"Кримська Свiтлиця" > #13 за 29.03.2013 > Тема "Резонанс"
#13 за 29.03.2013
«ГРАФ ЗАЛИШИВ НАМ ПАРК. А ЩО ЗАЛИШИМО МИ НАШИМ Д╤ТЯМ ╤ ВНУКАМ?»
В╤ДКРИТИЙ ЛИСТ
Першому заступнику голови ВР Криму С. Г. Доничу М╕ському голов╕ смт. Чорноморське С. А. Кривобокову Голов╕ райдержадм╕н╕страц╕╖ С. А. Лужецьк╕й Голов╕ районно╖ ради В. В. Помазану Прокуратур╕ смт. Чорноморське Кримськ╕й республ╕канськ╕й асоц╕ац╕╖ «Еколог╕я ╕ св╕т» Газет╕ «Чесн╕ Чорноморськ╕ новини» Всеукра╖нськ╕й загальнопол╕тичн╕й ╕ л╕тературно-художн╕й газет╕ «Кримська св╕тлиця»
ЗВЕРНЕННЯ ЖИТЕЛ╤В СЕЛИЩА ЧОРНОМОРСЬКЕ
Ми, що нижче п╕дписалися, мешканц╕ смт. Чорноморське, з болем у серц╕ зверта╓мося до можновладц╕в. Мова п╕де про парк, який був посаджений у нас на початку XIX стол╕ття за вказ╕вкою графа Михайла Семеновича Воронцова. Саджанц╕ були закуплен╕ в ╤тал╕╖ ╕ Грец╕╖. Було докладено багато зусиль для того, щоб максимально наблизити твор╕ння рук людини до природного ландшафту. Були висаджен╕ але╖ з волоського гор╕ха, дуба черешчатого (деяк╕ дерева жив╕ й дос╕) ╕ багато ╕нших дерев. Приживалися рослини з великими труднощами. На м╕сце загиблих садили нов╕. Однак робота сад╕вник╕в ╕ роб╕тник╕в ув╕нчалася усп╕хом, тому що з великою любов’ю люди ставилися до сво╓╖ справи, молод╕ дерева з кожним роком набиралися сил ╕ йшли в р╕ст. Поступово територ╕я парку набувала дуже привабливого вигляду. Чудовий зелений масив серед степових простор╕в. До революц╕╖ парк мав назву економ╕чний сад, бо там росли ╕ фруктов╕ дерева, виноград. У парку гн╕здилося безл╕ч птах╕в. Така чудова спадщина нам д╕сталася, але що ж тепер в╕дбува╓ться з парком? В╕н у жахливому стан╕. На 9 мертвих дерев — одне живе. Кр╕м того, посередин╕ парку вирита величезна яма розм╕ром 20x10 метр╕в ╕ завглибшки к╕лька метр╕в. Земля з╕брана екскаватором для чи╖хось потреб. Ця величезна яма стала звалищем для см╕ття, весь парк загиджений, тут випасають худобу. У 2011 роц╕ ми зверталися до прокуратури м╕ста з приводу ц╕╓╖ ями, вибирання земл╕ ╕ жахливого стану парку. Та н╕хто з представник╕в влади не зверта╓ уваги на цей парк. Але ж в╕н ╓ в╕зитною карткою нашого м╕стечка, проте, на жаль, виклика╓ у при╖жджих гостей в╕дчуття гидливост╕ ╕ жалост╕. На туристичних сайтах Воронцовський парк ф╕гуру╓ як надбання селища. Правда, б╕ля дороги, по вул. К╕рова частина парку упорядкована, побудований магазин «АТБ» ╕ магазин «Флора», який торгу╓ зеленими саджанцями та кв╕тами. А за цими буд╕влями — ╕нш╕ «споруди», як╕ ╓ кублом для наркоман╕в, алкогол╕к╕в (фото додаються). Буд╕вл╕ — це колишн╕й п╕онерський таб╕р «Чорноморець» ╕ л╕тн╕й к╕нотеатр. Повсюди бит╕ пляшки, шприци, см╕ття. Видовище не для людей з╕ слабкими нервами. Дерева п╕сля сильних в╕тр╕в падають на дор╕жки, по яких ходять люди. Через зневажливе ставлення дорослих до парку п╕дл╕тки використовують дерева як гойдалки ╕ не так давно з ц╕╓╖ причини загинув хлопчик. У веч╕рн╕й час ходити по парку небезпечно. Так не повинно бути! Граф Воронцов залишив нам прекрасну спадщину — а що залишимо у спадок ми нашим д╕тям ╕ внукам? Ми, жител╕ селища Чорноморське, оч╕ку╓мо в╕д можновладц╕в в╕дпов╕д╕ на наш лист. В╕дпов╕дь на наше звернення просимо пов╕домити ╕н╕ц╕ативн╕й груп╕ на а/с № 126.
А. Ал╕╓ва, В. Андр╕юк, Л. Березовська, Л. Биковець, М. Волошина, С. Гаврилюк, Н. Кушн╕р, В. Нечипоренко, Н. Рубльов, ╢. Смирнова, О. Таран, Д. Хайбула╓ва — всього 166 п╕дпис╕в * * * Коп╕ю цього листа над╕слала до редакц╕╖ наша читачка ╕з смт. Чорноморське Марина Марк╕вна Волошина ╕ в╕д ╕мен╕ земляк╕в попросила у «Св╕тлиц╕» ╕нформац╕йно╖ п╕дтримки у ╖хн╕й боротьб╕ за парк. При╓дну╓мося! Вважайте, що ця публ╕кац╕я — це наш сп╕льний п╕дпис п╕д вашим листом!
ТИМ ЧАСОМ...
«ВЕЛИК╤ ЛЮДИ» З КИ╢ВА ПОВЕРНУЛИ КРИМУ МИСЛИВСЬК╤ УГ╤ДДЯ
«Товариство мисливц╕в ╕ риболов╕в «Кедр» (Ки╖вська область) вир╕шило в╕дмовитися в╕д права користування б╕льш як 8,8 тис. га мисливських уг╕дь в Алушт╕ на п╕вдн╕ Криму ╕ повернути ╖х п╕вострову. Про це УН╤АН пов╕домили у прес-служб╕ Ради м╕н╕стр╕в АРК. Домовлен╕сть досягнуто на зустр╕ч╕ голови Радм╕ну Анатол╕я Могильова з директором «Кедра» Миколою Гордейчуком. Питання в╕дмови «мисливц╕в ╕ риболов╕в» в╕д земл╕ 27 березня на пленарному зас╕данн╕ вже розглянула Верховна Рада Криму ╕ припинила права користування товариством мисливц╕в ╕ рибалок «Кедр» мисливськими уг╕ддями на П╕вденному берез╕ Криму. Наступним р╕шенням депутати передали зазначен╕ уг╕ддя у тимчасове довгострокове користування на 25 рок╕в Алуштинському л╕совому господарству. «Над╕йшли численн╕ звернення громадян. У зв’язку з цим ми провели низку робочих зустр╕чей з кер╕вництвом орган╕зац╕╖ «Кедр», у результат╕ чого досягнуто домовлен╕сть про добров╕льну в╕дмову в╕д права користування уг╕ддями», — зазначив А. Могильов. «У зв’язку з в╕ддаленим перебуванням кер╕вництва ухвалено р╕шення, що б╕льш доц╕льним ╕ ефективним буде керування мисливськими уг╕ддями в Криму», — сказав М. Гордейчук. Як пов╕домляв УН╤АН, парламент Криму у грудн╕ 2011 року вид╕лив «Кедру» понад 8,8 тисяч╕ га мисливських уг╕дь на територ╕╖ Партен╕тсько╖ селищно╖ ради, Маломаяцько╖ ╕ ╤зоб╕льненсько╖ с╕льрад (Алушта) у тимчасове довгострокове користування на 25 рок╕в. За даними ╢диного державного ре╓стру п╕дпри╓мств ╕ орган╕зац╕й, «Кедр» заре╓стровано у 2008 роц╕ в сел╕ Нов╕ Петр╕вц╕ Вишгородського району Ки╖всько╖ област╕, його заснували три ф╕зособи: Володимир Дем╕шкан, Серг╕й Тулуб ╕ Юр╕й Бойко (на той час — голова Держслужби автомоб╕льних дор╕г Укра╖ни, губернатор Черкасько╖ област╕ ╕ м╕н╕стр палива та енергетики Укра╖ни).
"Кримська Свiтлиця" > #13 за 29.03.2013 > Тема "Резонанс"
Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=11575
|