Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3071)
З потоку життя (6279)
Душі криниця (3454)
Українці мої... (1456)
Резонанс (1482)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1661)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦ╤Я ТАРАС ШЕВЧЕНКО ╤ СЬОГОДЕННЯ
П╕дкреслювалося, що твори Тараса Шевченка актуальн╕ й понин╕.


╤ ВЕСН╤ВКА, ╤ СВИСТУХА
У молод╕ роки вона вела вкрай порочне життя, але п╕д впливом ченця Германа в╕дмовилася в╕д...


ДО ПЦУ ПЕРЕЙШЛИ ВЖЕ 458 ХРАМ╤В ╤ ДВА КАФЕДРАЛЬН╤ СОБОРИ
Автокефальну пом╕сну Православну церкву Укра╖ни було створено 15 грудня за результатами...


ВСЕ МА╢ СТР╤ЛЯТИ!
Нещодавно у Львов╕ вийшов друком перший випуск ╕сторико-кра╓знавчого та л╕тературно-мистецького...


В╤ЧНО ЖИВИЙ ТАРАС
Музей Тараса Шевченка в Торонто в╕дкрив св╕й 66-й сезон виставкою сучасного образотворчого...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #11 за 15.03.2013 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#11 за 15.03.2013
СВЯТО УКРА╥НСЬКО╥ П╤СН╤

Друге п╕вр╕ччя навчального року запам’ята╓ться учням Нижньог╕рського навчально-виховного комплексу «Школа-л╕цей» № 1 традиц╕йними предметними тижнями. Кожен школяр може показати сво╖ знання, взявши участь у брейн-рингах, в╕кторинах, конкурсах, проявити сво╖ таланти в мистецтв╕ п╕сн╕ й танцю.
Нещодавно пройшов перший предметний Тиждень з укра╖нсько╖ мови та л╕тератури. ╤з семикласниками була проведена ╕нтелектуальна гра «Найрозумн╕ший». Восьмикласники з учителем Н. В. Веленською вели мову про кобзар╕в, людей, як╕ пронесли укра╖нську ╕стор╕ю та л╕тературу через в╕ки до наших дн╕в. П╕д час усного журналу учн╕ слухали п╕сн╕ п╕д акомпанемент кобзи. Конкурс знавц╕в укра╖нських страв та одягу провела вчитель Т. В. Заборова з шестикласниками. А команди «Козаки» (5-А), «Соняшники» (5-Б) та «П╕знайки» (5-В) змагались у мовно-л╕тературн╕й гр╕ «Буду я навчатись мови золото╖», яку орган╕зувала вчитель Н. С. Русал╕на. Переможц╕ вс╕х клас╕в були нагороджен╕ солодкими призами та дипломами.
Апофеозом тижня стало свято укра╖нсько╖ п╕сн╕, до якого готувались вчител╕ та учн╕ 9-11 клас╕в. Школяр╕ проявили сво╖ таланти в мистецтв╕ вокалу, хореограф╕╖, ╕нсценування. Кожен клас п╕дбирав соб╕ п╕сню сам, яка була ╖м б╕льше до вподоби. В актов╕й зал╕ з╕бралися учасники свята й гост╕. Розпочали концертне шоу дует учител╕в (Н. Г. Ворон╕на та Н. С. Русал╕на) п╕снею «Зелене╓ жито, зелене», адже в укра╖нського народу прийнято: коли приходять гост╕ – зустр╕чати ╖х, радо в╕таючи. Юн╕ артисти з 9-А класу показали обряд прощання наречено╖ з╕ сво╖ми р╕дними, яким вона дяку╓ за сво╓ довес╕льне життя («Дякую тоб╕, мамо…»).
Зворушливо прозвучала «П╕сня про рушник» у виконанн╕ групи випускник╕в 11-В класу. Б╕льшост╕ учн╕в подобаються родинно-побутов╕ п╕сн╕, в яких в╕дтворено вс╕ важлив╕ прояви с╕мейного життя: щасливе й нещасливе подружжя, в╕рн╕сть ╕ зрада, стосунки м╕ж членами родини. Ориг╕нально, п╕д бурхлив╕ оплески глядач╕в виступали учн╕ 11-А та 10-Б клас╕в, виконуючи жарт╕влив╕ п╕сн╕ «Несе Галя воду», «А м╕й милий вареничк╕в хоче».
Мотиви смутку звучали в п╕снях «Палала» (10-А), «Зозуля» (11-Б), «Р╕чка» (9-Б), «М╕сяць на неб╕» (Ярослава Павл╕ва, 11-А).
Сво╖ почуття до Укра╖ни виявили учн╕ 9-В класу в п╕сн╕ «Як у нас на Укра╖н╕». Разом з ними сп╕вали вс╕ присутн╕. А ф╕нальна п╕сня «Калина» у виконанн╕ 10-В класу об’╓днала вс╕х слухач╕в як одну с╕м’ю, як одну родину. Ведуч╕ п╕сенного шоу Радм╕ла Авд╓╓ва та Михайло Полюхович завершили програму словами:
Старайтесь завжди жити лиш так,
Щоб пот╕м про вас  пам’ятали.
Про ваше прекрасне ╕ чесне життя
Народн╕ п╕сн╕ розказали.

Н. Г. ВОРОН╤НА,
зав╕дувач кафедри вчител╕в- ф╕лолог╕в Нижньог╕рського НВК «Школа-л╕цей» № 1

ОФОРМИТИ ПЕРЕДПЛАТУ на всеукра╖нську загальнопол╕тичну ╕ л╕тературно-художню газету «Кримська св╕тлиця» та ╕нш╕ культуролог╕чн╕ видання ДП «Нац╕ональне газетно-журнальне видавництво» (газету «Культура ╕ життя», журнали «Укра╖нська культура», «Укра╖нський театр», «Театрально-концертний Ки╖в», «Музика», «Пам’ятки Укра╖ни: ╕стор╕я та культура») можна в будь-якому поштовому в╕дд╕ленн╕ зв’язку Укра╖ни. У кра╖нах далекого заруб╕жжя оформити передплату на ц╕ видання можна через сайт www.presa.ua на стор╕нц╕ «Передплата On-Line». Передплатити та придбати окрем╕ прим╕рники видань в електронн╕й верс╕╖ можна за адресою - http://presspoint.ua/. Така послуга доступна в будь-як╕й кра╖н╕ св╕ту. Дов╕дки за тел.: (044) 498-23-64; e-mail: nvu.kultura.porhun@gmail.com

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #11 за 15.03.2013 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=11545

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков