Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПОЕЗ╤Я ╤ ПРОЗА НАШОГО ЖИТТЯ
Третя зб╕рка поез╕╖ - «╥╖ написала в╕йна»…


НЕ ХОДИ НА ЛИСУ ГОРУ…
Наш╕ традиц╕╖


КАРИКАТУРИ БАТЬКА Й ЖИВОПИС СИНА
Карикатури батька викривають агресивну пол╕тику Москви, показують, що вона ╓ загрозою для всього...


РОЗПУСКА╢ТЬСЯ Л╤ЩИНА
Наш╕ традиц╕╖


ЛЮТЬ, НАД╤Я, ЛЮБОВ
На початку широкомасштабного вторгнення рос╕йських в╕йськ подруга художниц╕ попрохала ╖╖...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #51 за 21.12.2012 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#51 за 21.12.2012
ХТО «СВ╤ТЛИЦЮ» НЕ ЧИТА╢ — ТОЙ ПРИЗ╤В ТАКИХ НЕ МА╢!

Ще раз назвемо наших талановитих геро╖в-ф╕нал╕ст╕в! Минуло╖ суботи до редакц╕╖ «Кримсько╖ св╕тлиц╕» на ф╕нал конкурсу «Мен╕ тринадцятий минало!» були запрошен╕: Анастас╕я МАРЧЕНКО, учениця 10 класу Нижньог╕рсько╖ ЗОШ № 2; Олександра ТАБУНЩИКОВА, учениця 6-А класу Навчально-реаб╕л╕тац╕йного центру для д╕тей з порушенням зору; Тетяна ОСТАПЧУК, учениця Азовського НВК Джанкойського району; Л╕л╕я КАРПЕНКО, учениця 10 класу Пруд╕всько╖ ЗОШ ╤-╤╤╤ ступен╕в, Сов╓тський район, АР Крим; Павло ВАСИЛЬ╢В, 9-М клас НВК «Школа-л╕цей» № 3 м. С╕мферополя; Олександр ВОЛОВ, учень 10 класу ╤зоб╕льненсько╖ ЗОШ I-III ступен╕в Нижньог╕рського району Автономно╖ Республ╕ки Крим; Ярослава ПАВЛ╤ВА, учениця 10-А класу Нижньог╕рського навчально-виховного комплексу «Школа-л╕цей» № 1; Аня ЧЕПУХ╤НА, учениця 10 класу Груш╕всько╖ школи, м. Судак; ╤рина ОСАДЧЕНКО, учениця 6 класу Укра╖нсько╖ школи-г╕мназ╕╖, м. С╕мферополь; Бек╕р АБЛА╢В, учень 7 класу Нижньог╕рсько╖ загальноосв╕тньо╖ школи № 2; Артем ЗАЙНУЛ╤Н, учень 8 класу НВК «Консоль», м. С╕мферополь.
На жаль, не змогли прибути до редакц╕╖, щоб поборотися за суперприз — розкладний шестишвидк╕сний ВЕЛОСИПЕД — Бек╕р Абла╓в (найактивн╕ший дописувач до «Джерельця»), Олександр Волов, Тетяна Остапчук. А от учасник цього змагання Павло Василь╓в вир╕шив спробувати сво╖ сили у дорослому конкурс╕ — мовно-л╕тературно-╕сторично-п╕сенно-комп’ютерному (в╕н вийшов у два ф╕нали ╕ мав право вибору), де головний приз — сучасний потужний НОУТБУК, який в╕дбувався цього ж дня, п╕сля дитячого. На ф╕нал цього конкурсу прибули вс╕ запрошен╕ заздалег╕дь конкурсанти: Василь Латанський (Нижньог╕рський район), Оксана Чепух╕на (с. Груш╕вка, Судак), Галина Ворон╕на, Любов Калмакова, Мар╕я Мискова, ╤ллар╕он Мальцев, Дарина Синиця, Олександр Пол╕новський, Артем Жученко, Ярослав Павл╕в (вс╕ ╕з С╕мферополя), кап╕тан 7 «суперкласу» ╕з Славн╕всько╖ школи Роздольненського району — ╖хня вчителька ╢вдок╕я Григор╕вна Остапчук. Бажаючих позмагатися за ноутбук виявилося нав╕ть б╕льше, н╕ж було заплановано, тому Мар╕я Мискова, вчитель укра╖нсько╖ мови школи-л╕цею № 3 ╕м. Макаренка, вчинила дуже педагог╕чно, уступивши м╕сце у ф╕нал╕ сво╓му учнев╕ Павлу Василь╓ву. А Дарин╕ Синиц╕, наймолодш╕й учасниц╕ конкурсу, учениц╕ 2 класу школи № 18 м. С╕мферополя, ми запропонували позмагатися зам╕сть ноутбука за велосипед, де у не╖ було б╕льше шанс╕в, на що Даринка разом з бабусею в╕дразу ж погодилися.
Ф╕нали обох конкурс╕в редакц╕я вир╕шила об’╓днати навмисне, бо ж гуртом весел╕ше. Тим б╕льше, так склалося, що заявки на конкурс, у якому головний приз — ноутбук, подали вчител╕ тих учн╕в, як╕ взяли участь у дитячому конкурс╕ «Мен╕ тринадцятий минало!» Отже, спочатку вчител╕ вбол╕вали за сво╖х вихованц╕в, а пот╕м учн╕ — за сво╖х учител╕в.
До того ж запитання ╕ завдання для ф╕нал╕в обох конкурс╕в були майже схожими, т╕льки у дорослих вони були дещо складн╕шими ╕ ╖х було трохи б╕льше. Виконати ус╕ завдання потр╕бно було, як ╕ на уроц╕, за 45 хвилин! Д╕тям ╕ дорослим у мовному завданн╕ пропонувалося з набору букв утворити три найдовших слова, букви складених сл╕в у подальшому ╕ становили суму отриманих очок. Ще одне завдання — очистити хл╕бний ярличок в╕д помилок, у якому за кожну знайдену помилку надавалося одне очко, кр╕м того, виконуючи це завдання потр╕бно було бути дуже уважним, щоб не додати при цьому ще й сво╖х помилок! Наступне мовне завдання — перекласти текст, написаний В╓ркою Сердючкою, л╕тературною мовою (тут за кожну помилку у переклад╕ зн╕малося одне очко).
У завданн╕ з л╕тератури треба було за уривком тексту назвати тв╕р, письменника ╕ роки його життя. Щоб перев╕рити знання з ╕стор╕╖, було запропоновано п╕дписати портрети укра╖нських гетьман╕в ╕ вказати роки ╖хнього гетьманства. «Найвдячн╕шим» завданням для б╕льшост╕ виявилося п╕сенне, в якому сл╕д було назвати укра╖нськ╕ народн╕ й сучасн╕ п╕сн╕, у яких зустр╕ча╓ться слово мама.
Перед тим, як вручити завдання дорослим, головний редактор «Кримсько╖ св╕тлиц╕» В╕ктор Качула запропонував ╖м спочатку переглянути в╕део з арх╕ву редакц╕╖, в якому розпов╕далося про перших переможц╕в мовно-л╕тературно-╕сторично-п╕сенно-комп’ютерного конкурсу «Аладд╕н». Всього ж редакц╕╓ю за попередн╕ роки було вручено командам з р╕зних шк╕л Криму аж 14 (!) комп’ютер╕в. До реч╕, у цьому в╕део була п╕дказка на одне ╕з завдань, у котрому потр╕бно було вказати, як╕ школи чи окрем╕ переможц╕ отримали ц╕ комп’ютери. А ще дорослим у завданн╕ з ╕стор╕╖ потр╕бно було вп╕знати на фото арх╕тектурну споруду ╕ вказати, в якому стол╕тт╕ вона була збудована.
Непростими були запитання (нав╕ть вчител╕ з досв╕дом за голову бралися), довелося потрудитися, але ж призи того варт╕! П╕сля того, як сплинув в╕дведений для ф╕нального конкурсу час, ╕ учн╕, ╕ вчител╕ з задоволенням фотографувалися з в╕домими кримськими письменниками Данилом Кононенком ╕ Василем Латанським, твори яких вивчаються у школ╕. Данило Андр╕йович подарував присутн╕м учителям ╕ д╕тям з автографом сво╖ книжечки «Розумний п╕вник», у яких надрукован╕ казки, перекладен╕ ним з б╕лорусько╖ мови.
Пот╕м ус╕ сп╕лкувалися за ча╓м. Наостанок редакц╕я влаштувала ще один конкурс — на краще прив╕тання «Кримськ╕й св╕тлиц╕» з нагоди ╖╖ 20-р╕ччя. Тут, звичайно, неперевершеними були хлопц╕ з театрально╖ студ╕╖ «Св╕танок» Олександр Пол╕новський та Артем Жученко, котр╕ створили ╕мпров╕зоване музичне прив╕тання, розшифрували слово «СВ╤ТЛИЦЯ», вразили присутн╕х, засп╕вавши п╕д г╕тару Шевченк╕в «Запов╕т». Ярослав Павл╕в побажав, щоб «Кримську св╕тлицю» продовжували читати нав╕ть ╕ п╕сля «к╕нця св╕ту» 21 грудня. Також у цьому конкурс╕ взяли участь вчителька Мар╕я Мискова та ╖╖ учень Павло Василь╓в. Павло у сво╓му прив╕танн╕ сказав: «Чудово, що у наш час ╓ така газета, яка да╓ молодим шанс заявити про себе, стати популярним, щоб у майбутньому було чим пишатися». Зрештою, вс╕ учасники цього конкурсу отримали один на вс╕х приз — колективний пох╕д у боул╕нг-клуб «П╕онер».
А ноутбук ╕ велосипед ми поки що не вручали — будемо тримати ╕нтригу аж до 27 грудня, до нашого юв╕лею, щоб прив╕тати наших переможц╕в з╕ святково╖ сцени. Хто ж вони, наш╕ «Св╕тличн╕» чемп╕они? Приходьте в б╕бл╕отеку ╕м. ╤. Франка — ╕ сам╕ про все дов╕да╓теся!

Любов СОВИК


ЗВЕРНЕННЯ ДО СПОНСОР╤В МАЙБУТН╤Х КОНКУРС╤В!

МО╥М МЕЦЕНАТАМ

Чи не могли б ви
не принижувать мене,
не опускати погляд до земл╕,
«не бачити» мою жебрацьку руку?
Чи не могли б ви зекономити
цю муку —
валятись б╕ля ваших владних н╕г?
Я дуже дякую вс╕м тим,
хто ще збер╕г
в соб╕ цю здатн╕сть —
ближн╕м помогти,
назустр╕ч ц╕й простягнут╕й руц╕
п╕ти — й подати.
О меценати! Жалко мен╕ вас.
Не пропуст╕ть, благаю вас, хоч раз
цю щасну мить —
назватись меценатом.
╤ ви мен╕, ╕ я вам поможу —
в ╕стор╕ю стежину покажу,
лиш не зверн╕ть ╕з не╖, меценати…
На наш╕й вулиц╕
ось-ось вже буде свято.
╤ я на нього теж вас запрошу.
Окрайцем слова зачеплю струну
душ╕ черство╖,
тенькне та струна,
як ви не прийдете, об╕рветься вона.
Об╕йме вас, обн╕ме вас вина
й спита╓ вас:
— А хто ж ╓си тепер ти?
Невже вам хочеться
безсл╕дно так померти
на ц╕й багат╕й праведн╕й земл╕,
де в жебраках народ,
й поет — у т╕м числ╕?

Антон╕на КОР╤НЬ
м. К╕ровоград

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #51 за 21.12.2012 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=11202

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков