Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2963)
З потоку життя (6158)
Душі криниця (3392)
Українці мої... (1447)
Резонанс (1469)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1653)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НА СКЛИКА╢ П╤ДПИСАНТ╤В БУДАПЕШТСЬКОГО МЕМОРАНДУМУ
Укра╖на звернулась до кра╖н-п╕дписант╕в Будапештського меморандуму з вимогою проведення...


США: НЕПРИПУСТИМО ЗВИНУВАЧУВАТИ КИ╥В У АЗОВСЬК╤Й КРИЗ╤, ВИННА ВИКЛЮЧНО РОС╤Я
Державний департамент наполяга╓, що вина за ескалац╕╖ конфл╕кту в Азово-Керченськ╕й акватор╕╖...


Серг╕й Гайдук, екс-командувач ВМС Укра╖ни: УКРА╥НА МА╢ ЗМ╤НИТИ СТАТУС КЕРЧЕНСЬКО╥ ПРОТОКИ НА М╤ЖНАРОДНИЙ
25 листопада у керченськ╕й протоц╕ рос╕йськ╕ в╕йськов╕ обстр╕ляли та захопили три укра╖нськ╕...


РАДА ПРИПИНИЛА Д╤Ю ДОГОВОРУ ПРО ДРУЖБУ М╤Ж УКРА╥НОЮ ТА РОС╤╢Ю
Законом припиня╓ться з 1 кв╕тня 2019 року д╕я Договору про дружбу, сп╕вроб╕тництво ╕ партнерство...


ПРЕЗИДЕНТ ЗВ╤ЛЬНИВ СВОГО ПРЕДСТАВНИКА ПО КРИМУ
Ще к╕лька м╕сяц╕в тому Президент Укра╖ни Петро Порошенко висловлював незадоволення роботою свого...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #10 за 08.03.2013 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#10 за 08.03.2013
В╤ДБУЛАСЯ ЗУСТР╤Ч ПРЕЗИДЕНТ╤В

У резиденц╕╖ Президента Рос╕╖ «Русь» (с. Завидово, Тверська обл.) 4 березня в╕дбулася зустр╕ч Президента Укра╖ни В╕ктора Януковича та Президента Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ Володимира Пут╕на.
На початку розмови Глава Укра╖нсько╖ держави наголосив на важливост╕ регулярних зустр╕чей на найвищому р╕вн╕. «У нас п╕сля останнього сам╕ту, який був у Ялт╕, практично за вс╕ма напрямками почали виконуватися р╕шення, як╕ ми з вами ухвалили», — сказав Президент Укра╖ни. Водночас В╕ктор Янукович зазначив, що завжди накопичуються питання, як╕ потребують певних коректив.
* * *
Президент Укра╖ни В╕ктор Янукович наголошу╓ на важливост╕ актив╕зац╕╖ сп╕впрац╕ Укра╖ни та Рос╕╖, зокрема у високотехнолог╕чних сферах. Про це Глава держави сказав п╕д час зустр╕ч╕ з Президентом Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ Володимиром Пут╕ним у резиденц╕╖ «Русь».
За словами В╕ктора Януковича, необх╕дно посилити й актив╕зувати сп╕впрацю передус╕м у питаннях атомно╖ енергетики, зокрема в буд╕вництв╕ 3-го ╕ 4-го енергоблок╕в Хмельницько╖ АЕС. «Нам потр╕бно буде прийняти сп╕льне р╕шення, щоб пришвидшити буд╕вництво двох атомних енергоблок╕в», — сказав Президент Укра╖ни.
Глава держави також додав, що важливими у двосторонн╕й сп╕впрац╕ ╓ питання л╕такобудування, а саме актив╕зац╕я сп╕льних проект╕в ╕з буд╕вництва л╕так╕в Ан-70 ╕ Ан-124.
Президент наголосив, що укра╖нська сторона готова до проведення Третього м╕жрег╕онального економ╕чного форуму у Нижньому Новгород╕. «З нашо╖ сторони форум на 90% готовий, залишилися деяк╕ штрихи», — сказав В╕ктор Янукович, додавши, що м╕жрег╕ональне сп╕вроб╕тництво м╕ж кра╖нами розвива╓ться досить усп╕шно.
Окрему увагу Глава держави звернув на питання розвитку економ╕чно╖ ╕нтеграц╕╖ та сп╕впрац╕ Укра╖ни з Митним союзом.
За словами Президента, п╕д час сьогодн╕шньо╖ зустр╕ч╕ важливо поговорити ╕ про газов╕ питання. «Наш╕ фах╕вц╕, яких ми визначили на р╕вн╕ робочих груп, – вони досить глибоко просунулись. Нам напевно вже час п╕дбити п╕дсумки цих переговор╕в… Я думаю, що сьогодн╕ ми повинн╕ просунутися дал╕ вперед у вир╕шенн╕ цих питань», — зазначив В╕ктор Янукович.
Президент Рос╕╖ Володимир Пут╕н зазначив, що Укра╖на ╕ Рос╕я п╕дтримують в╕дносини на вс╕х р╕внях. «У нас ╓ хорош╕ проекти в р╕зних галузях, у тому числ╕ високотехнолог╕чних, це ╕ космос, ╕ ав╕абуд╕вництво. Ми розвива╓мо контакти у сфер╕ енергетики, у тому числ╕ атомно╖», — сказав Володимир Пут╕н.
«Я радий можливост╕ Вас бачити ╕ обм╕нятися думками про те, що стриму╓ наше сп╕вроб╕тництво ╕ що треба робити для того, щоб воно розвивалося швидшими темпами», — додав Президент Рос╕╖.

Прес-служба Президента
Укра╖ни В╕ктора Януковича


РОС╤Я ПОМ’ЯКШИЛА СВОЮ ПОЗИЦ╤Ю?

Позиц╕я Рос╕╖ щодо умов членства Укра╖ни в Митному союз╕ нараз╕ ╓ не такою жорсткою, оск╕льки його вигоди для нашо╖ держави рос╕йська сторона пов’язу╓ з╕ ступенем ╕нтегрованост╕. Таку думку в коментар╕ кореспондентов╕ УКР╤НФОРМу висловив директор Ки╖вського центру пол╕тичних досл╕джень ╕ конфл╕ктолог╕╖ Михайло Погребинський, коментуючи результати в╕зиту Президента Укра╖ни до РФ.
«Ран╕ше з боку Рос╕╖ були заяви, що н╕яких пром╕жних форм (членства Укра╖ни у Митному союз╕. — Ред.) ми не розгляда╓мо. А тепер Пут╕н каже, що Укра╖на може отримати зростання ВВП або на 1, або на 6 в╕дсотк╕в, залежно в╕д ступеня ╕нтегрованост╕ до Митного союзу. Вочевидь рос╕йська сторона говорить, що повноправне членство необов’язкове, може бути р╕зний ступ╕нь ╕нтегрованост╕. Я вважаю, що Рос╕я пом’якшила свою позиц╕ю — я так ╕нтерпретую слова Пут╕на», — сказав пол╕толог.
В╕н додав, що таку форму сп╕впрац╕ з МС ран╕ше й пропонувала укра╖нська сторона. Водночас, на думку експерта, у перемовинах на цю тему «якогось очевидного прогресу нема╓», а в╕дбува╓ться «певне пояснення власних проблем».
За словами Погребинського, висловлювання В. Януковича щодо вступу Укра╖ни до МС св╕дчать про те, що в╕н не готовий жорстко заявити про в╕дмову, як ╕ не готовий сказати про те, що давало б п╕дстави спод╕ватися, що Укра╖на бодай у майбутньому зможе стати членом Митного союзу.
Оц╕нюючи останн╕ зовн╕шньопол╕тичн╕ под╕╖, Погребинський висловив думку, що «н╕якого зближення з ╢вропою не в╕дбулося ╕ н╕якого реального зближення з Рос╕╓ю також не в╕дбулося».
«Укра╖на, як ╕ ран╕ше, перебува╓ у ситуац╕╖ невизначеност╕: вона не знайшла такого формату дружби з одними й з другими, щоб ус╕ були задоволен╕, але водночас вона н╕кому не в╕дмовля╓», — п╕дсумував пол╕толог.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #10 за 08.03.2013 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=11494

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков