент Криму у грудн╕ 2011 року вид╕лив «Кедру» понад 8,8 тисяч╕ га мисливських уг╕дь на територ╕╖ Партен╕тсько╖ селищно╖ ради, Маломаяцько╖ ╕ ╤зоб╕льненсько╖ с╕льрад (Алушта) у тимчасове довгострокове користування на 25 рок╕в.
За даними ╢диного державного ре╓стру п╕дпри╓мств ╕ орган╕зац╕й, «Кедр» заре╓стровано у 2008 роц╕ в сел╕ Нов╕ Петр╕вц╕ Вишгородського району Ки╖всько╖ област╕, його заснували три ф╕зособи: Володимир Дем╕шкан, Серг╕й Тулуб ╕ Юр╕й Бойко (на той час — голова Держслужби автомоб╕льних дор╕г Укра╖ни, губернатор Черкасько╖ област╕ ╕ м╕н╕стр палива та енергетики Укра╖ни).

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #13 за 29.03.2013 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=11575

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков