Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4456)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4134)
Українці мої... (1667)
Резонанс (2128)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1064)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (331)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (210)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
МАРИНА ГРИМИЧ — НАУКОВИЦЯ ╤ ПИСЬМЕННИЦЯ
У творчому доробку Марини Гримич понад 20 р╕зножанрових роман╕в…


КУЛЬТУРА У ВИР╤ В╤ЙНИ
Журнал╕сти створили сер╕ю фотограф╕й про пошкодження ╕ руйнування культурних пам’яток…


ДЕНЬ СВ╤ТЛЯЧКА
Наш╕ традиц╕╖


У СИМОНА З╤ЛОТА ЗНАХАРСЬКА ТУРБОТА
Наш╕ традиц╕╖


╥ХН╤ ДУШ╤ СЕРЕД НАС
Дещо з ╕стор╕╖ Пров╕дно╖ нед╕л╕…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #4 за 25.01.2013 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#4 за 25.01.2013
В ГОСТЯХ У КАЗКИ

Добро вряту╓ св╕т!

Для дорослих зима — це передовс╕м слизьк╕ вулиц╕, дискомфорт у квартирах, де ледь тепл╕ батаре╖ ╕ така ж сама «гаряча» вода. А для малеч╕ вона ╓ ц╕лою сер╕╓ю зимових свят, а отже, ╕ подарунк╕в, святкових заход╕в, просто зимових розваг, неможливих без сн╕гу. Ще не поблякли враження в╕д зустр╕ч╕ з╕ святим Микола╓м, аж тут ╕ Новий р╕к зав╕тав до осел╕, з ялинкою, святковим столом, найкращими спод╕ваннями. А ось ╕ Р╕здво Христове, що вже стало неможливим без колядування. ╤ учасники цього ритуального д╕йства — теж д╕тлахи.
Та, на жаль, не вс╕ вони можуть сп╕вати, не для вс╕х однаково гостинно життя розкрива╓ скарбницю сво╖х радощ╕в. ╤ пом’якшити цю несправедлив╕сть намагаються небайдуж╕ доросл╕ й так╕ ж сам╕ небайдуж╕ д╕ти. Тож Новор╕чно-Р╕здвяне свято, яке в╕дбулося у Республ╕канському центр╕ дитячо╖ та юнацько╖ творчост╕, було насамперед розраховане саме на вихованц╕в С╕мферопольсько╖ спец╕ально╖ загальноосв╕тньо╖ школи-╕нтернату, де живуть ╕ навчаються д╕ти ╕з порушенням слуху, що ╕нод╕ зовс╕м не здатн╕ ╕ в╕дтворювати звуки, яких не чують. Але ╕ оч╕, ╕ розум, ╕ серце, ╕ фантаз╕я у них не ушкоджен╕. А у «Л╕сов╕й казц╕», що ╖╖ привезли ╕ показали юн╕ керчани (колективи «Каприз» та «Маг╕я»), н╕ до чого дослухатися — все таке яскраве, видовищне. ╤ геро╖ тут не потребують коментар╕в, бо це ╕ зайченята з вушками, хвостиками ╕ морквами в руках, ╕ ялиноньки — вс╕ в зеленому, з ялинкою зам╕сть корони, ╕, звичайно ж, д╕д Мороз, якого неможливо не вп╕знати.
Важко ум╕ститися вс╕м маленьким артистам в актов╕й зал╕ РЦДЮТ, для них потр╕бний справжн╕й театр або ж цирк, куди вони ╕ вирушать п╕сля ц╕╓╖ вистави, але де ще вони знайдуть таку вдячну публ╕ку?! Адже тут не треба зайвих сл╕в — хурделиця, вона хурделиця ╕ ╓, т╕льки як╕ ж чар╕вн╕ ц╕ сн╕жинки, що кружляють сценою у швидкому танц╕! У них б╕ло-ср╕бляст╕ сукн╕, ср╕бн╕ вишукан╕ корони. А ось ╕ танок зм╕й, бо зм╕я ╓ символом нового року. Що ж поробиш, драконов╕ (в╕н уособлював минулий р╕к) доводиться таки передавати ╖й ключа ╕ розлучатися з малечею аж до 2024 року, коли та вже виросте, а можливо, й матиме вищу осв╕ту та хорошу роботу. Але щодо осв╕ти, а особливо щодо престижно╖ роботи для д╕тей з порушенням слуху, то це ╓ великою вдачею.
Про подальшу перспективу д╕тлах╕в розпитую у ╖хн╕х проводжатих. А це вчителька жестово╖ мови Ал╕╓ Мамутова ╕ заступник директора з навчально-виховно╖ роботи Людмила ╤шболд╕на. Вони переконують: так╕ д╕ти — дуже хорош╕ прац╕вники, засво╖вши т╕ чи ╕нш╕ операц╕╖, вони виконують ╖х сумл╕нно ╕ старанно, не в╕двол╕каючись, як здоров╕, на звуков╕ подразники та не розслабляючись з допомогою пустопорожн╕х розмов. Але це здеб╕льшого ╓ робота швачки, кухаря, та, яку можна виконувати, не контактуючи з людьми. А осв╕ту ╕ трудов╕ навички молодь одержу╓ у спец╕ал╕зованих закладах. ╤ асортимент пропозиц╕й дуже ╕ дуже обмежений.
Але все це — пот╕м. ╤ майбутн╕ проблеми не повинн╕ затьмарювати й без того непросте дитинство малеч╕. Ал╕╓ Н╕яр╕вна, яка ма╓ глухих батьк╕в, ╕ ця проблема нев╕дривна в╕д ╖╖ життя, розпов╕да╓:
— Наш╕ д╕ти розумн╕, дуже артистичн╕, вони люблять танцювати ╕ нав╕ть одержали запрошення на телешоу «Танцюють вс╕» й усп╕шно там виступили. Заодно оглянули Ки╖в. Все це стало для них справжн╕м подарунком дол╕.
Ал╕╓ Мамутова працю╓ в ц╕й школ╕ вже 12 рок╕в, а ╖╖ директор В╕ра ╢ф╕мова — понад 20. За словами Людмили ╤шболд╕но╖, директор дуже любить сво╖х вихованц╕в, й ╕нш╕ в ╕нтернат╕ просто не приживаються. А навчання цих особливих д╕тлах╕в в╕дбува╓ться на словесн╕й основ╕, м╕м╕ко-жестикулярна мова ╓ лише допом╕жною. Тож письмову мову у д╕тей збережено, ╕ такий контакт для них не ╓ проблемою.
Серед присутн╕х на вистав╕ були й д╕ти з ╕нших спец╕ал╕зованих навчальних заклад╕в. А з╕ мною поруч на приставних ст╕льцях (бо переповнена зала) сид╕ла ж╕нка, яка при╖хала разом ╕з юними керчанами. Вона не могла стримувати сво╖х переживань: «Це ж така слизька п╕длога, д╕ти можуть впасти!», «Вони вже змерзли, коли ж ╖х випустять танцювати, малеча майже гола ╕ боса!».
╤ подумалося: ╓ ще люди, як╕ вм╕ють по–справжньому турбуватися не лише про сво╖х р╕дних, а мають сповнене любов╕ серце. Й це, на щастя, не новор╕чна казка.
╤, звичайно ж, до того, аби казка таки ожила, долучилися орган╕затори свята: М╕н╕стерство осв╕ти ╕ науки, молод╕ та спорту АРК ╕ господар╕ прим╕щення. Бо така у них робота, що зб╕га╓ться з покликанням.

Тамара СОЛОВЕЙ

ЛЮБОВЕ ВОЛОДИМИР╤ВНО, З ЮВ╤ЛЕ╢М!

Сердечно в╕та╓мо директора школи ╕ вчителя укра╖нсько╖ мови ╕ л╕тератури Л. В. БАЛАШОВУ з юв╕ле╓м!

Ерудована, компетентна, розумна, завжди готова прийти на допомогу сво╖м вихованцям, яких вона завжди вислуха╓, обов’язково допоможе, якщо треба — заспоко╖ть, п╕дн╕ме настр╕й.
Виняткова працездатн╕сть, профес╕онал╕зм, прагнення йти у ногу з часом — все це вона, скромна, яка багато рок╕в кроку╓ педагог╕чною нивою.
Лаг╕дна, р╕дненька, добра ╕ проста,
Наша дорогенька, наша золота.
Хоч роки минають, як чиста вода,
Для нас ви, р╕дненька, завжди молода.
Здоров’я м╕цного, щастя без краю,
Ми зичим без л╕ку
довгого-довгого в╕ку!

Колектив учител╕в ╕ учн╕в 5-А классу СШ № 26 м. С╕мферополь

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #4 за 25.01.2013 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=11333

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков