Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4448)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4122)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2118)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1846)
Крим - наш дім (1041)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (317)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (205)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВЕСЕЛКА
В╕рш╕ нашого дитинства


Р╤ДНА МОВА
З дитинства мо╖ батьки навчали мене любити свою Батьк╕вщину з кв╕тучими садами, безмежними...


В╤РШ╤ НАШОГО ДИТИНСТВА. ╤ван ДРАЧ
Перша зб╕рка поез╕й ╤вана Драча «Соняшник» побачила св╕т 1962 року.


«У КОЖНО╥ ФЕ╥ БУВАЮТЬ ПРИ╢МН╤ МОМЕНТИ...»
В гостях "Джерельця" ╕з сво╖ми поез╕ями Наталка ЯРЕМА, Наталя МАЗУР ╕ Ксенислава КРАПКА


НАЙКРАЩ╤ УКРА╥НСЬК╤ МУЛЬТФ╤ЛЬМИ ВС╤Х ЧАС╤В
6 кв╕тня св╕т в╕дзначив День мультф╕льм╕в. Це свято було засноване 2002 року М╕жнародною...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #50 за 14.12.2012 > Тема ""Джерельце""
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#50 за 14.12.2012
ЗАВТРА — Ф╤НАЛ!

Нагаду╓мо юним читачам «Джерельця» та ╖хн╕м батькам, що завтра, 15 грудня, о 12.00 в редакц╕╖ «Кримсько╖ св╕тлиц╕» (м. С╕мферополь, вул. Гагар╕на, 5, 2-й поверх, к. 14) в╕дбудеться ф╕нал творчого конкурсу, в якому визначиться доля призового велосипеда. Не зап╕знюйтеся! Дов╕дки за тел. (050) 957-84-40.

БЕЗ ПЕДАЛЕЙ ╤ СИД╤ННЯ

У Н╕меччин╕ створили велосипед без педалей ╕ сид╕ння, який може рухатися лише в той момент, коли людина в ньому йде або б╕жить. Зам╕сть с╕дла н╕мецьк╕ дизайнери зробили спец╕альн╕ ремен╕, якими кр╕питься велосипедист, пов╕домля╓ Euromag. Аби велосипед набрав швидк╕сть, велосипедистов╕ потр╕бно проб╕гтися, пот╕м п╕дняти ноги на спец╕альне кр╕плення для н╕г на маточин╕ заднього колеса.
Принцип, за яким руха╓ться цей велосипед, нагаду╓ машину героя мультф╕льму про людей з кам’яного стол╕ття Фреда Фл╕нстоуна. Велосипед, створений н╕мецькими дизайнерами Томом Хемброком ╕ Джур╕ Спеттером, назива╓ться FLIZ. Слово FLIZ — це скорочення в╕д н╕мецького «flitzen», що означа╓ «нестримно мчати».
Велосипед ном╕ну╓ться на щор╕чну прем╕ю James Dyson Award. Ця прем╕я заснована Джеймсом Дайсоном, винах╕дником пилососа, для студент╕в ╕з р╕зних кра╖н, як╕ представляють ╕нновац╕йн╕ технолог╕╖ та дизайн.
Концепц╕я даного винаходу в тому, аби зробити пересування в перенаселених м╕стах еколог╕чним ╕ корисним для здоров’я.
Дизайнер╕в надихнув перший у св╕т╕ персональний транспортний зас╕б, винайдений Карлом Дрейсом у 1817 роц╕. Пристр╕й був рамою з двома колесами ╕ нагадував сучасний велосипед без педалей. Хемброку ╕ Спеттеру хот╕лося зробити щось под╕бне, але б╕льш сучасне.
Варто зазначити, що винах╕дники вже отримали винагороду Merit Award на М╕жнародн╕й велосипедн╕й виставц╕ в Тайбе╖ цього року.

ВЕЛОСИПЕД... З КАРТОНУ

╤зхар Гафн╕, винах╕дник з ╤зра╖лю, дов╕в, що вигадати велосипед вдруге — можна ╕ варто. Адже в╕н змайстрував надзвичайно еколог╕чний велосипед, повн╕стю зроблений з картону. Ус╕ запчастини дуже дешев╕, не шкодять природ╕ ╕ абсолютно ун╕кальн╕, запевня╓ автор винаходу.
Спершу Гафн╕ зробив з картону потр╕бн╕ детал╕, виконавши ус╕ необх╕дн╕ для цього згини, п╕сля чого вимочив картонн╕ запчастини у смол╕ та обробив спец╕альною водост╕йкою фарбою. В результат╕, готовий велосипед набув вигляду ориг╕нального та як╕сного засобу пересування, який в ц╕лому кошту╓ лише 10 долар╕в.
Надихнув Гафн╕ ╕нший винах╕д, про який в╕н прочитав в одному з журнал╕в: ╕з тих же матер╕ал╕в один чолов╕к зробив справжн╓ каное. Тод╕ ╤зхар приступив до створення велосипеду сво╓╖ мр╕╖.
Смола та фарба захища╓ паперовий велосипед Гафн╕ в╕д дощу, а працю╓ в╕н не г╕рше за свого металевого побратима. Зараз винах╕дник збира╓ться запатентувати св╕й велосипед.
http://gazeta.ua

ЗУСТР╤Ч У Л╤С╤

Одного разу ми з с╕м’╓ю прогулювалися л╕сом. Час наближався до вечора, ╕ ми вир╕шили, трохи посид╕вши, йти додому. ╤ ось раптом ми з мо╓ю молодшою сестрою мало не крикнули з переляку. У кущах, за дек╕лька метр╕в в╕д нас, промайнула с╕ра вовча спина. Н╕би величезний с╕рий вовк поб╕г уперед л╕сом, наче не пом╕чаючи нас.
Я була дуже здивована ╕ налякана, але батько заспоко╖в: «То був не вовк, а просто собака, схожий на вовка». Тод╕ я запитала, чому цей собака гуля╓ тут, так далеко в╕д людей. ╤ батько розпов╕в нам таку ╕стор╕ю...
Його друг, л╕сничий, який нагляда╓ за цим л╕сом ╕ живе неподал╕к, ╕шов одного разу вранц╕ на риболовлю ╕ вир╕шив по дороз╕ зайти до л╕су, подивитись, як там справи. Вже виходячи з л╕су, чолов╕к почув тихеньке скавчання, що лунало з-за величезного, припорошеного сн╕гом дерева. Л╕сничий посп╕шив туди ╕ за деревом у сн╕гу в╕н побачив мале цуценятко, яке дуже замерзло. Чолов╕к, не гаючи часу, взяв його, заховав у рукавицю ╕ посп╕шив додому.
В хат╕ в╕н поклав цуценя ╕ почав гр╕ти. Годував його, ростив ╕ цуценя вижило. З тих п╕р величезний с╕рий собака, що назавжди залишився в╕рний л╕снику, живе з ним, а вдень гуля╓ л╕сом. А звуть його просто — Вовк, бо дуже в╕н схожий на с╕романця.
Почувши цю ╕стор╕ю, ми ще трохи посид╕ли, а пот╕м рад╕ ╕ щаслив╕ за Вовка повернулися в село.

Анастас╕я ПОДОЛЬСЬКА,
учениця 10 класу Пруд╕всько╖ ЗОШ ╤-╤╤╤ ст. Сов╓тського району в Криму

ПРОБА ПЕРА

ЛЮБИМО ВКРА╥НУ

Любимо Вкра╖ну,
Мову солов’╖ну.
Кв╕ти там прекрасн╕,
Наче зор╕ ясн╕.
Люди в Укра╖н╕
Добр╕ вс╕ та щир╕.
Д╕вчина сп╕ва╓,
Край наш розкв╕та╓.
Укра╖но, ти живи!
Хл╕б збирай, п╕сн╕ сп╕вай!
Це найкраще у житт╕:
Процв╕тай,
наш р╕дний край!

Олена БАРАНОВА,
учениця 7-А класу Груш╕всько╖ ЗОШ в Криму


Б╤ЛОСН╤ЖНА ЗИМА

Зима постукала у шибку,
З Новим роком нас в╕та╓.
Подарунки п╕д ялинку
Д╕д Мороз нам посила╓.
Б╕лим килимом вкрива╓,
Сн╕г пухкий ляга до н╕г.
На деревах — шубка б╕ла,
То на них сн╕жок прил╕г.
Зимонька-зима,
Ти все для нас дала:
Д╕тлахам —
килим ╕з сн╕жинок,
А дорослим —
гарний в╕дпочинок.

Л╕нуза НУСРЕТОВА,
учениця 8 класу Сонячнодолинсько╖ ЗОШ, член МАЛ╕Ж
м. Судак


ПОДОРОЖ У МИНУЛЕ
Старий Крим... Маленьке м╕стечко на мап╕ Криму. А ск╕льки ц╕кавого ╕ захоплюючого воно може розказати! На ос╕нн╕х кан╕кулах я разом з учнями нашо╖ школи побував на екскурс╕╖ у цьому старовинному м╕стечку.
Спочатку ми в╕дв╕дали музей «Солхат». Мене вразили годинники, яким близько 200 чи 300 рок╕в, печ╕, дзв╕н. ╢ пов╕р’я, якщо вдарити в нього ╕ загадати бажання, то воно обов’язково зд╕йсниться. В к╕мнатах музею ми побачили роги олен╕в, стародавн╕ монети, зал╕зну мапу Старого Криму...
Дал╕ наш екскурсовод запропонував нам п╕ти на могилу, де похований Олександр Гр╕н. На могил╕ нас зустр╕ла постать прекрасно╖ мармурово╖ д╕вчини з його твору «Та, що б╕жить по хвилях». Пот╕м ми в╕дв╕дали музей Гр╕на, церкву, мечеть. Поринули з головою у стиль життя письменника Олександра ╤вановича Купр╕на. Ознайомилися ╕з традиц╕ями кримськотатарського народу у будинку-музе╖ кримських татар, д╕зналися, як д╕вчата готувалися до вес╕лля, як╕ реч╕ ╕ як вишивали.
Б╕ля в╕рменського монастиря Сурб-Хач мене вразили три струмочки: перший — здоров’я, другий — мудрост╕, а трет╕й — вродливост╕... Наприк╕нц╕ була захоплююча прогулянка на конях.
Ос╕нн╕ кан╕кули швидко промайнули. Але ще довго я буду згадувати екскурс╕ю до музе╖в Старого Криму.

Микола ГАВРИЛОВ,
учень 7-А класу Груш╕всько╖ ЗОШ, АР Крим

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #50 за 14.12.2012 > Тема ""Джерельце""


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=11171

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков