Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3080)
З потоку життя (6289)
Душі криниця (3459)
Українці мої... (1456)
Резонанс (1483)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1661)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
РОЗДУМИ ╤ ТУРБОТИ ЗА УКРА╥НУ
До вас зверта╓ться укра╖нець з окупованого Криму, а з╕ мною, думаю, погодяться тисяч╕ мо╖х...


ПРО ПЕРВИНН╤СТЬ ПРИЧИН
Сьогодн╕шня в╕йна не впала нам з неба. Лише сл╕пий чи тотально безмозкий не пом╕чав бажання...


ANNA-MARIA, або НЕ ВТРАТИТИ Г╤ДНОСТ╤
Виставляючи високу планку патр╕отизму для сп╕вачок, нам сл╕д ╕ самим дотягуватися до не╖ ╕ - що...


МЮНХЕНСЬК╤ МОТИВИ
«Знов Мюнхеном запахло у ц╕ дн╕…»


БАЧИТИ ЗА ГОРИЗОНТ
Чи не продовжу╓мо ми й дал╕ ту сумну традиц╕ю ╕ сьогодн╕, вкотре бездумно п╕дпираючи як не...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #11 за 15.03.2013 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#11 за 15.03.2013
МАЙБУТН╢ ЗАЛЕЖИТЬ В╤Д НАС

Кримський Майдан

Хочу в╕дпов╕сти пану ╤горю Дуд╕, чи╓ звернення до укра╖нц╕в було надруковане в «Кримськ╕й св╕тлиц╕». Я, Анатол╕й ╤ванович Браславський, 65 рок╕в, осв╕та вища — с╕льськогосподарська. Але працював не т╕льки в с╕льському господарств╕. 19 рок╕в викладав у м╕сцев╕й школ╕. Сам я з Харк╕вщини, але з 1972 року живу в Криму. На даний момент тримаюсь нац╕онал╕стичних погляд╕в. Це — щоб було якесь уявлення про мене.
Щодо проблем укра╖нц╕в у Криму, то це ╓ ╕ мо╓ю б╕дою, щоденною гризотою. Я низько вклоняюся перед вами за вашу готовн╕сть до боротьби, за патр╕отизм. Радий буду п╕дтримувати з вами стосунки, сп╕впрацювати в межах мо╖х можливостей.
╤горю, я так вважаю, що майбуття у нашо╖ держави, у нашого народу буде, а чи буде воно укра╖нським — залежатиме в╕д укра╖нц╕в. Якщо не виженемо укра╖нофоб╕в з влади — асим╕ляц╕я укра╖нц╕в Криму (╕ не т╕льки) нев╕дворотня. Т╕льки державна пол╕тика — укра╖нська — в осв╕т╕ (з дитячих садочк╕в), ЗМ╤, культур╕ ╕ т. д. зможе допомогти в╕дродженню укра╖нсько╖ Укра╖ни. Тож за це разом ма╓мо боротися!

З повагою,
А. ╤. БРАСЛАВСЬКИЙ
с. Новопавл╕вка,
Красноперекопський район

ЩО Ж ЦЕ ЗА КУЛЬТУРА?!
Шановна редакц╕╓, хочу под╕литися набол╕лим. Недавно я зустр╕лася з рос╕янкою, яка при╖хала в гост╕ до далеких родич╕в. Вона почала розпов╕дати мен╕ про по╖здку ╕ про життя в Рос╕╖. Мова ╖╖ була рясно пересипана гидкими матюками. Я ╖х не вживаю ╕ вважаю, що матюк — це гр╕х, бо ним приклику╓ людина нечистого. Вона здивувалася ╕ в╕дпов╕ла мен╕: «А мы, русские, все такие. Мы не можем без этого. У нас так заведено». Я ледве в╕д╕рвалася в╕д не╖. Ще вона сказала: «Вот иду в магазин, чтобы купить чего-нибудь пожрать. Жрать очень хочется». Господи, та як так можна говорити? Жеруть зв╕р╕, а не люди. Коли б мен╕ чолов╕к сказав: «Дай пожрать!», я б, мабуть, впала. Що ж це за культура така у наших сус╕д╕в? Не дай, Боже, щоб вона «причепилася» до нас...

Ольга ГРИЦИНА
м. Новоукра╖нка-2,
К╕ровоградська область

БЕРЕЖ╤МО МОВУ!
Бездержавних укра╖нц╕в стол╕ттями нищили морально, духовно ╕ ф╕зично, але не вийшло! Сьогодн╕ це робиться вже ╕накше: п╕дступними законами нищиться укра╖нська мова, бо коли нема╓ мови, то нема╓ ╕ нац╕╖.
Укра╖нська мова стала нашою останньою л╕н╕╓ю оборони. Але пам’ятаймо: Укра╖на воскресла по Бож╕й вол╕ ╕ ми, укра╖нц╕, у сяйв╕ вол╕ стали в╕льними назавжди, всупереч колишн╕м поневолювачам. З нами Бог ╕ Укра╖на!

Микола М╤ЩЕНКО,
ветеран Друго╖ св╕тово╖ в╕йни
с. Переяславське,
Переяслав-Хмельницький р-н,
Ки╖вська область


СВОГО НЕ ЦУРАЙТЕСЬ...

Мене весь час непоко╖ть одна думка: чому сьогодн╕ молодь вважа╓, що краще там, де нас нема╓? Чому ця крилата фраза ста╓ для нас загрозливим гаслом? Чому байдуж╕сть ╕ заздр╕сть ведуть уперед?
Пом╕рку╓мо: якщо житимемо за такими переконаннями, будемо просто ╕снувати, пост╕йно озираючись навколо, в╕дчуваючи себе вигнанцями. Ми ма╓мо чим пишатися, чим захоплюватися, що розвивати.
Треба любити сво╓, близьке, р╕дне. Воно чека╓ на нов╕ сили, нов╕ думки, нов╕ в╕дкриття. Наснагу ж нам дасть наша багатюща ╕стор╕я ╕ культура, наша Укра╖на. Адже живе слово, сп╕лкування через нього, мабуть, найб╕льша рад╕сть ╕ горд╕сть, що укра╖нська мова живе, дола╓ вс╕ перепони, перекреслю╓ вс╕ пол╕тичн╕ ╕гри тих, хто заради власно╖ пихи руйну╓ найсвят╕ше. Та наш народ мудр╕ший ╕ любить свою державу. В╕н це доводив стол╕ттями, коли р╕зн╕ пани ╕ п╕дпанки хот╕ли п╕др╕зати та знешкодити наш скарб — мову, але це н╕кому не вдалося. ╤ не вдасться. Адже нас, закоханих у р╕дне слово, р╕дну культуру, в сонячну Укра╖ну, на теренах держави так багато!
То не людина, що забува╓ ╕ зневажа╓ р╕дне, соромиться сво╖х корен╕в, належност╕ до сво╓╖ нац╕╖. Не г╕дний поваги той, хто розчиня╓ться в ╕ноземному, шука╓ щастя за морями. А яка людина справжня? На мою думку, та, яка ╓ в╕дданим патр╕отом сво╓╖ земл╕, з повагою ставиться до ╕нших народ╕в, спов╕ду╓ справжн╕ ц╕нност╕, яка все життя ╕ чужому навча╓ться, й свого не цура╓ться.

Валентина КОВАЛЕНКО,
учитель-методист НВК «Школа-л╕цей» № 3
м. С╕мферополь

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #11 за 15.03.2013 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=11532

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков