Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2963)
З потоку життя (6158)
Душі криниця (3392)
Українці мої... (1447)
Резонанс (1469)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1653)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У КЕРЧЕНСЬК╤Й ПРОТОЦ╤ ЗАСТРЯГЛИ БЛИЗЬКО 170 СУДЕН, ЯК╤ ОЧ╤КУЮТЬ НА ПРОХ╤Д
Про це голова Держприкордонслужби Петро Цигикал сказав в ╕нтерв'ю на телеканал╕ UA|TV


СИНОД УПЦ КП ОБГОВОРИВ, ╤З ЧИМ ╤ТИ НА ОБ’╢ДНАВЧИЙ СОБОР
У регламент╕ Об’╓днавчого собору ма╓ бути враховано, що в╕н ╓ арх╕╓рейським й право голосу...


САВЧЕНКО ОГОЛОСИЛА СУХЕ ГОЛОДУВАННЯ
В╕део з заявою розм╕щене на стор╕нц╕ нардепа у Facebook.


РОС╤Я ПЕРЕСЕЛИЛА ДО АНЕКСОВАНОГО КРИМУ ПОНАД 105 ТИСЯЧ РОС╤ЯН
Про це головнокомандувач ВМС ЗСУ ╤гор Воронченко заявив в ╕нтерв'ю theБабелю.


«ПЕРША СОТНЯ»: В╤ЙНА ╤ КОХАННЯ
У к╕нотеатрах Укра╖ни в╕дбуваються презентац╕╖ документального повнометражного ф╕льму...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 22.03.2013 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#12 за 22.03.2013
А СП╤ЛЬНО╥ МОВИ НЕМА...

Народн╕ депутати з фракц╕й Парт╕╖ рег╕он╕в та «Свобода» вигуками заважають виступати один одному у Верховн╕й Рад╕. Як переда╓ кореспондент УН╤АН, у середу п╕д час зас╕дання депутати в╕д «Свободи» вигукували: «Укра╖нська!», якщо хтось ╕з фракц╕╖ Парт╕╖ рег╕он╕в чи КПУ виступав рос╕йською мовою. В той же час п╕д час виступу будь-кого ╕з фракц╕╖ «Свобода» народн╕ депутати ╕з фракц╕╖ Парт╕╖ рег╕он╕в скандували: «Фашисти».
Напередодн╕, у в╕второк, в сес╕йн╕й зал╕ сталася б╕йка м╕ж представниками парламентсько╖ б╕льшост╕ та опозиц╕╖. Конфл╕кт у Рад╕ виник через те, що л╕дер фракц╕╖ ПР Олександр ╢фремов почав виступати з трибуни парламенту рос╕йською мовою. Його виступ намагались заглушити вигуками: «Укра╖на!» депутати в╕д «Свободи», проте О. ╢фремов продовжив св╕й виступ, назвавши «свобод╕вц╕в» неофашистами.
П╕сля виступу О. ╢фремова, який «свобод╕вц╕» дали йому зак╕нчити, вони заблокували трибуну парламенту.
* * *
Народний депутат Укра╖ни в╕д Парт╕╖ рег╕он╕в Володимир Ол╕йник вважа╓, що в Укра╖н╕ ╕сну╓ дв╕ проблеми — опозиц╕я ╕ дороги. Про це в╕н заявив з трибуни Верховно╖ Ради, пов╕домля╓ кореспондент УКР╤НФОРМу.
В. Ол╕йник нагадав, що ╓вропейськ╕ парламентар╕╖ звернулися до укра╖нсько╖ опозиц╕╖ з проханням припинити блокування ВР. «Прислухайтеся до ц╕╓╖ поради, бо ви руйну╓те Укра╖ну», — зауважив В. Ол╕йник, звертаючись до опозиц╕╖.
* * *
«Фракц╕я «Свобода» не дасть працювати парламенту, який порушу╓ Конституц╕ю та закони Укра╖ни», — заявив журнал╕стам л╕дер фракц╕╖ Олег Тягнибок, переда╓ кореспондент УКР╤НФОРМу. «Цей парламент працюватиме лише тод╕, коли буде працювати за Конституц╕╓ю Укра╖ни й укра╖нськими законами», — п╕дкреслив Олег Тягнибок.
* * *
На зас╕данн╕ ВР у середу першою з трибуни виступила народний депутат в╕д фракц╕╖ Парт╕╖ рег╕он╕в ╤нна Богословська. Св╕й виступ рег╕оналка показово почала укра╖нською мовою, але пот╕м перейшла на рос╕йську. «Коли мене змушують робити що-небудь, коли мен╕ забороняють говорити р╕дною мовою, я вам скажу: з цього моменту з ц╕╓╖ трибуни я буду говорити т╕льки рос╕йською мовою», — заявила Богословська. Такий виступ абсолютно прогнозовано заглушили опозиц╕йн╕ нардепи, як╕ почали скандувати: «Укра╖нська!».
У сво╓му Facebook депутат в╕д «Батьк╕вщини» Олександр Бригинець написав: «Зда╓ться, ПР вир╕шила дал╕ влаштовувати конфл╕кти, в╕дтягуючи прийняття необх╕дних р╕шень, на зразок призначення вибор╕в у Ки╓в╕. Влада вир╕шила перевести конфл╕кт у мовне питання, з якого почала Богословська», — припустив О. Бригинець.

ТИМ ЧАСОМ...

СОТН╤ ТИСЯЧ ЖИТЕЛ╤В ╤ЗРА╥ЛЮ МАЮТЬ ПРОБЛЕМИ ЧЕРЕЗ НЕЗНАННЯ ╤ВРИТУ

За даними спец╕ального досл╕дження, проведеного статистичною службою кра╖ни, сотн╕ тисяч ╕зра╖льтян не мають повного доступу до державних послуг ╕ уникають мати справу з державними установами через недостатньо в╕льне знання ╕вриту, що ╓ в кра╖н╕ державною мовою. Про це пов╕домля╓ ╕нформац╕йний ресурс Israelinfo.
Зг╕дно з досл╕дженням, в ╤зра╖л╕ живе майже 1 м╕льйон 660 тисяч дорослих людей старше 20-ти рок╕в, для яких ╕врит не ╓ р╕дною мовою ╕ як╕, за ╖хньою власною оц╕нкою, знають його не на «дуже хорошому» р╕вн╕. Третину ц╕╓╖ групи складають араби, ╕нш╕ — репатр╕анти. Серед уродженц╕в колишнього СРСР труднощ╕ з ╕вритом в╕дчувають понад 660 тисяч людей. Усього в ╤зра╖л╕ нин╕ прожива╓ 8 м╕льйон╕в ос╕б.
25% араб╕в ╕ 21% ╓вре╖в, що не волод╕ють ╕вритом на в╕льному р╕вн╕, говорять, що уникають звертатися в державн╕ установи через проблеми з мовою. Серед репатр╕ант╕в «велико╖ ал╕╖», що так ╕ не вивчили ╕врит досконало, цих труднощ╕в зазнають 29% — приблизно 210 тисяч ос╕б. Серед людей пенс╕йного в╕ку 30% не посп╕шають звертатися за державними послугами через труднощ╕ з мовою.
17% тих, хто недостатньо зна╓ ╕врит, в╕дчувають проблеми нав╕ть при отриманн╕ медичних послуг. Серед людей пенс╕йного в╕ку цей показник досяга╓ 23%. Про труднощ╕ з отриманням медичних послуг через недостатн╓ знання ╕вриту пов╕домили 20% з 660 тисяч репатр╕ант╕в з колишнього СРСР.
49% респондент╕в, для яких ╕врит не ╓ р╕дною мовою, вважають, що знання мови «дуже вплива╓» на шанси працевлаштування, 33% вважають, що вплива╓, але не дуже. ╤нш╕ в╕рять, що в ╤зра╖л╕ можна чудово працювати, не знаючи державно╖ мови.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 22.03.2013 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=11549

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков