Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3197)
З потоку життя (6418)
Душі криниця (3506)
Українці мої... (1465)
Резонанс (1503)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1672)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЩОДЕННИК З ДВОХ ВО╢Н
Нещодавно в м╕ст╕ Житомир╕ вийшла друком книга Миколи Н╕кола╓ва «Щоденник непрофес╕йного...


У РОС╤╥ ВИСУНУЛИ ОСТАТОЧН╤ ЗВИНУВАЧЕННЯ ВС╤М 24 В╤ЙСЬКОВОПОЛОНЕНИМ МОРЯКАМ
Про це в Facebook пов╕домив координатор групи адвокат╕в в╕йськовополонених моряк╕в Микола Полозов.


У КРИМУ КАРАЮТЬ ЗА «ЗЛОВЖИВАННЯ СВОБОДОЮ СЛОВА»
за згадку ряду орган╕зац╕й без прим╕тки про те, що вони заборонен╕ в Рос╕╖, проте вживання мови...


СПЛИВ ТЕРМ╤Н ЗАБОРОНИ ЧУБАРОВУ НА В'╥ЗД ДО КРИМУ
Однак за цей час окупанти заочно "засудили" його до арешту за як╕сь "злочини" проти основ...


ПРЕЗЕНТОВАНО РЕЗУЛЬТАТИ СОЦ╤ОЛОГ╤ЧНИХ ДОСЛ╤ДЖЕНЬ ЩОДО СТАВЛЕННЯ ГРОМАДСЬКОСТ╤ ДО ВСТУПУ УКРА╥НИ ДО ╢С ╤ НАТО
Сьогодн╕ за вступ Укра╖ни до НАТО проголосувало б 62 % укра╖нц╕в, 21% - проти.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #33 за 15.08.2003 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#33 за 15.08.2003
Не той тепер Коктебель...
Валерій БАСИРОВ, голова Кримської республіканської організації НСПУ

Готель для музи?

У першій половині вересня в Коктебелі планується святкування 100-річчя Будинку поета Максиміліана Волошина. Широкомасштабні заходи передбачають проведення не лише Міжнародної конференції "Мій будинок розкритий назустріч всім дорогам...", семінару-практикуму, "круглого столу", поетичного фестивалю, відкриття меморіальної дошки на будинку матері М. Волошина Олени Кирієнко-Волошиної.
"Нарешті!" - щиро зрадів, коли дізнався про діяльну підготовку до урочистостей у Коктебелі? Чому нарешті? Важко було повірити у те, що вдасться зламати стіну непорозуміння, що виросла між ентузіастами та місцевими чиновниками, і домогтися змін на краще.
Завідувачка Будинку-музею М. О. Волошина Наталя Мірошниченко охоче розповіла і про міжнародний літературний Волошинський конкурс, що проводиться у комп'ютерній мережі Інтернету, інші заходи. Та найбільше занепокоєння в неї викликає доля Будинку-музею М. О. Волошина та будинку його матері.
- Будинок-музей знаходиться в аварійному стані, - бідкається вона. - І нікому до цього немає діла. Міжнародний фонд "Відродження" мав намір виділити сто тисяч американських доларів на проведення реконструкції будівлі, але мені заборонили цим займатися...
- ?!
- Так, так.
- Хто?
- Віце-прем'єр уряду АРК
Володимир Казарін.
- Але чому?
- Він сказав, що я займаюся не своєю справою. І взагалі, якщо продовжуватиму шукати кошти - матиму неприємності.
(Поважаючи посаду В. Казаріна, не наводжу тих слів, якими він вів діалог з Н. Мірошниченко).
Виявляється, зусиллями В. Казаріна створено "великий центр російської культури" (за його словами, - В. Б.) - Коктебельський республіканський історико-еколого-культурний заповідник "Кіммерія М. О. Волошина". Заповідник об'єднав Будинок Волошина у Коктебелі, музей М. Цвєтаєвої у Феодосії, музей О. Гріна і літературно-художній музей в Старому Криму, пам'ятники...
Ідея прекрасна. Якби ж тільки-но вона дійсно працювала на відродження духовності народу. Якби ж... Закрадаються сумніви стосовно чистих намірів кримсько-київських чиновників. І ось чому.
І Будинок-музей М. О. Волошина, і будинок його мами - О. О. Кирієнко-Волошиної знаходяться на території Будинку творчості "Коктебель", що належить НСПУ.  Отже, аби узаконити передачу волошинських споруд "великому центру російської культури", потрібен дозвіл НСПУ. І йдуть  ходоки з Криму до Києва, на Банкову, 2 з проханням: "Гине будинок мами Волошина. Якщо Спілка письменників України віддасть його в оренду - знайдемо кошти на проведення реставраційних робіт..."
І ось вже в Спілці вагаються:
"А що як дійсно дозволити В. Казаріну (ходок саме він, - В. Б.) "врятувати" нерухомість в Криму?
Поки керівництво Спілки розмірковує про це, у Коктебелі "ходоки", нехтуючи усіма правовими нормами, на місці будинку мами Волошина вже звели триповерхову споруду. Автор цих рядків обійшов усі приміщення і дійшов висновку: збудовано невеличкий готель. Завершуються опоряджувальні роботи. І, немає сумніву, - у вересні тут, в урочистій обстановці, "ходоки" відкриють меморіальну дошку, на якій, можливо, буде зазначено: "У цьому будинку проживала  Олена Оттобальдівна Кирієнко-Волошина, мама російського Поета і Майстра акварелей М. О. Волошина". Ця дошка слугуватиме прикриттям для стягування грошей з відпочиваючих, які зупинятимуться у цьому будинку.
Це не поодинокий випадок, коли в Криму представники влади за безцінь скуповують або ж орендують землю, нерухомість, аби згодом отримувати прибутки. До речі, місцева влада вилучила з обігу загального користування Будинку творчості "Коктебель" два гектари землі і передала її у користування приватним підприємцям. Вони забудували набережну барами, кафе, з яких з ранку до пізньої ночі несуться плачі, зойки, крики сучасної музики. Хіба за цим приїжджають у Коктебель відпочиваючі?
А чи потрібен такий Коктебель для НСПУ? Гадаю, що ні. Якщо це так, варто негайно навести лад у спілчанському майні. І розпочати цю роботу, можливо, із створення комісії, члени якої б неупереджено і досконально вивчили стан справ з нерухомим майном НСПУ. А потім наслідки перевірки довели до широкої громадськості, з тим, аби визначитись, нарешті, з подальшою долею майна НСПУ.

Тим часом...

11 серпня, у день пам'яті Максиміліана Волошина, голова правління Зовнішнього торговельного банку Російської Федерації Андрій Костін передав Будинку-музею поета в Коктебелі чек на 30 тисяч доларів США. Ці кошти призначені для ремонту музею.
А. Костін відзначив, що фінансова допомога Будинку-музею Волошина надана за дорученням Президента Росії Володимира Путіна, до якого звернулися співробітники музею. "Президент особисто це питання попросив вирішити, - підкреслив А. Костін. - Не можна розділити культуру України і Росії... Це наша спільна культура. Дуже важливо для нас усіх сьогодні зберегти це".
У свою чергу директор Коктебельського республіканського історико-еколого-культурного заповідника "Кіммерія М. О. Волошина" Борис Полетавкін повідомив, що Зовнішній торговельний банк Росії буде занесений у "спонсорську книгу", яку з недавніх пір ведуть співробітники волошинського музею. За його словами, у книгу вже занесено ряд спонсорів, зокрема, Феодосійський морський торговий порт, Феодосійське підприємство із забезпечення нафтопродуктами, а також приватні особи - жителі Коктебеля. "У книзі спонсорів записані усі: хто, коли і на що перерахував кошти", - відзначив Б. Полетавкін.
"Контекст-медіа".

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #33 за 15.08.2003 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1155

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков