Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3080)
З потоку життя (6289)
Душі криниця (3459)
Українці мої... (1456)
Резонанс (1483)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1661)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВЕСЕЛКА
В╕рш╕ нашого дитинства


Р╤ДНА МОВА
З дитинства мо╖ батьки навчали мене любити свою Батьк╕вщину з кв╕тучими садами, безмежними...


В╤РШ╤ НАШОГО ДИТИНСТВА. ╤ван ДРАЧ
Перша зб╕рка поез╕й ╤вана Драча «Соняшник» побачила св╕т 1962 року.


«У КОЖНО╥ ФЕ╥ БУВАЮТЬ ПРИ╢МН╤ МОМЕНТИ...»
В гостях "Джерельця" ╕з сво╖ми поез╕ями Наталка ЯРЕМА, Наталя МАЗУР ╕ Ксенислава КРАПКА


НАЙКРАЩ╤ УКРА╥НСЬК╤ МУЛЬТФ╤ЛЬМИ ВС╤Х ЧАС╤В
6 кв╕тня св╕т в╕дзначив День мультф╕льм╕в. Це свято було засноване 2002 року М╕жнародною...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #10 за 08.03.2013 > Тема ""Джерельце""
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#10 за 08.03.2013
ЗНАНЬ КОЛОСКИ ПРОРОСТАЮТЬ В КРИМУ!

2 березня в с╕мферопольськ╕й г╕мназ╕╖ № 9 в╕дбувся ╤╤ Кримський республ╕канський турн╕р серед шк╕л АРК за Великий Кубок всеукра╖нського науково-популярного природничого журналу для д╕тей «Колосок». На турн╕р прибули 14 команд учн╕в 5-6 клас╕в з р╕зних рег╕он╕в Криму: С╕мферополя, Феодос╕╖, Джанкойського та Бахчисарайського район╕в — володар╕ Малих Кубк╕в, ср╕бних ╕ бронзових медалей 2012/2013 року.
Координатор конкурсу «Колосок» в АРК В╕ктор Володимирович Мясников прив╕тав учасник╕в. Подякував за гостинн╕сть Тетян╕ Валер╕╖вн╕ Коваль, директору г╕мназ╕╖, в актов╕й зал╕ яко╖ проводився турн╕р. Зауважив, що г╕мназ╕я № 9 ув╕йшла в сотню найкращих шк╕л-популяризатор╕в природничих наук за результатами двох етап╕в конкурсу «Колосок» у 2011-2012 роках. Висловив вдячн╕сть редакц╕╖ журналу «Колосок», зокрема головному редактору, кандидату педагог╕чних наук, заслуженому вчителю Укра╖ни Дар’╖ Дмитр╕вн╕ Б╕д╕. Адже д╕ти читають журнал, д╕знаються багато нового й ц╕кавого, охоче беруть участь у його конкурс╕.
Ви т╕льки уяв╕ть соб╕, у конкурс╕ «КОЛОСОК-ос╕нн╕й-2012» взяли участь понад 378 тис. учн╕в 1-10 клас╕в з 5939 шк╕л Укра╖ни! Лише в Криму — понад 18 тисяч учасник╕в. До реч╕, серед ус╕х рег╕он╕в Укра╖ни Крим пос╕в восьме м╕сце ╕ був в╕дзначений М╕н╕стерством осв╕ти ╕ науки, молод╕ та спорту Укра╖ни – як найкращий популяризатор з п╕дготовки та проведення конкурсу.
Жур╕, яке очолила методист С╕мферопольського м╕ського методичного центру Св╕тлана Олександр╕вна Бурень, сл╕дкувало за ч╕тким дотриманням умов конкурсу. П╕сля того, як команди представили себе, розпочався в╕дб╕рковий тур. На мультимед╕йному екран╕ — перше запитання: «В якому роц╕ журнал «Колосок» буде в╕дзначати сво╓ десятир╕ччя?». На обдумування — 1 хвилина. За цей час потр╕бно встигнути написати в╕дпов╕дь ╕ передати до жур╕. Ведучий п╕сля цього в╕дразу ж зачиту╓ правильну в╕дпов╕дь, тому т╕, хто написав — 2016 р╕к, не стримують сво╖ рад╕сн╕ емоц╕╖, аж п╕дстрибують!
Одним ╕з завдань було скласти за хвилину пазл з картинки обкладинки журналу ╕ накле╖ти на аркуш╕ паперу, а на жетон╕ написати, що там зображено. Було й таке запитання: «В Укра╖н╕ це знамените з давнини дерево росте т╕льки в Криму. Воно ма╓ к╕лька назв, зокрема «рослина-та╓мниця». Про яке дерево йдеться?». Виявля╓ться, це ╕нжир, а називають його ще смоква, ф╕гове дерево, винна ягода.
Швидко прозвучали 12 запитань, завершився перший тур. За його результатами чотири команди, як╕ набрали найменше бал╕в, а це «Апельсин» (НВК «Школа-г╕мназ╕я», м. Бахчисарай), «Остров’яни» (СпЗОШ ╤-╤╤╤ ступен╕в № 7 ╕м. О. В. Мокроусова), «Ромашки» (ЗОШ ╤-╤╤╤ ст. № 20, м. Феодос╕я), «Орлята» (Плодовська ЗОШ ╤-╤╤╤ ступен╕в Бахчисарайського району) змушен╕ покинути турн╕р, проте вони не надто засмучен╕, адже вс╕ отримали дипломи, журнали «Колосок», передплату на улюблений журнал на ╤╤ п╕вр╕ччя (за рахунок редакц╕╖) та ще й солодкий приз в╕д кримського оргком╕тету.
Дал╕ — п╕вф╕нал. Для десяти команд, що залишилися, знову звучать запитання: про зображений на фото м╕ст (треба назвати рекорд, котрим в╕н знаменитий — а це найвищий м╕ст, який знаходиться у Франц╕╖). Або який фрукт пов’язаний з назвою м╕ста Алмати, захований у «син╕й скриньц╕» (яблуко!).
За результатами другого туру п’ять команд з десяти вибувають з турн╕ру, але вони сво╓ю грою заслужили, щоб ми назвали ╖х: «Оптим╕ст» (Рощинська ЗОШ ╤-╤╤╤ ступен╕в Джанкойського району), «Блискавка» (НВК «Школа-г╕мназ╕я» № 6, м. Джанкой), «Пром╕нь над╕╖» (школа-комплекс № 2, м. Джанкой), «Мандр╕вники» (ЗОШ ╤-╤╤╤ ступен╕в № 40, м. С╕мферополь), «Б╕л╕ ведмед╕» (ЗОШ ╤-╤╤╤ ступен╕в № 4, м. Феодос╕я).
А ще один найскладн╕ший ╕нтелектуальний тур — ф╕нал виявля╓ переможц╕в конкурсу. 5-те м╕сце виборола команда «Молекули» (ЗОШ ╤-╤╤╤ ступен╕в № 4, м. Бахчисарай); 4-те м╕сце – команда «Л╕нгв╕ст» (СпНВК «Л╕нгв╕ст», м. С╕мферополь). «Бронза» д╕сталася команд╕ «Шукач╕» (ЗОШ ╤-╤╤╤ ступен╕в № 5, м. Феодос╕я). «Ср╕бло» отримали «Юн╕ х╕м╕ки» (НВК «Школа-г╕мназ╕я» № 6, м. Джанкой). А володарем Великого Кубка стала команда «Веселка» з Азовського НВК Джанкойського району (кер╕вник команди Тетяна ╤рек╕вна Меля╓ва, вчитель б╕олог╕╖). Вс╕ переможц╕ були нагороджен╕ дипломами та призами. Кр╕м того, кап╕тан команди Ярослава Соколюк (до слова, наша давня читачка та авторка!) як найкращий гравець отримала спец╕альний приз в╕д В. В. Мясникова: книгу «Сто великих вчених» та сову – символ мудрост╕. А ще команда «Веселка» отримала на пам’ять про турн╕р колосочки, майстерно зроблен╕ власноруч ╕з б╕серу пом╕чницею у проведенн╕ цього змагання Ганною Олександр╕вною, дружиною В. В. Мясникова, котра виклада╓ математику, ╕нформатику та економ╕ку в С╕мферопольському економ╕чному л╕це╖.
Для вс╕х учасник╕в цей турн╕р був справжн╕м святом, ус╕ отримали дипломи та призи. Змагання було орган╕зовано на найвищому р╕вн╕. ╤ х╕ба ж може бути ╕накше, коли проводить його заслужений вчитель АРК, в╕дм╕нник осв╕ти Укра╖ни В╕ктор Володимирович Мясников разом з╕ сво╖ми над╕йними пом╕чниками!
Вже зовс╕м скоро, 12 кв╕тня, проходитиме «КОЛОСОК-весняний-2013». Долучайтеся до цього ц╕кавого конкурсу й ви! П╕знавайте, досл╕джуйте, грайте, плекайте ваш колосок знань!

Любов СОВИК

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #10 за 08.03.2013 > Тема ""Джерельце""


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=11513

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков