Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
САВА ╤ ЛАВА
Наш╕ традиц╕╖


«20 ДН╤В У МАР╤УПОЛ╤», ДЖАМАЛА ╤ «КОНОТОПСЬКА В╤ДЬМА»:
Стали в╕дом╕ лауреати Шевченк╕всько╖ прем╕╖…


ПРАВДА ДВО╢СЛОВА
Наш╕ традиц╕╖


ОЧИМА БЕЛЬГ╤ЙСЬКОГО ФОТОГРАФА
На його зн╕мках - чорно-б╕ла пал╕тра Майдану…


МИСТЕЦЬКА «ЗДИБАНКА В «НОР╤»
Виставка в╕дбулася без обмежень ╕ упереджень. В╕дб╕р ╕ цензура були в╕дсутн╕…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #10 за 08.03.2013 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#10 за 08.03.2013
ГРАЦ╤Я ╤ Л╤РИЗМ Л╤Н╤Й

Мистецтво

Наочним практичним пос╕бником для малювання можна назвати виставку «Мистецтво в чорно-б╕лих тонах» художника ╕ педагога, заслуженого прац╕вника культури Автономно╖ Республ╕ки Крим Валентина Полежа╓ва, що демонстру╓ться в ц╕ березнев╕ дн╕ у Всеукра╖нському ╕нформац╕йно-культурному центр╕. На н╕й об’╓днан╕ в одну експозиц╕ю виконан╕ ол╕вцем, тушшю, склографом ╕ санг╕ною еск╕зи, замальовки, портрети – всього б╕льше п’ятдесяти рисунк╕в.
— Зображен╕ л╕н╕╓ю об’╓мн╕ форми – це основа, з яко╖ почина╓ться створення картини, — сказав художник на в╕дкритт╕ виставки. – Виконавши ╖╖, можна продовжувати роботу аквареллю чи ол╕╓ю.
В╕ртуозними майстрами рисунка в св╕т╕ були видатн╕ художники ╤лля Р╓п╕н, Пабло П╕кассо. У малюнках В. Полежа╓ва як представника класичного реал╕зму в образотворчому мистецтв╕ нема╓ ширми, за яку можна сховатися символ╕кою умовностей. Незначними засобами – л╕н╕╓ю, штрихом, тоном в╕н досяга╓ виразно╖ схожост╕ портретованих моделей, передач╕ ╖хн╕х характер╕в, створення образ╕в. Р╕зн╕ за композиц╕йною побудовою ╕ ракурсом, жоден з рисунк╕в не повторю╓ ╕нший, наприклад, портрети ж╕нки, яка сидить на ст╕льц╕, д╕вчини, яка чита╓ книгу, д╕вчини з г╕лочкою вишн╕, у роздум╕, з╕ спини, начальника ╕ чергового причалу, начерки голови д╕вчини ╕ хлопця, замальовка нап╕вф╕гури та ╕нш╕. Вони – сво╓р╕дний еталон портретного жанру ╕ зразок для юних художник╕в.
— Таких еск╕з╕в за завданням Валентина Павловича нам необх╕дно було створювати по десять-двадцять до кожно╖ ново╖ композиц╕╖, — сказав його колишн╕й учень Володимир Гук, який нин╕ працю╓ викладачем у С╕мферопольськ╕й дитяч╕й художн╕й школ╕ разом ╕з сво╖м учителем ╕ його методику застосову╓ вже у сво╖й педагог╕чн╕й робот╕.
Майже п╕встол╕ття навчаючи мистецтву малювання в школ╕, яку багато рок╕в очолював як директор, В. Полежа╓в проводить уроки ╕ разом з д╕тьми сам с╕да╓ за мольберт. ╤ дуже часто учн╕, ╕з зац╕кавленням глянувши на його малюнки, вп╕знають на них себе. А одна з них, четвертокласниця Елеонора Усманова, сама намалювала ол╕вцем на папер╕ портрет учителя ╕ п╕дписала: «Наш шановний Валентин Павлович».
Полежа╓в зробив з нього коп╕ю фломастером, зб╕льшивши в п’ять раз╕в, ╕ тепер художню роботу учениц╕ можна побачити на виставц╕ поряд з рисунками вчителя.
— А ви сам╕ себе часто малю╓те? – запитую.
— ╢ один автопортрет, правда, маленький. Себе малювати – це себе любити. Для ╕стор╕╖ ж ╓ фотограф╕╖, ╕ цього достатньо.
У художньому альбом╕ В. Полежа╓ва, в якому вм╕щено репродукц╕╖ всього його творчого доробку, я в╕дкрила стор╕нку з портретом дружини, намальованим аквареллю ще в 1985 роц╕, ╕ без сл╕в прочитала в ньому його кохання до не╖ та н╕жн╕сть. Як у тому давньому кольоровому зображенн╕, так ╕ в чорно-б╕лих тонах нин╕шньо╖ експозиц╕╖ портрет╕в ╕з постановочними ракурсами ╕ силуетами в анфас ╕ проф╕ль, виразно прогляда╓ться грац╕озн╕сть ╕ л╕ризм л╕н╕й, витончена естетика зовн╕шньо╖ ╕ внутр╕шньо╖ краси людини, ╖╖ духовн╕сть.
У В╤КЦ, адм╕н╕страц╕я якого висловила вдячн╕сть Валентину Полежа╓ву за надану спонсорську допомогу в придбанн╕ та обладнанн╕ стел╕ виставкового залу св╕тильниками, планують за колекц╕╓ю його картин та рисунк╕в проводити протягом м╕сяця майстер-класи художника та екскурс╕╖ для школяр╕в ╕ вс╕х, хто ц╕кавиться образотворчим мистецтвом.

Валентина НАСТ╤НА

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #10 за 08.03.2013 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=11507

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков