Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3788)
З потоку життя (6993)
Душі криниця (3758)
Українці мої... (1519)
Резонанс (1639)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1771)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
СТЕРНЕНКА ПЕРЕВЕДУТЬ В ОКРЕМУ КАМЕРУ
Актив╕ста Серг╕я Стерненка, який перебува╓ в Одеському С╤ЗО, переведуть в окрему камеру у межах...


ПРАВОЗАХИСНИКИ: НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОР╤ЯХ ЗНИЩУ╢ТЬСЯ УКРА╥НСЬКА МОВА
«Переважна б╕льш╕сть учител╕в, як╕ ран╕ше викладали укра╖нську мову, змушен╕ викладати...


ПРАВОЗАХИСНИКИ ЗА С╤М РОК╤В ОКУПАЦ╤╥ КРИМУ ЗАФ╤КСУВАЛИ Б╤ЛЬШ ЯК СОТНЮ ПОЛ╤ТВ’ЯЗН╤В
про це пов╕домила кримська адвокатка, правозахисниця Л╕ля Гемедж╕ п╕д час онлайн-конференц╕╖ "7...


Н╤КОЛИ НЕ В╤ДДАМО КРА╥НИ ОКУПАНТУ!
Нещодавно в Харков╕ вийшла друком книга В╕ктора Черн╕╓нка «Щоденник в╕йськового...


КОНТРРОЗВ╤ДКА СБУ ЗАТРИМАЛА АКТИВ╤СТА ТАК ЗВАНО╥ «КРИМСЬКО╥ ВЕСНИ»
Затриманому оголошено п╕дозру у посяганн╕ на територ╕альну ц╕л╕сн╕сть ╕ недоторканн╕сть Укра╖ни...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:
Click for Simferopol, Ukraine Forecast
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #49 за 07.12.2012 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#49 за 07.12.2012
СР╤БНИЙ В╤ДБЛИСК НАД╤╥

Спочатку було Слово...

Зда╓ться, зовс╕м недавно я сама ╖хала в Судак на В╕дкритий м╕жнародний творчий конкурс журнал╕ст╕в «Ср╕бне перо», щоб отримати диплом лауреата ╕ пам’ятний знак. Ми сп╕лкувалися з колегами про сп╕льн╕ для вс╕х кра╖н сучасн╕ проблеми журнал╕стики, д╕знавалися про чужий досв╕д ╕ д╕лилися сво╖м.
Минув р╕к ╕ нова, вже одинадцята за рахунком, урочиста церемон╕я нагородження переможц╕в збира╓ журнал╕ст╕в з усього св╕ту знов у чудовому туристсько-оздоровчому комплекс╕ «Судак». Заснований у 1998 роц╕ Кримською республ╕канською орган╕зац╕╓ю Нац╕онально╖ сп╕лки журнал╕ст╕в Укра╖ни конкурс у р╕зн╕ роки за п╕дтримки Верховно╖ Ради, Ради м╕н╕стр╕в АРК, гол╕в р╕зних м╕ст проводився в С╕мферопол╕, Красноперекопську, Феодос╕╖, Ялт╕, ╢впатор╕╖…
А Судак, зустр╕вши учасник╕в у середин╕ грудня минулого року не по-зимовому теплим ╕ яскравим сонцем, подарував так╕ три чудов╕ дн╕ на берез╕ Чорного моря, що просто покорив ╖х, зарядив особливою енерг╕╓ю творчост╕, яка народжу╓ться лише там, де ╓ щир╕сть, розум╕ння ╕ справжня дружба. ╤ орган╕затори вир╕шили в 2012 роц╕ розпов╕сти про це м╕сто ╕нформац╕йними засобами конкурсант╕в якомога б╕льш╕й аудитор╕╖ читач╕в, телеглядач╕в ╕ рад╕ослухач╕в. До того ж прив╕д для цього був особливий: Судаку – 1800 рок╕в. Вони не виключають, що наступного творчого року в конкурс╕ можуть додатися нов╕ ном╕нац╕╖ «За кращу публ╕кац╕ю про Крим» ╕ «За кращу публ╕кац╕ю про Судак».
Конкурс зм╕ню╓ться творчо ╕ географ╕чно. В╕н розширю╓ться, зроста╓ його популярн╕сть. Це п╕дтверджують ╕ цифри. Якщо в 1998 роц╕ в ньому взяло участь двадцять видань ╕ редакц╕й, то в наступному роц╕ к╕льк╕сть учасник╕в подво╖лася, а в 2004-му на адресу жур╕ над╕йшло понад триста творчих роб╕т журнал╕ст╕в друкованих та ауд╕ов╕зуальних засоб╕в масово╖ ╕нформац╕╖. З третього конкурсу участь у ньому почали брати представники ╕нших рег╕он╕в Укра╖ни. В╕н перетнув меж╕ Криму ╕ активно вийшов на всеукра╖нський р╕вень, запрошуючи ╕ приймаючи колег з ближнього ╕ далекого заруб╕жжя.
Так кримський конкурс «Ср╕бне перо» став м╕жнародним в╕дкритим творчим змаганням журнал╕ст╕в, в якому можна випробувати себе в р╕зних напрямках публ╕цистики, телев╕з╕йних ╕ рад╕опрограм, ╕нтернет-видань, п╕дготовки кадр╕в для засоб╕в масово╖ ╕нформац╕╖. Цього року запроваджено нову ном╕нац╕ю з мед╕адизайну. Роботи учасник╕в оц╕нювало жур╕, до складу якого ув╕йшли директор ╤нституту журнал╕стики Ки╖вського нац╕онального ун╕верситету ╕м. Т. Шевченка Володимир Р╕зун, професор Тавр╕йського нац╕онального ун╕верситету ╕м. В. Вернадського Натал╕я Яблоновська, заступник Голови Верховно╖ Ради АРК, заслужений журнал╕ст Укра╖ни Григор╕й ╤оффе, пров╕дн╕ журнал╕сти Укра╖ни та Криму Жанна Мазицька, Людмила Мех, Валентин Козубський, Бек╕р Мамутов та ╕нш╕.
Що ж в╕дкрили вони цьогор╕ч у скриньц╕ електронно╖ пошти «Ср╕бного пера»? Голова жур╕ Галина Михайленко, заслужений журнал╕ст Укра╖ни, шеф-редактор журналу «Обличчя Криму», лауреат Прем╕╖ АРК, пор╕вняла ╖╖ м╕стк╕сть з╕ скринькою Пандори. За давньогрецьким м╕фом, вона з ц╕кавост╕ в╕дчинила скриню, п╕дкинуту ╖й Юп╕тером, ╕ випустила в св╕т схован╕ в н╕й богами б╕ди, хвороби, недол╕ки ╕ злочини.
— У б╕льш як чотирьохстах над╕сланих на конкурс матер╕алах з╕брано ст╕льки негативних факт╕в, що, зда╓ться, також ма╓ш справу з╕ скринькою Пандори, — прокоментувала голова жур╕.
Б╕льш або менш профес╕йно скро╓н╕ так╕ публ╕кац╕╖ справд╕ ╓ сьогодн╕ абсолютно в кожному пер╕одичному виданн╕. Однак згадаймо: коли випущена Пандорою зараза розлет╕лася по св╕ту ╕ почала жалити людей, м╕ф на цьому не зак╕нчився. З-п╕д закрито╖ кришки скрин╕ доносився ще один голос: «Випуст╕ть мене... Я допоможу людям...». Це була Над╕я. Коли ╖╖ визволили, вона почала зц╕лювати людей. Це означа╓, що нав╕ть у найтяжч╕ дн╕, у найчорн╕шому тунел╕ попереду св╕тить вогник над╕╖.
Г. Михайленко, за ╖╖ словами, мимовол╕ аплодувала кожному матер╕алу, в якому журнал╕стське розсл╕дування зак╕нчувалося д╕╓в╕стю вжитих п╕сля публ╕кац╕й заход╕в, на стор╕нках якого прочитувала образну, точну ╕ могутню мову з яскраво вираженою позиц╕╓ю, точкою опори особистост╕ в сусп╕льств╕.
Концентрац╕я талант╕в у великому зал╕ б╕знес-центру «Шовковий шлях» просто зашкалювала. Прив╕тання на ╖хню адресу над╕йшли в╕д кер╕вник╕в трьох г╕лок кримсько╖ влади: Голови Верховно╖ Ради АРК Володимира Константинова, Голови Ради м╕н╕стр╕в АРК Анатол╕я Могильова, Пост╕йного Представника Президента Укра╖ни в Криму В╕ктора Плак╕ди, голови Державного ком╕тету телебачення ╕ рад╕омовлення Укра╖ни Олександра Курд╕новича. Прибула делегац╕я з Всекитайсько╖ асоц╕ац╕╖ журнал╕ст╕в у склад╕ шести ос╕б.
— У жовтн╕ ми провели св╕й журнал╕стський конкурс у Пек╕н╕, — сказав ╖╖ кер╕вник. – А в Крим при╖хали, щоб через конкурс «Ср╕бне перо» глибше сп╕впрацювати з вами.
З орган╕заторами ╕ гостями ф╕нально╖ частини конкурсу в цей день у С╕мферопол╕ зустр╕вся А. Могильов. Кр╕м китайських журнал╕ст╕в, у нин╕шньому роц╕ вперше над╕слали сво╖ роботи на конкурс автори з Болгар╕╖, В╕рмен╕╖, П╕вн╕чно╖ Осет╕╖ та багатьох ╕нших рег╕он╕в Рос╕йсько╖ Федерац╕╖. Реал╕зовувалися ╕ в╕дзначен╕ сп╕льн╕ ╕нформац╕йн╕ проекти Укра╖на – ╤зра╖ль та Укра╖на – Польща.
— Журнал╕сти частенько шукають «смажен╕» факти, — сказав, звертаючись до учасник╕в урочисто╖ церемон╕╖, народний депутат Укра╖ни Борис Дейч. – А хот╕лося б б╕льше читати на стор╕нках газет ╕ журнал╕в, бачити на телеекранах матер╕ал╕в про людей простих, ╖хню громадянську позиц╕ю, реал╕зац╕ю житт╓вих запит╕в, виховних ╕ культурних ╕нтерес╕в.
╤ якщо оц╕нки журнал╕стами под╕й у держав╕ та св╕т╕ зб╕гаються з оц╕нками ╕стор╕╖, значить, вони г╕дно п╕дтверджують св╕й високий ступ╕нь в╕дпов╕дальност╕ перед сусп╕льством, перед кожним його громадянином. Таким був у профес╕╖ та житт╕ ╤гор Лубченко, колишн╕й багатор╕чний голова Нац╕онально╖ сп╕лки журнал╕ст╕в Укра╖ни, який недавно п╕шов з життя. Присутн╕ хвилиною мовчання вшанували його пам’ять.
А новий кер╕вник Сп╕лки Олег Наливайко пов╕домив про заснування журнал╕стсько╖ прем╕╖ за захист свободи слова ╕м. ╤. Лубченка ╕ вручив грамоту з грошовим екв╕валентом ╖╖ першому лауреату – сп╕взасновнику газети «Дзеркало тижня», голов╕ ком╕с╕╖ з журнал╕стсько╖ етики Володимиру Мостовому. Наступного дня в╕н пров╕в з учасниками конкурсу майстер-клас «Проблеми етично╖ в╕дпов╕дальност╕ в сучасн╕й журнал╕стиц╕».
Профес╕йно квал╕ф╕кованих роб╕т, кожна з яких може бути майстер-класом для автор╕в-початк╕вц╕в, ╓ багато серед в╕дзначених у конкурс╕ «Ср╕бне перо – 2012». Редактором року назван╕ Олександр Ломт╓в ╕з м. Сарова Нижньогородсько╖ област╕ Рос╕╖ ╕ Серг╕й Абрамов з Донецька. У ном╕нац╕╖ «Журнал╕стська майстерн╕сть» в╕дзначена Алла П╕длужна, колишн╕й редактор журналу «Укра╖нський театр» Нац╕онального газетно-журнального видавництва. За кращу рад╕опрограму року нагороджена Св╕тлана Малохатко (Севастопольська РДТРК). Спецприз «Метр» за особливий внесок у розвиток кримсько╖ журнал╕стики вручено головному редактору газети «Слава Севастополя» Натал╕╖ Тро╖цьк╕й. Спецпризом «Кримськ╕ пр╕оритети» за ╕м╕дж Криму в╕дзначений Володимир Чехов з Чикаго (США). Приз за кращу фотопубл╕кац╕ю отримав Олександр Б╓ланов з телеканалу «Рос╕я» (Москва).
За сучасний п╕дх╕д до журнал╕стсько╖ осв╕ти дипломи вручен╕ представникам Харк╕вського нац╕онального ун╕верситету, Тавр╕йського нац╕онального ун╕верситету ╕м. В. Вернадського, Микола╖вського коледжу преси ╕ телебачення, творчого об’╓днання юних журнал╕ст╕в «Джерело» з смт Нижньог╕рського ╕, зокрема, Бек╕ру Абла╓ву з газети «Шк╕льний ковчег» за дебют у кримськ╕й журнал╕стиц╕. Всього лауреатами у восьми ном╕нац╕ях конкурсу стали б╕льше п’ятдесяти журнал╕ст╕в ╕ чотири творчих колективи.
Урочистост╕ та святковост╕ церемон╕╖ нагородження надали виступи хореограф╕чних колектив╕в ТОК «Судак» ╕ Кримського медичного ун╕верситету, вокального ансамблю «Слов’яночки» Кримсько╖ ф╕лармон╕╖.
Профес╕я журнал╕ста под╕бна профеc╕╖ медика. В╕н, як ╕ л╕кар, шука╓ хвороби в сусп╕льств╕. ╥хн╕ причини, «л╕кування», не передозовуючи препарат╕в ╕ засоб╕в пера та м╕крофона, разом з журнал╕стами обговорювали протягом трьох дн╕в з 22 до 25 листопада на зас╕даннях «круглих стол╕в», майстер-класах, презентац╕ях журнал╕стських видань, телероб╕т, фотовиставок, електронно╖ книги Г. Михайленко «Царськ╕ д╕ти. Молодш╕ Романови» голова Республ╕канського ком╕тету АРК з ╕нформац╕╖ Вадим Волченко, голова Пост╕йно╖ ком╕с╕╖ Верховно╖ Ради АРК з питань нормотворчо╖ д╕яльност╕, орган╕зац╕╖ роботи Верховно╖ Ради та зв’язк╕в з громадськ╕стю Костянтин Бахар╓в, м╕ський голова Судака Володимир С╓ров.
До розмов ╕ висловлених профес╕оналами журнал╕стики думок уважно прислухалися студенти в╕дд╕лення журнал╕стики ТНУ ╕м. В. Вернадського ╕ нов╕ члени Нац╕онально╖ сп╕лки журнал╕ст╕в Укра╖ни, яким Олег Наливайко вручив членськ╕ квитки.
— Ми рад╕ кожн╕й так╕й зустр╕ч╕, — сказала голова оргком╕тету конкурсу, голова Кримсько╖ республ╕кансько╖ орган╕зац╕╖ Нац╕онально╖ сп╕лки журнал╕ст╕в Укра╖ни Людмила Хорошилова, — щоб показати, який чудовий наш Крим ╕ як в╕н надиха╓ на творч╕сть ус╕х, хто хоч раз в╕дчу╓ його особливу приваблив╕сть та енергетику, щоб порад╕ти за лауреат╕в, обговорити сп╕льн╕ проблеми, знайти нових друз╕в ╕ просуватися вперед на рад╕сть соб╕ ╕ користь людям.

Валентина НАСТ╤НА

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #49 за 07.12.2012 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=11124

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков