Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2963)
З потоку життя (6158)
Душі криниця (3392)
Українці мої... (1447)
Резонанс (1469)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1653)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У КЕРЧЕНСЬК╤Й ПРОТОЦ╤ ЗАСТРЯГЛИ БЛИЗЬКО 170 СУДЕН, ЯК╤ ОЧ╤КУЮТЬ НА ПРОХ╤Д
Про це голова Держприкордонслужби Петро Цигикал сказав в ╕нтерв'ю на телеканал╕ UA|TV


СИНОД УПЦ КП ОБГОВОРИВ, ╤З ЧИМ ╤ТИ НА ОБ’╢ДНАВЧИЙ СОБОР
У регламент╕ Об’╓днавчого собору ма╓ бути враховано, що в╕н ╓ арх╕╓рейським й право голосу...


САВЧЕНКО ОГОЛОСИЛА СУХЕ ГОЛОДУВАННЯ
В╕део з заявою розм╕щене на стор╕нц╕ нардепа у Facebook.


РОС╤Я ПЕРЕСЕЛИЛА ДО АНЕКСОВАНОГО КРИМУ ПОНАД 105 ТИСЯЧ РОС╤ЯН
Про це головнокомандувач ВМС ЗСУ ╤гор Воронченко заявив в ╕нтерв'ю theБабелю.


«ПЕРША СОТНЯ»: В╤ЙНА ╤ КОХАННЯ
У к╕нотеатрах Укра╖ни в╕дбуваються презентац╕╖ документального повнометражного ф╕льму...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #9 за 01.03.2013 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#9 за 01.03.2013
ЧИ ЧЕКА╢ СЕВАСТОПОЛЬ ╢ВРОПУ?

20 лютого 2013 року актив Севастопольсько╖ м╕сько╖ громадсько╖ орган╕зац╕╖ об’╓днання «╢вроатлантичний виб╕р» провели «круглий ст╕л» на тему: «Асоц╕ац╕я Укра╖на – ╢С: що це дасть Севастополю». Задекларованою метою «круглого столу» було обговорення можливостей, як╕ нада╓ Укра╖н╕ Асоц╕ац╕я з ╢С, побачити у вт╕ленн╕ в життя влади ╕ громади ╓вропейських стандарт╕в ╕ практик ╕нтереси севастопольц╕в, зазначити сп╕льн╕ завдання орган╕в м╕сько╖ державно╖ влади ╕ м╕сцевого самоврядування та громадянського сусп╕льства Севастополя в процес╕ ╕мплементац╕╖ Угоди про Асоц╕ац╕ю Укра╖на – ╢С (EU-Ukraine Association Agenda).
До участ╕ в заход╕ були запрошен╕ представники громадських орган╕зац╕й, профсп╕лок, представники м╕сько╖ державно╖ влади у Севастопол╕, депутати районних та м╕сько╖ рад, представники асоц╕ац╕й малого та середнього б╕знесу, ЗМ╤ Севастополя. Однак представникам влади тема не здалась актуальною ╕ вони дружно про╕гнорували зах╕д. Можливо, дражливою виявилась пропозиц╕я обговорити питання в╕льност╕ та чесност╕ вибор╕в, реформи судово╖ та правоохоронно╖ систем, можливост╕ застосування ╓вропейських стандарт╕в прозорост╕ та чесност╕ використання кошт╕в громади чи можливост╕ застосування ╓вропейських еколог╕чних стандарт╕в, а може, геть ус╕ чиновники, обранц╕ м╕ста ╕ представники профсп╕лок були зайнят╕ значно важлив╕шими справами.
В╕це-консул Республ╕ки Польща Томаш Капусняк розпов╕в про польський досв╕д асоц╕ац╕╖ з ╢С, про складн╕сть та тривал╕сть цього процесу. Кер╕вник проекту ╢С у Севастопол╕ щодо залучення прямих ╕ноземних ╕нвестиц╕й в Севастополь Ф╕оренцо Сперотто (╤тал╕я) пов╕домив про можливост╕ залучення таких ╕нвестиц╕й, а експерт цього проекту Андр╕й Гончаров – про х╕д п╕дготовки ╕нвестиц╕йних проект╕в.
Ф╕оренцо Сперотто в╕дверто зауважив, що корупц╕я не ╓ якоюсь нац╕ональною особлив╕стю ╕ чиновники крадуть скр╕зь, коли нема╓ в╕дпов╕дного захисту ╕нвестиц╕й.
Андр╕й Гончаров назвав ╕мена м╕жнародних вузькоспец╕ал╕зованих експерт╕в, як╕ п╕дготували близько 20 ╕нвестиц╕йних проект╕в, з яких 6 вже запропонован╕ ╓вропейському б╕знесу, це Дев╕д Бенкс з ╤рланд╕╖, С╕г╕тас Браз╕нскас з Литви, Брайян Гарман, Фарнан Танан, П╕тер Л╕л╕с, Андр╕й Н╕к╕тенко, Антон╕о де Марко та ╕нш╕.
Ц╕ проекти – в╕д 10 до 20 млн. долар╕в, на думку експерт╕в, можуть дати додатковий ╕мпульс для розвитку економ╕ки всього м╕ста.
За словами п. Гончарова, ╓вропейський б╕знес ц╕кавить розвиток морегосподарсько╖ галуз╕ – порт╕в, яхтингу, вирощування молюск╕в, сучасно╖ легко╖ ╕ндустр╕╖ – автозбирання, легко╖ електрон╕ки, туризм у сучасному розум╕нн╕ – не пляж, сонце та п╕сок, а туризм под╕╓вий, б╕знесовий, розважальний, еколог╕чний. Саме за це готов╕ платити грош╕ ╕ноземн╕ туристи.
Також ╓ готовн╕сть вкладати ╕нвестиц╕╖ у висок╕ технолог╕╖ – зв’язок, сall-центри, ╕ все, що пов’язано з в╕ддаленою обробкою даних, суднобуд╕вельну галузь та ╕ндустр╕альний парк.
Ф╕оренцо Сперотто додав, що для цього важливою ╓ вза╓мна готовн╕сть партнер╕в.
Представники громадських орган╕зац╕й визнали те, що сама громадськ╕сть поки що недостатньо використову╓ Закон Укра╖ни «Про доступ до публ╕чно╖ ╕нформац╕╖», ╕ не ц╕кавиться такими важливими питаннями, як тендерн╕ закуп╕вл╕, плани, програми ╕ стратег╕╖ розвитку Севастополя, як╕, на ╖хн╕й погляд, не ╓ як╕сними за зм╕стом ╕ такими, як╕ не в╕дпов╕дають викликам часу. Р╕шення м╕сцевих рад щодо використання земл╕ ╕ власност╕ територ╕ально╖ громади також залишаються поза увагою громадських орган╕зац╕й.
При обговоренн╕ теми «круглого столу» майже вс╕ промовц╕ констатували факт в╕дсутност╕ представник╕в Севастопольсько╖ м╕сько╖ ради ╕ Севастопольсько╖ м╕сько╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖ та висловлювали над╕ю на подолання ╖хньо╖ пасивност╕ та на продовження дискус╕╖ разом з ними.

Микола ВЛАДЗ╤М╤РСЬКИЙ

На фото автора (зл╕ва направо): Андр╕й Гончаров, Ф╕оренцо Сперотто, Томаш Капусняк та ╤ван Шульга

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #9 за 01.03.2013 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=11466

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков