Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #32 за 08.08.2003 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#32 за 08.08.2003
Новини Криму та України
журналісти

СЕМИГРИВНЕВИМИ КРОКАМИ...

За результатами першого півріччя 2003 року консолідований бюджет Головного управління Пенсійного фонду України в Криму виконаний на 118,2%, повідомила перший заступник начальника ГУ ПФ України в АРК Наталія Зубакова.
За її інформацією, на фінансування виплати пенсій і допомог мобілізовано майже 420 млн. грн., в тому числі власних коштів - 347,5 млн. грн., що на 15,1% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Зросла й необхідність в коштах на виплату пенсій і допомог пенсіонерам автономії: в цьому році вона збільшилась на 5,7% і склала 440,6 млн. грн.
Середній розмір пенсії в першому півріччі склав 139,68 грн. за місяць, причому в червні - 140,66 грн. Таким чином, в цьому році кримські пенсіонери отримують в середньому на 7 грн. 64 коп. в місяць більше, ніж торік, - підкреслила Н. Зубакова.
Поруч з успіхами по мобілізації коштів, Пенсійний фонд відзначає зростання недоїмки підприємств, установ, організацій і підприємців по збору відрахувань в ПФ. Так, з початку  року вона збільшилась на 2,5 млн. грн., або на 6,3%, і становить 42,2 млн. грн.
Комісією по встановленню пенсій за особливі заслуги перед Україною при Кабінеті Міністрів України прийнято 6 543 позитивні рішення, а ще 12 812 чоловік отримують пенсію за особливі заслуги за рішенням комісії при Раді міністрів Криму.
"Контекст-медіа".

БУДЕМО ЇСТИ ПОЗИЧЕНИЙ ХЛІБ...

Сьогодні можна впевнено сказати, що ситуація на продовольчому ринку України повністю контролюється і стабілізована. Таку заяву зробив під час відкриття засідання уряду Прем'єр-міністр України Віктор Янукович. При цьому він повідомив, що згідно з домовленістю з Мінагрополітики вже до 30 серпня ціни на продовольчих ринках регіонів буде повернуто до рівня 1 травня. За словами Віктора Януковича, заходи, вжиті урядом, дають реальні результати у поліпшенні ситуації на продовольчому ринку. Ціни на борошно, крупи, макаронні вироби, цукор стабілізовані, і уряд щодня отримує інформацію про їх зниження.

* * *

Росія та Україна домовилися про міждержавні поставки вже у серпні цього року 200 тисяч тонн продовольчого зерна, - повідомив журналістам після закінчення зустрічі з Президентом Російської Федерації Володимиром Путіним Прем'єр-міністр України Віктор Янукович. При цьому він зазначив, що, починаючи з вересня, за графіком буде поставлено до України до кінця року близько мільйона тонн російського зерна. Зерно постачатиметься з федеральних ресурсів Росії у державний резерв України на умовах товарного кредиту.

* * *

Цього року Казахстан поставить в Україну 1 мільйон 200 тисяч тонн зерна. Про це повідомив журналістам після переговорів з Президентом Республіки Казахстан Нурсултаном Назарбаєвим Прем'єр-міністр України Віктор Янукович. При цьому він підкреслив, що 400 тисяч тонн будуть поставлені за контрактами між українськими і казахстанськими підприємствами, а близько 800 тисяч тонн - за міжурядовими угодами.

* * *

ІРАН ГОТОВИЙ ДО СПІВПРАЦІ

В Україну найближчим часом можуть початися поставки іранського газу. Щорічно планується імпортувати 10 - 15 млрд. кубометрів "блакитного палива". Про це домовилися міністр палива і енергетики України Сергій Єрмілов і заступник міністра нафти Ісламської Республіки Іран Саєд Мохаммад Хаді Нежад Хосейніян на зустрічі за участю посла Ірану в Україні Бахмана Тахеріяна Мобараке, повідомили кореспонденту Укрінформу в прес-службі Мінпаливенерго України.
За результатами засідання спільної українсько-іранської робочої групи з енергетики, що проходило 28 - 31 липня у Києві, підписано відповідний меморандум. Під час зустрічі сторони обмінялися інформацією про виробничий потенціал країн, зокрема, нафто- і газовидобувних галузей, наголосивши на обопільній зацікавленості у розширенні співпраці в галузі енергетики та реалізації конкретних проектів. Іранська сторона запропонувала створити спільну робочу групу, яка займатиметься вивченням нових газотранспортних маршрутів з Каспійського регіону в Європу.
За словами Саєда Мохаммада Хаді Нежада Хосейніяна, Іран, на території якого сконцентровано 50% ресурсів природного газу Каспійського регіону, орієнтується, передусім, на експорт власного природного газу в Східну Азію і Європу. І Україна, внаслідок свого географічного положення і транзитних можливостей, могла б не тільки імпортувати іранський газ, а й здійснювати транзит додаткових обсягів до інших європейських країн, підкреслив іранський міністр. Крім того, Саєд Мохаммад Хаді Нежад Хосейніян продемонстрував готовність його країни надати можливість українським компаніям брати участь у розробці іранських родовищ і роботі на нафтогазовому ринку Ірану.
У свою чергу Сергій Єрмілов відзначив, що візит іранської делегації стане поштовхом для переходу взаємовідносин двох країн у практичну площину. За словами українського міністра, практика показує, що співпраця країн в енергетичній галузі неодмінно веде до активізації відносин у всіх інших сферах.
(УКРІНФОРМ).

* * *

Всеукраїнська громадсько-політична та літературна газета "Кримська світлиця" запрошує усіх, кому не байдужа її доля, на спільне засідання редакції та Громадської ради "КС", яке відбудеться наступної п'ятниці, 15 серпня, за адресою: м. Сімферополь, вул. Гагаріна, 5, 3-й поверх, к. 19. Початок о 16-й год.
Чекаємо у "Світлиці" діячів владних, бізнесових, партійних, громадських, які зацікавлені у якнайефективнішому функціонуванні на півострові українськомовної незалежної масової газети державницького просвітницького спрямування. Раді будемо бачити колег-професіоналів, котрі могли б долучитися до творення такої газети (журналістський штат редакції укомплектований менше ніж наполовину).
Довідки по телефону у Сімферополі 51-13-24.

ВОДА КАМІНЬ ТОЧИТЬ. А ВЛАДУ?
У Верховній Раді АРК

5 серпня відбулося чергове засідання Президії Верховної Ради АРК, яке провів голова ВР Борис Дейч.
Одним з основних питань порядку денного стало обговорення ситуації, що склалася із забезпеченням жителів автономії питною водою, і необхідності посилення контролю за її якістю. Була заслухана інформація головного державного санітарного лікаря АРК Марії Кров'якової, яка відзначила, що, незважаючи на достатню заповнюваність питних водоймищ, склалася вкрай складна ситуація з водопостачанням міст і населених пунктів Криму питною водою. Забезпеченість нею міст складає від 50 до 85%. Режимне водопостачання введене у Ялті, окремих мікрорайонах Алушти і Сімферополя, нестачу питної води відчувають курортні зони Феодосії, Судака, курортні селища Чорноморського і Роздольненського районів, у вкрай складному становищі місто Керч. Особливо гостра проблема - забезпечення питною водою сільських населених пунктів, де уведений твердий графік подачі води, який найчастіше не виконується. Як відзначила М. Кров'якова, основна причина становища, що склалося з водопостачанням у сільських населених пунктах, - відключення електроенергії від джерел водопостачання, що є прямим порушенням статті 6 Закону України "Про питну воду і питне водопостачання", яким забороняється відключення об'єктів водопостачання від електропостачання як об'єктів життєзабезпечення стратегічного призначення. Також на стан сільського водопостачання впливають незадовільний санітарно-технічний стан і експлуатація мереж. Однак ще більше загострила проблему передача сільських водопроводів на баланс органів місцевого самоврядування. Сільські ради не мають матеріальної бази і не фінансуються належним чином для обслуговування водопроводів. У ряді районів півострова не проводяться своєчасний ремонт і заміна устаткування, промивання і дезінфекція мереж.  Своєчасного рішення вимагає питання поліпшення якості води.
У ході обговорення Б. Дейч висловив незадоволення підготовкою низки профільних керівників, які виступили на засіданні, до вирішення даної проблеми і  доручив керівництву Ради міністрів Криму розглянути питання про їхню відповідність займаним посадам. Він також підкреслив, що не слід посилатися тільки на недостатнє фінансування - треба займатися цією проблемою більш відповідально. У зв'язку із складною ситуацією із забезпеченням жителів Криму питною водою було прийняте рішення розглянути питання про стан справ із водопостачанням і водовідведенням в АРК на пленарних засіданнях у жовтні 2003 року.
Прес-центр Верховної Ради АРК.


ПОЛЬЩА - ЗА ДОБУДОВУ...

Дві українсько-польські угоди щодо добудови нафтопроводу "Одеса - Броди - Гданськ" підписано під час українсько-польського бізнес-форуму в Донецьку. Зокрема, угоду про створення спільного підприємства ВАТ "Укртранснафта" та АТ "Підприємство експлуатації нафтопроводів "Дружба" з добудови польської гілки нафтопроводу, а також меморандум про наміри між "Укртранснафтою" та нафтопереробним підприємством "Орлен" з міста Плоцька.
З української сторони обидва документи підписав уповноважений України з питань Євразійського нафтотранспортного коридору, голова правління ВАТ "Укртранснафта" Олександр Тодійчук, з польської - президент АТ "Підприємство експлуатації нафтопроводів "Дружба" Станіслав Якубовський та президент АТ "Орлен" Збігнєв Врубель.
Як повідомив уповноважений України з питань Євразійського нафтотранспортного коридору Олександр Тодійчук, згідно з досягнутими домовленостями буде залучено інвестиції для здійснення добудови нафтопроводу "Одеса - Броди - Гданськ" до міста Плоцька протяжністю 103 км українською та 400 км польською територіями. "Траси вже прокладено і найближчим часом буде здійснюватися відведення землі під ці наміри", - заявив Олександр Тодійчук. При цьому він повідомив, що за оптимістичним сценарієм будівництво нафтопроводу триватиме два роки, за песимістичним - три. Він також підкреслив, що Європейський Союз вже виділив 2 мільйони доларів на економічні дослідження та адаптацію цього проекту до економічної стратегії ЄС. За прогнозами, цим нафтопроводом буде транспортуватися переважно каспійська нафта в обсягах 8 - 10 мільйонів тонн на рік.
За словами Олександра Тодійчука, згідно з меморандумом про наміри лише плоцький завод "Орлен" щорічно готовий переробляти до 4 мільйонів тонн легкої нафти, транспортованої нафтопроводом "Одеса - Броди - Гданськ".

...І Німеччина зацікавлена

У Німеччині зростає зацікавлення нафтопроводом "Одеса - Броди". Про це в інтерв'ю "Німецькій хвилі" повідомив один з менеджерів компанії "Прайс-Уотерхаус-Куперс" Альбрехт фон Блюменкрон.
Інтерес до отримання каспійської нафти через трубопровід "Одеса - Броди" и продемонстрували, зокрема, у федеральному міністерстві економіки Німеччини та у федеральному міністерстві екології. Разом з представником компанії "Укртранснафта" Олександром Шевченком менеджер фірми "Прайс-Уотерхаус-Куперс" Альбрехт фон Блюменкрон провів у вівторок у цих міністерствах низку зустрічей, на яких ішлося про експлуатацію трубопроводу "Одеса - Броди". За його словами, на рівні експертів міністерств уже вироблено план спільних дій, спрямованих на реалізацію проекту на політичному рівні.
Представник компанії "Прайс-Уотерхаус-Куперс" бачить непогані шанси для визнання в Німеччині цього проекту стратегічним. Як пояснив фон Блюменкрон, німці починають пошук альтернативних джерел нафти, оскільки через 20 - 30 років родовища Північного моря, з яких сьогодні покривається значна частина потреб Німеччини в цьому енергоносії, будуть вичерпані. За словами менеджера компанії "Прайс-Уотерхаус-Куперс", з німецькими нафтопереробними заводами та нафтотранспортними підприємствами вже ведуться переговори про можливі обсяги постачання нафти через нафтопровід "Одеса - Броди". Серед потенційних клієнтів називаються нафтопереробні заводи в південній Німеччині, а також нафтовий термінал Вільгельмсхафен. Фон Блюменкрон висловив сподівання, що про конкретні результати переговорів можна буде говорити через два місяці. Нагадаємо, що компанія "Прайс-Уотерхаус-Куперс" займається розробкою бізнес-плану для проекту "Одеса - Броди".


Бюджет виконується наполовину

За сім місяців республіканський бюджет на 2003 рік виконано на 48,9%, тоді як прогнозовані показники Міністерства фінансів України складають 58,3%. Про це повідомив міністр фінансів АРК Олександр Гресс на прес-конференції у Сімферополі 4 серпня.
За словами міністра, невиконання прогнозованих показників обумовлено недо- надходженням акцизного збору. На сьогоднішній день зібрано 81,2 млн. грн. акцизу, це на 54 млн. грн. менше, ніж було заплановано, - повідомив О. Гресс.
Всього ж за січень - липень поточного року, за попередніми даними, у зведений бюджет АРК поступило 724,6 млн. грн., в тому числі податків і зборов - 546,1 млн. грн., субвенції та дотації з держбюджету  склали 178,5 млн. грн. У республіканський бюджет зараховано 291,7 млн. грн.
Найбільше коштів надходить від стягнення прибуткового податку з громадян - 237 млн. грн. (32,7%), акцизного збору - 81,2 млн. грн. (11,2%), плати за землю - 35,3 млн. грн. (4,9%).

ПАНСІОНАТИ В "ТІНІ"

З 123 приватних пансіонатів, виявлених на території Ялти, тільки сім офіційно зареєстровані як суб'єкти підприємницької діяльності. Про це повідомив перший заступник голови Ради міністрів АРК Володимир Раєнко на селекторній нараді в кримському уряді.
В. Раєнко закликав міську владу активніше сприяти легалізації приватних пансіонатів, насамперед - методами економічного стимулювання. На думку віце-прем'єра, комунальні служби міста і компанія "Крименерго" можуть розробити диференційовані тарифи на свої послуги для зареєстрованих і незареєстрованих суб'єктів курортного бізнесу, щоб пансіонатам  було вигідно зареєструватися і платити податки.


ПОДАТКОВИЙ ТЕЛЕФОН ДОВІРИ

У відділі по боротьбі з корупцією та безпеки Державної податкової адміністрації в АРК встановлено телефони довіри. Про це агентству "Контекст-медіа" повідомили у ДПА в АРК.
За інформацією ДПА, телефони довіри встановлено "з метою підвищення ефективності роботи із забезпечення законності діяльності співробітників податкових органів, своєчасного отримання інформації про зловживання, корупційні та інші  неправомірні дії з їхнього боку і негайного реагування на такі випадки". Крім того, телефони довіри повинні сприяти вжиттю заходів по захисту співробітників податкової служби від протиправних проявів з  боку злочинців, виявленню і припиненню фактів ухилення від оподаткування.
Телефони довіри Державної податкової адміністрації:
у Сімферополі - (8-0652) 51-22-94;
у Києві - (8-044) 212-24-89.


Б. ДЕЙЧ: хлібну проблему загострювати далі нікуди

Голова Верховної Ради АРК Борис Дейч вважає дуже важливим не допустити подальшого загострення в забезпеченні населення півострова хлібобулочними виробами. Про це агентству "Контекст-медіа" повідомила прес-секретар спікера кримського парламенту Галина Громик.
"Кримчани повинні бути упевнені, що завтра вони будуть із хлібом за прийнятною ціною", - підкреслив Б. Дейч. За його словами, за рівнем власних зернових ресурсів Крим  далеко не в гірших умовах у порівнянні з багатьма регіонами України. "Уся справа в тім, наскільки по-хазяйськи ми зуміємо розпорядитися цими ресурсами", - відзначив спікер кримського парламенту.
За словами Б. Дейча, у цьому плані є над чим працювати і депутатському корпусу, і уряду, і особливо керівникам міст і районів. "Мова йде про проблему продовольчої безпеки Криму, і ми разом з Радою міністрів несемо за це відпо-відальність", - підкреслив голова ВР АРК.
Б. Дейч вважає, що влада зобов'язана передбачити всі можливі варіанти розвитку подій на продовольчому ринку, у тому числі кризові, і визначити необхідні заходи для збереження соціальної стабільності в республіці. З цією метою профільним комісіям ВР Криму з відповідними міністерствами "необхідно детально проробити питання підтримки малозабезпечених верств населення в кризових ситуаціях і внести відповідні пропозиції".

* * *

Глави адміністрацій Ленінського, Кіровського і Сімферопольського районів автономії відзвітували перед главою уряду Криму про хід виконання державного завдання з продажу продовольчого зерна основним виробникам хліба на півострові.
За словами генерального директора ВАТ "Кримхліб" Тетяни Хміль, підприємствами об'єднання вже закуплено 3 тис. 600 тонн продовольчого зерна  й в останні дні процес продажу хліба за квотою Ради міністрів Криму помітно активізувався. 16 серпня - контрольний термін, відведений урядом для виконання держзавдання.
Відповідно до раніше досягнутих домовленостей уряд узяв на себе зобов'язання посприяти основним виробникам хліба в республіці, - об'єднанню "Кримхліб", споживчій кооперації і Сімферопольській макаронній фабриці у придбанні для власних потреб необхідної кількості продовольчої пшениці за ціною не вище 850 грн. за тонну. Виробники хліба, у свою чергу, на цих умовах узяли зобов'язання не підвищувати відпускні ціни на найбільш масові сорти своєї продукції.
Прес-служба Ради міністрів АРК.


ВСЕ НАЙКРАЩЕ - ДІТЯМ. АЛЕ НЕ ВСІМ...

Генеральна прокуратура України майже в усіх регіонах України виявила порушення при розподілі путівок в Міжнародний дитячий центр "Артек".
За наслідками проведених прокурорських перевірок виявлені зловживання службовим становищем працівниками обласних управлінь у справах сім'ї та молоді, інших підрозділів виконавчої влади на місцях та встановлені численні факти порушень законодавства при розподілі пільгових путівок.
Як з'ясувалося, центральні органи, причетні до організації відпочинку та оздоровлення дітей, не володіють повною мірою станом справ. У ряді регіонів виявлено, що місцеві відділи у справах сім'ї та молоді не мають навіть Положення про порядок підбору та направлення дітей до МДЦ "Артек", відсутні списки дітей пільгових категорій і план розподілу путівок, не ведеться реєстр путівок на кожну зміну. Згідно з вказаним Положенням, пільгове право на поїздку до "Артеку" мають насамперед діти-сироти, діти з малозабезпечених сімей, діти-інваліди та постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи; практикується виділення путівок обдарованим дітям. Натомість до "Артеку" відправляються діти, чиї батьки обіймають високі посади і мають змогу оздоровити дітей власним коштом. Так, наприклад, працівниками відділу молоді і спорту Великолепетиської райдержадміністрації Херсонської області до "Артеку" направлено п'ятеро дітей як начебто відмінників навчання і з малозабезпечених сімей. У ході перевірки з'ясовано, що ці діти не були відмінниками і всі із забезпечених сімей.
У восьми областях України порушено 16 кримінальних справ, складено 4 протоколи про корупційні діяння, порушено 13 адміністративних проваджень, заявлено 11 позовів. Внесено 127 документів прокурорського реагування, за результатами розгляду яких до відповідальності буде притягнуто 136 службових осіб.
Загалом на захист прав дітей Генеральною прокуратурою України від початку року порушено понад 700 кримінальних справ, з яких 80% направлено до суду, що удвічі більше, ніж за  такий самий період минулого року.
Прес-служба Генеральної прокуратури України.


ТЕРАКТ В МОЗДОКУ

Президент України Леонід Кучма висловив співчуття Президенту Російської Федерації Володимиру Путіну, сім'ям, рідним і близьким загиблих і постраждалих
у зв'язку з терактом у Моздоку, який спричинив значні людські жертви, повідомила Укрінформу прес-секретар глави держави Олена Громницька.
"Разом з усім народом України з болем у серці сприйняв звістку про черговий терористичний акт - підрив військового госпіталю в Моздоку. Ми глибоко сумуємо разом з Вашими співвітчизниками й обурені жахливою жорстокістю скоєного. Упевнені, що виконавців і замовників цих  звірячих злочинів спіткає суворе покарання", - сказав Президент України.
Причиною вибуху став навантажений тонною вибухівки "КамАЗ", водій-смертник якого протаранив ворота госпіталю і підірвався під його стінами. Постраждало кілька сотень людей, понад 50 з них загинуло.
Власне, "КамАЗ" - це вже наслідок. Зрозуміло, що першопричиною цього і усіх інших вибухів з "чеченським слідом" є війна в Ічкерії...


ПРИКОРДОННИХ ВІЙСЬК - НЕ БУДЕ, але порушникам державного кордону України від цього легше не стане

У квітні 2003 року Верховна Рада України прийняла Закон "Про Державну прикордонну службу України", який згодом підписав Президент України. Ці державні рішення започаткували реформування прикордонного відомства з суто військової структури у правоохоронний орган спеціального призначення, котрий з серпня 2003 року починає функціонувати на базі вже колишніх Прикордонних військ України. Необхідність кардинальної зміни всієї системи прикордонної безпеки України зумовлюється активним євроінтеграційним курсом України, а також наближенням рубежів держав Євросоюзу до українського кордону.
Законом "Про Державну прикордонну службу України" визначено її функції та завдання. Серед них - виявлення та протидія контрабандній діяльності на кордоні, проведення розвідувальної, інформаційно-аналітичної та розшукової роботи, участь у боротьбі з організованою злочинністю на кордоні, протидія незаконній міграції, участь у здійсненні державної охорони Президента України, посадових осіб, структур державної влади та координація діяльності органів влади, військових формувань, правоохоронних структур безпосередньо у прикордонні.
До основних завдань ДПС належать: участь у територіальній обороні держави; запобігання в'їзду в Україну осіб, яким він заборонений, або виїзду з України осіб, яким у ньому відмовлено; встановлення причин та умов, що сприяють порушенням законодавства про державний кордон, та здійснення заходів з їх усунення; організація роботи з прийняття заяв про надання статусу біженця; ухвалення рішень щодо видворення затриманих іноземців та осіб без громадянства; охорона, конвоювання і утримання затриманих осіб та плавзасобів; здійснення спеціальних заходів щодо захисту співробітників ДПС та їхніх близьких родичів від посягань на їхнє життя, здоров'я, честь та майно; протидія та попередження корупції у сфері службової діяльності співробітників ДПС; участь у боротьбі з тероризмом та контролі за збереженням природних ресурсів; дотримання правил промислової та іншої діяльності, охорона навколишнього середовища; інформування компетентних державних органів стосовно катастроф, стихійних лих та інших надзвичайних ситуацій на кордоні.
Перехід з'єднань та частин на нову організаційно-штатну структуру здійснюватиметься в межах коштів державного бюджету, затверджених на поточний рік. Остаточне реформування прикордонної служби буде завершене до кінця 2005 року. Результатом цієї роботи має стати створення правоохоронної структури, спроможної за сучасних умов ефективно захищати інтереси країни на її кордоні.
Сергій ПІДДУБНИЙ,
начальник прес-служби Азово-Чорноморського напряму
Прикордонних військ України.

ДОСИТЬ "некомпетентного оптимізму"!

Голова Верховної Ради АРК Борис Дейч висловив здивування з приводу заяви першого заступника голови Ради міністрів Криму Володимира Раєнка про те, що від збору з власників транспортних засобів у республіканський бюджет не надійшло ні однієї гривні, повідомило агентство "Контекст-медіа".
За інформацією Б. Дейча, фактично кошти, що надійшли після введення збору, перевищили 100 тис. грн. "З одного боку ми бачимо некомпетентний оптимізм, з іншого - невиправданий песимізм, побудований на незнанні реального стану справ", - заявив керівник кримського парламенту. За словами Б. Дейча, складається враження, що в уряді автономії не працюють з конкретними цифрами. "Інакше як можна пояснити, що з півтора мільйона відпочиваючих рекреаційний збір оплатили, по суті, тільки 30 тисяч чоловік", - відзначив Б. Дейч.
Як підкреслив глава кримського парламенту, у Крим уже приїхало на 100 тис. відпочиваючих більше, ніж торік, і, відповідно, збільшилися податки і надходження в бюджет.

ЧИ ВИСТОЯТЬ НАМЕТИ ПРОТИ КРАНІВ?

Кримська республіканська асоціація "Екологія і світ" розбила в Сімферополі наметове містечко на знак протесту проти початку будівництва ТОВ "Професіонал" житлового будинку поблизу Гагарінського парку.
Три намети встановлені на місці будівництва - на березі ріки Малий Салгир у районі вулиці Семашка. На наметах вивішені плакати: "Будівництво незаконне", "Рішення суду немає!". В акції беруть участь близько 20 членів асоціації і жителів ближнього мікрорайону.
"Це тільки початок акції по недопущенню незаконного будівництва", - заявив агентству "Контекст-медіа" директор центрального офісу асоціації "Екологія і світ" Олександр Тувишев. За його словами, ділянка, на якій передбачається побудувати елітний житловий будинок, належить до земель рекреаційного призначення і знаходиться в прибережній зоні Малого Салгиру. "На таких землях законодавство забороняє будівництво", - підкреслив О. Тувишев.
За словами представника асоціації "Екологія і світ", жителі прилягаючих вулиць "категорично проти незаконної забудови зеленої зони, про що свідчить понад тисяча підписів, зібраних ними проти будівництва". О. Тувишев також повідомив, що жителі мікрорайону подали в суд дев'ять скарг на незаконне рішення міської влади Сімферополя про виділення ТОВ "Професіонал" даної ділянки під будівництво житлового будинку.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #32 за 08.08.2003 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1132

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков