Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
К╤ЛЬК╤СТЬ СКАРГ НА ДОТРИМАННЯ ЗАКОНУ ПРО МОВУ ЗРОСТА╢
Значний стрибок у ставленн╕ до мови стався власне п╕сля повномасштабного вторгнення Рос╕╖…


НА ХЕРСОНЩИН╤ В╤ДКРИВСЯ ПЕРШИЙ ФЕСТИВАЛЬ «Р╤ДНА МОВА - ШЛЯХ ДО ПЕРЕМОГИ»
Укра╖нська мова об’╓дну╓ укра╖нц╕в у боротьб╕ та в нац╕ональн╕й ╕дентичност╕…


УКРА╥НЦ╤ ВИЗНАЧИЛИСЬ, ЧИ ТРЕБА РОС╤ЙСЬКА У ШКОЛАХ
42% укра╖нц╕в п╕дтримують збереження вивчення рос╕йсько╖ мови в певному обсяз╕.


МОВА П╤Д ЧАС В╤ЙНИ СТАЛА ЗБРО╢Ю
В Укра╖н╕ в╕дзначають День писемност╕ та мови.


МОВИ Р╤ДНО╥ ОБОРОНЦ╤
Сьогодн╕шня доб╕рка поез╕й – це твори кримських укра╖нських педагог╕в-поет╕в…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #51 за 21.12.2012 > Тема "Урок української"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#51 за 21.12.2012
В╤Д Д╤АЛОГУ — ДО ШКОЛИ ШЛЯХЕТНИХ УКРА╥НОК

ОДНЕ З ОДВ╤ЧНИХ ПИТАНЬ ЛЮДСТВА — ЦЕ М╤СЦЕ ТА РОЛЬ Ж╤НКИ В СУСП╤ЛЬСТВ╤. СЕВАСТОПОЛЬСЬКА М╤СЬКА ОРГАН╤ЗАЦ╤Я СОЮЗУ УКРА╥НОК, 20-Р╤ЧЧЯ ЯКО╥ НЕЩОДАВНО В╤ДЗНАЧАЛОСЬ, ЗНОВУ З╤БРАЛАСЯ У СВ╤ТЛИЦ╤ УКРА╥НСЬКОГО КУЛЬТУРНО-╤НФОРМАЦ╤ЙНОГО ЦЕНТРУ.
За активн╕сть та усв╕домлення свого високого патр╕отичного обов’язку союзянкам були вручен╕ подяки. На честь 100-р╕ччя Всеукра╖нсько╖ орган╕зац╕╖ «Пласт» подяку в╕д ж╕нок отримали З╕на╖да Беланюк та ╢вген╕я Атрохова, як╕ оп╕куються севастопольськими пластунами. У гост╕ прийшли й студенти, як╕ подарували ц╕каву м╕н╕-виставу, що стала лейтмотивом до створення пост╕йного д╕алогу м╕ж членами Союзу укра╖нок, що об’╓дну╓ три покол╕ння ж╕нок, та молодим покол╕нням — севастопольськими студентами ╕ школярами. Модель такого д╕алогу набула певного формату — школа шляхетних укра╖нок, створена з ╕н╕ц╕ативи Ростислави Федак, набула популярност╕ в багатьох областях Укра╖ни, а у Севастопол╕ почне свою роботу з с╕чня 2013 року. ╢ спод╕вання, що реал╕зац╕я програми забезпечить виховання д╕вчини-л╕дера, шанобливе ставлення до народних традиц╕й у родин╕ й держав╕, п╕дготовку до життя в родин╕, само╕дентиф╕кац╕ю, самореал╕зац╕ю та п╕двищення само-оц╕нки шляхтянки.

Тамара Мельник — голова севастопольсько╖ м╕сько╖ орган╕зац╕╖ Союзу укра╖нок:
— Так уже склалося в ╕стор╕╖ людства, що кожне покол╕ння повинно виконати сво╓ призначення ╕ тим самим визначити долю наступного. Це щось на кшталт спортсмена, який дола╓ з факелом певну дистанц╕ю, щоб на зазначеному в╕др╕зку передати естафету наступн╕й команд╕.
Нин╕ сучасна ж╕нка не може бути щасливою на ру╖нах моральних ц╕нностей. Молодим укра╖нкам сьогодн╕ кида╓ться виклик взяти на себе в╕дпов╕дальн╕сть за св╕й спос╕б життя, щоб бути прикладом для ╕нших. ╤ ми впевнен╕, що д╕вчата здатн╕ до тверезо╖ оц╕нки життя, до вм╕ння робити правильн╕ висновки, переймати в╕д старших ж╕нок народну мудр╕сть, навички влаштовувати побут, виховувати д╕тей, бути берегинями в родин╕, намагатись зростати в профес╕йн╕й сфер╕. Упевнена, що лише вза╓морозум╕ння м╕ж покол╕ннями зможе стати запорукою вир╕шення багатьох проблем сучасного сусп╕льства.

Олена Попова — кандидат педагог╕чних наук, зав╕дувач кафедри укра╖нсько╖ ф╕лолог╕╖ Севастопольського м╕ського гуман╕тарного ун╕верситету:
— Сьогодн╕ ми побачили, що майбутн╕ вчител╕-словесники в╕дчувають свою готовн╕сть до профес╕йно╖ д╕яльност╕ не лише в межах шк╕льного класу, а й у неформальних умовах — зустр╕ч╕ з членами ж╕ночого товариства. У кол╕ поважних ╕ шанованих людей, як╕ досягли високого профес╕йного зростання, творчих усп╕х╕в, студенти демонстрували високий р╕вень культури, ел╕тне мовлення та глибок╕ знання.
Рад╕╓мо з того, що д╕алог студент╕в ╕ союзянок вдався, бо народився сп╕льний проект навчання ╕ виховання шляхетних д╕вчат.

Альб╕на Гатаул╕на — студентка 4 курсу:
— Дуже при╓мно, що наш студентський театр сподобався ж╕нкам ╕з Союзу укра╖нок. Мене особисто вразили слова пан╕ Над╕╖ Тенюх, яка так високо оц╕нила наш╕ акторськ╕ зд╕бност╕, р╕вень нашого мовлення. Адже ми вс╕ — випускники севастопольських шк╕л, де укра╖нська мова ╕ л╕тература вивчалися як предмет. А п╕сля тако╖ оц╕нки мен╕ не страшно йти працювати в школу вчителем-словесником, я тепер впевнена у сво╖х знаннях, як╕ мен╕ дав ун╕верситет. Сьогодн╕ я усв╕домила, що сучасний учитель не обмежу╓ться рамками уроку. Сцен╕чне вм╕ння лише допомага╓ мен╕ шл╕фувати культуру мовлення, пам’ять, послуговуватися багатствами укра╖нського художнього мовлення.
Мен╕ при╓мно, що тепер, завдяки школ╕ шляхетних укра╖нок, я зможу поглибити сво╖ знання про укра╖нську символ╕ку, традиц╕╖ укра╖нсько╖ родини, б╕льше д╕знатися про та╖ну укра╖нсько╖ традиц╕йно╖ вишивки, обрядов╕ свята та багато ╕ншого.

Тамара СТЕПОВА
м. Севастополь

На фото Тамара Мельник

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #51 за 21.12.2012 > Тема "Урок української"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=11194

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков