Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2113)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
РОС╤Я НАМАГА╢ТЬСЯ ПОШИРИТИ СВОЮ ЗЛОЧИННУ СУТЬ НА ╤НШ╤ КРА╥НИ
Рос╕я – це велика тюрма. Нин╕ рос╕яни намагаються загнати в цю тюрму ╕ укра╖нц╕в…


НЕМА╢ СИЛ ТЕРП╤ТИ: НОБЕЛ╤ВСЬК╤ ЛАУРЕАТИ ВЛАШТУВАЛИ МАН╤ФЕСТ ПУТ╤НУ
П╕д зверненням п╕дписалося 39 ос╕б, всесв╕тньо в╕домих св╕тил науки…


ЗЕЛЕНСЬКИЙ ПРО ЗВ╤ЛЬНЕННЯ ДАН╤ЛОВА:
В╕н переводиться на ╕нший напрямок…


ПУТ╤Н ЗАГНАВ СЕБЕ У ПАСТКУ:
Дан╕лов попередив про наближення катастрофи в Рос╕╖…


УКРА╥НА ПРОТИ РАШИЗМУ
Рашизм – це як╕сно нова форма тотал╕тарно╖ ╕деолог╕╖ ╕ практики…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #10 за 08.03.2013 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#10 за 08.03.2013
Я НЕ ХОЧУ БУТИ «МАСКОЮ»!

Владу - народу!

Я не хочу бути «виборцем-маскою», накинутою на мене реальними володарями пол╕тично╖ влади в Укра╖н╕. ╥╖ справжн╕ми господарями в минулому ╕ нин╕, для прикриття (лег╕тим╕зац╕╖) мною ╖хнього володарювання.
На п╕дтвердження ц╕╓╖ тези наведу доказ, св╕дком ╕ учасником якого був за час╕в ╕снування СРСР. Працюючи в райком╕ КП Укра╖ни, бачив, як його заворгв╕дд╕лом складав списки кандидат╕в у депутати рад р╕зних р╕вн╕в. Бюро райкому ╖х корегувало, затверджувало ╕ рекомендувало в╕дпов╕дним трудовим колективам, де кер╕вниками були члени парт╕╖, формально висунути ╖х кандидатами в депутати, що й робилося одноголосно. Виборч╕ ком╕с╕╖, сформован╕ п╕д контролем райкому, по одному кандидату включали у виборч╕ бюлетен╕ для голосування, яке проводилося майже одноголосно. Отже, якщо зняти це формальне висування ╕ голосування, то й побачимо, що фактично депутат╕в вибрав райком – реальний володар.
Нин╕ сучасн╕ господар╕ колишньо╖ державно╖ власност╕ – реальн╕ володар╕ влади — дещо удосконалили маскуючу ширму, пропонують нам не одного претендента, а дек╕лькох персональних ╕ нав╕ть ц╕л╕ парт╕╖ у органи ╖хньо╖ влади. Але суть висування ╕ голосування не зм╕нилася. Кого б ми сво╖ми голосами-«масками» не прикрили, все одно, за р╕дк╕сним винятком, це будуть представники ╕нтерес╕в меншост╕ скоробагатьк╕в, а не б╕льшост╕ «масок», в розпорядженн╕ яких реально╖ влади як не було, так ╕ нема╓, хоч вони ними ж задекларован╕ в Конституц╕╖ Укра╖ни ╖╖ ╓диним джерелом. А що ж то за джерело, коли з нього не струменить народна влада? Чому ж воно обезвладнене?
В╕домо, що найдорожчий скарб у св╕т╕ — життя людини, ╖╖ здоров’я, матер╕альний ╕ духовний добробут залежить в╕д житт╓дайних джерел Всесв╕ту – Сонця ╕ Земл╕. А також кра╖ни, громадянином яко╖ ╓, сво╖х предк╕в ╕ в╕д того, що ╕ як САМА ЛЮДИНА РОБИТЬ для цього особисто. Або ж об’╓днавшись з ╕ншими людьми у трудовому колектив╕, територ╕альн╕й громад╕ та в систем╕ пол╕тично╖ влади сво╓╖ держави.
Якщо у родин╕, трудовому колектив╕ вона добров╕льно чи з необх╕дност╕ поступа╓ться сво╓му партнеру частиною особисто╖ свободи, бере на себе виконання певних обов’язк╕в ╕ працю╓, аби щось в╕д того мати для п╕дтримки свого Життя, здоров’я ╕ добробуту, — то в сво╖й аморфн╕й територ╕альн╕й громад╕ ╕ в систем╕ пол╕тично╖ влади сво╓╖ держави вона як не мала, так ╕ не ма╓ глибоко усв╕домлених, ч╕тко визначених, закр╕плених законом особистих правообов’язк╕в, необх╕дних для забезпечення повноц╕нност╕ свого Життя. Тож зрозум╕ло, що на цих важливих д╕лянках нашого Життя ми САМОСТ╤ЙНО н╕чого й не робимо. «Де нас поставили пол╕тики, там ╕ сто╖мо» (Л╕на Костенко, «Записки укра╖нського самашедшого»).
Це, з мого погляду, ╕ ╓ головною причиною того, ЧОМУ ╢ДИНЕ ДЖЕРЕЛО НАРОДНО╥ ВЛАДИ в УКРА╥Н╤ НЕ Б’╢ ФОНТАНОМ. Н╕чим не виправдану нашу БЕЗД╤ЯЛЬН╤СТЬ в ц╕й царин╕ сповна використовують сучасн╕ скоробагатьки, щоб, прикриваючись нашими голосами, реально волод╕ти владою в держав╕. Бо, як в╕дверто з╕знався Арсен╕й Яценюк: «Для нас влада – це все. Влада в Укра╖н╕ — це добробут, статки, контроль над людьми, це спос╕б самозадоволення» (Газета «День» в╕д 3.12.2010 р.).
От чому вони так жорстоко борються м╕ж собою за волод╕ння владою в центр╕ й на м╕сцях! То чому б ╕ нам, «маскам» сучасних володар╕в влади ╕ власност╕, не скинути з себе ц╕, ганебн╕ для нас маски ╕ зад╕яти власне джерело влади, щоб назавжди стати в сво╖х населених пунктах, а згодом ╕ в держав╕ реальними ╖╖ сп╕вволодарями? Тобто самост╕йно висувати вихованих ╕ знаних нами кандидат╕в у органи влади ╕ на посади вс╕х р╕вн╕в, формувати виборч╕ ком╕с╕╖, обирати найдостойн╕ших з них депутатами ╕ посадовими особами, систематично заслуховувати ╖хн╕ зв╕ти ╕, якщо треба, достроково в╕дкликати декого з них та зам╕нювати ╕ншими. Яким чином можна мирно, законним шляхом досягнути ц╕╓╖ революц╕йно╖ мети?
Далекоглядний укра╖нець ╤ван Франко, проанал╕зувавши тогочасн╕ теоретичн╕ модел╕ створення справедливого державного устрою, зробив такий висновок: «…Найвищим огнищем (по-сучасному — джерелом — П.С.) власт╕, по думц╕ анарх╕ст╕в, повинна бути громада, в як╕й ус╕ ЧЛЕНИ мали би р╕вн╕ права ╕ зав╕дували би сво╖ми справами через виборну старшину, одв╕чальну перед нею… Нема╓ що й казати, що якби вс╕ люди були високоосв╕ченими, добросердними, здоровими на дус╕ й на т╕л╕, то такий устр╕й м╕г би бути для них ДОБРИЙ. В╕н, певно, й лишиться ╕деалом людського ╕ громадського устрою на П╤ЗН╤ В╤КИ ╕, як всякий ╕деал, н╕коли не буде вповн╕ осягнений» (Бронеб╕йна публ╕цистика газ. «День», «Що таке поступ», ст. 49). З того часу минуло б╕льше ста рок╕в. Ми здобули свою державн╕сть. Стали осв╕чен╕шими, переважно добросердними ╕ здоровими т╕лом. Ма╓мо досв╕д, хоч ╕ невдалий, вт╕лення цього ╕деалу в Гуляй-Пол╕ на початку минулого стол╕ття. Тож ма╓мо сприятлив╕ умови для ще одн╕╓╖ спроби його реал╕зац╕╖. Настав «…час вже ╖х поставити на м╕сце!» (Л╕на Костенко, «Записки укра╖нського самашедшого»).
Необх╕дно т╕льки переконати виборц╕в у необх╕дност╕ ╖хнього орган╕зац╕йного об’╓днання за м╕сцем пост╕йного проживання в осередках територ╕альних громад з ф╕ксованим членством, щоб сформувати ╕ зад╕яти орган╕зац╕йно структурован╕, самоврядн╕, ф╕нансово самодостатн╕ територ╕альн╕ громади в сво╖х населених пунктах — основу д╕йсно демократичного державного устрою Укра╖ни.
Для прикладу наведу концепц╕ю самоорган╕зац╕╖ населення, яку я запропонував депутатам Щорсько╖ м╕сько╖ ради на сес╕╖ 8 лютого 2013 року:
Шановн╕ депутати, пане голово м╕ста!
В╕таю прийняте вами р╕шення про проведення самоорган╕зац╕╖ населення в нашому м╕ст╕. Пропоную вам розглянути доступну кожному виборцю концепц╕ю ╖хньо╖ самоорган╕зац╕╖.
1. Самоорган╕зац╕ю провести по ╕снуючих виборчих округах. ╥х тридцять. У кожному в середньому по 300 виборц╕в.
2. Формою ╕ основою самоорган╕зац╕╖ будуть ОСЕРЕДКИ територ╕ально╖ громади м╕ста (ОТГ), або, як було колись в Укра╖н╕, сотн╕ територ╕ально╖ громади (СТГ).
3. Членом осередку ма╓ право бути кожен виборець, який пост╕йно прожива╓ на територ╕╖ свого округу ╕ як особа джерела влади в Укра╖н╕ в╕зьме на себе в╕дпов╕дальн╕сть за виконання сво╖х правообов’язк╕в, необх╕дних для забезпечення повноц╕нност╕ свого Життя. ╤ в особист╕й письмов╕й заяв╕ ДАСТЬ ЗГОДУ ЗАРЕ╢СТРУВАТИ його членом осередку.
4. Осередок буде правод╕╓здатним, якщо його членами заре╓струються не менше 51% вс╕х виборц╕в округу. Не заре╓строван╕ – перебуватимуть у стан╕ кандидат╕в у члени осередку з правом заре╓струватися членом, коли «дозр╕ють».
5. На орган╕зац╕йних зборах (В╕че) осередку з╕ сво╖х член╕в зг╕дно з╕ Статутом обираються Голова (Сотник) осередку ╕ його заступник. Т╕льки ╖м збори доручають готувати, скликати ╕ проводити збори осередку. Розгляда╓ться ╕ прийма╓ться Статут осередку. Обираються делегати на м╕ську конференц╕ю ОТГ. За посадою Голова осередку ╓ членом Ради гол╕в ОТГ. На орган╕зац╕йному зас╕данн╕ Ради голови визначають порядок почергового головування ╖х у Рад╕. Збори (В╕че) ОТГ уповноважують Раду гол╕в готувати, скликати ╕ проводити м╕ськ╕ конференц╕╖ делегат╕в ОТГ м╕ста. Конференц╕я розгляда╓ ╕ затверджу╓ Статут ОТГ. Раз на р╕к заслухову╓ зв╕т голови м╕ста ╕ прийма╓ в╕дпов╕дне р╕шення. Якщо треба, конференц╕я може достроково зв╕льнити його з посади ╕ призначити проведення позачергових вибор╕в Голови в ОТГ. Зв╕т делегат╕в конференц╕╖ заслухову╓ться на чергових зборах сво╖х осередк╕в. Раз на п╕вроку збори (В╕че) заслуховують зв╕т свого депутата м╕сько╖ ради. Якщо ╓ потреба, збори можуть достроково в╕дкликати його ╕ обрати ╕ншого. Зас╕дання збор╕в (В╕че) ОТГ ╕ ╖хн╕х конференц╕й протоколюються. Вс╕ голосування в╕дкрит╕ ╕ приймаються б╕льш╕стю голос╕в.
Саме ви, нин╕ чинн╕ депутати, особисто сп╕лкуючись з кожним вашим виборцем, можете розкрити ╖м зм╕ст ╕ мету ц╕╓╖ концепц╕╖, переконати ╖х реал╕зувати ╖╖, щоб стати у сво╓му м╕ст╕ реальними сп╕вВОЛОДАРЯМИ пол╕тично╖ влади ╕ сп╕вГОСПОДАРЯМИ громадсько╖ власност╕ в ньому, СИЛОЮ, здатною впливати на р╕шення ╕ д╕╖ м╕сько╖ ради, голови м╕ста ╕ не т╕льки.
З╕бравши 51% заяв, треба провести орган╕зац╕йн╕ збори (В╕че) осередку ╕ на тому зак╕нчити свою важливу м╕с╕ю щодо формування осередку на вашому окруз╕.
Таким чином, сп╕льними зусиллями у нашому м╕ст╕ буде зад╕яно струмочок джерельно╖ народно╖ влади – справжньо╖ демократ╕╖. Бажаю усп╕ху!

Павло СЕМЕНЕНКО,
голова Щорсько╖ м╕сько╖ громадсько╖ орган╕зац╕╖ «За громадянське сусп╕льство»
м. Щорс, Черн╕г╕вська область

В╤Д РЕДАКЦ╤╥.
Отримавши цю статтю нашого давнього автора ╕ в╕рного «св╕тличанина» Павла Дмитровича Семененка, ми вир╕шили порадитись з в╕домим громадським д╕ячем, учасником нац╕онального Круглого столу в Ки╓в╕ Марком Зобовим, який не так давно зд╕йснив пропагандистський «рейд» на Прикарпаття ╕ Буковину, — про це ми вже писали в «Кримськ╕й св╕тлиц╕» на початку року. В╕дпов╕дь в╕д Марка ╤вановича не забарилася:
«Дуже хороша стаття ╕ важлива, актуальна ╕н╕ц╕атива! При╓мно, що Черн╕г╕вщина не спить. В ╕нших рег╕онах Укра╖ни також ╓ актив╕сти, як╕ мислять аналог╕чним чином. Але ╓ певн╕ в╕дм╕нност╕. У Харков╕, наприклад, багато людей вважають, що первинн╕ осередки громад повинн╕ створюватися в межах виборчо╖ д╕льниц╕. ╤нш╕ кажуть — в межах багатоповерх╕вки, пот╕м вже — м╕крорайон, район, м╕сто... Кр╕м того, поширю╓ться думка про те, що Статут громади м╕ста повинен бути ухвалений на м╕ському референдум╕. Т╕льки в цьому випадку в╕н отриму╓ належну лег╕тимн╕сть. ╢ багато ╕нших слушних думок. ╤ це — дуже добре!
Головне, що майже по вс╕й Укра╖н╕ почина╓ться рух у цьому дуже важливому для дол╕ кра╖ни напрямку. ╤ творч╕сть мас у процес╕ самоорган╕зац╕╖ дозволить кожному м╕сту побудувати саме таку м╕сцеву демократ╕ю, яка найб╕льш притаманна тому чи ╕ншому м╕сту. «Всякому городу — нрав ╕ права», — казав Григор╕й Сковорода. Хай так воно ╕ буде!»

Марк ЗОБОВ,
громадський д╕яч, прихильник ╕де╖ народовладдя, «св╕тличанин»
м. Харк╕в

ЗАКЛИКА╢МО ЧИТАЧ╤В «КРИМСЬКО╥ СВ╤ТЛИЦ╤» ДО ОБГОВОРЕННЯ ОЗНАЧЕНО╥ ВИЩЕ ТЕМИ НА СТОР╤НКАХ ГАЗЕТИ!

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #10 за 08.03.2013 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=11498

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков